Šišinka mozková 5: Meditace pro aktivaci šišinky mozkové

16.11.2019 v Návody 12

Dnes si popíšeme konkrétní návod na aktivaci šišinky. Každá kultura má svoje způsoby aktivace třetího oka. Cest je mnoho. Je možné, že různé metody budou jinak vhodné pro určité jedince na základě jejich temperamentu, nadání, výchozího zdraví, energií a dalších faktorů.I když by měl každý člověk cíleně odvápňovat a detoxikovat svou šišinku, aktivace šišinky by se přesto neměla brát na lehkou váhu. To znamená, že si musíte dobře a opatrně vybírat, co budete dělat, abyste si neublížili. Moderní esoterika nabízí spoustu velmi nebezpečných způsobů, které vám slibují aktivaci speciálních schopností, ale ve výsledku ubližují lidem a dostávají je do takových problémů, ze kterých se pak nemůžou vyhrabat. Na Aluška.org se snažím před těmito metodami co nejčastěji varovat a co nejlépe je popsat, ale neustále vznikají další a proto seznam nikdy nebude kompletní.

I když vás možná návody na aktivaci zajímají nejvíce, stejně vám doporučuji přečíst si seriál od začátku a také přečíst knihu Anděl strážný, pokud jste to ještě neudělali. V případě, že vaše šišinka není zdravá, nebo je dokonce kalcifikovaná, vám totiž tyto metody nebudou fungovat.

Výzkumník David Wilcock vysvětluje, že pokud se epifýza ,,zasekne“, může to způsobit schizofrenii, bludy a probouzení halucinací (… drogy, to je jasné). Některá učení, jako je Northern Reality School of Taoism, také varují před esoterickými metodami, které mají měnit vaše podvědomí.

 

Třetí oko funguje tak, aby se přirozeně otevíralo a aktivovalo i spontánně, když má k tomu vhodné podmínky
V moderní době však tyto podmínky málokdy máte. Starověké kultury měly šamany a moudré starší, kteří k tomu vedli mladší generace. Dnes je však každý z nás tak nějak sám za sebe. Všude kolem je kopa pastí a jeden už nevěří druhému, protože neví kdo za koho kope, proč a na základě čeho. To cestu značně komplikuje.

Meditace
Snad nejtradičnější způsob k otevírání třetího oka, je formální meditace v sedě. Meditace je zajímavé téma pro každého, kdo má zájem o přístup ke svému vyššímu potenciálu.

Jak to funguje? Šišinka je citlivá na bioelektrické signály světla a tmy v jejím okolí. Meditace může aktivovat tuto bioelektrickou energii. A s praxí můžete nasměrovat tuto energii do epifýzy, stimulovat ji a pomáhat ji otevřít. Aby byla vaše meditace účinná, musí se vaše mysl zastavit, aby se rozptýlená energie v těle mohla stabilizovat a soustředit.
Nemůžeme však utišit naši mysl silou. Místo toho pozorujeme nebo sledujeme naši mysl a necháme ji stát bez speciální námahy.

Meditace k otevření třetího oka
Může vypadat asi takto:

Zaujměte pohodlnou pozici
Zavřete oči (nebo sklopte víčka)
Dýchejte zhluboka a pomalu. (To znamená, že se nenutíte zhluboka dýchat, jen to sledujete. Stav pozorovatele přirozeně způsobí zpomalení dechu.)
Zaměřte pozornost na oblast třetího oka těsně nad a mezi vašima dvěma očima. (bez námahy nebo síly.)
Můžete si také představit, že dýcháte zlaté bílé světlo středem třetího oka.

Klíčem je zůstat uvolněný a netlačit na to silou. Nečekejte žádný konkrétní výsledek, protože to vytvoří napětí, které zablokuje správný tok energie.

Mně to výborně funguje, když jdu večer spát. Lehnu si na záda a ,,dívám se čelem“ se zavřenýma očima na ,,tmu“. Po chvilce začnu uprostřed vidět světlo a ze světla začnou vycházet obrazy a scenérie, jsou barevné a někdy mají i zvuk. Nespím u toho, ani neusínám. Můžu přemýšlet i nad jinými věcmi a hýbat se u toho. Právě díky tmě obrazy výborně vyniknou, tehdy je to cvičení jednodušší i proto, že máte klid a ticho. Pozorování obrazů ve tmě je můj koníček od narození, ale když jsem byla malá, dívala jsem se na ně s otevřenýma očima a ,,rozstřelovala je“ mrkáním, když se mi nelíbily. Na fígl koukání se čelem doprostřed zorného pole, jsem přišla až později.
Jsem si jistá tím, že když se v noci před spaním ,,dívám čelem“, namáhám tím třetí oko a cvičím ho, podobně jako se cvičí svaly.

Proč to funguje?
Zaměřením pozornosti na epifýzu se soustředíte na svou vnitřní energii v této oblasti. Toto zaměření uvolňuje neuropeptidy a oxid dusnatý, které spouštějí relaxační reakci. Tyto látky vám umožní vstoupit do hlubší meditace a zároveň stimulovat oblast třetího oka.

Připomeňme, že melatonin je hlavní látka produkovaná epifýzou. Není divu, že se v mozcích pravidelně meditujících osob objevuje zvýšená sekrece melatoninu.

Vědci z Tchajwanské univerzity pomocí MRI skenů osob v určité formě meditace v sedě zjistili, že meditace spouští aktivaci epifýzy (studie zde).

Poznáte, že vaše meditace třetího oka funguje, když začnete cítit buď mírný tlak v této oblasti, nebo pulsující pocit. Můžete cítit, jakoby vám na čele bilo malé srdce.

POKRAČOVÁNÍ ZDE

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2019Komentáře

Ikona diskutujiciho jirik 2019-11-16 06:45:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vypadlo písmenko j v slově – Zauměte

Aktivaci třetího oka by měl podpořit – sodalit, fluorit

Ikona diskutujiciho EVA 2019-11-16 09:09:24 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím Aluško.Prosím mohla bys o tomto se rozepsat více.Ano toto se mě děje .Ale nevím co to znamená pro ě .Vidím různé věci převážně vidím pohybující bytosti ale jako by v mlze sice je vidím ale jako v mlze ,a co ty barvy které rotují mízí a znovu se oběvují.Nebo obrazy tváří které se rychle mnění ,no a jiné věci různé.Co to pro mě znamená.Jestli můžeš napiš mi.Děkuji.

Ikona diskutujiciho Jirka H 2019-11-16 09:16:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Z toho co čtu tak mě se šišinka musela aktivovat spontánně a neplánovaně do takového extrému že si ty zážitky pamatuji doteď natolik že je začínám lépe chápat. Taky když si lehnu na záda zavřu oči a soustředím jenom na dýchání tak časem uvidím obrazy a světlo, někdy to světlo bylo i natolik jasné že mé fyzické tělo i solidně cuklo jako kdybych dostal ránu defibrilátorem a nutilo mě otevřít oči dokořan, tento jev se mi stal v loni 2018, doteď si říkám jestli tohle byla hranice mezi životem a smrtí a světlo bylo to místo kam odcházejí duše zemřelých. Ať už to bylo cokoliv světlo bylo překrásné a i okolí světla byl vesmírný prostor plný hvězd a barevných světel překrásný. Viděl jsem tyto obrazy sice slabě a bez zvuku ale i tak byli intenzivní a dokonce mě i ulevily od depresivních bolestí které jsem v té době trpěl. Když jsem se z toho probudil, viděl jsem ještě to světlo i přes otevřené fyzické oči jak odletělo skrze zdi pryč a mě pak začalo být smutno že jsem zase v realném světě a depresivní bolesti se opět vrátili. Dále se mi stala další věc kdy se mi taktéž spontánně aktivovala šišinka a jedny obraty byli neskutečně jasné jakobych tam skutečně byl ale přesto jsem stále věděl že jsem nohama vzhůru a že obrazy vidím třetím okem a díky toho uvědomění jsem včas zvrátil noční můru která by mě mohla vysát životní energii. Byl jsem v překrásné místnosti kde vše bylo pozlacené a byla tam fontána a u ní seděla krásná zlatá socha vypadala jako faraonka, její hlava se otočila směrem ke mě a usmívala se na mě ale pak v tu chvíli se zvedla, začala nepřirozeně levitovat, místnost s fontánou nečekaně zmizela do černé tmy a zbyla jenom ta faraonka která roztáhla držku jako nějaký Lich a směřovala si to směrem ke mě a já už cítil hluboký strach i vysávání energie od ní tak jsem neváhal honem rychle jsem otevřel fyzické oči abych ji zahnal z mého života. Naštěstí se už znova neobjevila.

Ikona diskutujiciho lenka f 2019-11-16 09:43:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je hezký. Já jsem to moc často nedělala, ale někdy taky před spaním se zaměřím na třetí oko. Vždycky začnu pociťovat tlak v tom místě. Někdy, ale to málokdy jsem zavřela oči v posteli a najednou mi před očima vyvstala krajinka, byl to sad – bylo tam plno stromů. Neměla jsem to v plných barvách spíš, jak za svítání brzy ráno s takovým namodralým oparem. Někdy se mi zase objeví, když zavřu oči jakoby sluneční kotouč, ale vypadá jako při zatmění – když slunce je v zákrytu a před ním je země. Vidím jen prosvítat okolní paprsky. Někdy se mi jen objeví na chvilku modré zářivé kolečko a pak to zmizí. Někdy v tom kolečku slabě tuším krajinu. V podstatě, když se kdykoliv zaměřím na třetí oko a zavřu oči – tak cítím vždy tlak.

Ikona diskutujiciho Ceneon 2019-11-16 12:34:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jé, už vím, co mi to občas pulzuje mezi očima :-). Je to takové brnění či mírný tlak.

Mně tedy funguje dotykové zapínání, zlehka se toho místa dotknu a je zapnuto, dokud se na to soustředím, tak to můžu cítit snad pořád.

S těmi obrazy jsi mi připomenula, že to taky dokáži, ale jaksi to nepraktikuji, ale to že jenom pomyslím na kytku či jablko a mám před sebou krásný obraz, to je hezké, takové neuvěřitelné. Jen to mám bez světla, čistě tma a obraz. Zkusím to tedy více praktikovat :-), budu při tom myslet třeba na šišky.

Ikona diskutujiciho Václav 2019-11-16 21:36:34
Ikona diskutujiciho
sipka

„Je to takové brnění či mírný tlak.“ brnění, tlak, teplo, vize, atd. je proto, protože pokud se nečistí čakry, komplexně, pak adžna čakra nepustí. chtít protlačit pozornost vytváří ještě větší blok. koncentrace na toto centrum ho vyčerpává a poškozuje. probuzení(uvědomnění) vnitřního ducha v sobě je evoluční záležitost a je nyní přístupná všem. blokády samy nezmizí, protože je to odraz pravdy, která vyjevuje, jaký člověk skutečně je, nikoli co si o sobě myslí. před sebou nikdo neuteče.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-11-16 15:51:43 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

moje šišinka třeba začala být sama od sebe více aktivní, když jsem nalezla svou cestu 🙂 v té době se ve mně taky cosi tak zvláštně samo „odblokovalo“ a nemám od té doby takový problém mluvit před lidmi. jako kdyby ze mě někdo sejmul jakýsi blok. co to znamená nebo jak se to vlastně stalo nemám páru.

Ikona diskutujiciho Ivan 2019-11-25 00:02:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pekné clánky písete, jen takových více a jen tak dále, nakonec se z toho grepu matrixu prece jenom dostaneme. Ta moje ditto pineal gland je sice stále jeste na úrovni prach vobycejnské borové sisky z lesa ac se snazím jako blázen, ale nastestí vím, ze si tyto procesy vezmou svuj nevyhnutelný cas. Takze klid, patienza signori… A místo toho jsem si uz pred léty vyrezal z tlustého prkna stylizovanou piniovou sisku a namontoval na nározní kul dole u mého plotu, nejak me tenhle sám o sobe oblíbený renesancní architektonický motiv vzdycky pritahovat, a to aniz bych o tom vedel neco podstatnejsího. (( Také jsem si v této souvislosti vzpomel na jednu nepeknou vec, jiste tomu, jak písete, bylo tak, ze o sisince vedely drívejsí civilizace, pri cems této veci asi nekteré dovedly seredne zneuzít ke zlému. Starí Egyptani vedeli o Babylonanech v Mezopotamii, kterými pohrdali a které povazovali za kruté barbary (tjo, co já muzu vedet, psala o tom anglická spisovatelka Joanne (?) Grand), ze tito krute zneuzívali napr zajatcu tak, ze cestou urcitých surových zásahu, odmítám zde toto zlo popsat presneji, redukovali svou obet na poslusného chodícího zombie, mám za to, ze to souviselo práve s touto zlázou, slo tedy nejsíse o zlovolné poskození dotycného orgánu.Jestli je tento poslední detail príli rusivý/nevhodný, klidne ho vypustte.))

Ikona diskutujiciho Lucie 2019-11-27 13:14:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravim Alusku a vsechny ctenare. Podelim se o zkusenost.Zkousim meditovat kazdy den kdyz to jde.Jednou se mi povedlo astralne vystoupi z tela, ale nejsem si jista..Popisu..pri meditaci v leze me postupne po tele a hlavne na cele zacalo simrat.Soustredila jsem se na 3 oko telo my ztěžklo jako by na mě nekdo dal nejake závaží, takovej pocit ze se propadam do matrace.Neviděla jsem se, jen cítila ze se malicko nadnasim.prekvapilo me to a nejspis zaroven i vylekalo a hodilo me to zpatky do tela.Mela jsem silnej zaskub. Sice jsem se vylekala, ale byl to paradni zazitek ktery uz se nepodarilo zopakovat.Dalsi zkusenost je ze vidim pri meditaci prostupujici barevna svetla,obrazy nejake jsou, ale nezretelna takove matlanice😅.A mam bystrejsi sluch.slysim kolikrat veci ktere ani nechci obcas se stane ze mam po tom silenou migrenu.Tak se ptam a zajima me, jestli je normalni ze diky te namaze ( meditaci) hlava boli?A jestli to co sem zazila je alespon z casti vydareny pokus o spolupraci s sisinkou.I kdyby jen malicky.Moc dekuji za odpovedi a hezky den vsem preji😊😉

Ikona diskutujiciho octomaník 2019-11-27 17:19:35
Ikona diskutujiciho
sipka

Odpověď najdete na tadescu po schválení komentáře (kdyby náhodou lze použít tento email: octovani zamotaná ryba protonmail gombík ch)
https://tadesco.org/meditace-pro-aktivaci-sisinky-mozkove/comment-page-1/#comment-54261

Nikdy se mi nestalo, že by mě bolela hlava po meditaci – podle všeho je potřeba odstranit nějaké blokády a příslušná těla zharmonizovat.

Ikona diskutujiciho NoName 2021-02-01 11:10:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já dost často cítím tlak mezi obočím a často mi to ani nevadí…teda pokud ve škole nemame test…už KONEČNĚ vím co to znamenalo a sem za to ráda…meditaci jsem skoušela, ale účenek mi zabral jen při prvním pokusu, VELKÉ DÍKY ALUE😘 přeju hezký den

Ikona diskutujiciho ondřej l 2021-11-06 19:45:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já mám problém při meditaci s nemyslením. Zastavit mysl je těžký. Težce se mi nemyslí. Nejlíp nemyslet se mi daří, když přestanu dýchat, jelikož pokud dýchám myslím pak na to, jakým způsobem dýchám a tzn., že prostě zase myslím. Ale nedýchat zase nevydržím moc dlouho a meditace bez zastavení toku mysli je už jen něco, co bych přirovnal jen k nějakýmu druhu relaxu. Ano člověka to třeba sice také uklidní a udělá mu to lepší pocit. Ale člověk, aby skutečně meditoval, měl by přeci zastavit zcela tok své mysli, aby se na něho mohl napojit a promluvit k němu unitár, který je jinak hlukem myšlenek v hlavě dotyčného člověka blokován a nedostane se tudíž pak k němu. A nebo?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek