Tajemné krymské pyramidy

20.3.2019 v Záhady 13

Tým vědců pod vedením Vitalije Gocha, Ph.D.ze sevastopolského vědeckovýzkumného centra při provádění geohydrodiagnostického průzkumu krymského poloostrova s cílem najít další zdroje pitné vody, učinil před časem senzační objev: na jižním pobřeží Krymu, od Sevastopolu k Forosu, bylo nalezeno v první fázi sedm podzemních pyramid, jejichž stáří je dle předběžných zjištění vyšší než u pyramid egyptských.

Pyramidy leží v jedné linii dlouhé 40 km od severozápadu k jihovýchodu. První pyramida je na dně moře nedaleko od Forsa, druhá v oblasti Balaklavského rajonu, třetí je v blízkosti mysu Fiolent, čtvrtá je umístěna v podzemí v blízkosti stanice Sevastopol-Tovární a ta, která byla nalezena jako první, se nachází v oblasti kamišovské silnice. Nedaleko odtud jsou ještě další dvě.

 


 

V létě 2001 byly nalezené pyramidy studovány vědci z různých zemí. Území výskytu bylo proskenováno nejmodernějšími aparaturami, v důsledku čehož byly postupně objevovány další a další objekty.

 

Dalším překvapením bylo, že tento komplex je na jedné spojnici s místy jako Stonehenge, Kailas a zapuštěné pyramidy Velikonočního ostrova (mimochodem tato linie probíhá celým územím ČR).

 

 

Krymské pyramidy se nacházejí v hloubce 5 – 10 metrů pod zemí, pod vrstvou sedimentárních hornin, štěrku a bahna. Podle výzkumníků byla tato vrstva výsledkem rozsáhlých povodní, které spláchly zeminu z velké oblasti, takže pyramidy byly pokryty vrstvou naplavenin. Takové katastrofy v těchto místech proběhly dávno před naším letopočtem (Že by Noemova potopa? Ostatně Ararat i Krym leží kolem téhož moře.)

 

Původně jich bylo objeveno 7, ale následné studie mnohonásobně zvýšily tuto částku, a v tomto okamžiku jich známe už 48. Bylo zjištěno, že 28 z nich tvoří ohromný kosočtverec, v centru něhož, v obci Krásnyj Mak, je centrální 56ti-metrová pyramida. Dalších sedm pyramid tvoří vnitřní kosočtverec v oblasti Jalty, také s ústřední pyramidou. Zbývající pyramidy jsou kompaktně uspořádány podél linií Sevastopol – Foros a mys Chersones – mys Sarič.

 

Pyramidy se nacházejí hluboko v podzemí, a byly objeveny díky velmi silnému mikrovlnnému záření. Vědci věří, že takové umístění nám dává naději, že pyramidy nebyly vypleněny a pravděpodobně také obsahovaly drahocenné artefakty.

 

 

Jak vypadají krymské pyramidy?

Sevastopolské pyramidy jsou postavené z vápencových bloků, jsou vysoké 45 – 52 m a jejich vrcholy jsou téměř na úrovni terénu. Mají tvar pravidelného jehlanu, hrany jsou ostré se špičatými výstupky na okrajích. Stěny tvoří obrovské, velmi těsně navzájem sesazené vápencové bloky. Mezi nimi bylo zjištěno zvláštní upevňovací řešení skládající se z vaječného bílku a žloutku, jílu, síranu měďnatého a speciálního tmelu. Výška první zkoumané pyramidy čítá 45 m, délka základny 72 m. Poměr těchto veličin činí 1:1,6, což je standard pro všechny dnes známé pyramidy a splňuje pravidlo „zlatého řezu“ Cheopsovy pyramidy.

 

 

O pyramidách je známo, že mohou mít různé účinky na zdravotní stav a případně ukázat charakter.

Vědci, kteří sestoupili do krymské pyramidy a několik týdnů zde pracovali, si výrazného zlepšení svého zdraví všimli. Například jeden z nich, který dlouhodobě trpěl závažnou srdeční chorobou a neobešel se bez každodenní velké dávky život udržujících léků, se během 14 dnů uzdravil.

 

Avšak v případě, kdy nějakým způsobem objekt poškodili, například když tloukli do zdí, aby se dostali dovnitř, začaly se ojevovat podivné jevy: osvítily se filmy v aparátech, selhávala jednoduchá zařízení jako např. kompas, baterie ve svítilně se během pár minut vybila atd. Lidé začali zvracet a stihly je silné bolesti hlavy. Po skončení práce se však během týdnů vše vrátilo do normálu. Pyramidy tedy předvedly jakési sebeochranné projevy!

 

Po shrnutí výsledků výzkumu je zřejmé, že krymské pyramidy starověcí obyvatelé užívali k řízení některých důležitých procesů. Olovo používané při jejich stavbě způsobilo dobrou rezonanci a oxid hliníku smíšený s hlínou tvoří vynikající polovodič, který může vyvolat změny energie změnou její frekvence. S ohledem na tyto funkce můžeme říci, že stavitelé těchto pyramid patřili s největší pravděpodobností k vysoce vyspělé civilizaci.

 

Lze také se značnou jistotou konstatovat, že komplex pyramid Krymu je spojen s určitými částmi oblohy. Pyramidy jako by konfigurálně kopírovaly (odrážely) některá souhvězdí, což naznačuje, že každá pyramida je svázána s určitou hvězdou a komplex pyramid s určitým souhvězdím.

Podle Gocha jsou všechna planetární pyramidální pole spojena se třemi hvězdami: Capellou, Vegou a Canopusem.

 

Himálajské pyramidy v Tibetu, bermudské pyramidální pole a pyramidy v jihozápadní a jihovýchodní Africe energeticky spojují zemské jádro s energetickým polem hvězdy Capella.

 

Mexické pyramidy, britská a australská pyramidální pole a pyramidy v severozápadní Africe jsou spojené s energetickým polem hvězdy Vega.

 

Egyptské pyramidy, krymské pyramidy a pyramidy, jež se nacházejí v Brazílii a v Polynésii, jsou energeticky spojené s energetickým polem hvězdyCanopus.

 

 

zdroj: https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2014/03/krymske-pyramidy.html

Komentáře

Ikona diskutujiciho Renata 2019-03-20 08:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

musim sa smiat akymkolvek pochybovacom o mimozemskych civilizaciach navstevujucich Zem a to aj v minulosti. Ludia na roznych kontinentoch medzi sebou nekomunikovali a predsa su vsade po svete stavby rovnakeho charakteru – pyramidy. Mozno ich nakoniec postavila civilizacia nie nasa civilizacia za pomoci mimozemstanov, ale ta ,  ktora tu zila pred nasou, kedze sme zvyknuti ze sa nam stale klame, pyramidy v Gize nemusia byt z doby -2000 p.n.l. ale kludne aj 10 000 rokov pred n.l. a aj tie ostatne po svete. :-?

Ikona diskutujiciho pip 2019-03-20 14:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

kez se to podari spravit… ten film i oci.

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-03-20 14:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No. Mimo dobrého článku děkuju i za tip na ten blog, je to tam zajímavé 🙂

Ikona diskutujiciho Malina 2019-03-20 18:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pyramidy se nacházejí i na měsíci 🙂

Ikona diskutujiciho Ludva 2019-03-20 21:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: To, že lidé na druhém konci světa stavěly pyramidy a nekomunikovaly mezi sebou ještě neznamená, že za to můžou mimozemšťani. Přeci jen to jsou pořád lidi a chovají se jako lidi, takže staví podobné stavby.

Ikona diskutujiciho Alue 2019-03-21 09:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]:  A třeba komunikovali a s mnohem lepší technologií, než jakou máme my… pyramidy nejsou stavby primitivní civilizace, co by to tahaly pomocí otroků. Jsou stavěné pomocí antigravitačních přístrojů. Když měli tohle, nějaký telefon už je pro ně sranda. Třeba byli globálně domluvení, že je to parádní věc a udělají to všude na klíčových místech.

Ikona diskutujiciho chleba 2019-03-21 14:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: a proc ted nemame antigravitacni pristroje?

Ikona diskutujiciho Alue 2019-03-21 16:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]:  Máme, ale ne obyčejní civilisti, protože ve vedení jsou dementi, kteří mají raději lidstvo pod kontrolou. Nikdy ti nepřišlo divné, proč jsme nedostali nic lepšího od vynálezu elektriky vedené po drátech mezi baráky? Už dávno bylo vynalezeno mnoho lepších věcí. jenomže na tom by už nezarobil ČEZ. Systém je, vydojit tě do mrtě.

Ikona diskutujiciho Renata 2019-03-21 17:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]:Ludva tie pyramidy niektore hlavne Egypt su tak dokonale , ze dnes vedci nechapu ako mohli poznat  pred 2 tisic rokmi  p.n.l take zlozite vypocty, ako mohli s takou presnostou orezavat kamenne bloky,  dnes to dokaze jedine laser, preco je nepochopitelne, ze im pomahala nejaka mimozemska civilizacia?  Pozri si malby co sa zachovali v pyramidoach, vsetko tam pokreslili, ti ich divni bohovia, symboly, znazornenia "bohov z vesmiru" co prilietali k nim. Vela dolezitych informacii sa aj zamerne znicilo , co sa tyka obrazov aj hieroglifov a to  v nasich casoch, niekto sa postaral, aby sa ludstvo nieco nedozvedelo, co by nemalo.

Ikona diskutujiciho chleba 2019-03-22 09:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: promin, ale tahle hra me nebavi. to je spiknuti na spiknuti a podle toho jediny technologie, ktery elity uvolnej, slouzej k ovladani mas. takovej pristup je v mejch ocich zralej akorat na deprese a sebevrazdu.

Ikona diskutujiciho Jarda B. 2019-04-14 15:02:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Existuje jakýkoliv důkaz, že si to někdo celé nevycucal z prstu? Např. jestli ten vědec opravdu existuje a jeho práce díky, které získal titul?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-14 15:18:17
Ikona diskutujiciho
sipka

Tady máš zdroje od autora článku, můžeš hledat. Samozřejmě, že pokud chceš ověřovat zdroje, je zapotřebí znát minimálně jeden nebo více cizích jazyků, jelikož český internet je pořád ve středověku a je na něm celkem lejno. Od počítače se však pořád ověřuje blbě naprosto cokoliv, pokud tam osobně nejedeš:
http://pyramid.org.ua/articles/82.html
http://pyramid.org.ua/articles/pyramid-in-crimea/81.html
http://www.proza.ru/2012/02/15/392
http://pyramid.org.ua/articles/pyramid-in-crimea/132.html
http://kyr.blog.denik.cz/c/109177/Chronopole-a-chronopiky.html
http://piramidu.ru/interesno/tajny-istorii-piramidy-v-krymu.html
http://gokh.narod.ru/otkr2.html
http://mayax.ru/category/piramidi-mira/obnaruzheni-piramidi-v-krimu.html
http://rutube.ru/video/7fa586015344ab9f98691e661a0b833d/

Ikona diskutujiciho Jarda B. 2019-04-14 22:46:29
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji. Myslím, že máš pravdu a obávám se, že na to spousta autorů spoléhá, že si to ty lidi neověří osobně. Napsat si může kdo chce co chce a když to bude vypadat jako normální článek, tak to spousta lidí zkopčí a přebere. Ověřit existenci toho vědce a napsat mu mail by měla být jednodušší část. Snad všechny naše VŠ mají nyní dohledatelné bakalářské a doktorské práce na internetu, což by mohlo stačit na ověření titulu. Titul totiž článku přidá váhu.

Ze seznamu fungují jenom tři odkazy. V podstatě nic z toho není vědecké povahy, ale tady je toho nejvíc: http://mayax.ru/category/piramidi-mira/obnaruzheni-piramidi-v-krimu.html Jsou tam další jména, která se dají dohledat: https://en.wikipedia.org/wiki/Gleb_Nosovsky https://en.wikipedia.org/wiki/Anatoly_Fomenko Oba jsou označeni jako autoři pseudovědecké publikace.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek