Takto poznáte, že jste v přítomnosti skutečného empata

19.11.2021 v Psychologie 0

Empaté, kteří jsou vysoce citliví na emoce a pocity lidí ve svém okolí, jsou posíláni na tento svět, aby nám pomohli čelit výzvám a pokračovat v cestě k duchovnímu probuzení. Emoce lidí kolem sebe prožívají psychicky, emocionálně a dokonce i fyzicky.
Doktorka Judith Orloffová v článku pro Psychology Today vysvětluje: „Empaté posunují prožitek vysoce citlivého člověka mnohem dál: Jsou schopni vnímat jemnou energii (ve východních léčitelských tradicích nazývanou šakti nebo prána) a skutečně ji vstřebávat z jiných lidí a různých prostředí do vlastního těla. V porovnání s nimi tohle vysoce citliví lidé obvykle nedělají. Tato schopnost empatům umožňuje vnímat energii kolem, včetně emocí a fyzických pocitů, mimořádně hlubokým způsobem. A tak energeticky internalizují pocity a bolest druhých – a často mají problém odlišit cizí nepohodlí od svého vlastního.“Všimli jste si, že třeba ve srovnání s ostatními lidmi ve vašem okolí, býváte zřídkakdy nemocní? Cítíte silné spojení s někým ve svém životě, s někým, kdo vám nějak rozumí na hlubší, významnější úrovni, aniž byste si dokázali vysvětlit jak? Jste k této osobě přirozeně přitahováni a věříte, že se jí můžete otevřít a podělit se s ní o své nejhlubší životní zápasy a výzvy bez obav z odsouzení?

Takto poznáte, že se možná nacházíte v přítomnosti empata:

Má silné spojení se zvířaty a s přírodou.
Empaté jsou schopni čerpat sílu, energii a útěchu ze světa přírody a často se obracejí k přírodě, aby si dobili baterky a urovnali svou mysl. Zdá se, že jsou schopni navázat spojení a komunikovat se zvířaty způsobem, který je těžko pochopitelný. Například vyděšený toulavý pes, který se bojí každého, koho potká, může v přítomnosti tohoto člověka polevit v ostražitosti a důvěřovat mu, že se k němu může přiblížit a dotknout se ho.

Jsou nejšťastnější, když pomáhají druhým.
Tyto jedince pohání hluboce zakořeněná touha pomáhat všem ostatním, které potkají, a mají silný pocit, že je to jejich pravé životní poslání. Přinášet druhým lidem uzdravení a štěstí poskytuje empatům pocit naplnění životního poslání, dává to skutečný smysl jejich životní roli a dělají to se silnou vášní. Z tohoto důvodu jsou často povoláni k profesím zaměřeným na léčení, jako jsou lékaři, zdravotní sestry, poradci, chiropraktici a další.

Stojí si za tím, v co věří, bez ohledu na osobní cenu.
Empaté jsou obdařeni silným morálním kodexem, vnitřním kompasem, který vždy ukazuje na vše dobré a správné. Pokud se setkají s někým, kdo aktivně jedná proti těmto morálním zásadám, rozhodně se postaví za to, v co věří. Jsou také schopni rozpoznat ty, kteří nesdílejí jejich přesvědčení, a lháře poznají na míle daleko.

Jsou náchylní k problémům s dolní částí zad a zažívacím potížím.
Centrem emocí v těle je čakra solar plexu. Toto energetické centrum, které se nachází uprostřed břicha, může být někdy zahlceno emocemi z okolí. Silně přetížená, oslabená čakra solar plexu může vést k řadě zažívacích poruch, jako jsou průjmy, žaludeční vředy, nebo bolesti v oblasti dolní části zad.

Jsou neuvěřitelně loajální a autentičtí.
Pokud máte ve svém životě empata, nemusíte si dělat starosti s tím, zda se této osobě dá věřit. Vědí, kdo jsou, a tuto skutečnost přijímají, což jim umožňuje být bez obav sami sebou ve všech oblastech jejich života. Nikdy nemusíte pochybovat o tom, zda osoba před vámi je skutečně tím, za koho se vydává, protože víte, že je.

Bývají přehlceni davy lidí a veřejnými shromážděními.
Schopnost empatů prožívat pocity a emoce lidí kolem nich není dar, který by dokázali vědomě ovládat. Neumí si to vypnout. Když tráví čas na veřejnosti, mohou být zaplaveni emocemi mnoha lidí najednou, což je rychle vyčerpá a zahltí. Může je to vyčerpat tak, že se pak potřebují stáhnout do samoty, aby měli možnost načerpat novou energii.

© aluska.org 2021

 Komentáře

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek