Temné tajemství jihoamerického kontinentu a jeho spojení s nadpřirozeným světem

29.8.2023 v Bytosti 17

Mnoho lidí z Jižní Ameriky má velmi temná tajemství spojená s nadpřirozeným světem. Před pár týdny jsem začal s některými mými přáteli, kteří právě odtud pocházejí, mluvit o nadpřirozených věcech. Bylo to v reakci na podcast, který obvykle posloucháme, když se na koleji společně učíme. Jeden z nich nadhodil téma podivného dědictví, které mu zanechali jeho příbuzní.Dejme tomu, že se tento kamarád jmenuje Gabriel. Řekl nám, že sestra jeho babičky, praktikovala magii a že po své matce zdědil pár těchto rodinných magických knih, ve kterých jsou dost prapodivné informace.
Strašně nás to samozřejmě zaujalo, takže jsme Gabriela požádali, jestli by nám mohl jednu tu knihu ukázat. Dost neochotně souhlasil, až když jsme na něho trochu tlačili. Varoval nás, že to asi není moc dobrý nápad. Řekl, že se je jejich matka kdysi i pokusila zabít, ale tento úkol se jí z podivných důvodů nikdy nepodařilo dokončit.

Gabriel druhý den jednu z těch knih donesl, ale hodně trval na tom, že jenom na chvilku koukneme a že ji bude muset ještě ten den vrátit na stejné místo kde ji vzal. Řekl nám, že tohle fakt nejsou znalosti, které bychom měli mít. I tak jsme na něj tlačili, aby nám to ukázal.

Upřímně dneska lituju, že jsem tu knížku chtěl vidět. Když nám tu knihu ukázal, vypadala jako ručně vyrobená knížka s přebalem z kůže zvířete se šedivou srstí. Když to ostatní viděli, nechtěli na to sahat.
Byl jsem nakonec jediný z party, kdo se na to odvážil podívat a přísahám, že jen tím, že jsem to vzal do svých rukou, mě úplně ovládl strach a hrozná zima.
Svazek byl poměrně dost tlustý, já jsem se krátce podíval jenom na prvních pár stránek a musím přiznat, že ani nevím, co přesně jsem tam četl.

Na jedné ze stránek této knihy bylo velmi podrobně vysvětleno, jak přeměnit dům nebo hospodářské zvíře na černého nebo bílého strážce, v závislosti na vašich záměrech. Na další straně bylo pojednání o tajném použití jedné naprosto běžné rostliny, která v Latinské Americe roste skoro všude.
A ta další stránka, bože, to bylo fakt strašné.
Byla tam ilustrace groteskního tvora ve tvaru dítěte, které mělo černou kůži, hmyzí křídla a dlouhé nohy, které vypadaly podobně jako dvě pavoučí nohy ohnuté dozadu. Tato černá okřídlená věc sledovala dítě, jak spí ve své postýlce. Pod tou kresbou byl text, ale nečetl jsem ho.

Upustil jsem tu knihu, protože mě chytil hrozný strach, úplně jsem zmrznul a začal jsem se klepat. Skoro jsem se strachy rozbrečel a začal se ve spěchu modlit jediný biblický verš co znám, abych to nějak zahnal. Něco v mé mysli mi říkalo, že je lepší se té knihy nedotýkat a už ji znovu nečíst. Moje mysl si dokonce zablokovala obraz toho tvora. Můžu ho slovně popsat, ale nedokážu si ten obraz už představit v mysli. Myslím si, že moje mysl ten obraz zablokovala z nějakého vyššího důvodu.

Musím se přiznat, že jsem pak to téma propojení Latinské Ameriky s černou magií a čarodějnictvím zkoumal hlouběji a došel jsem na spoustu dost znepokojivých příběhů. Ve skutečnosti má mnoho latinskoamerických rodin příběhy spojené s nápodobným dědictvím vzácných magických knih a rituálních předmětů.

Některé tyto příběhy jsou za hranicí uvěřitelnosti. Rodina jiného mého kamaráda mi vyprávěla o ženě, která dřív bydlela v domě nedaleko od nich. Ten dům tam pořád stojí. Vdala se, ale její muž s ní v noci nespal, měl pokoj oddělený od zbytku domu a ona na noc jistila dveře dřevěným prknem. Jednou v noci zapomněla, on vešel do domu a šel se na ni podívat, co tam v noci dělá, že to nesmí vidět.
Našel svou ženu v jejím pokoji bez hlavy. Vyděsil se a utekl k sobě, ale druhý den ráno tam jeho žena byla a vypadala normálně, jako by se nic nestalo.
Řekl všem sousedům, včetně právě této rodiny, co viděl a aby
byli velice opatrní a už nikdy jí nevěřili. Několik dní poté zmizel a byl nalezen mrtvý poblíž města Chillán (což bylo strašně divné, protože žil celý život na venkově na jednom místě a nikdy necestoval pryč). Jeho žena pak zemřela několik dnů poté.

V Latinské Americe si lidé předávají mnoho takových příběhů. Opravdu se zdá, že v Latinské Americe není kus země, kde by se nestalo něco divného. Jiná rodina, která pochází z města obklopeného farmami, mi předala další mrazivý příběh.
Říkali, že při práci na poli za svítání nebo v noci rozhodně musíte být buď strašně statečný člověk, nebo idiot.
Jeden z jejich strýců totiž přišel o dělníka a 2 koně, díky šelmě, které se zde říká „Divoká“.
Údajně je to obří muž s opičími rysy. Pohybuje se po dvou, skáče, jeho oči jsou podobné tygřím a někdy má rohy. Tato nestvůra má prý schopnost své oběti zhypnotizovat.
Neví se, jestli netvor dělníka a koně odtáhl, nebo zhypnotizoval tak, že za ním odešli sami, ale je fakt, že během následujících nocí mnozí dělníci i strýc slyšeli z dálky sténání koní a křik toho muže. Nikdy je ale nenašli. Díky zážitkům tohoto typu dokonce tato rodina dodržuje pravidlo nikdy necestovat do rodného města během noci, bez ohledu na to, jestli je to nutné, nebo někdo zemřel, nebo jestli je konec světa. Nikdy tam v noci nejedou, protože vědí, že to není bezpečné.

Ještě se vrátím zpátky k té čarodějnické knize. Trvalo mi dlouho ten zážitek rozchodit, ale nakonec jsem sebral odvahu a šel jsem za Gabrielem znova. Zeptal jsem se ho, co sakra byla ta černá věc u kolébky.
Gabriel řekl, že to je něco, co čarodějnice posílaly, aby to zrealizovalo jejich kletby, nebo aby s tím zabíjely děti.

Také mi řekl, že jeho rodina sestru jeho babičky nakonec úplně odmítla, protože tato žena ublížila mnoha příbuzným. Vůbec nechápali, proč ty knihy pak dala mojí mámě. Možná, že máma měla potenciál… nebo jen chtěla zblbnout toho, kdo by ty její knížky četl.

Už jsem viděl kouzelnické knihy, většinou řeší boj s určitými jevy, nebo jak pracovat s rostlinami, ale tato měla nebezpečně realistické a skutečně děsivé ilustrace. Představa, že v určité fázi svého života tahle čarodějnice skutečně použila tyto věci, je otřesná.
Vždy jsem zastával filozofii, že neexistuje dobré nebo špatné poznání. Ale strašně jsem se spletl.

Moc rád rozšiřuju své znalosti o nadpřirozenu a duchovnu, ale vždy mi bylo jasné, že existují hranice, které bych neměl překročit. Věřím, že tato kniha byla něco jiného, než s čím jsem se doposud setkal. Začal jsem po tom zážitku často trpět spánkovou paralýzou, několik dnů jsem měl silnou fóbii ze tmy a ze samoty.
Předtím jsem neměl problém jít v noci sám po prázdné ulici, nebo se slabým osvětlením. Pak jsem s tím začal mít problémy. Začaly mě děsit i otevřené dveře do koupelny. 

Z toho nejhoršího jsem se po čtyřech dnech dostal tak, že jsem se ráno a večer modlil jak nejlíp jsem uměl. Modlil jsem se ale jenom ve dne. V noci bych se toho bál.

© aluska.org 2023

 Komentáře

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2023-08-29 10:21:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tu knihu měl ihned spálit do takových věci neni dobré se dívat ani na ně moc šahat je to plný zlé energie a vypada to že něco skočilo i na něj co se týká toho tvora který roztrhal dělnika a dva koně muž s opičími rysy pokud by to byla pravda už by tu věc dávno někdo odbouchnul-)))

Ikona diskutujiciho jindřich desátý 2023-08-30 09:44:04
Ikona diskutujiciho
sipka

zvědavost je sviňa. sám nevím jestli bych tu knížku otevřel. těžko se rozhodovat když nevíš s čím vlastně pak budeš muset žít

Ikona diskutujiciho Jana 2023-08-29 10:45:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

U Carlosa Castanedu som čítala rôzne neuveriteľné príhody z prostredia života indiána dona Juana Matusa. Ten mu ukázal, ako sa človek dokáže premeniť na akéhokoľvek iného tvora. Príhody boli často spojené aj s nejakou drogou. Strašidelný bol aj zážitok, kde musel strážiť príbytok, z ktorého Juan Matus odišiel a za ten čas tam za ním prišla nejaká čarodejnica, ktorej sa musel ubrániť. Už si presné detaily nepamätám, no v mnohých kultúrach mi pripadá, akoby ľudia spolupracujú s dobrom ale aj zlom. Pritom v knihách Carlosa Castanedu možno nájsť mnoho poznania.

Ikona diskutujiciho kiana 2023-08-29 18:00:37
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky jsem si vzpomněla na tyto knihy:) Byli kvůli tomu v Jižní Americe a děli se jim nadpřirozené zážitky, některé si i sami vyvolali. Příběhy o různých (nadpřirozených) zkušenostech mě baví (ale nechtěla bych to..už..zažívat).

Ikona diskutujiciho Aziza 2023-08-29 16:15:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No prima, Živoucí kniha Tajného učení Velkých Mistrů v akci:-) Jsou v ní klíčové energetické kódy „Obscurum reparatum“, jak obnovit přírodní rasy postižené dávnými jadernými válkami, aby se mohly opětovně ujmout vlády nad klíčovými sektory naší planety. Musí se ovšem počkat, až k těmto potřebným revitalizačním počinům dorazí Vrchní delegace strážců života opatřená Dvojitými Zlatými meči. K nalití životadárné Obnovní síly poslouží světelné poháry včetně drahocenného poháru známého českého vynálezce Františka Křižíka.

Ikona diskutujiciho Gizmo 2023-08-30 09:39:09
Ikona diskutujiciho
sipka

Ty se vyznáš v této nebezpečné magii, nebo jsi o tom jenom někde četla? A jak to podle tebe souvisí s obnovou nějaký dávných civilizací? Já tam žádnou souvislost nevidím.

Ikona diskutujiciho Fialka 2023-08-30 09:31:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Týjo :O tak to nemám slov.

Ikona diskutujiciho housenka 2023-08-30 09:42:44 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, četla jsem myslím tady článek o yettim resp. bigfootovi. V podstatě jde o to že tyhle velké lidské opice jsou na celé planetě, akorát ta americká a horská je nejslavnější. Jinak v číně jich mají celé tlupy a místní i přesně ví kde a nechodí tam. Takže výskyt v jižní americe mě vůbec nepřekvapuje. Ta schopnost hypnozy sedí i na popisy velkoopic z jiných kontinentů, může to být důvod proč ještě žádného nechytili.
Jinak článek je fakt brutální.

Ikona diskutujiciho Karel 2023-08-31 10:33:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Věci který by normálního člověka v životě ani nenapadly. Zřejmě je to odpověď na myšlenku kde se v lidech braly ty děsivý příběhy o polednicích a všelijakých obludách. Asi to od tehdejší reality nemělo daleko.

Ikona diskutujiciho Julie 2023-08-31 11:16:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A pak se divíme proč lidi byli tak šílení z čarodějnictví a tolik je pronásledovali. Asi už toho měli dost. Problém ale je že u toho umřela spousta nevinných lidí, co byli třeba jenom divní, nebo se někomu nehodili do krámu.

Ikona diskutujiciho Nika 2023-09-03 14:37:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, jen bych chtěla připomenout, že zlá stvoření nemusí chodit jen přes knihy a rituály, ale někdy také skrz lidi. Měla jsem tuhle kamarádku a do té doby, dokud jsem s ní neustřihla kontakt, tak se mi v bytě děly šílené věci, které nechci popisovat a taky se na mě lepila smůla jako bláznivá… Šlo docela o život. Nakonec jsem se musela přestěhovat a většinu vybavení bytu zlikvidovat. Přestěhovat se mi podařilo úplně zázrakem… Nicméně…:
Půl roku po striktním přerušení kontaktu zvednu telefon a na druhém konci překvápko: tato kámoška. Telefonát jsem ukončila. O půl hodiny později mi něco neviditelného rozkoplo dveře a v procesu úplně zlikvidovalo kliku… visí tam jak teď jak „trenky na půl žerdi“, prakticky čekám, kdy upadne… Moji psi okamžitě na neviditelného zaútočili a já taky. Zatím to vypadá, že je pryč. Ale chtěla bych moc zdůraznit, že je potřeba dávat velký pozor na to, s kým se člověk stýká a na dárky/předměty, které dostane. Může to znamenat zásadní rozdíl mezi životem a noční můrou. Alušky web je cenný, protože mi připomíná, jak zůstat v bezpečí a tak doufám, že tahle moje zkušenost taky trošku pomůže ostatním zůstat v klidu a mimo riziko…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-09-03 16:25:18
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to tak. Ale nemusí na tebe plivnout jenom svoje démony, můžou tě poškodit energeticky. Nejhorší nákazu jsem zažila po setkání s propuklou mánií. Bylo mi 14 dnů blbě, nespala jsem, nemohla jsem to ze sebe a z domu vůbec vyčistit. Bylo to extrémě odolné. Po setkání s jednou schizofrenickou čarodějnicí, co mě od té doby pomlouvá, špiní a pronásleduje už 17 let, mi bylo blbě 3 dny. Příznaky jako chřipka. Horečky, nespavost, migrény, šílený. Zřejmě poznala že jsem poznala co je zač, od té doby je mnou posedlá a mstí se jako dokonalá psychopatka, kterou skutečně je.
Někteří černí mágové ti tím zašpiní i byt, nábytek a to je také problém čistit, protože nevíš kam všude to uložili – a to je potom opravdu na přestěhování. Chudáci lidi, co tam ale přijdou potom a nemůžou se pak dopátrat, odkud to jde.

Ikona diskutujiciho Nika 2023-09-04 10:36:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, tak to je taky hodně důležité, aby zaznělo. Ty hnusy v podobě energetického poškození jsou nesmírně, ale nesmírně odolné. Drží se to všeho, s čím to přijde do styku. Nábytku, zdí, dveří, člověka… a prosakuje to dovnitř… jakoby to korodovalo energetický obal nebo jak to popsat… taková sněť, gangréna, jed… nebo tak…
Lidi, co jsou teď v tom bytě, tak ho budou celý remodelovat včetně zdí. Co bude potom, to nevím. Ale jsem z minula poučena, že všechno má svůj důvod a svou pointu.
S tou čarodějkou, tomu fakt rozumím velmi dobře. Tihle lidi mají v sobě šílenou nenávist, která je jak buldozer a jsou naprosto oddaní likvidaci všeho, co si vezmou do hledáčku. Je to fakt specifický druh jaderné nenávisti, se kterým jsem se jinde nesetkala. Pálí, koroduje a ničí.
Holka, skrz kterou to přišlo, netuším, jak k tomu přišla, ale dávám zde k dobru do diskuze, že jsem jí poznala, jako normální holčinu s problémy, jako všichni ostatní. Nic víc, nic míň… pak se přestěhovala do bytu, kde se děly hodně hard-core nadpřirozené věci. Když jsem jí řekla, aby okamžitě zabalila kufry a utekla, že jde o život, tak to neudělala.
Poslední SMS-ka, kterou od ní nám, zněla: Prosím tě, musíš mi pomoct. Něco mě vykoplo z těla a nedokážu se tam vrátit. Teď jsem na chvilku zpátky, ale místo mě už je tu měsíc moje dvojnice… Vůbec nevím, co mám dělat…
Pak už nikdy nic nebylo normální a vypukl mazec na zemi.
Píšu to hlavně proto, aby tahle zkušenost třeba posloužila ostatním, jak jsou některé věci nebezpečné, pokud by se chtěli chránit…
Do teď mám mnoho otázek nezodpovězených a můžu jen děkovat Vesmíru, že žiju.
Tohle bylo fakt o fous.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-09-04 19:31:06
Ikona diskutujiciho
sipka

Dost extrémní zkušenost. Toto zní buď jako zakázka pro zkušeného exorcistu, nebo jako pacientka pro psychiatrickou ambulanci. Jedno z toho rozhodně. Blbý ale je, že jenom málokdy se takto nemocným lidem pomůže. Buď jim léčba nezabere, nebo je jenom utlumí, nebo to povolí částečně, nebo to povolí částečně na chvíli a pak se to zase vrátí. Pak asi nezbývá než sprásknout ruce a říct si, že všechny zachránit nedokážeš. Život není pohádka a není ani spravedlivý. Všechny příběhy neskončí dobře.

Ikona diskutujiciho Nika 2023-09-05 09:48:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přesně tak, člověk prostě některé věci nevyřeší, protože jsou mimo všechny možnosti / schopnosti. V tomhle případě myslím, že exorcista i psychiatrie by si přišli na své.
Nicméně už jen pro zajímavost, s touhle holčinou máme společného známého. Je to dobrý člověk, který umí pomoct, když je potřeba. Takže jednou to dopadlo tak, že tuhle kamarádku měl u sebe týden v bytě, přechodně, než si našla jiné bydliště.
Po jejím odchodu se jednou v noci vzbudil a celý byt měl zalitý světlem a v tom světle byl obrys lidské postavy. V jeho ulici není žádné světlo!
Nezávisle na něm se mi stalo to samé. Až o rok později, při nějaké volné chvíli, tohle vyplulo, že se nám to stalo oběma… Oba jsme z toho dost vykulení doteď.
Beru to ale tak, že konec dobrý, všechno dobré a prosím, dávejte pozor na to, s kým se stýkáte.
To jsem hlavně chtěla říct.
Je to důležité.
Krásné dny všem 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-09-05 12:58:44
Ikona diskutujiciho
sipka

V domě jednoho černého mága byl taky svědek co vypověděl o svém setkání s bytostí ze světla. Vlezla k němu do pokoje a vyděsila ho. Může to být světlonoš? Padlí andělé jsou přece krásné bytosti. Verze že by se tam zjevovalo něco dobrého je nepravděpodobná, když byl ten prostor prosycený temnou energií.
Nevím, jestli je to stejný princip jako u tebe. Nicméně takové zjevení by se dalo vyložit na dva způsoby. Ochranná bytost, nebo padlý anděl? Vyberte si. 🙂

Ikona diskutujiciho Nika 2023-09-05 16:15:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo…. k tomu můžu říct jenom „jo“…
U mě to nic dobrého nebylo, protože mě to chtělo usmažit (tradičně… proč nejsem překvapená…) a krásy jsem si neměla moc čas všímat, protože v místnosti bylo asi 3.000 stupňů a myslela jsem, že chcípnu na vedro. A to to mělo ještě utlumené projevy, protože jsem měla v prostoru několik vrstev ochran. Jako lepší nedomýšlet. Fakt jsem ráda, že sedím na zadku a existuju.
Pak pro změnu přišla bytost, ze které šel chlad a průvan jak z Aljašky… Abych se nenudila.
Takový balíček zážitků…
Držím se toho, že konec dobrý, všechno dobré a podivných návštěv mě osobně stačilo 😀
Teď bych se měla začít zajímat o běžné starosti, jako třeba konečně vyměnit tu kliku, aby šel pořádně zavřít pokoj 😀

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek