Setkání lidí se strážnými anděly, která jim zachránila život

8.9.2023 v Bytosti 6

Všichni lidé mají strážné anděly, kteří na ně dohlíží. Dnešní článek nabízí kompilaci zkušeností lidí, kterým andělé zachránili život, nebo je minimálně ochránili před těžkou nehodou.Pád ze schodů
Včera jsem uklízela klientův dům. Vytírala jsem zrovna podlahu v horním patře a měla jsem plnou hlavu různých myšlenek, takže jsem byla v režimu autopilota a nevěnovala jsem pozornost tomu, kam šlapu.
Při vytírání jsem kráčela pozpátku a najednou jsem v hlavě zaslechla silný mužský hlas, jak říká: „Stop“. Okamžitě jsem přestala chodit pozpátku i vytírat a podívala jsem se za sebe.
Kdybych se pohnula ještě o pár centimetrů, spadla bych ze schodů.
Úplně mě šokovala představa, že jsem mohla umřít, nebo se přinejmenším vážně zranit. Ani mi v tu chvíli nepřišlo děsivé, že jsem ve své hlavě slyšela hlas, který nebyl můj.

Řidič v protisměru
Tohle se mi stalo před několika měsíci. Jel jsem do práce po silnici s omezením rychlosti do 50km. Přijížděl jsem na křižovatku, kde skoro vždycky řidiči jedou na červenou, nebo před vámi vyjíždějí. Na této křižovatce se stává hodně nehod a smrťáků.
Byl jsem skoro na té křižovatce a vidím, že na protější straně silnice jede proti mně auto. To nebyl problém. Jelo rovně a já také.
Jenomže pak jsem ve své hlavě zaslechl velmi důrazný mužský hlas, který řekl: „Zpomal“.
Okamžitě jsem dupl na brzdy a auto, které do té doby jelo rovně, najednou zahnulo a řítilo se na mě do protisměru. Kdybych tak prudce nezpomalil, obě naše auta by byla na totálku a oba bychom byli vážně zranění, nebo hůř, mrtví.
Myslím si, že na mě určitě dohlíží anděl strážný.

Střelba
Bydlela jsem v domě v centru města. Bylo to ve slepé ulici a od tomu vedlo schodiště vedoucí na hlavní ulici
ve městě. Bylo ráno a zrovna jsem se chystala sejít po těch schodech dolů na hlavní ulici, kde jsem měla zaparkované auto. Ucítila jsem, jak mě někdo chytil za paži a rázný hlas mi řekl do ucha: „Počkej“.
Byla jsem z toho zmatená. Můj manžel ještě nebyl vzhůru, chodila jsem do práce dřív než on, takže to nemohl být jeho hlas. Měla jsem z toho špatný pocit a vrátila jsem se proto zpátky do kuchyně pro vodu. Najednou slyším spoustu sirén a podívala jsem se ven z okna do ulice.
Vidím dva chlápky běžící ulicí směrem k našemu schodišti a za nimi policisty, kteří je pronásledují s tasenými zbraněmi. Těsně za nimi policejní auta. Policisté a pronásledovaní chlapi po sobě stříleli.
Kdybych šla dolů podle svého původního plánu, ocitla bych se doslova v křížové palbě. Šla bych akorát tak středem silnice. Napsala jsem svému šéfovi, že přijdu pozdě.

Nebezpečné předjíždění
Jednou jsem jel autem v noci v absolutním lijáku. Rozhodl se předjet velmi pomalu jedoucí vozidlo přede mnou. Zařadil jsem se do rychlého pruhu a začal zrychlovat, když mi silný mužský hlas řekl: „Ne! Okamžitě se vrať!“
Tak mě to šokovalo, že jsem okamžitě vyhověl, i když jsem jinak hrozně tvrdohlavý. Jakmile jsem se vrátil za auto v pomalém pruhu, uviděl jsem auto, které se vytočilo do smyku a skončilo bokem napříč v rychlém pruhu. Nemohl jsem to vůbec vidět dopředu.
Dodnes si pečlivě všímám svého vnitřního hlasu.

Řízení pod vlivem
Když mi bylo 18 let, hrozně jsem se opila na večírku a skoro nic si z toho nepamatuji. Nasedla jsem do auta, že pojedu domů. Cesta trvala asi 30 minut. Mám z té cesty jednu letmou vzpomínku, že jsem se za jízdy s někým pohádala, on mi chytil volant a svezl mi auto do příkopu.
Nějak jsem skončila v příkopu pod svým autem vedle rušné dálnice. Kolem projížděla sanitka, uviděla moje auto a odvezli mě do nemocnice. Byla jsem oprávněně obviněna z řízení pod vlivem alkoholu.
Druhý den, když jsem vystřízlivěla, zeptala jsem se policisty, kdo ještě jel se mnou v autě. Řekl mi, že nikdo.
Pak jsem se zeptala kamarádů, jestli jsem odjela ještě s někým v autě a oni řekli, že ne. Poučila jsem se a od té doby jsem už nepila, ani neřídila opilá. Myslím si, že je zázrak, že jsem té noci neumřela, ani nikoho nezabila.

© aluska.org 2023

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Janička Kováříková 2023-09-08 09:15:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásný článek. Děkuji za přidání 🙂

Ikona diskutujiciho Jindra 2023-09-08 09:16:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Něco podobnýho jsem jednou zažil a vůbec nemám pochybnost že by to anděl nebyl. Hodně mě to ovlivnilo i v dalším životním směřování. Došlo mi že jsou skoro všechno zástupné pseudoproblémy. Že je pravda a skutečná hodnota jinde.

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2023-09-08 15:42:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zažila jsem také hlasové varování a je to jeden z nejsilnějších zážitků ve spojení s těmito věcmi celkově.

Ikona diskutujiciho klara 2023-09-08 17:18:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V posledných rokoch som mala 2 podobné zážitky: Jeden na diaľnici, bol už večer – po dlhej fyzicky pomerne náročnej šichte v práci som po cca 3,5 hodinách za volantom začala zaspávať. Prišlo to tak náhle, že som si to ani nestihla celkom uvedomiť, upadla som do mikrospánku, keď mi náhle zazvonil telefón. Auto sa rútilo smerom ku okraju vozovky, tak som rýchlo vyrovnala smer a kým som nahmatala mobil, už nezvonil. Číslo som nepoznala, okrem toho bolo osem hodín večer a ja veľmi málo telefonujem. Skúsila som ho spätne vytočiť, ale nikto mi to nezdvíhal a už sa z toho čísla ani nikto viac neozval. Keby telefón nezazvonil, tak neviem, ako by to dopadlo…
Druhý príbeh sa mi stal nedávno. Vychádzala som skoro ráno autom z parkoviska na cestu, na ktorú nebolo vidieť, keďže u nás sa parkuje, kde sa dá, aj v strede cesty. Vždy dávam pozor, aj tentokrát, náhle som však v hlave počula rázne „stoj!“ a tak som dupla na brzdu. V zápätí sa okolo mňa prehnalo auto, ktoré som vôbec nevidela prichádzať. Odvtedy vychádzam na cestu ešte pomalšie, pretože žiaľ, kvôli nedostatku parkovacích miest sa u nás stojí naozaj takmer všade a autá prichádzajúce po ceste nie je možné včas vidieť. V obidvoch prípadoch som nezabudla poďakovať svojmu „ochrancovi“. Mám vo zvyku pred dlhšou cestou poprosiť o ochranu posádky auta a okolo auta urobím vajíčko.

Ikona diskutujiciho Reny 2023-09-08 20:43:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám životní příhodu jak přes kopírák z toho článku – Řízení pod vlivem. I když, já toho tedy vypila málo, 2 skleničky šampáňa a malý pívo, ale i tak. Stalo se v Českém ráji, odjížděli jsme s přítelem z hospůdky u rybníka v údolí. Vedla odtamtud jen udusaná silnice, serpentýny. Bylo už kolem 23 večer, nikde nikdo, tma jak v hororu. Něco nás posedlo, rozhodli jsme se, že budeme závodit. Já se hnala první jak o život, přítele jsem porazila. Ale.. pak to přišlo, ostrá pravá, za kterou nebylo vidět a za ní už cílová rovinka k asfaltce. Zatáčkou jsem prolítla a najednou .. jsem vytřeštila oči – náhle se tam takhle pozdě proti mě uprostřed silnice vyloupla žena a 2 děti na kolech, já se řítila přímo na ně. Pamatuju si, že jsem jen hekla a řekla Bože, co budu dělat? pak to přišlo, úder do volantu, něco mi ho vyrazilo z ruky a ten se rychlostí blesku na místo točení do prava začal jak šílený sám od sebe točit doleva. Ze silnice jsem doslova vylétla stranou, ti lidé mě taktak minuli a mé auto dosedlo vlevo mimo silnici nad škarpu. Tam jsem úplně zcepeněla, neschopná pohybu a pořád si jen říkala, proboha, co to bylo, co se to stalo..? Kamarádi přítele, co poblíž bydleli pomohli auto nazvednout, postavit zpět na silnici, bez jakékoli úhony na sobě nebo autě jsem mohla dojet domů. Plazila jsem se jako šnek, celou dobu se mi klepaly nohy, že jsem málem netrefila pedály. Nikdy na to nezapomenu. Vím, že to byl zásah shůry.

Ikona diskutujiciho Kamista 2023-09-09 11:49:27 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kolegyně mně vyprávěla co se stalo před pár lety v Brně. V noci v podchodu napadl muž jednu ženu, jsou tam kamery tak policie měla záznam tohoto činu. Násilníka naštěstí dopadli. Jak bylo ale v noci v podchodu prázdno, měli na záběru jak minul jednu ženu a napadl až další ženu co procházela. Ptali se ho proto, proč si vybral až tu druhou ženu. On řekl, že si tu první ženu pamatuje, ale prý šla ještě s nějakým mužem. Na kamerách ale žadny muž nebyl. Nevím jestli je to pravda nebo vymyšlená story ale hodně mě to zaujalo.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek