Sbírka kryptidů Theodora Merrylina z roku 1960 zahrnuje draky, víly, skřety, upíry i zcela neznámé bytosti

5.9.2023 v Bytosti 9

V roce 1960 bylo v Londýně, před demolicí staré budovy sirotčince, nalezena sbírka kryptidů. Pravděpodobně patřila Thomasu Merrylinovi, zapálenému přírodovědci. Dělníci tehdy přebírali hromady starých věcí, které v domě zbyly a během vyklízení našli zazděný sklep. Ten obsahoval dřevěné bedny, které byly plné pozůstatků fantastických tvorů.V britských novinách se okamžitě objevila domněnka, že tento nález patřil Thomasu Merrylinovi, který po celý svůj život sbíral záhadná a tajemná zvířata, nepotvrzená a rozporovaná moderní vědou.

Thomas Merrylin se narodil v roce 1782 v britské aristokratické rodině. Jeho matka zemřela při porodu a výchova Thomase padla na bedra jeho otce, který byl v té době vojákem ve výslužbě. Rozhodl se vydat na cestu se svým synem, aby shromáždil sbírku vzácných rostlin a artefaktů.

Smrt otce Thomase velmi šokovala a udělala z něj poustevníka, jehož hlavním koníčkem bylo výhradně hledání a sbírání vzácných rostlin, zvířat, artefaktů a starověkých rukopisů. Aby rozšířil svou sbírku, hodně cestoval, navštívil nejodlehlejší kouty země a potkal mnoho lidí.

V roce 1899 se Thomas Merrylin rozhodl uspořádat výstavu své sbírky kryptidů v několika malých městech ve Spojených státech. Obyvatelé města však o záhadná zvířata neměli zájem a prohlídka byla zrušena.

Během tohoto turné si lidé všimli neobvyklé skutečnosti: Thomas Merrylin ve svých 117 letech vypadal na 40 let a vůbec nestárnul! V tomto ohledu ho začali považovat za čaroděje a přestali s ním ze strachu komunikovat. Krátce poté sbírka kryptidů Thomase Merrylin, i samotný majitel, záhadně zmizeli.

V roce 1942 se však v Londýně objevil muž, který vypadal asi na čtyřicet let, předložil doklady se jménem Thomas Merrylin a prokázal vlastnictví jednoho z domů v tomto městě. Poté nemovitost přepsal dětskému domovu s podmínkou, že objekt nebude nikdy prodán. Podle předloženého dokumentu bylo Merrylinovi v té době už 160 let!

V roce 2005 vyšla v Anglii kniha, jejíž autoři tvrdili, že sbírka kryptidů Thomase Merrylina je pouze falešná a pochází od neznámých umělců a sochařů. Na kostech záhadných exponátů však nejsou žádné stopy opracování a jejich umístění a vzájemné propojení nijak neodporuje obvyklým mechanismům, stavbě těla, ani fyzikálním zákonům.

Asi před padesáti lety bylo v Londýně uvolněno místo pro výstavbu nové čtvrti. Několik starých sídel, včetně domu, který původně patřil Thomasi Theodoru Merrylinovi, bylo určeno k demolici. V suterénu této budovy bylo nalezeno několik tisíc starých zapečetěných dřevěných truhel a schránek.

Po otevření těchto truhel byli stavitelé zděšeni, protože uvnitř ležely kostry různých mýtických bytostí. Byly tam víly, upíři, lykantropové, rohatí zajíci, vlkodlaci a mnoho dalších. O některých z těchto bytostí lidé slyšeli jen z pohádek, jiné ostatky jim připadaly zcela neznámé.

Obecně je osobnost Thomase Theodora Merrylina opředena různými legendami. Protože Merrylinova matka zemřela při porodu, vychoval ho jeho otec, který se jmenoval Edward. Byl to právě Edward, kdo výrazně ovlivnil Thomasovo vidění světa, protože měl velmi vřelý vztah k záhadám a mystičnu.

Jeho otec, Erward Merrylin, po odchodu do důchodu investoval do lukrativních společností, aby mohl financovat své cesty po celém světě při hledání různých artefaktů a neznámých druhů, které žily na zapomenutých kontinentech nebo ztracených místech, daleko od zvědavých lidských očí. Edward a jeho syn spolu hodně cestovali po světě a sbírali různé artefakty. Otec a syn cestovali mnoho let, dokud Merrylin starší nezemřel.

Thomas později velmi těžce prožíval smrt svého otce, ale přesto našel sílu vrátit se zpět ke své vášni. Stal se prakticky poustevníkem, kterého fascinovalo sbírání vzácných exponátů rostlin a zvířat, artefaktů a starověkých rukopisů. To vše z něj však na druhou stranu v určitých kruzích Anglie udělalo docela známého vědce. Thomas na shromážděných artefaktech hodně pracoval a pravidelně komunikoval se zástupci tehdejší vědecké elity.

Když bylo Merrylinovo sídlo převedeno do správy sirotčince Tenbridge, údajně to bylo i s podmínkou, neotevírat suterén, ale v 60. letech 20. století byla tato sbírka přesto otevřena a přístupná veřejnosti. Sirotčinec sice splnil svůj slib, ale v 60. letech byl uzavřen a na existenci suterénu se zapomnělo. Dveře, utěsněné za dvěma cihlovými zdmi, byly objeveny jen náhodou, před zamýšlenou demolicí budovy.

Sir Merrylin byl podle popisů jeho současníků překvapivě starý muž. Ve vysokém věku byl ve výborné fyzické kondici, a více než čtyřicet let mu nikdo nehádal. Proslýchalo se, že toto věčné mládí a zdraví mu zprostředkovaly jeho okultní praktiky. Lidé se začali Merrylina bát a vyhýbat se mu, načež si uvědomil, že je čas zmizet z okruhu lidí, které znal. A tak zmizel…

Jeho dům, který byl předán sirotčinci a poté měl být zbourán, nakonec prošel rozsáhlou rekonstrukcí, během níž byl vybudován suterén s mnoha fantastickými kryptidy a artefakty, které sir Merrylin sbíral po mnoho let po celém světě. O Thomasovi je také známo, že studoval ve velké knihovně ve svém domě a také studoval na University College London na Gower Street. Už tehdy se izoloval od ostatních studentů.

Všechna tato podivná stvoření a záhadné rukopisy jsou v současné době vystaveny v Merrylin Cryptid Museum, které prohlašuje, že exponáty jsou skutečné. Vědecky nebyla jejich pravost nikdy prokázána. Existují spekulace, že sbírka v Merrylin Cryptid Museum je ve skutečnosti fiktivním dílem Alexe CF, londýnského ilustrátora, spisovatele a sochaře s bizarně pokřivenou představivostí a talentem pro ztvárnění všeho tajemného. A nyní k jeho zásluhám lze přidat i dovednost marketingového specialisty, který skvěle propaguje své muzeum Merrylin Cryptid Museum. Taková myšlenka samozřejmě ničí atmosféru záhadna, ale to neznamená, že by jeho strašidelné výtvory nebyly úžasné.

Celou sbírku si můžete prohlédnout online včetně vysvětlivek přímo na webové stránce muzea: http://www.merrylinmuseum.com/index

překlad a korektury aluska.org 2023 podle Zdroje / all images copyright Alex CF 2021 http://www.merrylinmuseum.com

 Komentáře

Ikona diskutujiciho SilverSis 2023-09-05 03:15:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podle toho, jak nestárnul a měl sbírku také upířích lebek, tak si myslím, že se stal nakonec jedním z nich

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-09-05 10:21:41
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě by zajímalo čím konzervoval ostatky. Má tam neshnilé draky, kůži, celé hlavy, zachovalé osrstění. Co v tom je za šmakulády, že to tak drží? Majitel to má v místnostech s normální teplotou předpokládám, bere to do rukou – to jsou nějaké odolné exponáty. Pracuju na dalších překladech a čím víc jsem toho viděla tím víc nad tím kroutím hlavou.

Ikona diskutujiciho Jana 2023-09-05 14:40:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zvláštne, že napriek tomu, že je dnes možné z tých pozostatkov zobrať vzorky a analyzovať ich, nik sa k tomu pravdepodobne nemá, keďže o ich pravosti sa pochybuje. Už to je podľa mňa divné, pre niečo ich asi skúmať nechcú. Ak by to bola pravda, tak je to naozaj zaujímavé, okrem toho aj to, ako ich autor Merrylin nestarol apod. O podobnom mužovi som čítala, bol to gróf Saint Germain. AK si dobre spomínam, jeho „nesmrteľnosť“ spočívala v štúdiu a následnému praktikovaniu tajného učenia v pyramídach. Tak ktovie, kde je pravda, ale veľmi zaujímavá téma 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-09-05 15:44:05
Ikona diskutujiciho
sipka

Na tom webu v záložce about je video, kde na to kouká týpek pod mikroskopem a potvrzuje že jsou to biologické vzorky s DNA kterou v životě neviděl a tvrdí že skutečně pocházejí z upíra. Takže asi tak 🙂

Ikona diskutujiciho asdf 2023-09-08 13:39:39
Ikona diskutujiciho
sipka

Ona exaktní analýza DNA ve skutečnosti není tak jednoduchá a levná záležitost pokud je to navíc něco co dosud není v žádné databázi a vzorky nejdou s ničím srovnat. A taky asi nikdo nechce dopadnout jako Lloyd Pye…
Ale je pravda že aspoň zjistit že to není lidské by neměl být až takový problém…

Ikona diskutujiciho Jana 2023-09-08 15:00:31
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to je potom naozaj zvláštne. Je možné, že by dnes nik neuvidel v prírode takéto bytosti?! A ktovie, kde sa zdržiavajú, alebo či sa len nedokázali „zhmotniť“ do nášho sveta. To sú moje hypotézy napr. na základe toho, že aj Anastasia mala podľa kníh schopnosť dematerializovať svoje telo a materializovať ho inde. Možno to dokázal aj Merrylin a dostal sa tak do iných svetov, z ktorých si priniesol „suveníry“.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-09-08 15:40:46
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně kdysi věci jako kryptozoologie, pochybnosti o evoluční teorii, storky ze světa typu jedna paní povídala s popisy fantastických tvorů, nevyřešená policejní vyšetřování typu cosi co mělo nohy jako drak letělo přes půlku usa, koukalo to lidem do oken, nechalo to po sobě stopy a dodneška nikdo neví co to bylo, nebo chuťovky co občas vyhodí moře, dost otevřely oči v tom, že tento svět je pořád záhadný a že o velké části toho co se tu děje skutečně nic nevíme. Mnozí ti tvorové mohou být mnohem chytřejší než my a nemusí ani pocházet z této dimenze. Poznatky o věcech které se vymykají běžnému lidskému zážitku jsou všude, je jich pořád víc a kdo se zajímá, nemá problém se k tomu na dva kliky dostat. Je fajn nebýt konzerva, život neztratí šmrnc.

Ikona diskutujiciho SilverSis 2023-09-05 19:28:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

https://youtu.be/OuyNjfoK1pM?si=mQ-0RnJS8cifVotA v komentářích si lidé, taky myslí, že si ho vzali mezi sebe. A k Homo vampyrus je údajně ve španělštině knížka, ve které se mluví taky o dárcovství krevní plazmy

Ikona diskutujiciho iva 2023-09-06 08:13:24 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V seriálu Čas čarodějnic se také řeší, mimo jiné, upíří DNA
https://www.csfd.cz/film/632661-cas-carodejnic/prehled/

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek