Správná jaterní očista 2: Co dělat, když věci nejdou podle plánu / DOPORUČUJI

4.3.2016 v Návody 55

Koncem prosince 2015 zde vyšel návod na správnou jaterní očistu, podle které už roky já i spousta přátel a známých v okolí provádíme čištění jater. Nutno podotknout, že toto je nejlepší a nejúčinnější návod jaký vůbec můžete sehnat, protože je v něm všechno. Udělala jsem si menší průzkum a zjistila jsem, že ačkoliv jiné jaterní očisty na internetu jsou, vždycky v nich něco nebo hodně chybí. Například se používá špatná sůl, malé množství dávek, chybí sladění s měsícem, chybí spaní hlavou na sever, chybí termofor, nebo je špatně rozepsaná dieta. Pamatujte že jakákoliv chyba nebo chybějící instrukce které člověk vynechá, snižují efektivitu očisty a vy se pak trápíte zbytečně.

Proto je velice důležité umět si vybrat správný návod a pak je důležité umět ho správně dodržet. I tak vás ale může potkat celá řada komplikací. Všechny z nich jsou snadno řešitelné a dá se jim i předcházet, jen je potřeba vědět jak na to. A následující článek vám k tomu všemu dá klíč. Pečlivě vše nastudujte a připravte se, ještě než se do očist vrhnete naostro, protože je tu vše. Včetně receptů.

Dodržujte postup do detailu!

Můžete se dočíst, že jaterní očistná kúra která z vás dostane kameny, je jedna z nejbezpečnějších detoxikačních receptů na světě, že si s tím prostě nemůžete ublížit. Toto sice platí, ale platí to pouze, pokud přesně dodržujete postupy a hlavně pokud jste si vybrali správný návod, který obsahuje vše důležité.

Co vás čeká, pokud něco zanedbáte?

Při nedodržení diety: Buď jste dostali špatný nesrozumitelný návod, nebo ho prostě flákáte. Ať je to jak chce, pokud nebudete držet správně jaterní dietu a nebudete ji držet dostatečně dlouho, vyloučíte poté minimum kamenů, nebo nevyloučíte nic. Buď ji držte pořádně, nebo se na to rovnou vykašlete, protože se budete zbytek očisty zbytečně trápit. Pozor si dejte i na studené věci z ledničky, tuto radu opravdu nepodceňujte, vše přijímejte teplé, nebo vlažné, rozhodně ne chlazené.

Když nepijete dost moštu: Mošt je klíčový. Pokud nebudete užívat správně dostatek jablečného moštu jak kúra předepisuje, vaše kamínky v játrech nezměknou. Pak hrozí, že jejich ostré hrany poškodí cesty kterými budou procházet a mohou se někde i zaseknout. Poranění a zaseknuté kamínky mohou způsobit vážný zánět. Proto pití moštu v žádném případě nepodceňujte a pokud s tím máte problém, níže najdete rady, jak mošt vyřešit.


Když nebudete mít čistá střeva: MGSO4 chutná hnusně, co si budeme povídat. V případě že jaterní kúru provádí menší žena s nižší váhou nebo dítě (pod 60kg), dá se tomu přizpůsobit (zmenšit) dávka pité soli a oleje, ale pokud máte nad 70kg, berte dávky v plném množství jak je předepsáno a v žádném případě nesmíte nic vynechat. Sůl je od toho, aby znecitlivěla stěny a vyčistila střeva od zbytků potravy (Také zabíjí červy, takže vás jako vedlejší efekt odčerví a můžete po očistě ještě zpětně vykadit různá háďátka.). Nevynechávejte žádnou dávku soli protože je vám blbě nebo už průjem máte a hlavně ji nevynechávejte ráno. Pokud večer před pitím oleje nebudou střeva čistá, játra to poznají a kamínky většinou nepustí, takže jste se pak zbytečně trápili. Pokud byste vynechali sůl ráno, nebude průjem, nebo bude moc slabý. Pak vám mohou ve střevech zůstat kamínky a to může být problém. Jak již bylo řečeno, zaseknutý kamínek může způsobit zánět. Pamatujte, že kameny z jater jsou silně toxické a měly by tedy ve střevech strávit co nejméně času, aby se tělo znova neintoxikovalo.

Byly zaznamenány i údajné případy, kdy lidé neprováděli správně jaterní očisty, nevyprázdnili si střeva, brali jinou sůl než je napsáno (například místo epsomské použili kuchyňskou, to jinak než katastrofou skončit nemůže) a v den vylučování po pití oleje je odvezli do nemocnice se záchvatem žlučníku, protože se jim zasekly cesty kvůli plným střevům. Proto nic nepodceňujte a pokud nejste schopni vše dodržet přesně tak jak se má, raději s tím ani nezačínejte. Pamatujte, že vaše zdraví je vaše odpovědnost a vy to musíte brát vážně a vy to musíte správně provést. Na nikom jiném než na vás to neleží. A určitě se nenechte ukolébat tvrzením, že je jaterní kúra ta nejbezpečnější na světě. – To platí, jen pokud to nebudete flákat.

Chovejte se tedy rozumně a zodpovědně, přemýšlejte u toho, věnujte pozornost detailům. – Na všem záleží!

Pokud nesladíte měsíc a sever: Pokud nebudete vylučovat podle měsíce a nebudete spát hlavou na sever, něco sice vyloučíte, ale bude toho minimum. Měsíc a sever vám pomůžou k maximálnímu výsledku. Pamatujte, že čím silnější efekt bude kúra mít, tím méně opakování bude nutných. Se správně provedenou jaterní očistou z vás vycházejí klidně stovky kamenů na jedno provedení.

Řešení komplikací a problémů

I když vše dodržíte přesně tak jak máte, nebo se při nejlepší vůli o to snažíte, i tak vás můžou potkat nepříjemná překvapení. Na tyto problémy se připravte předem, abyste věděli jak si pomoci, případně si na to předem připravte pomůcky!

Pití moštu

Pro někoho může být problém vypít dva litry moštu za jeden den. Pokud děláte jaterní kúru úplně poprvé, vám speciálně velice kladu na srdce, abyste nepolevovali a opravdu pili podle rozpisu. Na další vylučování už to budete mít lehčí a můžete si to lehce přizpůsobit, protože kamínky po předešlém změkčení za jediný měsíc neztvrdnou tak rychle do původního stavu a proto nebude nutná tak velká námaha pro jejich opětovné změkčení.

Mošt se pije o to lépe, čím méně je kyselý. Domácí čerstvé mošty z kyselých jablek jsou proto nejhorší. Budou perfektně fungovat, ale budete mít největší problém je v tak obrovském množství přijmout. Zatím nejjemnější mošt na který jsem narazila je od značky Bohemia, to jsou mošty co koupíte i v pětilitrové krabici (ekonomické balení) a tyto se mi opravdu pily nejlépe (na obrázku vlevo). Dobrý je i Hoštětínský mošt, ale je o něco kyselejší a někomu je po něm fakt těžko. Ale já s ním i tak absolvovala 5 očist a vždy jsem ho zvládla vypít.

Pokud máte problém vypít mošt, zkuste vyměnit značku a sehnat nějaký méně kyselý. Na první pokus určitě je potřeba dodržet předepsané dávky. Na další očisty už můžete použít následující tipy:

Je možné užívat 3x denně (ráno, poledne, večer) jednu plnou polévkovou lžíci jablečného moštu, rozředěného ve vodě. Chutná to odporně, ale pokud jste přepití moštu, tuto alternativu oceníte. Změkčovací účinky však rozhodně nejsou takové jako u pití dvou litrů moštu denně.

Můžete využít i kombinace. 1 litr jablečného moštu a pak ještě dvě dávky jablečného octa.

Mošty jsou plné cukru a velmi kalorické, pokud tedy chcete tělu ulevit od cukru, je možné dopoledne vypít litr a odpoledne a večer 2x vzít ocet. Tělo odpoledne spálí cukry z dopoledne. Během diety můžete cvičit, abyste cukr spálili, ale nepřehánějte to, játra musí být v klidu. Není dobré přehánět to s pohybem, držte se v teple, hlavně nestresujte a nelekejte se, jinak se játra neuvolní a nevypustíte tolik kamínků jak byste měli. Dva dny před a dva dny po vylučování nesportujte vůbec.

Znova ale opakuji, pokud děláte vylučování poprvé, rozhodně nic neupravujte a pijte mošt podle rozpisu. Viděla jsem (na fotkách) i kameny velké jako slepičí vejce (vykadil silně obézní muž nad 30 let) a takové rozhodně nemůžete změkčovat octem. Zejména lidé obézní, s velkým břichem a lidé středního i pokročilého věku mají velké kameny pokud předtím čištění neprováděli a těmto rozhodně ocet stačit nebude. Čím větší kameny z vás jdou, tím pečlivěji musíte pít předem mošt.

Dodržení diety

Jak bylo řečeno, nesmíte: alkohol, cukr, nic studeného, syrovou cibuli – česnek – ani mrkev, žádné maso, žádné tuky, žádné ořechy, žádné avokádo, žádné mléčné výrobky ani sýr, žádná bílá mouka, těstoviny, pečivo, ani celozrnné. Omezit je potřeba i kofein… A člověk najednou zjistí, že vůbec neví co má jíst. Také jsme ze začátku jedli suché brambory s kukuřicí z konzervy, suchou rýži omaštěnou větrem a podobné blevajzy. ALE pokud umíte vařit a máte dobré nápady, tato striktní dieta neznamená, že si nemůžete pochutnat a že se nemůžete dobře najíst. Proto nehladověte, nejezte jenom suché brambory, jinak budete slabí, bude vám zima a budete psychicky opravdu trpět, hlavně pokud už děláte několikátou dietu po sobě, a lezli byste po zdi za plátek másla.

Vařte si chutně a přemýšlejte nad jídlem, aby tělu nic nechybělo. Hlavně nehladověte!! Pokud máte problémy s váhou, jezte pořádně, abyste během diety neztráceli váhu. Hladem se oslabíte, sníží se vám morálka, ta vám pak bude chybět na vylučování, zpomalíte si zbytečně metabolismus, pak po jaterce začnete jíst jako zbláznění protože budete vyřízení, přijde jojo efekt, vy budete naštvaní a pak se vám do další jaterky nebude chtít. Takže si vařte denně, s láskou a důvtipem.

Když je to hnusné, je vám zima a hubnete po kilech, špatně se stravujete. Jaterní dieta nemá být utrpení!

Zde je pár mých nápadů co vařit, abyste se dobře najedli a zbytečně netrpěli hladem a chutěmi:

Dodržujte tato základní pravidla: Můžeme solit, dávat pepř a přidávat jiná koření. Můžeme vařit na vodě, bez použití tuku. Takže proberte své recepty a podívejte se, co jde připravit bez oleje na vodě. Vykašlete se na studené saláty do kterých stejně nesmíte dávat cukr ani olej, bude vám po nich zima, budete slabí a pěkně nervní. Místo toho se zaměřte na polévky a luštěniny.

Víte, že jsme v Evropě národ číslo jedna s rakovinou tlustého střeva? Nejíme totiž luštěniny, chybí nám vláknina. Využijte tedy jaterní dietu a udělejte střevům dobře nějakým tím hráškem a fazolkami. Když je dobře připravíte, nadýmání nebude tak hrozné, nebo nebude žádné.

– Během diety klidně pijte čaj slazený medem (nesmí být cukr). Chuťově vás uspokojí, ale pozor aby nebyl s chemickými příchutěmi).

– Během diety mějte v kuchyni na lince vždy připravený džbán s vodou pokojové teploty. Z něj pijte. Určitě ne chlorovanou z kohoutku a určitě ne studenou z ledničky. I když je z kohoutku, ve džbánku alespoň po pár hodinách chlor vyprchá.

Recepty

Fazolová polévka

Já polévky ani fazole dřív běžně nevařila, ale i jako člověk bez polévkových zkušeností jsem zvládla dát dohromady polívku na které jsem spokojeně žila dva dny, až jsem snědla celý velký hrnec. Takže to opravdu zvládne každý. Jak na to?

Fazolky dejte přes noc odmočit (malé bílé se vaří nejkratší dobu, ale záleží na vás). Vodu ráno slijte, fazolky pořádně propláchněte.

Abyste tolik neprděli, můžete je dát na dvě minutky povařit, vylít vodu, dát novou a znova vařit. Toto můžete udělat až třikrát a postup platí i pro další typy luštěnin. (více zde)

Takže fazolky jsou v čerstvé vodě a můžete je dát vařit už naostro. Dejte je vařit jako první, až když trochu změknou, přidejte si zeleninu podle chuti. Já dala: Celer, mrkev, bramboru, petržel.

Do té polívky nemůžete dát maso, ani tuk, ani masox. Já to vyřešila jednoduše. Polévku jsem udělala slanější (všechna jídla dělám na jaterku slanější, výraznější chuť himalajské soli uspokojí chuťové pohárky a pak není tolik chuť na nezdravé jídlo a na další mls), nasypala jsem tam vegetku (Vegetka dobrotka bez glutamanu /Směs zeleniny je jemná výrazně žlutá a pikantní. Je to koření masových jídel, polévek, nudlí, těstovin, rýží, zelenin, vajec. Složení: sůl 55%, sušená listová a kořenová zelenina (mrkev, petržel, pastiňák, cibule).) a dala hrst majoránky, která mi chutná. Tato fazolačka je výborná.

Podobně můžete s vegetkou dělat jakékoliv jiné zeleninové polívky, ale tato s fazolemi vás o mnoho víc uspokojí a zasytí. Zeleninové polévky jsou na jaterku super, ale je po nich brzy hlad. Po fazolkách hlad není. Dělejte si také čočkové polévky.

Houbový guláš

Nesmíte syrovou cibuli, vařenou však můžete! Když umíte vařit poctivý vídeňský guláš bez zahuštění, pak víte, jaké kouzlo umí rozvařená cibule. Na tom staví následující recept:

Potřebujete sušené lesní houby. Hříbky, babky, co vám chutná… (Doporučuji na podzim hledat houby, sušit a zavírat do sklenic, je to výborné a vydatné jídlo při jaterních očistách a nahradí vám částečně maso, pokud jste na něj zvyklí a při dietě ho postrádáte. Houby můžete strkat i do zeleninových polévek.)

Sušené houby propláchněte ve vodě, strčte do hrnce, zalijte vodou. Do toho nakrájejte nahrubo cibuli. Poměr houby:cibule je 1:1. Takže cibule hodně hodně hodně. Vody nedávejte moc, neděláte polívku ale guláš.

Dejte vařit a vařte tak dlouho, dokud se cibule nerozvaří a neudělá vám omáčku. Ochutíte solí, pepřem a sladkou paprikou.

K tomu uvařte rýži. Je to výborné vydatné jídlo, po kterém není hlad.

Jáhly nasladko

Uvaříte jáhly ve vodě (bez soli), namícháte do nich trošku medu nebo agávového sirupu (s agáve pomálu, má strašně moc kalorií a ve velkém zatíží játra) a přidáte ovoce podle chuti. Jablíčka, vinný hrozen, mango, hrušky… Určitě tam ale dejte banán. Je to syté a chutné, ale musíte to jíst hned, studené to není ono.

Další inspiraci hledejte i ve veganských a indických recepturách, kde se hodně pracuje se zeleninou a luštěninami. Mnohé z těchto pokrmů lze upravit podle požadavků jaterní diety a přesto si pochutnáte. Jako například tento recept Zapečený květák po indicku:

Zapečený květák s hráškem (po indicku)

Hrášek večer namočíme, ráno slijeme vodu, propláchneme, dáme vařit, poctivě osolíme. Když změkne, rozmixuje se na lehce tekutou kaši. Když to moc teče vařte dál, voda se odpaří. Když v tom stojí vařečka, přidejte vodu. Do kašičky nasypte Garam masalu. Nádherně voní a na jaterku ji můžete. (Z původního receptu prostě vyhodíte pouze tu smažící fázi s cibulí a česnekem, jinak zbytek na jaterku můžete)

Nakrájejte si brambory, rozeberte květák na růžičky (můžete dát i brokolici). Mrkev nesmíte syrovou, vařenou však na jaterní dietu můžete! Takže buď tam mrkev nedáte, nebo si ji uvaříte bokem a dáte péct už uvařenou, je to na vás. Mrkev je v tomto receptu velmi chutná a hodí se do něj.

Pokrájenou zeleninu smícháte s hráškem, už teď to voní to masale jako ďas, klidně můžete ujídat, květák je výborný i syrový. Troubu předehřát na 200 stupňů, pečete to asi půl hodiny, dokud okraje nezhnědnou.

Můžete k tomu čerstvou zeleninu, ale je to chutné i takto samo o sobě. Opět je to syté zdravé jídlo plné vlákniny. Možná budete doma po tomto jídle pak platit za krále Prdoslava Prvního, ale nelamte si s tím hlavu a klidně prďte, to co vyjde z vařich útrob teď, pořád není nic oproti tomu co z nich většinou leze při vylučování.

Banány!!

Nakupte si klidně 3-4 trsy banánů, které budete přes týden konzumovat. Když po jídle budete mít pocit že byste ještě něco, dejte si banán. Když bude malý hlad, takový svačinový, dejte si banán. Když vám bude před spaním po večeři kručet, dejte si banán. – Banány vás zasytí, dodají spoustu energie a pak nebudete vymýšlet nesmysly.

Když budete mít krizovku, takovou že byste snědli tabulku čokolády, lezete po zdi, klesá vám morálka a máte sto chutí se na všechno vybodnout, využijte tento záchranný recept:

Umixujte 2-3 banány (podle míry vaší krize), přidejte trochu datlového sirupu (může být agáve, ale s agáve šetřete hodně a i s datlovým se snažte přiměřeně, abyste zbytečně nezatěžovali játra). Vznikne vám voňavá slaďoučká kašička. Přendejte do hezké misky a zasypte malinami nebo borůvkami (ty mějte připraveny v lednici v pohotovosti, propláchněte je lehce teplou vodou aby nebyly úplně studené) a pokud to míra vaší krize vyžaduje, ještě to nahoře znova lehce přelijte datlovým sirupem. Ale tento recept se obejde i bez přelití a bez ovoce.

Toto vás uspokojí. Využijte to i pokud jste zrovna snědli celý talíř něčeho z doporučených receptů, pořád vás honí chutě, ještě byste jedli a tělo si žádá cukry. Po tomto budete mít svatý pokoj.

Brokolicová polévka

Správná brokolicovka je bez lepku a zahušťuje se bramborou. Já si recept při běžném stravování ještě upravila tím že tam dávám cibuli (a tak dobrou brokolicovou polévku jako já má málokdo, cibule je učiněný zázrak) a na jaterní očistu jsem si ji nadále upravila takto:

Pokrájí se brokolice, dvě brambory a dvě cibule na čtvrtky. Zalít vodou. Pořádně osolit. Uvařit doměkka. Rozmixovat. V této fázi to bude velmi chutné, husté, ale něco tomu bude chybět, protože nesmíte dát smetanu. Takže přidáte pepř a zbytek jsem dořešila hrstí majoránky. Možná divná kombinace, ale pěkně slaná brokolicová polívka s majoránkou je lebeda, vůbec se nebojte hodit do hrnce nějaké neobvyklé koření, když vás to zrovna napadne. Pohlreich to nevidí a jíst to stejně budete jenom vy.

Například sušená bazalka je koření, které také chutná skvěle úplně ve všem. I tady, i v bramborovém guláši, i v polívce.

Další nápady:

Vařený osolený hrášek když se pomixuje, je také zajímavý a chutný, kombinujte si ho dle uvážení.

Za zmínku stojí i kedlubnové a cuketové zelí – nastrouháte nahrubo, přidáte cibuli, osolíte opepříte, nasypte sušenou bazalku a vařte na vodě – výsledek je velmi jemný a chutný, dá se jíst jen tak, dá se to kombinovat a je to hned hotové.

(Dělávám si běžně mimo jaterky kedlubnové zelí s kurkumovou rýží, akorát na normální stravování dávám na konci nivu a zahušťuji to. Pro potřeby jaterky se jen vyhodí sýr a zahuštění. A máte další tip na jídlo a zase je v tom cibulka co udělá chuť.)

Myslete na to, že minimálně den před dnem kdy večer vylučujete – čili v devátý den jaterky – už byste neměli nic moc hutného. Takže se vykašlete na luštěniny i pečený hrášek, zejména pokud máte velké břicho a už víte že se vám blbě po soli spouští průjem. Na devátý den si udělejte brokolicovou polévku (nebo jinou čistě zeleninovou s vegetkou) a tou se pěkně živte i dopoledne v den vylučování. Pak nebudete mít starosti při čištění střev. Určitě nedržte devátý den hladovku pokud nejste úplní tvrďáci, zbytečně vás to vyčerpá, sníží vám to morálku a bude vám pak víc blbě.

S recepty které jsou zde popsané úplně krásně vyjdete na celý týden, aniž byste hladověli, strádali a jedli pořád to samé. Navíc si vlákninou vyčistíte a ozdravíte střeva. Předem si promyslete co budete který den vařit, podle toho si předem pečlivě nakupte suroviny. A budete pak úplně v pohodě.

Když budete v pohodě během diety, budete mít dobrou morálku a ta je potom klíčová pro vylučování, které je nejnáročnější. Pevné nervy budete potřebovat zejména pokud něco nepůjde jak by mělo. Když budete vysílení z hladové nedobré diety, budete pak mnohem hůř zvládat ten zbytek a budete pak zbytečně dělat stresy a zvedat vlny…

Takže se od receptů vrátíme zpátky ke komplikacím, tentokrát už ne během příprav na čištění, budou to komplikace v závěru kúry:

POKRAČOVAT NA 3. DÍL – ZDE!

Komentáře

Ikona diskutujiciho Lussy 2016-03-04 11:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem diabetik od jednoho roku myslíš že by to i pro me bylo vhodné? Most je sám o sobe sladký a hodně moc se počítá.po tom bych mela dost vysoký cukr šlo by něco jiného než ten jablecny ocet?

Ikona diskutujiciho Janča 2016-03-04 11:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super nápady, díky! Já si dělám hrstkovou polévku – od každé luštěniny trochu, taky mňamka! 🙂 Ještě bych dodala, že místo kávy mě uspokojila Vita káva (nebo Caro, Melta). A na vyčištění střev před očistou doporučuju vypít Zaječickou hořkou. Já ji použila na první jaterku, pže jsem nemohla sehnat Epsomskou sůl a pak jsem zjistila, že Zaječická ji taky obsahuje. Po Zaječické jsem však běhala ještě večer před olejem+grep šťávou a pak hned po oleji, pomalu jsem těch 20 minut nemohla vydržet ležet. Takže fakt projímá až až.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-03-04 11:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]:  Na diabetes bych to nedělala. První vyléčit diabetes a pak až dělat jaterku.

Ikona diskutujiciho lady Lianna Ellusive 2016-03-04 14:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Osobně mě děsí už jen to, že bych bez lékařského dozoru měla provádět něco, co mi může zacuckovat vnitřnosti .. 🙂

Ikona diskutujiciho Olga 2016-03-04 15:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám vyoperovaný žlučník, můžu i tak dělat očistu jater?

Ikona diskutujiciho Alue 2016-03-04 15:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:  Na tuhle kúru není potřeba lékařský dozor, ta jim právě bere peníze za provedené operace a vyřezané žlučníky…. Na tohle je potřeba mít jenom mozek a přemýšlet u toho. – ,,Zacuckovat" vnitřnosti jak ty říkáš to může jen pokud ten mozek v hlavě dotyčný nemá a dělá to špatně.

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2016-03-04 17:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak myslím, že bych měla s tou očistou ještě nějaký čas počkat. Nejspíš bych na to neměla trpělivost. Snad až později. Až nabudu větší moudrosti a uvědomělosti.

Ikona diskutujiciho Veronika 2016-03-04 18:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, díky za článek. Mám dotaz ke klystýrům, kdy by se nejlépe měly dělat a zda je možné během diety jíst ovesné vločky. Dále mě překvapilo, že je nutné vynechat mrkev. Je nutné vynechávat i jiné druhy zeleniny, např.červené papriky, kapie? Děkuji,V.

Ikona diskutujiciho BE 2016-03-04 18:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Podobne. A vôbec neviem, prečo by som mala robiť jaterní očistu, keď sa cítim dobre ? Mne sa to vidí veľmi násilné voči môjmu telu a orgánom.

Ikona diskutujiciho Anchor 2016-03-04 18:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jako recept doporučuju brokolici s bramborami!

Ikona diskutujiciho Alue 2016-03-04 19:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]:  Je to jediný způsob jak vyloučit kameny a zachránit se v pokročilém věku před operací žlučníku. Ty BE pokud si dobře pamatuji máš vyšší věk, ty budeš mít stovky kamenů, odhaduji velké asi jako vlašské ořechy. Už jsem viděla dost abych měla trochu srovnání.

Ikona diskutujiciho KatchaJ 2016-03-04 19:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na očistu jater se psychicky připravuji už týden, jaká radost, když dnes juknu co Aluška vydala za článek a "Očista jater …" Musela sis tím dál obr velkou práci, za mě ti strašně moc děkuji, strašně, strašně moc.

Ikona diskutujiciho BE 2016-03-04 20:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Aluško, ja som pod dozorom lekára gastráča. Lebo v r. 2013 som mala tri operácie ruky v štyroch mesiacoch, a dosť ma napumpovali chémiou pri uspatí, a pritom som zachytila asi tú prvú vlnu transformačných energií. A rozbombardovalo ma to..

Ikona diskutujiciho Alue 2016-03-04 20:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]:  Já kameny totiž měla. Jako každý kdo se předtím nečistil… Podle toho co píšeš je máš, kor když z tebe už i něco vyšlo.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-03-04 21:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]:  Ano můžete, to není překážka.

Ikona diskutujiciho Lori 2016-03-04 21:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Presne v toto obdobie pociťujem potrebu spraviť si čo najdôkladnejšie očisty, takže veľmi veľmi ďakujem za články 🙂

Ikona diskutujiciho Mike 2016-03-04 22:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super, jsem strašně rád že jsi vydala tuto "sérii" jelikož pravdivé informace se těžko scháněj a člověk co se moc neorientuje nepozná jestli v různých návodech něco nechybí nebo není špatně. Na očistu se už taky chystám ale bohužel s denní docházkou do školy na to není klid ani čas, třeba o prázdninách nebo za pár let po škole.

Ikona diskutujiciho Iruš 2016-03-04 22:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Prvni jaterni ocistu jsem si delala nekdy v roce 2004.To, co ze me vyslo, bylo neuveritelne.A jeste predtim jsem byla 2x na hydrocolonu,abych mela cista streva.Tam kupodivu nic nebylo.Streva byla cista.Nikdy nezapomenu ten pocit lehkosti po prvni jaterni ociste.Po tech dalsich uz ten nadherny pocit nebyl.Taky se ted chystam,ze budu zase cistit.Je jaro,cas jater.

Ikona diskutujiciho BE 2016-03-05 06:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ono sa vraví – čistému všetko čisté. – Ja kladiem dôraz na prevenciu. Takže čo , aby sa pečeň nezanášala, aby sa nerobili v nej nečistoty, kamienky.

Ikona diskutujiciho Sibyla 2016-03-05 07:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho vika 2016-03-05 09:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chtěla bych jen upozornit, že pokud si čistíte játra, tak jíst brambory je nevhodné. Oni nejsou vhodné ani normálně.

Ikona diskutujiciho Aťa 2016-03-05 09:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ďakujem, Aluško, za tento článok. Očistu idem si urobiť aj ja a veľmi ma potešili tvoje recepty. Zdržuje ma mušt.Prosím ťa, máš nejakú informáciu v akom najvyššom veku robil niekto prvú očistu prvýkrát? Ďakujem.

Ikona diskutujiciho Daniela 2016-03-05 14:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nerozumiem prečo ma niekto vecne potrebu všetko komentovať, všetko aj to čoho nezaujíma

Ikona diskutujiciho Veronikq 2016-03-05 17:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dnes jsem absolvovala očistu a něco bylo špatně. Dělala jsem si dva dny po sobě klystýry, druhý den 2x a zřejmě střeva nebyla uplně čistá. V jednu v noci po vypití oleje se šťávou jsem měla hrozný stav, křeče, pocení, sucho v puse, hrozný průjem. Když jsem se vyprázdnila, tak to přešlo. Ráno jsem pokračovala v kůře a vyloučila jsem takové bláto a pár zelených kamínků. Před Velikonoci budu opakovat, tak snad to bude lepší. Píši jako varování pro ostatní, aby očistě střevům věnovali velkou pozornost.

Ikona diskutujiciho An. 2016-03-05 17:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Právě jsem včera dokončila svou první jaterní očistu. Tobě Alue i prvopodstatě moc děkuji 🙂 .

Ikona diskutujiciho Alue 2016-03-05 19:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]:  Žijeme v silně toxickém prostředí, je to i ve vodě a vzduchu. Není šance zabránit úplně tomu aby se tam jedy přestaly srážet.

Ikona diskutujiciho Veronika 2016-03-05 21:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: Já rozumím tomu, že zde uvedené podmínky jsou ideální. Ale četla jsem zkušenosti ostatních, které jeli podle trochu jiného návodu a také se jim dařilo. Potřebovala jsem začít co nejdříve. Dá se té toxinové slabosti příště nějak vyhnout? Jak píše An. ani mě se nespustil večer průjem po dávce soli, tak jsem raději ještě provedla klystýr, aby mě nepotkalo to, co v noci. Jinak ještě jsem nenašla nikde uvedeno, jak se to s pitím vody během druhého dne kúry, ale asi bude v dalším díle. Každopádně děkuji za rady, recepty a další postřehy Alue i ostatním.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-03-05 21:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[27]:  Při jaterní očistě se hromadně vylučují toxiny z kompletního organismu. Čím toxičtější organismus, tím víc blbě člověku je a tím mocnější má průjmy a noční běhavky na vylučovací noc.

Ikona diskutujiciho Liliana Landštejnská 2016-03-05 22:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to zajímavé, ale jak tak čtu, mám pocit, že s prací se to moc skloubit nedá, nebo aspoň já si to nedovedu představit. Vstávám o půl paté, někdy přijdu z práce totálně unavená, a do toho ještě správně dodržovat postup takové očisty – to mi nepřijde jako ideální kombinace.

Ikona diskutujiciho Přemek 2016-03-05 23:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Třeba proto, že máš asi tělo plné kamenů, hlenů a dalších usazenin, i když se cítíš dobře. Podobné čistící procedury jsou některými lékaři doporučovány nejpozději od 35. roku života aspoň jednou ročně.

Ikona diskutujiciho lenka f 2016-03-06 19:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Veronika 2016-03-06 19:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[28]:Díky za odpověď. V jednom návodu jsem četla, že by se první den po 18 hodině již nemělo nic pít, tak mě zajímá, jak to s pitím během očisty je. Děkuji, V.

Ikona diskutujiciho anonymní 2016-04-17 18:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

1)Jak je to s pitím vody během dne? mezi jídly a mezi pitím moštu? Vodu asi nemůžu pít kdykoli mám žízeň, protože když piju mošt tak už nemůžu pít zaráz vodu aby se mošt tím nezředil? Tak že za jak dlouho po vypití moštu už můžu pít vodu, já většinou vypiju mošt a pak tu 1 hodinu čekám a napiju se pak vody až při jídle.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-04-17 18:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[33]:  1. vodu pij kdy chceš, ředění v žaludku nevadí

Ikona diskutujiciho Veronika 2016-05-12 13:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[34]:Prosím o upřesnění, za úplňku již vylučovat nebo začít s očistou, tj. první dávky soli a olej se šťávou. Děkuji. V.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-05-12 13:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[35]:  za úplňku vylučovat !… začít s očistou za úplňku by přece nedávalo žádnou logiku.

Ikona diskutujiciho an. 2016-07-08 13:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A nevadí když budu na začátku (jako na první očistu)pít Bohemia mošt, který je jemný, když budu dodržovat správné dávky? Kyselejší mošty změkčí kaménky více, ale i jemný mošt splní funkci změkčovadla dobře, tak aby očista fungovala, tak jak má(změkčí kaménky dostatečně)?

Ikona diskutujiciho Alue 2016-07-08 13:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[37]:  Bohemia změkčuje stejně jako kyselejší, jemný je chuťově.

Ikona diskutujiciho an. 2016-07-15 08:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám ještě dva dotazy prosím: 1) když jsem naposledy používala MgSO4, tak jsem ho nabírala mokrou lžičkou a teď docela zhrudkovatěl, no já vím, nebyl to dobrý nápad, zvlášť když vím, že MgSO4 je hygroskopický. No ale chci se zeptat jestli zhrudkovatění a to, že to nasáklo  vodu nějak nevadí na výsledek, jehož chceme při očistě dosáhnout, jestli prostě hořká sůl tímto neztratila svoje vlastnosti?

Ikona diskutujiciho Alue 2016-07-15 09:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[39]: Hrudky nevadí. Sůl a cukr když zhrudkují, tak  se jim přece taky nic nestalo.

Ikona diskutujiciho an. 2016-07-15 12:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky Alue, jsi zlatá.

Ikona diskutujiciho JITKA 2016-08-04 13:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ještě k jablečnému moštu. Nebude nejlepší čerstvý. Tzn. čerstvá jablka a odšťavněný???

Ikona diskutujiciho Alue 2016-08-04 13:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[42]:  taky můžeš.

Ikona diskutujiciho 7Lily7 2016-10-15 17:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A ako su na tom ovsene vločky? Včera som si dala misku, popri diete. A mi napado, že keď žiadne pečivo muka…. či som neurobila zle. Vylučovať plánujem zajtra (veď na spln). A ešte, že cca do kolkej sa treba zdržovať u toalety resp. Asi ako dlho trvá prujem myslím ten 11.deň? Rada by som išla do školy, ak sa bude dať. Určite nie hneď ráno, ale myslím počas dňa, tak cca o 13 by som rada išla (to si možem dať akurát banan :D).

Ikona diskutujiciho teď 2016-10-18 11:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Teď 16. 10. jsem dělala očistu, 17. 10. vylučovala(11. den) a měla jsem takový problém, o kterém se asi nepíše nikde v návodu. Jednalo se o to, že i když jsem přesně dodržovala pití všech dávek soli, tak jsem od rána chodila na záchod, ale šlo to ze mně docela pomalu a málo často, pak jsem asi zhruba od 11 do 14 h protrpěla v bolestech a nevolnosti (vypadala jsem v obličeji jak mrtvola) měla jsem nafouknuté břicho s pocitem, že střeva jsou plná tekutiny, asi kolem 15 až 16 h se mi ulevilo, ale pořád se mi zdálo, že na záchod chodím zřídka a nebylo mi ještě úplně skvěle (třeba při své první očistě jsem si tu nevolnost a běhání na záchod odbyla už dopoledne a večer a odpoledne už mi bylo dobře) tak jsem si v 17 h vzala pojistnou dávku soli a čekala jsem, že tak do hodiny do dvou konečně vystolicuju i poslední zbytky, co jsem měla ve střevech. Jenže se tak nestalo a já měla zase pocit vodnatých střev, jako by mi to tam jen stálo a moc se to nehnulo, popocházení a masáž břicha skoro nepomáhaly, přemýšlela jsem jestli si udělat klystýr, neudělala jsem ho nakonec a čekala jsem asi do 8 h večer, kdy ze mně vyšly poslední ( doufám) 4 kamínky a ješte o pár hodin dřív jeden docela velký kámen asi o vel. lískového ořechu nebo větší hrachové kuličky-jeden z těch největších co jsem kdy měla). Pak jsem se střídavě budila  a usínala občas mi zakvrdlalo ve střevech a občas asi tak po dvou hodinách ze mně vyšlo trochu žluto oranžové vody s něčím, co připomínalo natrávený pomeranč (ten jsem ale předtím vůbec nejedla, jedla jsem jablko a doufala, že až ho uvidím, že budu mít jistou, že je to poslední věc, co se dostala dovnitř a že tudíž už tam nemůžou být žádné kameny) ale když se to rozetře, vypadá to jako malé velmi krátké vlákna nebo nitky, takže to asi byli ti parazité. Teď ráno jsem se vzbudila a vyšlo ze mně ještě asi dvakrát trochu vody s tímto a ještě hnědá voda a nitkami-což možná když to bylo hnědé tak už to mohlo být to včerejší jablko. Pro jistotu jsem si udělala klystýr a vyšlo ze mně zase trochu té  světle žluto oranžové vody a asi parazitů. Tak teď jenom doufám, že už mám střeva úplně čistá a je všechno v pořádku. Jinak kameny šly, nebylo jich úplně moc, ale byly největší, co jsem kdy měla za předcházející 3 očisty. Předchozí večer jsem bohužel nestíhala a olej s grepem jsem začala protřepávat až 22:59, takže když jsme to pak vypila navalovalo se mi protože jsem cítila, že se to ještě úplně nespojilo, tak že mi bylo z toho špatně celou noc, ale nevyzvracela jsem to i když bych třeba chtěla. Tohle byla fakt moje vlastní blbost, která mě velice mrzí a žel nemám nikoho, kdo by měl s očistou vůbec zkušenosti, nebo by mi byl ochotný pomáhat, tak že 10. den večer si vše připravuji sama, no a někdy nestíhám, tak jako včera.( snad si do příště naverbuju někoho alespoň na to štěrchání oleje a termofor). Tak mě napadá jestli ten olej a jak mi z toho bylo nevolno, nesouvisí s těmi mými střevy  a tím, že to vylučování tak strašně dlouho trvalo. A nemůže mi to nějak ublížit, když se ten olej a grepová šťáva zcela nespojili? Na pohled to sice vypadalo, ale chuťově jsem pak poznala, že ne a o to víc se mi pak chtělo při pití 3. a 4. dávky soli zvracet. Možná jsem to měla vypít až 23:05 a pořádně to ještě protřepat ten olej a grep.No jo no, jenže v tu chvíli mě to nedošlo.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-10-18 12:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[45]: Pokud stolice hodinu od vypití první dávky soli nevychází rychle ven, musí se dělat klistýr, který to povolí. Klidně i několikrát, když je to potřeba.  

Ikona diskutujiciho teď 2016-10-18 16:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aha já jsem si myslela, že klystýr je nutno dělat jen v ten večer před vypitím první dávky soli a nějak jsem to nepochopila, že se to vztahuje i na ty další (i když je to logický no). Klystýr jsem si dělala až ráno a jen jednou, ale pak už ze mně nic nešlo. Tak že není možné abych měla v sobě ještě kámen?

Ikona diskutujiciho teď 2016-10-18 16:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Anebo bych mohla ještě teď vypít znovu ty tři deci hořké soli, jen tak pro jistotu? Ono to asi není moc dobré pít víc než jedenkrát za měsíc, ale je to lepší než mít pak zánět. Je něco, co teď můžu ještě udělat?

Ikona diskutujiciho Alue 2016-10-18 20:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[48]: No teď už je celkem pozdě, vylučovala jsi včera, už jsi jedla atd. Ale příště se prostě nestyď a tu hadičku použij, i kdyby preventivně. Já bych si to bez toho taky nemohla dělat, taky se mi vždycky jenom nafouklo břicho jak tobě a byl to pěkný hnus.

Ikona diskutujiciho h 2017-01-16 10:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A zmraženou zeleninu taky používat můžeme-co se rozehřeje v horké vodě, třeba kukuřice, hrášek, zelené fazolky?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek