TV nebo vymývačka mozku? Americký patent odhaluje znepokojivou pravdu

27.10.2023 v Psychologie 41

Koncept televize, sloužící jako hlásná trouba propagandy, je již dlouho předmětem debat. Nedávno objevený americký patent však potvrdil, že televize je opravdu prostředek k vymývání mozku, který se používá za účelem manipulace s diváky.

Americký patent má číslo US-6506148-B2. Popisuje systém pro manipulaci s lidským nervovým systémem prostřednictvím elektromagnetických polí z monitorů. Patent byl udělen skupině vynálezců, kteří tvrdili, že jejich vynález by mohl mít uplatnění v oblasti reklamy, her a dokonce i vojenských zbraní.Patent popisuje, jak televizní monitory vyzařují elektromagnetická pole, která mohou ovlivnit nervový systém diváků. Pečlivým řízením frekvence a amplitudy těchto polí je možné vyvolat specifické emoční stavy a dokonce změnit chování.

Toto odhalení vyvolává vážné obavy ohledně síly médií manipulovat veřejným míněním. Kritici médií je léta obviňují z toho, že jsou nástrojem propagandy a manipulace. S potvrzením tohoto patentu je jasné, že tyto obavy nebyly neopodstatněné.
Tato technologie již byla použita k manipulaci s veřejným míněním různými způsoby. Politici používají televizi k tomu, aby oslovili voliče, zatímco inzerenti ji využívají k prodeji produktů.

Je důležité poznamenat, že patent neuvádí žádné konkrétní použití této technologie. Skutečnost, že to vůbec existuje a je to zdokumentováno, však vyvolává otázky ohledně etiky jeho potenciálního použití.

Důsledky tohoto patentu jsou alarmující. Je důležité si uvědomit, že ne všechny televizní programy a sdělovací kanály jsou navrženy tak, aby manipulovaly se svými diváky. K dispozici je mnoho nezávislých vzdělávacích programů a kanálů, jejichž hlavním cílem je spíše informovat nebo pobavit, než vymývat někomu mozek. Ale i pokud je televizní program informativní a veselý, stále neuniknete manipulativním reklamám plným podprahového programování.

Diváci by si měli být vědomi a měli by být všichni upozorněni na to, že při sledování televize mohou být vystaveni manipulování s jejich myslí a emocemi. Mohli by se tak alespoň stát kritičtějšími konzumenty televizních programů. Nejlepší varianta je samozřejmě zbavit se televize úplně. Pro dnešní dobu je televize již zastaralé a nepotřebné médium. Nepotřebujeme, abys nám někdo chystal program. Díky internetu si můžeme obsah zvolit sami a upřednostnit kvalitu před pasivním hleděním.© aluska.org 2023

  

Komentáře

Ikona diskutujiciho Simona 2023-10-27 02:47:43 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak táto správa ma celkom prekvapila, ale zároveň aj nie, pretože čo je v dnešnej dobe možné ma už vôbec neprekvapuje. My máme doma TV, ale púšťame si na nej len to, čo chceme (napr. filmy z internetu) a je to bez reklám. Anténu nemáme 😁 Staviteľ nám nenamontoval (náhoda?) a potom sme to už neriešili, lebo nám absolútne nechýba. Baví ma, že keď vláda niečo v TV vyhlási, počítaju s tým, že sa o tom dozvie každý (ako keď nútili ľudi do toho pofiderného očkovania) a je to lepšie než rozosielať napr. listy (pritom TV sa nepovažuje za formálne zdelenie). A nie každý tie ich blbiny sleduje.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-10-27 11:38:10
Ikona diskutujiciho
sipka

V devadesátkách to tak bylo. TV byla hlavní proud, byly 4 programy a na ty se dívali všichni. A všichni to nekriticky žrali.. a šlo to vidět. Nedávno o tom byl moc zajímavý díl v segmentu. Týpek má moc kvalitní videa.
https://www.youtube.com/watch?v=njwCHN67VnQ

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2023-10-27 13:36:14
Ikona diskutujiciho
sipka

No záleží čo berieš ako devadesátky, lebo niekto berie 90. roky ako obdobie 1980-1989 a niekto ako obdobie 1990-1999. Ak berieme tú druhú možnosť tak tých programov bolo asi o trochu viac než 4 ale vačšinou boli oničom (boli tak 3 hlavné oblúbené na ktoré sa pozeralo). Kto si dnes spomenie napríklad na stanicu vtv (vaša televízia)? Nikto, nikto na to nepozeral, mali tam jeden dobrý film ktorý dali viac krát a inak nič moc. Ale inak je fakt že v tých 90 rokoch sme trávili pri telke kludne 6 hodín, herkules, xena, baywatch, knight rider, mc gyver, komisár rex, tom a jerry, pat a mat, to bežalo v kuse. Že to tie komunistické Tesly vydržali, slúžiť cca 15 rokov. Dnes je často problém vydržať pri telke pár hodín, človeka už to tak nebaví ako kedysi aj keď programov je viac len to prepíname dokolečka, aj keď človek narazí na niečo čo sa mu v minulosti páčilo tak dnes mu to pripadá ako hovadina a nechápe ako sa na to mohol kedysi pozerať – zaujímalo by ma z psychologického hladiska prečo je to tak.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-10-27 15:50:25
Ikona diskutujiciho
sipka

Možná (ale toto je jenom úvaha) je těžší dnešní lidi něčím zaujmout z vícero důvodů:
Přehlcenost: Informační prostor je přeplněný a většina lidí má problém si ideálně nadávkovat a zorganizovat kolik dat, odkud přijme. Když jsi přehlcený, jsi nepozorný a taky víc ve stresu. Mozek není stavěný na neustálý příjem novinek a když ho přecpeš, otupí se a neroztřídí to ani jak by měl, protože na to nemá kapacitu.
Rozmazlenost: Na pár kliků můžeš vidět v podstatě jakýkoli film, dokument, nebo si přečíst jakoukoli knihu/studii. Tvoje možnosti jsou omezené jenom kyberprostorem jako takovým, případně ještě tvojí znalostí jazyků. Proč by pro tebe mělo být zajímavé po 40. koukat na medvídka Pú, když máš k dispozici nové a mnohem zajímavější věci? Tehdy výběr nebyl. Tehdy jsi skákal radostí do stropu, když ti v 6:30 pustili na 20 minut vůbec nějaké pohádky. Ti pokročilejší měli třeba něco na kazetě. Jestli se dneska přesto ještě podíváš na medvídka Pů, tak ne protože by byl mimořádně kvalitní, ale protože k němu máš sentimentální vztah a víc u něho zrelaxuješ. Jinak ti to už nic nového nedá.
Skepticismus a umělost: Ve světě, kde ti UI může udělat prakticky cokoli, kde půlka filmů které vidíš je dokreslená v programu (ted už i běžné pozadí, už se nejezdí natáčet do přírody), kdy tě neustále někdo bombarduje tím, že tohle byl fake, tohle byla photoshop manipulace atd., už tě jen tak něco nenadchne/nevzruší, protože jsi vedený k tomu, abys tomu co vidíš nevěřil. Protože to mohl dělat komp, protože si to mohl vymyslet nějaký troll nebo psychouš, protože to může být státní propaganda. Dřív by tě stejná věc vzrušila, dneska na to koukneš, řekneš si jenom „ok, nevím co si o tom mám myslet, protože to nemám jak potvrdit ani vyvrátit“, a jdeš k dalšímu obsahu.

Ikona diskutujiciho Simona 2023-10-28 00:43:10
Ikona diskutujiciho
sipka

Devadesátky sú samozrejme 1980-1989. To, že to niekto berie inak, je jeho neznalosť 😁

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-10-28 10:13:23
Ikona diskutujiciho
sipka

V angličtině pojmem 90s označují roky 1990-1999. U nás je ekvivalent devadesátky a význam je totožný.

The 1990s (pronounced „nineteen-nineties“, shortened to „the ’90s“ and often referred to as simply „the Nineties“) was a decade that began on January 1, 1990, and ended on December 31, 1999.

Koho by to zajímalo podrobněji:

Dvacáté století začalo 1. ledna 1901 a skončilo o půlnoci z 31. prosince 2000 na 1. ledna 2001. Devadesátá léta dvacátého století však skončila o rok dříve, 31. prosince 1999. Rok 2000 byl posledním rokem desátého desetiletí dvacátého století a zároveň posledním rokem dvacátého století. Dvacáté první století začalo dnem 1. ledna roku 2001 a skončí o půlnoci z 31. prosince 2100 na 1. ledna 2101, přičemž devadesátá léta dvacátého prvního století budou léta 2090–⁠2099.
zdroj: https://prirucka.ujc.cas.cz/?id=795

Zjevný rozdíl je tedy v tom, že zatímco v případě desetiletí určuje číslice na místě desítek i název období (např. 1421 = dvacátá léta), u století se jedna číslice nadsazuje (např. 1421 = patnácté století, nikoli čtrnácté). Proč se jednotlivá období nazývají zrovna takto? Jazyková příručka Ústavu pro jazyk český neurčitě hovoří o historických příčinách a konsensu mezi aritmetickými a praktickými principy. Přesné vysvětlení je nám tedy zatajeno a nezbývá, než se toto rozdílné počítání desetiletí a století prostě naučit.
https://zoom.iprima.cz/zajimavosti/desetileti-staleti-pocitani-datum

Ikona diskutujiciho Sluníčko 2023-10-28 09:05:23
Ikona diskutujiciho
sipka

Já se pravidelně dívám na seriál Novy „Zlatá labuť“.
Z úhlu mého pohledu je skvělé zpracované téma té doby, perfektně vybraní herci, kteří podávají obrovsky dobré výkony.
Divím se, že to právě tahle (h)USA(l)žid stanice vysílá !?
Kvůli Židům? Nebo to má jiný podtext, lesby, netuším. Děje v seriálu, v porovnání s tím, co čeká nás, jsou ještě „slabý odvar“.
Ale obsazení a výkony herců vynikající.
Zprávy všech současných stanic, a podobné, jsem neviděla 3 roky. A zatím:D žiju.
V socialismu, když občas dávali v sobotu ,(Hu)USA filmy jsem koukala, jako v tu dobu všichni, ale současně jsem byla ŠŤASTNÁ, že TADY to tak není.
Naneštěstí: „Už je to tady“…

Ikona diskutujiciho Simona 2023-10-27 02:54:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

PS: V texte píšu o “tubes”… neplatí to len pre tie staré CRT displaye a TV?

Ikona diskutujiciho sm 2023-10-28 11:19:58
Ikona diskutujiciho
sipka

Ne. Jakákoliv vyšší frekvence může obsahovat či přenášet nižší frekvence (při záznamu signálu musí být frekvence 2x vyšší než je nejvyšší zaznamenávaná frekvence – např. u CD je to 44,1kHz, však ucho slyší cca do 20kHz – ale to je v tomto případě nepodstatný detail). Televize v základu funguje na principu obnovovací snímkové frekvence 50Hz (resp. 25Hz první půlsnímek a 25Hz druhý půlsnímek – tedy u nás (původní norma PAL)- u NTSC v Americe je to pak 60Hz). Dnešní TV a PC monitory ale zvládnou třeba i 120Hz, tzn. přenášet na lidi 0,5Hz nebo 2,4Hz od vzniku televize až dodnes je ten nejmenší problém. Stačila by k tomu snímková frekvence 4,8Hz. Říká se tomu Shannon-Kotělnikům teorém. Na 4,8Hz by se však nedalo dívat 🙂

Ikona diskutujiciho dodo 2023-10-28 12:44:46
Ikona diskutujiciho
sipka

Trocha by som to napravil: Snímkový kmitočet nie je možné nastaviť mimo normovaných 50 Hz pre PAL bez úpravy TVP. Každý analog TV prijímač používa regenerátor synchro zmesi, ktorý je strhávaný snímkovými impulzami prijímaného signálu. Musí to tak byť, pretože pri akomkoľvek probléme so signálom kedy by dôšlo k výpadku snímkového impulzu by obraz poskočil. Analógové TVP mali špeciálny prepínač, pre prehrávanie obrazu z videomagnetofónu, ktorý predlžoval časovú konštantu tohoto obvodu nakoľko VCR mal veľmi nestabilné synchro pri prehrávaní. To, čo je popisované v patente sa týka oblasti obrazu, ktorý je vidieť na obrazovke. Narábajú tam z jeho jasom.

Ikona diskutujiciho Pavlina 2023-10-27 05:48:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ale ten patent nepíše o televizi ale o jakémkoliv monitoru! A vysloveně tam jmenuje, ze to muže dělat i program na počítači. Vše muže překryt video. Tzn. Televize, počítač i chytrý mobil. Jakékoliv zařízení které dokáže vytvořit pulzující elektromagnetické pole o určitě frekvenci.

Ti už dávno přesídlili i na chytré mobili….

Ikona diskutujiciho martin ****** 2023-10-27 13:19:15
Ikona diskutujiciho
sipka

Podívejte se na datumy, v té době nic jiného než CRT obrazovky nebylo a žádné jiné zobrazovače jako je LCD nebo OLED nemají čím vyzařovat, jelikoš nemají vychylovací cívky. V textu se píše, že je to přes blikající obrázky a tím že obrázky blikají při těch uvedených 0,5 nebo 2,4Hz se zároveň vytvoří pulzující elektromagnetické pole, ale to vznikne v případě, že řídící elektronika zastaví vychylování při zobrazení černé obrazovky. S počítačový programem tam píší v souvislosti s modulací obrazového signálu, aby to ty blikající obrazy vytvořilo.

Ikona diskutujiciho Standa 2023-10-27 10:51:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Stará otřepaná pravda o televizi je – Zmetkovi, který vlastní televizi, odejmi peněžní zdroje a zmetek přestane lhát a dělat propagandu.

Ikona diskutujiciho zuzi 2023-10-27 15:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to je síla. Jsem ráda, že jsme u nás bednu zrušili úplně. Nikomu opravdu nechybí. Nevím, jestli je to jinou dobou nebo jestli skutečně kvalita programů tak moc upadla.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-10-27 16:02:38
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě už nebaví ani běžné filmy upřímně. Mám pocit, že jsou všechny stejné a za 20 minut si najdu nějakou jinou činnost. Kolikrát to v půlce vypnu, protože stejně vím jak to skončí, závěrečná řež mě taky nezajímá. Jestli vidím dva za měsíc, tak je to pořád moc. To, co se mi líbilo dřív, se mi dneska nelíbí, protože vidím jak je to povrchní, stupidní, materialistické, nebo pubertálně nezralé. Viděla jsem na YT rozbor, kde vysvětlovali, proč jsou novodobé filmy tak nezajímavé a na stejné brdo. Zajímavých a originálních scénářů je dost, jenomže ti, kteří rozhodují o tom co se zfilmuje, vsázejí na odzkoušené klasické motivy, protože je tam zaručená tržba. Třeba když jsi viděla tři díly série, půjdeš se určitě podívat i na čtyřku. Na to oni vsázejí, proto dojí staré motivy opakovaně, až z nich udělají paskvil. Určitě v tom hraje roli i to, kdo s tím scénářem přišel, jestli je známý. Uzavřeli to tím, že jde o záměr a neochotu pouštět do průmyslu nový vítr a nové nápady. Zato ale tlačí propadandistické filmy a diví se, že to divák nechce. Nejvíc se bavím, když producenti vykradou klasiku, udělají z ní propagandu, nebo s*anec typu hodně krve, hodně výbuchů, hodně mrtvých, zničí příběh… a pak obviňují diváky z rasismu nebo homofobie, protože nechodili na jejich stupidní film do kina. To se teď stalo s Witcherem a Prsteny moci.

Ikona diskutujiciho hanka 2023-10-28 08:43:50
Ikona diskutujiciho
sipka

Televizi jsem neměla nikdy, je to potupa mít něco takového doma, nedá se tam dívat vůbec na nic. Filmy vlastně taky nesleduju, ani seriály, maximálně jednou za rok když mě do toho přítel přemluví, ale stejně mě to během první třetiny přestane bavit a odcházím, jsem z toho akorát unavená, upřímně nechápu proč existují filmy a seriály, jediné které mi něco daly jsou filmy typu Matrix, ale to je všechno. Veškerá kultura mi vlastně přijde zvrácená, do divadla taky nechodím protože dneska jsou představení hrozně extrémní (asi proto že jsou diváci otupělí), herci tam řvou, předvádějí hysterii, to je mi odporné. Čím dál víc jsem předvědčená, že kultura a umění, ať jsou jakkoli vysoko hodnocené, slouží k ovládání lidí, těch intelektuálně vyspělejších kteří potřebují jakože „kvalitu“. Ale v podstatě manipulují s lidmi stejně jako pokleslé estrády v tv.

Ikona diskutujiciho octomaník 2023-10-27 18:59:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podľa zistení štúdie švajčiarskych vedcov ženám, ktoré pravidelne používajú deodoranty s obsahom hliníkových solí, hrozí riziko vzniku rakoviny prsníka.
„Myslím si, že by sme sa mali vyhýbať všetkým deodorantom obsahujúcim hliníkové soli,“ povedal spoluautor štúdie Andre-Pascal Sappino, odborník na rakovinu na Ženevskej univerzite.

„Je ťažké overiť, či značky, ktoré tvrdia, že sú ‚bez hliníka‘, ho v skutočnosti neobsahujú,“ dodal profesor onkológie.
https://www.biosferaklub.info/deodoranty-mozu-sposobit-rakovinu-prsnika/

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-10-27 19:06:59
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdyby někdo hledal, nejlepší přírodní deo je tento: https://www.alue.cz/p/deodorant-ruze-50-ml/
ještě tam je i šalvějová verze pro pány.

Také jsem si vyráběla deodorant doma, ale domácí jsou slabší, moc dlouho nevydrží. Používat se to ale dá.

Ikona diskutujiciho dodo 2023-10-27 21:21:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Možno to chcel niekto robiť tak ako je popisované v patente, ale asi zistil, že to funguje len s tým jeho TVP na ktorom to testoval a len za určitých podmienok. Niektoré drahšie TVP napríklad Sony boli magneticky odtienené. Z pulzovania jasu by asi hodne ľudí trafil šľak. V prípade nastavenia na pseudo-dc úroven je aj výsledne pole tak malé ako málo kolíše pseudo-dc úroveň.

Ikona diskutujiciho Jirka 2023-10-27 22:59:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Televize samozřejmě k manipulaci sloužila a slouží i dnes, i když už jsou k mání modernější postupy manipulace s lidmi. Na druhé straně, patentovat jde pokud vím i úplné kraviny, nebo principy, které sice znějí zajímavě, ale ve skutečnosti nikdy nefungovaly. Tedy, zajímavé čtení, ale nic zvlášť překvapivého, ani důvod k (větší) panice. Zapnutou tv jsem neviděl už pár měsíců :-).

Ikona diskutujiciho armag 2023-10-28 10:22:54
Ikona diskutujiciho
sipka

Protože teď už ke generování elektromagnetických polí TV nepotřebují.
Momentálně se na generování elektromagnetických polí, které ovlivňují člověka používají bezdrátové sítě. Stačí se podívat v nějakém městě na střechy paneláků.

Na TV se už dívá málokdo, protože vzhledem k vysokému množství programů je jasné, že bude chybět kvalita.
Kdysi bylo pár programů – ČT, Nova, Prima, takže tam se dala nějaká kvalita soustředit, ale dnes už to není možné.

Každopádně existují programy, které lidi sledují – např. důchodci jedou na Šlágru. Pokud se někdo chce něco dozvědět, tak si může pustit nějakou dokumentární stanici.
Filmy jsou o ničem, protože tvůrci jsou čím dál hloupější a hlavně můžou točit jen to, nač dostanou peníze a peníze dostanou jen na to, co bude mít velkou sledovanost – takže to nemůže být nic pro náročného diváka.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-10-28 10:54:28
Ikona diskutujiciho
sipka

Ale abysme jenom nekydali. Tento naposledy viděný film mi přišel dobrý: https://www.csfd.cz/film/233789-lars-a-jeho-vazna-znamost/prehled/

Ikona diskutujiciho armag 2023-10-28 11:38:12
Ikona diskutujiciho
sipka

To je jasné, že se nějaký dobrý film občas najde.
Ale když se člověk podívá na to, kolik se třeba jen v ČR točí každý rok filmů, tak to procento, které se dá označit za dobré je dost nízké.
Třeba na ČT art občas dobré věci vysílají. Například teď tam jede super seriál Riget – Království.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-10-28 12:18:29
Ikona diskutujiciho
sipka

České si už ani nepouštím. Nějak jsem to vzdala.

Ikona diskutujiciho Jirka 2023-10-28 13:09:41
Ikona diskutujiciho
sipka

Když o tom přemýšlím, věci na který se občas dívám jsou většinou starší než 20 let. Z nových českých věcí mám snahu zkoušet jenom filmový pohádky, takovej Duch nad zlato nebyl špatnej, ale nic novějšího jsem buď ani nedokoukal, nebo rychle zapomněl.

Ikona diskutujiciho Danny 2023-10-28 17:14:01
Ikona diskutujiciho
sipka

Novodobým českým filmům se taky snažím spíš vyhýbat. Teď by ale mohl být zajímavý ten film Dvě slova jako klíč a pak ještě Tajemství a smysl života. Jinak před pár měsíci jsem si pouštěla český pohádkový seriál O ztracené lásce, který je sice dvacet let starý a docela zapomenutý, a ten se mi moc líbil.
Naštěstí je tu ten internet a nemusíme spoléhat jen na to, co nám naservírují v TV. Pamatuju jako děcko, člověk přišel v pondělí do školy a všichni probírali film, co běžel v sobotu večer v televizi 😀 Moc výběr nebyl, tak čuměl každý na to samé.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2023-10-28 14:27:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mne vadia stroboskopické efekty – všelijaké to blikanie. Vedia že je to zlé ale aj tak to američania cpú takmer do všetkých filmov. Jedným z najhorších v tomto smere boli posledné Hviezdne vojny, ludia sa na to sťažovali že im z toho bolo zle ale napriek tomu sa im film páčil. Alebo kedysi bol na slovenskej televízii dobrý dokumentárny seriál o záhadách Záhady SK a tam boli také stroboskopické prechody medzi scénami, kvôli tomu to bolo pre mňa takmer nepozeratelné. Nemám z toho záchvaty ale je to mega nepríjemné.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-10-28 14:34:20
Ikona diskutujiciho
sipka

Z dvojky animáku úžasňákových prý někdy epileptici chytali v kinech záchvaty. Zajímavé, že ? … Multimiliardový průmysl, se všemi svými psychology, analytiky, přehlédne takovou podstatnou věc? Ale to bude asi jenom náhoda 🙂

Ikona diskutujiciho octomaník 2023-10-28 17:02:19
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, otázkou spíše je jestli to třeba nebyl záměr, aby epileptici u tohoto filmu dostali záchvat. Stačí blikající světla např. na diskotékách a ta vyvolají také epileptický záchvat…

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2023-10-29 10:20:22
Ikona diskutujiciho
sipka

Otázkou skorej je prečo to tam dávajú, aby epileptici u toho dostali záchvat. Akože keď niekto u toho dostane záchvat a rozkríkne sa to, tak všetci budú na to zvedaví a budú to chcieť vidieť a zvýšia tak sledovanosť toho filmu? To je sado maso.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-10-29 12:37:06
Ikona diskutujiciho
sipka

Spíš půjde o kradení energie z lidí. Filmový průmysl nikdy nebyl primárně o filmech.

Ikona diskutujiciho Jirka 2023-10-29 12:21:54
Ikona diskutujiciho
sipka

Že by někdo schválně trápil epileptiky, to asi ne, to by nestálo za práci. Spíš je otázka, čemu jinýmu mělo to „blikání“ posloužit, co za námahu s jeho vložením do filmu filmařům stálo. Jinak jedničku jsem spokojeně zkouknul, dvojku jsem nevydržel dodívat, ne že bych byl epileptik, ale prostě jsem zjistil, že se nechci dál dívat … 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-10-29 12:37:54
Ikona diskutujiciho
sipka

Nebyl to dobrý film. Kolik let jim trvalo udělat dvojku a nakonec… meh. :-/

Ikona diskutujiciho david bůžek 2023-10-30 08:56:13 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dělal jsem přes 20 let v reklamě a zároveň toto téma dlouho sleduji. Jedna věc jsou frekvence, kam vede mnoho výše uvedených diskuzí a druhá věc je obyčejný framing, tedy snímkování žádoucích vzkazů přímo mezi originální snímky. Tam se to dělalo snad odjakživa, co to technika umožnila. Na internetu jsou sotvky nejrůznějších videí, od lidí, kteří pitvají vybrané filmy a reklamy a ukazují střeva konkrétních pasáží. Jsou tam vskutku velmi zajímavé věci. Satanské symboly a pedofilie v dětských filmech nejsou žádnou výjimkou. Pak jsou takzvané lekačky nejvíce v crazy hororech, kde není možné obrazově nic najít, nicméně které způsobují převážně u mladistvých po shlédnutí noční můry. Nevím, jak je to vymyšleno, ale měl jsem několik mladistvých klientek na terapii, které měly stejné noční můry po společném shlédnutí „veselého hororu.“ Tady předpokládám, že je využita nepřipravenost diváků na leknutí a šok je pak mnohonásobný. Pak je tu samozřejmě 5G, které má řekněme téměř neomezený rozsah pro vysílání jakéhokoliv frekvenčního záření, to znamená, že vám velmi lehce pošle třeba „blbou náladu.“

Ikona diskutujiciho peace 2023-10-31 10:19:40
Ikona diskutujiciho
sipka

Ale vyloženě v textové formě ty vzkazy nebyly ne? To je údajně zakázané, ale kdoví jestli se to neříká jen navenek, že to je zakázané a přitom se to používá. Sám jsem si udělal program na PC, který mi bliká v malém okénku konstruktivní afirmaci, ale docela by se hodilo vědět, jaká frekvence blikání a poměr „tma“-afirmace by bylo nejlépe zvolit, teď tam mám něco jen tak od oka nastaveno. Něvěděl byste ten poměr když jste v tom pracoval? Děkuji.
Offtopic: Alue, přemýšlím, že bych používal pravý mail tady v diskuzích, je u tebe v „bezpečí“? Nerad bych to systému usnadňoval aby věděl co vše všude píšu(samozřejmě si to může zjistit i jinak ale ne tak jednoduše)

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-10-31 10:59:18
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokud vyplníš do diskuze svůj skutečný mail, může ti být odpovězeno, v případě potřeby, na citlivý osobní dotaz soukromě na daný mail. U dotazů na zboží v eshopu Alue.cz, skladovou dostupnost atd., může mail posloužit k případnému dohledání objednávky, nebo návazné korespondenci ohledně zboží či objednávek. Jiné praktické využití tato funkce nemá. Systémově se to nikam nesbírá. Je tedy na diskutujícím, jestli chce, aby jej bylo možno zpětně kontaktovat, nebo nechce.

Ikona diskutujiciho Koblih 2023-10-31 11:06:50
Ikona diskutujiciho
sipka

Peace: Opravdu se ptáš na soukromé stránce, jestli odevzdává vyplněné maily tajné státní službě, nebo jsem tě blbě pochopil? Protože toto je hodně silná paranoia.

Ikona diskutujiciho peace 2023-10-31 11:25:42
Ikona diskutujiciho
sipka

Koblih: špatně jsi mne pochopil, myslel jsem to tak, jestli je web zapojen třeba na google „featury“ tzn. že třeba web používá od google různé formuláře, diskuzi apod. nebo od nějaké jiné společnosti… a nebo je to čistě uloženo jen v nějaké soukromé SQL databázi co používá tento web.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-10-31 11:28:02
Ikona diskutujiciho
sipka

Firma google nemá přístup do administrace našeho webu. Diskuze byla programovaná podle zakázky.

Ikona diskutujiciho Jana 2023-10-31 08:34:24 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahojte, čo si myslíte o smrti Matthewa perry? Pýtam sa z toho dôvodu, že jeho smrť je celkom záhadná a pozrite si jeho instagram, posledných niekoľko postov je dosť zvláštnych, píše v nich o Batmanovi a že on je ,,Mattman“. Úplne posledná fotka je odfotená vo vírivke, kde ho podľa informácií vlastne aj našli mŕtveho. Podľa mňa nejde o náhodu, buď mu „preplo“, alebo mu niekto k tomu pomohol a nakoniec spáchal samovraždu (ale aj k tomu mu mohol niekto „dopomôcť“).

Ikona diskutujiciho armag 2023-10-31 16:14:32
Ikona diskutujiciho
sipka

Sláva a drogy dokážou divy…

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek