Tajemné vlastnosti ranní rosy: Zapomenuté metody našich předků

17.2.2021 v Zajímavosti 17

Lesní a luční rosa byla vždycky pokládána za jakýsi předobraz zázračné živé vody. Často byla používána v léčitelství, v alchymii i kosmetické výrobě. Tato ryzí voda vstřebávala nejenom sílu rostlin, na kterých se objevovala a ze kterých byla se vší opatrností sbírána, ale také sílu nebeských těles, působících v konkrétních chvílích na ty či ony události.Rosa sbíraná na polním kvítí se pila při stavech melancholie a při poklesu a nedostatku životních sil, přičemž sbírána musela být za ranního rozbřesku.

Rosu, kterou za dávných dob lidé při východu slunce sbírali z listů kopřivy, používali na vlasy, a to nejenom jako posilující prostředek. Odedávna byly totiž ženské vlasy pokládány za cosi tajemného. Kopřivová rosa nanesená na vlasy byla pokládána za spolehlivý prostředek k ochraně dívčí poctivosti a nedotčené pověsti, uměla ji ochránit před pomluvami a klevetou.

Rosa z jetele byla zase pokládána za výborný prostředek na svárlivou povahu. Stávalo se, že muž tajně, aby žena nevěděla, jí přimíchával jetelovou rosu do pití, do jídla nebo i do vody na mytí, aby tak zlepšil její povahu.

Rosa sebraná po noci vrcholného úplňku za východu slunce z chmele byla uznávaným prostředkem přičarování objektu lásky. Bylo třeba dát svému vyvolenému napít vody, do které byla chmelová rosa přimíchána, nebo mu skrytě touto rosou postříkat oblečení.

Rosa setřesená do východu slunce z pelyňku nebo bodláku dokázala zbavit uhranutí a také zaháněla zlé duchy. Nemocné touto rosou omývali a pronášeli přitom zaklínadla.

Rosa sbíraná na voňavých květech sloužila k umývání, aby se zachovala krása. V Japonsku dokonce existuje zvláštní svátek zasvěcený chryzantémě. Během něj se na květy chryzantém kladou speciální kousky vaty, která kouzelnou rosu nasákne Potom se s ní umývá obličej.

S rosou je spojen i starodávný obřad spojený s novoluním a uctíváním plodnosti. V noci novoluní na zapadlých loukách zarostlých vysokou travou, daleko od lidských očí, se mladé ženy koupaly v rose, když probíhaly travou, která jí byla pokryta. Bylo to pokládáno za spolehlivý prostředek k brzkému otěhotnění, snadnému porodu a mužské věrnosti.

Za dávných časů existoval také obyčej umývání rosou z rozkvetlých stromů. Tato neobyčejně příjemná procedura je v dnešním chaotické době prakticky zapomenuta. Což je veliká škoda, protože nejenom napomáhá udržení dokonalého stavu pleti, ale má celkový ozdravující účinek na celý organismus.

Ve středověké Evropě se kromě dalších zvláštních obřadů musely dívky na 1. máje umývat rosou sebranou z vykvetlých květů hlohu. Hloh byl pokládán za magickou rostlinu. Panovala víra, že dívka, která tento obřad podstoupí, se bude po celý rok těšit pevnému zdraví, a ženy získají zpět krásu a svěžest, které ztratily s věkem.

Avšak množství ostrých, dosti dlouhých trnů na větvičkách a velmi nepříjemný odér květů hlohu měnily tento užitečný obřad v těžkou zkoušku.
S květy střemchy, višně, jabloně, hrušně, šeříku nebo jasmínu to bylo něco docela jiného. Když květ těchto stromů či keřů teprve začíná a poupata jsou jenom napůl otevřená, zajděte k některé z těchto rostlin ráno při východu slunce, ponořte obličej do nadýchané, kapičkami rosy smáčené bílorůžové záplavy a vydržte tak několik minut. Vdechujte nádhernou vůni. Pocítíte, jak se pleť napájí chladnou a svěží květovou rosou. Potom, aniž byste si utřeli tvář, pomalu odejděte od stromu nebo keře, nastavte tvář prvním ranním paprskům a nechte blahodárnou léčivou vláhu vyschnout přirozenou cestou.

Za dávných dob tak postupovali všichni, kdo si přáli získat a udržet pevné zdraví, dlouhé mládí a krásu. Nemocným, nemohoucím a starým lidem přinášeli jejich blízcí šátky smočené v ranní květové rose, aby si je přiložili na obličej.

Toto jsou lidové znalosti přírodních léčivých vlastností rostlin. Rosa, která se po celou noc drží na lístcích a květech rostlin, je vlastně svého druhu studeným nálevem z rostlin, který obsahuje nejenom biologicky aktivní látky včetně vzácných iontů manganu, molybdenu a zinku, na které je bohatý pyl květů, ale také energoinformační, tedy vlnovou složku, které se sice nejde dotknout rukama, zato však lze v plné míře pocítit důsledek působení těchto součástí rosy na organismus.
(pozn. Alue: Dalo by se říct, že je to něco jako přírodní květové homeopatikum, nebo přírodní Bachova esence)


Článek je převzatý ze ZdrojeKomentáře

Ikona diskutujiciho sycho 2021-02-17 08:30:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hmmm, to s chmelem funguje dodnes. Pokud chcete, aby se do Vás Váš vytoužený zamiloval, milé dámy, doneste mu chmelový nápoj (nebo raději 3-4). Láska zaručena až do rána :D.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-02-17 09:06:29
Ikona diskutujiciho
sipka

Ale když ho donesete teplej, zapůsobí opačně.

Ikona diskutujiciho romča 2021-02-17 16:14:28
Ikona diskutujiciho
sipka

Ste mi pripomenuli že mám v chladničke čierneho Bernarda .. už je v poháry

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-02-17 16:41:38
Ikona diskutujiciho
sipka

já mám ráda nealko švestkovýho 🙂

Ikona diskutujiciho izairi 2021-02-17 15:48:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mimo téma:
právě jsem zkoukla video Jak udělat popcorn v hrnci. Super,ty to prostě umíš podat a ještě jsi vtipná. Jak si s vervou promíchávala ten popcorn s medem,tak jsem si říkala,jestli to alušce vyletí z rukou,to bude sranda. No to vîš češi a humor. Ale mohla bys natočit ještě něco,fakt je to prudce koukatelné,ostatně jako všechna tvoje videa. Třeba ten tvarohový dort,jestli ho ještě děláš? Aluško prozradíš nám alespoň něco maličko o své čtvrté knize?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-02-17 16:47:25
Ikona diskutujiciho
sipka

Čtvrtá kniha je v úspěšném procesu psaní 🙂
a dík, tvarohovej dort určitě taky někdy bude

Ikona diskutujiciho Nirvana 2021-02-18 15:30:11
Ikona diskutujiciho
sipka

čtvrtá kniha 😍

Ikona diskutujiciho izairi 2021-02-17 20:29:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

mirek2:
nevím jestli to budeš číst. Možná tereza ten vzkaz taky nezveřejní a ty se nedozvíš že jsem ti napsala odpověď k alušce. Tvůj komentář byl hezký a dá se s ním souhlasit. Možná jsem někdy prudší,ale to proto,že někteří mně naprosto iritují. Jako giacomo,vlezl na tadesco před 14ti dny,skoro u každého článku má nejmíñ 5 často sáhodlouhých komentářů, a to jeho citování z blbé bible,to je taky něco. Proč tedy nejde na nějaké křesťanské stránky? V noci jsem mu napsala 2 podle mně slušné komentáře,až na 1slovo,ale do něj jsem dala *. Jenže to neprošlo,takže teď se nedoví že se fakt nemíním podřídit nějakým jeho rozkazům,a bude si myslet,źe je mistr světa protože izairi začala držet hubu a krok.Ne nezačala,tereza se jen rozhodla nezveřejňovat mi komentáře,dokonce ani ten pro tebe.Přitom ani tomáš si na tadescu nepřeje žádné náboženské žvásty,tak nevím proč bych nemohla napsat,že se mi to nelíbí.Ještě se tě chci zeptat,ty jsi ten včelař? Jestli jo,tak až budeš mít na jaře nový med,mohl by prosím 1doputovat ke mně? Nebo já jsem ze svitavska,tak jestli nebydlíš móóóc daleko,tak bych si přijela.

Ikona diskutujiciho romča 2021-02-17 22:48:58
Ikona diskutujiciho
sipka

Súhlasím, giacomo mi leze na nerf. Ja tie jeho náboženské slátaniny preskakujem. Nečítam bo by som vyhodila noťas z okna… Dúfam že sa nerozleze aj sem ku aluške, sem by sa fakt nehodil…

Ikona diskutujiciho mirek 2021-02-18 08:47:29
Ikona diskutujiciho
sipka

izairi, poznal jsem to. Z té energie slova se dá vyčíst mnoho. Je to pořád o práci na sobě. Taky jsem to měl podobně, dalo to fušku. Obecně platí, pokud mě něco vadí, nejdříve hledej v sobě. Pomohla mě knížka od Karla Nejedlého,, Já to mám jinak“. Je to vtipně a skvěle napsané (podané). Kolikrát jsem se u čtení začervenal i styděl, ale více zasmál.
Dnes mě už málo co, rozhází, ale někdy se stane. Jsme jenom lidi. Minulý pátek mě dostal brácha. Psal jsem o tom něco na tadesco.
Jinak s tím medem. Jsem z Náchodska, tak až bude jedině poslat. Vyjde to poštou docela draho. Nebo, že by jsi měla příležitostní cestu našim směrem.
Aluško omlouvám se, že to není úplně k tématu, ale z minulého komentu na tadescu to právě bylo o vodě a její schopnosti nést energetickou informaci. Děkuji za zveřejnění k izairi. m.

Ikona diskutujiciho mirek 2021-02-18 08:53:48
Ikona diskutujiciho
sipka

U takto zaměřených lidí musí být člověk nad věcí. Je tam těch zoufalců víc, ani to nebudu hodnotit, poněvadž mě to nepřísluší. Je to prostě diskuze a admin. tým to má taky těžké. m.

Ikona diskutujiciho izairi 2021-02-18 11:30:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

romča:
romčo dík,teď jsi mně pobavila. To jsem ráda,že nejsem jediná komu giacomo leze na nerf. A taky doufám,že k alušce nepřeleze,alespoň ne s těmi biblickými žvásty.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-02-18 12:54:23
Ikona diskutujiciho
sipka

jak vidím slovo ježíš, nečtu dál a mažu

Ikona diskutujiciho izairi 2021-02-18 11:47:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

mirek2:
díky moc za odpověď. Máš pravdu,pořád se musíme učit.Můj problém je,že když se mi někdo nějak nelíbí,tak to umím dát dost najevo.Ale teď už je to málo kdy. Třeba z diskutujících na tadesco to byl Vít Henok který byl asi bůh,žil na slunci a tvořil galaxie. Tak ta byl fakt nářez. Potom jestli pamatuješ Truth Seeker,z toho tak čišelo ego,že skoro po každém jeho komentáři jsem měla potřebu ho odpálit. Jednou vlezl i k alušce,hm jenom jednou. Vím,že bych taková být neměla,no budu se snažit to zlepšit,ale vždycky to asi nepůjde. Za med ráda zaplatím,ten Tvůj chci moc ochutnat.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-02-18 12:56:20
Ikona diskutujiciho
sipka

Když máš někde v diskuzi arogantního žabáka, tak máš dvě možnosti. Buď blok natvrdo, nebo zahodíš žblepty a když občas napíše něco slušného co neporušuje pravidla webu, tak mu to tam dáš – já nejsem fanda tvrdých blokanců, připadá mi to zbytečné a málokdy je to nutné.

Ikona diskutujiciho Sabina 2021-03-24 14:13:36
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja hladam Truth Seeker-a….kto ma viete prosim na neho nasmerovat?

Ikona diskutujiciho 🙂 2021-02-19 08:15:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

4 kniha?????? Jupiiiiiiiiiii, nejvíc moooc se těším 😍😍😍😍❤️❤️❤️🙏

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek