TEDxPrague: Andrej Kiska – Dve zmeny pre šťastnejší život

7.10.2012 v Zajímavosti 4

Dovolte mi představit vám pana Andreje Kisku, který založil charitu Dobrý anděl. Jak se já osobně dívám na metody léčby rakoviny dětí, nebo jak je to doopravdy, to nechme všechno stranou, protože to není smyslem tohoto článku a není to ani důvod, proč vám chci ukázat tohle video.

Andrej zde mluví o něčem velice důležitém. Mluví o tom, jaci lidé jsou, jak žijí a jak by to mělo být, pokud chceme něco jiného, nebo lepšího. Mluví například o tom, jak za ním chodí lidé a chválí jeho charitu. Když se jich on zeptá, jestli oni sami na tuto charitu přispívají, když jí tak fandí, všichni řeknou: ,,No ještě ne, ale určitě jsem o tom uvažoval.“

Ovšem to, že jenom uvažujeme o tom že někomu pomůžeme, uvažujeme o tom že někomu pošleme peníze na něco/za něco/pro něco důležitého, to samozřejmě nemá žádný efekt. Důležité je, jestli to uděláme.

Také mluví o tom, jak stále toužíme po něčem víc, neumíme si vážit toho co už máme. Andrej mluví o principech pro šťastný život a jeho řeč je velice inspirující a moudrá. Dejte mu pár svých minut času, stojí to za to…

http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=bueg-J9DwWs


Opravdu neříkám, že se máte stát dárcem pro charitu dobrý anděl, abyste neřekli, že je to reklama… Chci hlavně šířit Andrejovo univerzální sdělení.

Nikdy není pozdě na to, abyste udělali něco dobrého pro jiné lidi, nebo sami pro sebe. Nebojte se dávat ze sebe to nejlepší, nebojte se pouštět korunu pro dobro lidí, kteří si to zaslouží a nebojte se jít do věcí a projektů po hlavě. To je ten obláček štěstí, o kterém Andrej mluví.

Nebojme se věci měnit, nebojme se měnit stereotyp, nebojme se dělat dobro sobě a druhým lidem…. Nebojme se být pro druhé dobrým andělem, a je jedno jestli si vybereme charitu, nebo něco jiného.

Jsem šťastná, že za humny na Slovensku je takový Andrej, který pochopil, o čem je život.


Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Oblíbená videa“ – Zde

Máte dotaz? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho Jitka 2012-10-07 10:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Skvělá inspirace k zamyšlení se nad sebou a nad tím,jestli to co říkáme opravdu i děláme.

Ikona diskutujiciho Tesinga 2012-10-07 12:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K tomuto by som napísala, že tu za humnami na Slovensku je takých ľudí omnoho viac 🙂

Ikona diskutujiciho Ivana 2012-10-07 17:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuju za tip, super příspěvěk, už sjíždim další z tý samý konference :-)

Ikona diskutujiciho Antonín Blažek 2012-10-14 07:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem plně přesvědčen, že není dobré  dotovat nefunkční státní zřízeni formou dobrovolných příspěvků přes různé nadace. Stát vybírá nehorázně obrovské daně od obyvatel. Je tedy jeho povinností postarat se řádně o své živitele.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek