Stanovisko šéfredaktorky Aluska.org k politické ideologii

2.7.2024 v Poselství 19

Ačkoli se Aluska.org zabývá téměř úplně duchovním rozvojem s občasnými výkyvy do konspirace, psychologie či přírodní medicíny, některá média nízké úrovně mají občas tendenci nálepkovat můj projekt svými projekcemi a předpoklady.
Za dobu, kdy web Aluska.org dělám, jsem si už na svoji adresu vyslechla mnoho nesmyslů, které nemají nic společného se mnou, ale jedná se o projekce lidí, kteří se o mně něco domnívají na základě svých zkreslených představ.Někteří nejsou ani psychicky v pořádku, takže si dovolí psát ledacos, aniž by mě vůbec znali. Výzva k opravě se většinou míjí účinkem, většině je totiž jedno, co píšou, hlavně že něco píšou a mají čtenáře.

Například jsem se na jednom blogu dočetla, že jsem „ultra levicová“. Samozřejmě se dotyčné médium vůbec neobtěžovalo zeptat se mě ohledně tohoto výroku, nebo zahrnutí mé osoby, do jeho článku. Je to samozřejmě nesmysl. Ultralevicový není ani můj web, ani já soukromě. Jak vůbec může být ultralevicový nějaký projekt, který se nezabývá politikou, by mě mimochodem docela zajímalo. Leda v iluzi autora výroku.

Na jiném nízkokvalitním blogu jsem se zase dověděla, v době kdy začínal konflikt na Ukrajině, že stojím s Ukrajinou, protože mám stránky laděné do modro-žluté. Tyto dvě barvy používám pravděpodobně od roku 2009 a s Ukrajinou nemají nic společného. Ukrajina totiž nemá patent na modrou a žlutou baru, tyto barvy může používat kdokoli.

Jindy jsem se zase opakovaně dověděla, že jsem „proruská“, přičemž pro takové prohlášení neexistuje žádný čin, který by to mohl dokázat a už vůbec není nic, čím bych takový dojem mohla vyvolávat. A upřímně by mě zajímalo, proč bych podle některých jedinců proruská měla být.
Jsem Češka a jsem za to ráda. Jsem vděčná za to, že jsem se mohla narodit v této poměrně dost bezpečné zemi a v této pohodlné době, která nabízí možnosti, jaké moji předkové neměli. Nevím, proč bych měla mít zájem strkat hlavu do zadku jakémukoli cizímu státu, proč bych měla adorovat zahraniční mocnosti a jejich politiku. Nevím, proč bych měla vzhlížet k nějakému zahraničnímu politikovi, který ani neví, že existuju… Co bych z toho měla, opravdu netuším a ani si upřímně nemyslím, že je někde za plotem tráva zelenější, protože každý systém má svoje slabiny a přednosti, ve výsledku je všechno o lidech a o komunitě, kterou se lokálně obklopíte.

Nemám chuť přidávat svou energii do silných kyvadel, kterými politika nebo válka bezesporu jsou a nevím, proč bych si měla vybírat stranu, když to ani není můj boj.

To, co se napíše nebo řekne o mém politickém postoji, jsou domněnky lidí, kteří mají pocit, že když se někdo zabývá duchovnem a alternativou, tak musí mít zákonitě stejný postoj jako oni a jednoduše mě hodí do kategorie, která se jim hodí.
Je mi jasné, že žádat autory nízkokvalitních blogů, nebo některé jedince z publika, aby si ověřovali fakta, předtím než mi vymyslí nálepku, je zřejmě zbytečné, protože jsou to lidé, kterým se jedná o senzaci, nemají o čem psát, honí čísla a tak si věci jednoduše vymýšlí, nebo na mě projektují své stínové já.

Pokud tedy média a čtenáře tak moc zajímá můj osobní postoj k politice, vyjádřím se k věci přímo.

Nejsem v žádné politické straně. Nemám žádný zájem na propagaci konkrétní politické ideologie. V žádné probíhající válce nefandím nikomu, nepodporuji žádnou stranu a nikomu nepřeju smrt. Nejsem ani levičák ani pravičák. Nejsem ani havloid ani antihavlista. Nejsem proruská a nejsem proukrajinská.
Zprávy jsem přestala číst a politiku jsem přestala sledovat. Pochopila jsem už před delší dobou, že je to kradení mého času a energie, které chci a potřebuji věnovat své rodině a svému duchovnímu a profesionálnímu rozvoji. Nemám žádný užitek z toho, koukat na dva kravaťáky, jak se hádají u pultíku kam pošlou tank nebo peníze. Vůbec mě to nezajímá a nebavilo mě to ani v minulosti.
Přikládám důležitost věcem, které jsou aktuální a platné pro můj život. Nezabývám se tím, co se mnou nemá nic společného a na co ani nemám vliv.

Stránka Aluska.org má jednoduchý účel, poskytovat zdarma zajímavé články na alternativní tématiku. Obsah volím podle toho, co mi připadá užitečné, nebo zajímavé a politiku neřeším, protože to není můj úkol, ani práce, ani životní priorita.

Vy čtenáři fanděte komu chcete a čtěte jaké zprávy chcete. Váš život, vaše volba. Já se však od toho zcela distancuji a také se tímto článkem distancuji od jakýchkoli výroků o mně a mém politickém cítění, nebo o charakteru mé práce na externích blozích, jelikož se zpravidla nikdo neobtěžoval se mnou cokoli konzultovat, nebo si cokoli ověřit.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2024

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Hana 2024-07-02 09:20:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K politice mám úplně ten samý postoj.

Ikona diskutujiciho Kuník 2024-07-02 09:22:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Upřímně, těmto článkům nerozumím a příjdou mi navíc.

Ikona diskutujiciho Fialka 2024-07-02 17:59:11
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak asi nejsou když ji s tím lidi obtěžují.

Ikona diskutujiciho astrei swingař 2024-07-02 10:50:24 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

„V žádné probíhající válce nefandím nikomu, nepodporuji žádnou stranu a nikomu nepřeju smrt.“ – Pod to se můžu podepsat. Válka je hnus.

Ikona diskutujiciho Samuel 2024-07-02 12:30:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já se osobně o politiku zajímám extrémně, protože věřím, že události v politických kruzích už nás postupně připravují na nový systém prospěšnější lidem. Nicméně je to teď takový hukot, že děkuji Bohu za tyto stránky Aluska.org, kde si díky duchovní síle člověk dokáže parádně vyčistit hlavu, uklidnit se a navíc získat hodně užitečných informací. Jsou to stránky unikátní a i díky tomu maximálně vystavené útokům bezmozků, kterým záleží jen rozvíjení svých vlastních egoistických výplodů. Alue tisíckrát díky.

Ikona diskutujiciho Přemek J 2024-07-02 13:11:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zcela Vás, Alue, chápu. Přesto si dovolím podotknout, že „kdo se nezajímá o politiku, o toho se zajímá politika.“ A to se Vám právě stalo. Proto je dobé znát globální politiku a KSB, pak ta externí politika narazí na neprostupnou barieru a energii Vám neubere. Tak to mám já. Jsem plný energie a se znalostí globální politiky vím, kdo jak a proč koná nejen ve vztahu ke mně.

Ikona diskutujiciho Reny 2024-07-02 21:53:41
Ikona diskutujiciho
sipka

To je správný názor, souhlas. Pokud chci být v obraze, je dobré se zajímat o to, co chystá nepřítel. A politika, politikaření, je bezpochyby nepřítel nás všech.

Ikona diskutujiciho zuzi 2024-07-02 17:47:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

někteří lidi jsou prostě ze zpráv tak zblblí že mají pocit že to vzrušuje všechny a každý k tomu musí mít nějaké stanovisko

Ikona diskutujiciho Trabant 2024-07-02 17:53:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem za to rád že nám ani nic politickýho necpeš protože já jsem tím přesycenej a občas z toho už chytám kopřivku.

Ikona diskutujiciho Gulliver 2024-07-02 17:57:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

je to tak i jednodušší. když jsi neutrální tak se o tom nemáš s kým hádat

Ikona diskutujiciho Ivanka 2024-07-02 23:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Alue, neviem, koho zaujíma Tvoj politický názor, ale mňa zaujímaš práve preto, že politický názor nemáš. Tvoja stránka je iný vesmír a chodím sem pred spaním, keď už som som všetky politické články prečítala. Je to taká psychohygiena pre dobrý spánok a ďakujem Ti za to. 🙏

Ikona diskutujiciho Lukáš 2024-07-03 09:46:43 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Souhlas, za mě pravdivě napsáno každá věta se mnou rezonovala, hlavně:

………………….. Nevím, proč bych měla mít zájem strkat hlavu do zadku jakémukoli cizímu státu, proč bych měla adorovat zahraniční mocnosti a jejich politiku. Nevím, proč bych měla vzhlížet k nějakému zahraničnímu politikovi, který ani neví, že existuju……………..

……………………… Nemám žádný užitek z toho, koukat na dva kravaťáky (moje vsuvka s malým pindíkem o 4 mm méně a jsou z nich princezny), jak se hádají u pultíku kam pošlou tank nebo peníze (moje vsuvka a o5 kolik ze státní kasy rozkradou do vlastní kapsy). Vůbec mě to nezajímá a nebavilo mě to ani v minulosti. Přikládám důležitost věcem, které jsou aktuální a platné pro můj život. Nezabývám se tím, co se mnou nemá nic společného a na co ani nemám vliv ………………………………….

Alusko moc moc moc děkuji.

Ikona diskutujiciho asdf 2024-07-03 13:23:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Politiku sem urcite nechci tahat, ale Premek ma pravdu, resp. pokud je stat cim dal vic totalitarnejsi tak uz mu nestaci ze obcan „drzi hubu a krok“, ale vyzaduje aby se aktivne podilel na statni ideologii a nejaka neutralita se neuznava… snad se az tam vylozene nedostaneme a Alusce a podobnym daji pokoj… spis jde asi o nejake psychopaty ktere stve ze je v pohode a duchovne se rozviji a tak hledaji co by na ni hodili..

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2024-07-03 14:48:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nechápem prečo je v móde všetko politizovať a cpať politiku aj do nepolitických tém. Už sa kvôli tomu nedajú čítať ani internetové diskusie lebo vždy sa nájde nejaký frustrát ktorý tam vocpe politiku či nejakého politika, lebo fico môže za všetko, aj za každú samovraždu a dopravnú nehodu. Nemá to ani zdravú logiku a je to len trápne a zbytočné, pretože dianie vo svete si žije svojím vlastným životom a ľudia – ovce na tom nič nezmenia, tak aspoň bečia kde sa dá.

Čo sa týka modro-žltej, u nás na cintoríne tie veľké kovové kontajnery na odpad sú namaľované v týchto dvoch farbách len vnútro majú hnedé, kto vie či aj na to existuje nejaká politická konšpirácia.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2024-07-03 20:23:54
Ikona diskutujiciho
sipka

A na fb to je taky furt… než člověk najde něco zajímavýho, musí se první prohrabat tím bordelem.

Ikona diskutujiciho fred 2024-07-13 16:35:36
Ikona diskutujiciho
sipka

uvedené barvy se najdou i na wikipedii
https://de.wikipedia.org/wiki/Nieder%C3%B6sterreich
https://en.wikipedia.org/wiki/Chemnitz
https://hr.wikipedia.org/wiki/Kraljevina_Dalmacija
https://deutsche-schutzgebiete.de/wordpress/projekte/oesterreich-ungarn/oesterreich/dalmatien/

Ikona diskutujiciho mikulas gera 2024-07-03 16:09:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nikdy nič nie je „zdarma“ …..

Všetko je o energii ….

Ktorú raz dáš a neskôr sa ti vráti …..

Úsmev ….

Ikona diskutujiciho Ellie 2024-07-04 20:08:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Souhlasím, mám to stejně 😉 dobře děláš.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2024-07-05 10:03:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K tej modro-žltej ma napadlo že je taká teória niečo v zmysle že Eliťáci si modrou a žltou označujú ,,svoje veci“. Takže aj modrožlté krajiny ako Ukrajina a Švédsko patria eliťákom a majú ich na testovanie svojich nápadov (zavádzanie NWO, islamizácia, Gréta a Green politika). No a na základe takejto teórie si môžu labilní ľudia myslieť že i ty slúžiš nejakím eliťákom, lebo máš modro-žltý web. Nenapadne ich, že modrá a žltá môže symbolizovať slnko a modré nebo.

Ale mám taký dojem že za tým v skutočnosti nebude politika ale niekto ťa chce z nejakého dôvodu očierniť a odradiť ľudí od tohto webu (trebárs i konkurenčný web). A keď chceš niekoho očierniť, obviníš ho že je proukrajinský ultralavičiar alebo proruský ultrapravičiar, alebo oboje zároveň, jednoduché.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek