Třetí oko: Jak poznám, že je aktivní?

25.1.2020 v Spiritualita 21

I když pravděpodobně víte, že třetí oko souvisí s moudrostí a intuicí, možná si nejste vědomi vedlejších účinků, které mohou nastat při jeho aktivaci. Například to může vyvolávat nepříjemné fyzické pocity. Také může být obtížné ovládat své vlastní chování a může to vést k prapodivným zážitkům během spánku. Znamená to snad, že je lepší nechat třetí oko zavřené? Nebo převažují přínosy nad riziky?

V souvislosti s tématem vám také velice doporučuji nedávný seriál o třetím oku, který se zabývá podrobně jeho popisem a aktivací: Šišinka mozková 1: Jak odvápnit šišinku a proč je to tak důležitéDnes zjistíme, zda je vaše třetí oko již aktivní, a také zvážíme nebezpečí spojkená s aktivací čakry třetího oka. Všechna tato nebezpečí a nepohodlné jevy, mohou být zmírněny pečlivou přípravou. Za tímto účelem je níže uvedena řada technik, které vám pomohou zajistit, aby vaše třetí oko bylo spíše zdrojem moci a síly, než strachu a potíží.

Kde je vaše třetí oko?
Třetí oko se nachází v šišince mozkové, o níž starověcí filozofové věděli, že je sídlem duše. Třetí oko nám umožňuje intuitivně vnímat nebo předvídat možné budoucí události a plně uplatnit náš skutečný potenciál. Každý člověk má třetí oko a každý k jeho schopnostem může mít přístup. Někteří lidé ho však používají více než jiní a s větší intenzitou.
Kdykoliv máte intuitivní vjem (třeba se vám při představě budoucí události scvrkne žaludek a vy víte že tam něco bude špatně), čerpáte z vnímání svého třetího oka.
Například si vzpomeňte na situace, kdy jste prostě věděli, že byste měli jít na konkrétní místo, nebo vyhledat kontakt s konkrétní osobou, i když tuto svoji volbu nemůžete zdůvodnit klasickou logikou. Je užitečné vnímat třetí oko jako další smyslový orgán, který lze zesílit a vytrénovat praxí.

Kromě toho, že vám pomůže vnímat přesněji vaše okolní prostředí, bude vás také neomylně vést na cestě, kterou byste měli v životě jít. Také s jeho pomocí můžete být schopní vnímat konkrétní vibrace jiných lidí. Intenzivní používání třetího oka nejen zvyšuje vaše vnímání, ale také vám pomáhá k hlubšímu spojení s lidmi, jejichž energie odpovídá té vaší.

Probuzení třetího oka: Jak zjistit, zda je vaše třetí oko aktivované
Mnoho lidí si myslí, že musí pracovat na probuzení třetího oka, když ho mají ve skutečnosti již otevřené. To se do značné míry děje proto, že strach a nejistota nás mohou přimět k ignorování toho, co přijímáme třetím okem. Většinou jsme vychovaní, abychom se řídili logikou a ne svými pocity a nejasnými předtuchami.

Jak tedy zjistíte, že máte otevřené třetí oko? Nejjednodušší způsob, jak odpovědět na tuto otázku, je věnovat pozornost tomu, zda máte intuitivní pocity a předtuchy, i ty, které potlačujete. Čím častější (zdánlivě nepodložené) intuice máte, tím je pravděpodobnější, že vaše třetí oko je v současné době otevřené, ať už to chcete nebo nechcete.

Vedlejší účinky aktivace třetího oka
Kromě toho, že způsobuje intuitivní pocity a předtuchy, může otevřené třetí oko vyvolat celou řadu dalších věcí, které nemusí být vždy zrovna příjemné. Zejména jsou to následující jevy:

  • Pocit tlaku mezi obočím. Je to, jakoby vám někdo přitiskl prst na kůži v této oblasti. Tlak může být lehký, ale někdy velice intenzivní až rušivý, do takové míry že se pomalu nesoustředíte na nic jiného.
  • Začnete mít vize a představy (v mysli nebo ve snech) dříve, než k nim skutečně dojde.
  • Pocit, že barvy jsou sytější a okolní prostředí ostřejší. Aktivované třetí oko vám umožní posvítit si na detaily, které by vám jinak utekly. To může být zpočátku dost intenzivní, nebo doslova ohromující.
  • Pocit, že se měníte na své základní nejhlubší úrovni a nedokážete to vyjádřit slovy. Často se třetí oko otevírá kvůli transformačním zkušenostem, nebo k tomu dochází těsně před obdobím velkého růstu.
  • Častější bolesti hlavy (tlak na spánky, nebo bolení ve tvaru pásu kolem hlavy). Někdy to způsobuje silná aktivita mozku, který naráz zpracovává velké množství dat.

Co způsobuje blokádu nebo nerovnováhu u čakry třetího oka?
Můžete mít potíže aktivovat nebo používat třetí oko. V oblasti třetího oka se mohou rozvinout blokády nebo nerovnováhy a uvolněním těchto blokád budete mít opět přístup k plné síle své intuice. Mezi běžné příčiny této nerovnováhy patří vyčerpání, odpor vůči síle vašeho třetího oka (když na něho nedáte a neposloucháte – co se nepoužívá, to zakrní), vysoká úroveň trvalého stresu a opakovaný emoční konflikt ve vašem životě.

Vaše třetí oko může být nedostatečně aktivní, nebo nadměrně aktivní. Existují různé variace a každý člověk je jiný a bude to prožívat po svém.
Pokud je třetí oko málo aktivní, budete mít problémy se soustředěním, cítit úzkost, nebudete schopní objektivnějšího ani hlubšího náhledu na sebe nebo na situace které prožíváte a budete se cítit odpojeně a otupěle.

A naopak, pokud máte co do činění s příliš aktivním třetím okem, můžete být uvěznění v nadměrné vyčerpávající analýze vaší současné situace, to vás může duševně unavovat a opakovaně unikáte do světa snů, než abyste se zabývali fyzickým životem. Tyto problémy vyřešíte jedině tehdy, kdy se naučíte svoji energii směřovat žádoucím směrem a ovládnete své myšlení. Ke zpomalení mysli je potřeba naučit se relaxovat, nebo meditovat.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-01-25 05:23:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

„Také s jeho pomocí můžete být schopní vnímat konkrétní vibrace jiných lidí. Intenzivní používání třetího oka nejen zvyšuje vaše vnímání, ale také vám pomáhá k hlubšímu spojení s lidmi, jejichž energie odpovídá té vaší.“
– víc číst ani nemusím (ale budu:D)… moje je aktivní až moc

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-01-25 05:26:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

„A naopak, pokud máte co do činění s příliš aktivním třetím okem, můžete být uvěznění v nadměrné vyčerpávající analýze vaší současné situace“
– přesný 😀 tenhle článek je fakt trefa do černého.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-01-25 05:31:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

a taky poslední dobou, pokud se nemýlím, prožívám poměrně spontánní jasnocítění (či jak to nazvat, už zas nevím :D) … vidím prostě např. fotku něčího bytu a vím, jak to tam přibližně voní. já vím, že je to divný 😀 ale je to tak. nebo vidím něčí fotku/někoho si představím a prostě „cítím“ jaký má ten dotyčný parfém. děje se mi to samo. potřebovala bych na někom vyzkoušet, jestli se to nemýlí… ale jak říkám, neumím to ovládat. u někoho to přijde a u někoho ne, spíš to mívám spontánně když vidím např. fotky něčího bytu na bazoši apod.

Ikona diskutujiciho Václav Theodor 2020-01-25 11:59:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Posledních 19 let je mi intenzivně bráněno v tom abych žil podle své intuice, dbal na varování a předtuchy a šel směrem který je pro mě dobrý. Brání mi v tom rodiče(největší tupci jaké jsem kdy viděl)
a tím i všichni ostatní jako škola a státní instituce, protože ostatní se k vám chovají tak, jak vás nastaví (jak vám dokurví auru) vaši rodiče a jste v tom nevinně a nejde s tím nic dělat.
Už aby začali ty robotické těla a tím odpadl stav dětství, kdy se člověk promění na půl kila bezbranného masa odkázaného na dva něvedomé tupce, kteří si myslí že jste jejich majetek, jak je to ponižující pro lidskou bytost. Rodiče jsou pouze inkubátor a nemají právo ani nárok na ovládání vašeho života, mají vůči dítěti pouze povinnosti, zajistit ho materiálně ale nesmí mu bránit v základním právu na sebeurčení a sebeprojevení a svobodné vůli vytvářet svůj dospělý život.
Nejradši bych je všechny proklel, ale oni už svoji odměnu za to mají. Oni ve mě vytvořili všechen smutek, hněv, nenaplnění a prázdnotu, místo štěstí, radosti, naplnění z vědomého života v souladu s přírodou. Přitom jsem od začátku věděl víc a viděl dál než oni, a jim také bude vráceno, co vytvořili.
Nechápu, že někdo nechápe, že všichni jsme jedno, jako lidstvo, jako vesmír, že když někdo trpí, trpím v něm i já, jako univerzální všeprostupující já, nechápu zvrácenosti jako je snaha někomu ublížit, někoho omezovat, někoho týrat, a mít z toho radost pocit vítězství, to dokáže jen nevědomý člověk
Když mi někdo ublíží, když mě někdo omezí, tak tím že nejdu cestou kterou bych měl, netvořím pozitivní vibraci, nežiju ve stavu štěstí a naplnění, tak tím pak někde něco někomu chybí, a tím sebe o něco připravuje.
Základní rozlišení vědomý člověk je šťastný z toho když i ostatní jsou šťastní a žijí plnohodnotné životy, protože ví ,že vesmír není nijak omezen.
Nevědomý člověk se raduje když druhým něco vezme, protože ho vede strach a ne láska, věří na nedostatek na boj na soupeření na to kdo je silnější a že vyhrát může jen jeden, a aby jeden vyhrál, druhý musí prohrát, to je starý zvířecí model jak pro tlupu opic.
To jsou základní dva principy člověka kristovského a člověka satanského.
nevědomý člověk tvoří utrpení a pro to už na téhle planetě skončil čas.
Komu je více dáno od toho je více očekáváno, bohužel.
Nehaž perly sviním, neříkej duchovní pravdy nevědomým, nebo se rozzuří, zašlapou perly do bláta a zaútočí na tebe, vlastní zkušenost.
Kdo chce jít za mnou, vzdej se svého otce i matky. jinak tě strhnou zpět do nevědomého světa a zabrání ti tvořit si sám svůj život zacyklují tvůj osud.

Ikona diskutujiciho elbar 2020-01-25 15:02:12
Ikona diskutujiciho
sipka

příhoda z astrálu:
Byl jsem na zahradě poblíž několikapatrového domu spolu s dalším mužem.
Chtěli jsme se dostat na druhou stranu domu.
Kolega hravě pronikl domem a byl pryč.
Já jsem chtěl proskočit oknem v přízemí,ale nešlo to.
K domu vedla zeď.Nedaleko zdi seděla v kruhu tlupa opic kolem svého
vůdce,který byl větší a asi starší.Vypadali že meditují.
Abych se dostal přes zeď musel bych projít v jejich blízkosti.
Netušil jsem jak na mě budou reagovat.
V pravé ruce se mi objevil mečík.Rozběhl jsem se ke zdi.
Mé astrální tělo se značně zmenšilo. Proběhl jsem kolem opic,které
si mě nevšímali i když věděli že tam jsem.
Ještě než jsem doběhl ke zdi byl jsem stažen do fyzického těla.

Ikona diskutujiciho Iva 2020-01-25 18:20:11
Ikona diskutujiciho
sipka

Václav Theodor,
z vašeho příspěvku je naprosto jasné, že vaši mysl ovládá pouze nízká energie a žádná intuice, žádné třetí oko, jste otevřený pro Zlo a nízké vibrace. Kdyby to bylo jinak, NIKDY byste nenapsal to, co čteme o kus výš. Jste plný zášti, zloby, nenávisti a nesnášenlivosti, urážíte lidi vám nejbližší jen proto, že nesdílí vaše vize, blábolíte něco o pravdě a pospolitosti a štěstí a jednotě Vesmíru, přičemž sám svým jednáním toto zcela popíráte a stavíte se proti. Teoreticky asi něco víte nebo jste si to někde přečetl, ale otevřený nejste a konstruktivní bytost už vůbec ne. Spíše mám dle vašeho příspěvku obavu, že trpíte nějakou duševní chorobou a měl byste vyhledat odborníka. Je mi líto, ale podpořit to, co píšete, nejde ani trošku. Zamyslete se nad sebou … a přečtěte si článek o pár dní zpátky o síle odpouštění!!!
Hodně štěstí.

Ikona diskutujiciho aťa 2020-01-25 18:37:55
Ikona diskutujiciho
sipka

Zodpovednosť za deti, či sme za nich správne rozhodli, bola pre mňa najnáročnejšia úloha v živote. Netrpezlivo som čakala na ich 18 narodeniny. Raz som jedného hrešila, bol už gymnazista, prišiel ku mne, objal ma a povedal mi:“Mami,mami,máš ty ale šťastie,že som si ťa v tom nebíčku vybral.“ Prekvapil a zaujal ma. Hnev pominul a nastúpila dôvera.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-01-25 19:00:03
Ikona diskutujiciho
sipka

Theodore, pro tebe je jenom jedno řešení (nevím kolik ti je tak uprav dle svých možností) co nejdříve se osamostatnit a rodinu opustit. Nevím co ti provedli, ale jestli jsi až takhle naštvaný, tak odchod bude jediné řešení. To a odpuštění. Kterého nebudeš schopný hned, protože když tě někdo celé roky týrá, tak to je na dlouhý proces. Uzdravit se z toho a pak až odpouštět. Musíš to všechno hodit za hlavu, přestat na to myslet a dívat se jenom dopředu před sebe a ptát se sebe, co uděláš teď a zítra, aby ses měl výborně. A až budeš stát na svých nohách a budeš vést spokojený slušný život, můžeš si být jistý tím, že ti ta minulost už bude jedno, nebo se jí dokonce budeš smát. Protože už budeš tak moc daleko od toho, co tě tehdy sráželo, že se nad to povzneseš.
Naopak velice špatný nápad je tam zůstávat, neosamostatnit se, nechávat se od nich živit ale zároveň dál omezovat a zraňovat – To potom nemůžeš nadávat na ně ale na sebe, protože tě tam nikdo nedrží a pokud tam dobrovolně i v plnoletosti zůstáváš, pak je to tvoje volba, tvoje komfortní zona a tvoje chyba. Jedině aktivním razantním přístupem a prací to vyřešíš, jinak ne.

Ikona diskutujiciho Izairi 2020-01-25 13:31:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Václav Theodor:
cti otce svého i
matku svou,abys
dlouho živ byl a
dobře ti bylo na Zemi.Ježíšův výrok
„kdo miluje otce a matku,bratry a sestry více nežli mne,není mne hoden“,neznamená
že máme svými
rodiči i dalšími
lidmi pohrdat nebo
je dokonce nenávidět.Znamená
to,že pokud jsi
věřící,tak Ježíš má
být u tebe na prvním
místě a skrze jeho
lásku máš milovat
všechny lidi,i své
nepřátele,stejně
jako on.Ty se tady
oháníš verši z bible,
ale o Ježíši,o Jeho
lásce a Jeho učení
víš úplné ho*no.
A pozor, teď nemluvím o římskokatolické
církvi,ta káže
falešné evangelium.
Ta už dávno Ježíše
opustila, a místo
Božímu Synu,slouží
ďáblu. Já mluvím
jen o Ježíši,ty Ho
ale vůbec neznáš,
zato myslím že znáš
ďábla.

Ikona diskutujiciho Sojina 2020-01-25 13:46:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue,jak je to s brýlemi?Nekde jsem četla ze když nosím brýle mám třetí oko zakrněné…Ale nemyslím si to,naopak už dva roky podle mě intuici hojně používám

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-01-25 15:15:43
Ikona diskutujiciho
sipka

Nemyslím si to, protože vada oka může být vývojová, může být získaná stylem života (naše známé čučení do počítačů že jo :D) ale pozor, může být také oslabením určitého orgánu, skřípnutím nervu – když je páteř křivá nebo zatuhlá, zejména krční. Taky se může získat stravou, nedostatkem vitamínů a stavebního materiálu.

Houby zakrnělé třetí oko… ten kdo to psal by to určitě nikdy nenapsal, kdyby sám nosil brýle, vsadila bych se o kilo 🙂

Ikona diskutujiciho Eva 2022-05-30 01:46:11
Ikona diskutujiciho
sipka

Duchovní pýcha! Když jsi „jedno“, tak nezapomeň, že jsi jedno i s těmi Tvými rodiči. Opakuješ načtené, ale chybí Ti duchovní práce. I to, co do Tebe vložili a nechceš, se dá vyčistit. I to je ta duchovní práce. Rodiče si Tvoje duše vybrala a věděla do čeho jde. Má to vše smysl, který zatím nechápeš a nepracuješ s tím, protože o tom nic nevíš a nevíš tedy jak. Hledej, nebo si najdi někoho duchovně pracujícího, který Ti to doma a jinde pomůže srovnat. (Odstranit nelásku, neg. energie, energetické vazby a mnohé další příčiny toho, proč se Ti to děje.)
Nic ve zlém.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-05-30 07:51:34
Ikona diskutujiciho
sipka

Evi, píšeš o duchovní pýše a přitom tady někoho shazuješ, nedělej tyhle věci, tomu člověku to jenom ublíží (pokud by si to přecečetl jakože ne protože je článek starší) a tobě to taky nijak nepomůže. Nerozdávat nikomu nevyžádané rady, jinak se to vždycky vymstí – mimochodem tu chybu teď dělám taky, snažím se ti poradit i když jsi mě o nic nepožádala, tak se na mě případně nezlob.

Ikona diskutujiciho Marcela 2020-01-25 19:59:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Iva to Theodorovi napsala velmi dobře. Tolik zášti až nenávisti k vlastním rodičům, jsem ještě neviděla. Nezapomeň, že rodiče si před narozením vybíráme. Narodil jsi se jim z nějakého důvodu a nenávist ten důvod určitě není. Všichni jsme jedno, jak píšeš, měl by jsi jim dát lásku a né zlobu.Zamysli se chlapče nad tím, co jsi tu vlastně napsal.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-01-25 22:41:04
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak ví co… člověku se něco stane doma, je vzteklej, sedne ke kompu, někam se zkratkovitě vypíše… to se stává.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-01-26 01:02:42
Ikona diskutujiciho
sipka

nj to je sice hezký, ale jesti mu jeho rodiče nějak vážně ubližovali, pak jim fakt asi těžko po něčem takovým „dá lásku“. takový lidi nemůžeš milovat a ani si to nezaslouží. že tě s někym pojí podobný geny ještě nic moc neznamená.

Ikona diskutujiciho MIMINKO 2020-01-25 21:10:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Třetí oko je myšlenka na kouzlo dobra. Stačí ho vyslat jako anděla vždy tam, kde je třeba. Každý si ho zaslouží. Opravdu. Je to transformace naší temný stránky ve světelnou. Vysílám ho na Václava a na Vás.

Ikona diskutujiciho Luk 2020-01-25 22:29:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, dodala by jsi mi prosím něco ke článku o odpuštění?
Ujal jsem se toho a musím říct, že je to dobrá terapie a dal jsem si své vlastní předsevzetí, že preventivně než mohou mé emoce vyústit v prožívání zla a jednat destruktivně, tak řešit se sebou věci v dobrém a konstruktivně. V tom jsem si vzpomněl na tebe a jak jsi psala o správném způsobu ventilování špatných emocí, třeba cvičením nebo kreslením.
U žádání o odpouštění (zkusil jsem oslovovat i ,,všechny bytosti, které miluji,,) pociťuji úlevu toho, že se nemusí dít něco zlého mne i jiným a tak tedy, prožívá se něco takového i u činností, které se mohou vykonávat terapeuticky?
Netuším co třeba při tom prožít, kdybych si měl ze svého kreslení, nebo cvičení udělat terapii. To třeba mám vybít a plně prožít zlost při cvičení 😀 a zase u kreslení nějaké své trápení a lítost a k tomu ty činnosti přizpůsobit? To asi né že? Protože nevím, zda jsem li něco terapijního dělal a jak to probíhá, co cítit, nad čím přemýšlet a kam s tím směřovat.
Jen se ptám, jak to třeba děláš ty, protože mne by přišlo zajímavé, nějakým způsobem přesně v tom počinu odpuštěním, učinit při tom nějakou v podstatě kreativní činnost. A pak by to tím pádem bylo něco na způsob obojího v jednom, jako preventivní řešení aby věci vyústili v něco dobrého a já jednal se sebou konstruktivně.
Děkuji za případnou odpověď

Ikona diskutujiciho Karloon 54 2020-01-26 01:11:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pro Vaclav Theodor
Tvou situaci si dokážu představit a proto ji plně chápu, protože jsem to měl velmi podobné,
Bejt tebou opravdu bych plánoval co nejdříve své osamostatnění, na Ježíše se vykašli, máma se mu oddala, a prostě z toho zmagořela, i když nevim jestli z církve nebo z něho, ale věřim že z obojího.

Při realizaci soběstačnosti je důležité, abys zaprvé odpustil svým rodičům, aby z tvého života mohly odejít, prostě bez nenávisti nechat je za sebou, a zároveň soustředil se na to, najít do svého života lidi stejných kvalit, (v hledání buť opatrnej, na všelijaký vychcánky, těch je mraky) a společně se v přátelství podporujte a pracujte na sobě a svém rozvoji, prostě najdi si svou vlastní rodinu (přátele) a žij svůj život, věnuj se svím koníčkům, stvoř si život podle svého.

Ikona diskutujiciho Václav 2020-01-26 10:30:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

aktivní není synonymem pro správný. dnes je otázkou poznání rozlišování nesprávného a správného. čili otázka zní, je moje třetí oko poškozené, nebo nepoškozené. třetí oko-dgja čakra je řízeno čakrou sahasrárou. a jak je překryta nepravdou sahasrára, úměrně tomu i odpovídá stav našich čaker.

Ikona diskutujiciho Václav 2020-01-26 10:37:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V každé čakře existuje božstvo, a když se ono božstvo uspí, dojde k oddělení od celku, protože takto jsme spojeni s celkem. jakmile se oddělí, jsme odděleni od celku, řízení je pryč. Jakmile se ztratí vedení, pak začínáte pracovat sami za sebe. Jakmile začne buňka pracovat sama za sebe, stane se zhoubnou. Ztrácí vztah k celku, který jí dává rovnováhu a smysl pro proporce a souhru, jak moc růst, a takto propuká rakovina a chaos. celek řídí přes sahasrára čakru jednotlivosti. a jakmile nejsou jednotlivosti v jednotě, pak tu máme nepravdu.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek