Tímto myšlením otravujete své energie a děláte se nešťastnými

25.11.2021 v Psychologie 10

Věděli jste, že způsob, jak vnímáte věci, může otrávit vaše energetické pole? Můžete být nešťastní i přes ty nejjednodušší prkotiny, protože mysl je velmi mocná. Naše očekávání od života, nás může brzdit mnohem více, než cokoli jiného. Pokud svou mysl omezujete tím, že si myslíte některou z následujících věcí, musíte s tím přestat. Jediný způsob, jak najít štěstí, je napravit nejprve sám sebe a vytvořit si zevnitř prostředí, které umožní štěstí, aby v něm vzkvétalo.8 způsobů, kterými otravujete své energetické pole a děláte se nešťastnými:

1. Myslíte si, že by vás všichni měli mít rádi.
Nikdo vás nemusí mít rád a pravdou je, že na světě vždy budou lidé, kteří vás budou nenávidět. Nemusíte trávit čas tím, že si budete myslet, že máte nárok na něco, na čem v první řadě vůbec nezáleží.

2. Myslet si, že život je spravedlivý.
Život nikdy není spravedlivý. Špatní lidé někdy skončí s pěknými věcmi a dobří lidé někdy skončí s ničím. To vše se děje z nějakého důvodu, ale v žádném případě to není „spravedlivé“. Pokud si myslíte, že se problémy vyřeší samy, velmi se mýlíte.

3. Předpokládáte, že lidé vědí, co máte na mysli.
Pokud neřeknete, co máte na mysli, lidé nebudou vědět, co máte na mysli. Nikdy neříkejte něco, co je nejasné, nebo co by mohlo být špatně pochopeno. Pokud nedorozumění vyvoláte tím, že předpokládáte, že vám někdo porozumí, způsobíte si jen problémy.

4. Předpokládáte, že váš způsob je ten jediný správný.
Musíme být otevření novým způsobům života. Váš způsob nebude vždy ten správný, nebo nejlepší. Není prospěšné být takto uzavřený.

5. Myslet si, že něco nemůžete udělat.
Tím, že si myslíte, že něco nemůžete udělat, se připravujete na neúspěch. Připravte se a vězte, že to dokážete, než začnete ztrácet čas. Dejte si prostor k růstu, a pokud se vám to nepodaří, tak co.

5+1. Myslet si, že si zasloužíte víc než ostatní, aniž byste do toho vložili práci.
Pokud na něčem nepracujete, jak byste si to mohli zasloužit? To, že někdo jiný něco má, aniž by pro to musel pracovat, neznamená, že to platí i pro vás. Pokud něco chcete, udělejte to, co musíte udělat, abyste to získali.

7. Myslíte si, že vám lidé mohou číst myšlenky.
Ne, zlato, tvůj přítel neví, co chceš, protože jsi mu to neřekla. Pokud něco potřebuješ, řekni to nahlas. Najdi svůj hlas a použij ho.

8. Myslet si, že se příležitosti objeví z ničeho nic.
Tak to nefunguje. Na každém aspektu života je potřeba tvrdě pracovat. Nic vám nespadne do klína samo od sebe.

Neotravujte svou mysl a duši těmito obskurními myšlenkami. Máte mnohem větší cenu, než si připouštíte.
Všichni máme nějaký cíl, tvrdě pracujte a najděte ten svůj. Život může být a bude nádherný, pokud mu to dovolíte. Nikdy se nenechte strhnout do kolejí špatné energie.

© aluska.org 2021Komentáře

Ikona diskutujiciho Majkl 2021-11-25 10:43:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Trošku mi chybí doba, kdy web Aluska.org byl více osobní – zážitky s Laurejem a dalšími anděly, příhody s Ňufem, události ze kterých šlo ponaučení… Dnes je to spíše obecné, „8 tipů jak něco udělat“, „5 tipů co nedělat“… Tím nechci říct, že tento typ článků odsuzuji, ale mi osobně chybí stará Aluska.org – preferoval bych třeba jeden článek týdně s osobnějším obsahem (zážitky, zápisníček), než tento všeobecný magazínový článek 😅.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-11-25 19:44:45
Ikona diskutujiciho
sipka

Osobní zážitky, z toho co jde napsat na internet, ale nepadají pravidelně jako hrušky ze stromu. Navíc po tom, co všechno mi cizí lidi udělali, vůbec nemám chuť se o ně dělit. Ale k tomu se dostanu, až budu moct zase natáčet videa. Všechno se dozvíte.

Ikona diskutujiciho nan 2021-11-30 18:44:23
Ikona diskutujiciho
sipka

tiež som nad tým nedávno rozmýšľaľa. aj série mi chýbajú.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-11-30 19:12:06
Ikona diskutujiciho
sipka

co děláš? série vycházejí pořád

Ikona diskutujiciho Miroslav 2021-11-25 12:10:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nedalo mi to a dávám sem krátké vide : https://rumble.com/vpg95x-zprva-odvahy.html

Ikona diskutujiciho Sin Le Noble 2021-12-01 00:00:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

„Osobní zážitky, z toho co jde napsat na internet, ale nepadají pravidelně jako hrušky ze stromu. Navíc po tom, co všechno mi cizí lidi udělali, vůbec nemám chuť se o ně dělit.“

Kdyby si člověk měl znovu vybrat, co by volil, projít peklem, jen aby přinesl ostatním naději, nevědět jestli při tom nezemře, přesto pokračovat, nebo radši strávit život bez hlasu a darů, které dostal a umí je rozvíjet?
Když mi bylo 6 nebo 7 viděl jsem film: Reportáž psaná na oprátce, tenkrát jsem ho nepřijal, to utrpení a malost fašismu mi to nedovolilo, před pár dny jsem ho viděl znovu, ten film je o bolesti, ale hlavně o Lásce, která přesahuje lidský život.. Síla, která nás nutí vstát a jít, když se cesta ztrácí a ostatní si ještě rádi kopnou nebo plivnou jedovatou slinu.
Děkuji Ti Alue, za tvojí práci, na jednu duši dobrá práce, moře informací a naděje pro ostatní hledající, jestli už nikdy nic nevytvoříš máš stejně splněno. Když někdy čtu komentáře mám pocit, že já bych to nedal, ztráta soukromí, někdo kdo mě nezná mě balí nebo uráží, každej den něco, člověk neví co, kdo, kdy, proč? Docvaklo mi to až teď, jak náročné to je, pro kohokoliv. Omluvit se můžu jen za sebe, jestli jsem někdy narušil tvůj tvůrčí prostor, hodně síly všem, do finále konce Matrixu.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-12-01 09:32:48
Ikona diskutujiciho
sipka

,,jestli už nic nevytvoříš“ – článek denně je málo? já pracuju dost a tvořím pořád. nechápu vůbec tyhle poznámky.

Ikona diskutujiciho Diana 2021-12-02 19:06:13
Ikona diskutujiciho
sipka

Samozřejmě nejsem autorem komentáře, takže jde pouze o moji domněnku, ovšem já to pochopila tak, že tvůj obsah je natolik úžasný a pomohl už tolika lidem, že kdybys z ničeho nic přestala, asi by to dost lidí rozesmutnilo, ovšem už máš nějakým způsobem „pomáhání splněno“

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-12-02 19:28:20
Ikona diskutujiciho
sipka

tak to je výborný 😀 … ale vyznělo to jinak

Ikona diskutujiciho Sin Le Noble 2021-12-02 14:29:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To měla být poklona, ne stížnost, ale to už nenapravím.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek