Šestý smysl 1.díl: Co to je a jak funguje

2.8.2021 v Spiritualita 8

Šestý smysl, neboli schopnost jemného vnímání, je naše schopnost vnímat nehmotnou dimenzi, neboli neviditelný svět. Je to svět andělů, duchů, přírodních bytostí, energií… Zahrnuje také naši schopnost chápat jemné příčinné a následné vztahy stojící za mnoha událostmi, které jsou mimo chápání logické mysli. Mimosmyslové vnímání (ESP), jasnovidectví, předtucha, intuice… To vše jsou synonyma pro šestý smysl, nebo schopnost jemného vnímání. V tomto seriálu se používají slova ,,šestý smysl“, ,,ESP“ a ,,schopnost jemného vnímání“ jako synonyma.Co vnímáme a chápeme pomocí šestého smyslu
Slovo „jemnohmotný svět“ nebo „duchovní dimenze“ je svět, který je mimo chápání pěti smyslů, mysli a intelektu. Jemnohmotný svět označuje neviditelný svět andělů, duchů atd., který můžeme vnímat pouze šestým smyslem.

Hrubý, neboli viditelný svět, vnímáme pěti fyzickými smysly (tj. čichem, chutí, zrakem, hmatem a zvukem), svou myslí (pocity) a intelektem (schopností rozhodovat se).
Pokud jde o neviditelný neboli jemnohmotný svět, vnímáme jej prostřednictvím pěti jemnohmotných smyslů, jemnohmotné mysli a jemnohmotného intelektu – tomu se říká náš šestý smysl. Když je šestý smysl rozvinutý nebo aktivovaný, pomáhá nám vnímat jemnohmotný svět, neboli jemnohmotnou dimenzi. Tato zkušenost s jemnohmotným světem je také známá jako „duchovní zkušenost“. Právě prostřednictvím šestého smyslu získali duchovní badatelé a učitelé hlubší poznání o různých tématech, jako je život po smrti, práce s energií, nebo jasnovidné vize o budoucnosti.

Rozdíl mezi Zkušeností a Duchovním prožitkem
Představte si dámu, která přivoní ke kytici růží. To by představovalo její zážitek, protože vůně růží má určitý zdroj, tj. kytice růží.
Ale pak si představte dámu, která k růžím nevoní a přemýšlí nad začátkem svého pracovního dne, z ničeho nic a bez zjevné příčiny, k ní dolehne silná vůně santalového dřeva. Zpočátku ji rozumově zavrhne, protože neví, odkud tato vůně přichází, a pokračuje v úvahách o svém pracovním dni. Vůně ji však následuje na pracoviště a zůstává s ní po celé dopoledne. Ptá se ostatních lidí, zda vůni cítí, ale nikdo ji necítí. To by představovalo duchovní zážitek. V tomto případě dáma skutečně vnímala vůni vycházející z jemnohmotné dimenze a zažívala ji prostřednictvím svého jemnohmotného čichového orgánu. Schopnost vnímat nebo prožívat jemnohmotnou dimenzi prostřednictvím pěti jemných smyslů, jemné mysli a jemného intelektu je to, co se nazývá šestý smysl člověka.

Co je vnímání šestým smyslem prostřednictvím pěti jemnohmotných smyslových orgánů
Svět je stvořen z pěti absolutních vesmírných principů (pančatattva). Tyto Kosmické principy nelze vidět, ale tvoří celé stvoření. Když se náš šestý smysl aktivuje, začneme tyto Absolutní kosmické principy vnímat postupně, počínaje nejhrubšími a konče nejjemnějšími. Jsme tedy schopni je vnímat v pořadí Absolutní Země (Pruthvī), Voda (Āpa), Oheň (Tēj), Vzduch (Vāyu) a Éter (Ākāsh), a to prostřednictvím našich jemných smyslů – čichu, chuti, zraku, hmatu a zvuku.

Následující seznam uvádí příklady dobrých a nepříjemných duchovních zážitků, které můžeme vnímat prostřednictvím našeho šestého smyslu, tedy prostřednictvím pěti jemných smyslů:

 Jemnohmotný smyslový orgán  Kosmický princip  Spřízněný dobrý zážitek  Spřízněný špatný zážitek
 Čich  Země  Libá vůně z neznámého zdroje  Cítíte v domě smrad z neznámého zdroje
 Chuť  Vody  Sladká chuť aniž byste něco jedli  Hořká chuť aniž byste něco jedli
 Vize  Ohně  Vize bytosti nebo pozorování aury  Spatření ducha nebo přízraku
 Hmat  Vzduchu  Cítíte ruku položenou na hlavě když jste sami  Být napaden ve spánku duchem, démonem, destruktivní energií
 Zvuk  Éteru  Slyšíte zvonění z neznámého zdroje  Slyšení divných děsivých zvuků a hlasů když jste sami

Když člověk vnímá něco jemnohmotným smyslovým orgánem, např. čichem, může být zdrojem daného pachu konstruktivní energie, např. anděl, nebo destruktivní energie, např. zemřelý.

pokračování příště

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2021

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2021-08-02 01:40:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně už tenhle „šestý smysl“ několikrát zachránil z velkýho prů… 🙂 a kdykoliv jsem ho neposlechla, dopadlo to blbě. vždycky mam náhlou předtuchu přímo před událostí

Ikona diskutujiciho Kateřina 2021-08-02 11:26:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Občas se mi stává, že na náhodných místech cítím kouř. Nemůže to být zvenku ani není žádný zdroj v místnosti. Co to může znamenat?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-08-02 11:53:55
Ikona diskutujiciho
sipka

asi nějaká špatná energie v místnosti, někdy stačí ji jenom vyčistit, třeba vykouřit

Ikona diskutujiciho Hana 2021-08-02 12:00:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já nevím jestli je to šestý smysl, schopnost předvídat budoucnost nebo tak něco, ale poslední dobou se mi zase častěji děje, že na něco myslím nebo se mi zdá o událostech, které se později skutečně stanou. A že jde i o události dost vážné, ne jen nějaké maličkosti, to mě na tom docela děsí.

Ikona diskutujiciho Zina 2021-08-02 12:49:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alu,byla jsem ted v obchodě a kupovala svíčky a překvapilo mě,že z obchodu zmizely ty světle modré,kterých měly donedávna mnoho,měly všechny barvy mimo modrých.

Ikona diskutujiciho Sin Le Noble 2021-08-02 21:40:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ta poslední věta trochu bere chuť k jídlu: -) může být zdrojem daného pachu konstruktivní energie, např. anděl, nebo destruktivní energie, např. zemřelý.
Jinak zajímavý díl, mě by zajímalo jestli dnešní covid akce souvisí právě s tím: Když se náš šestý smysl aktivuje, začneme tyto Absolutní kosmické principy vnímat postupně, počínaje nejhrubšími a konče nejjemnějšími. Jsme tedy schopni je vnímat v pořadí Absolutní Země (Pruthvī), Voda (Āpa), Oheň (Tēj), Vzduch (Vāyu) a Éter (Ākāsh), a to prostřednictvím našich jemných smyslů – čichu, chuti, zraku, hmatu a zvuku.
Tak se mi zdá, že se tyhle znalosti snaží někdo využít u očkovaných(lidí před probuzením) a udělat si dálkovej ovladač na otroka(staré ovladače už dosluhují), když čtu: staví se vysílače na GH, očkovaní nejspíš budou přijímačem. Tohle má být asi ta obslužná elita, která má přežít depopulaci, milující chutné červy. Ještě že existuje „náhoda“ a nedojde to tak daleko.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-08-03 09:31:17
Ikona diskutujiciho
sipka

Já věřím ve vítězství dobra. Ale ne bez boje.

Ikona diskutujiciho lenka f 2021-08-07 17:13:09 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak tohle se mi už stalo, nejčastěji to byl čich. To jsem už párkrát cítila krásnou vůni květin okolo mě až jsem se rozhlížela kolem, co je zdrojem. Najednou z ničeho nic to začalo vonět. Nikde nebyla kytka ani nikdo neprošel např. navoněný parfémem. Jednou nebo dvakrát jsem cítila dotyk na hlavě, když jsem byla v posteli a jednou mi do uší v noci tak silně cinkl takový krásně vysoký čistý tón zvonečku až jsem se probrala z polospánku. Nevím jestli to tak má každý, ale nejvíc po dešti vnímám hodně vůni půdy.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek