Tvar chodidla prý odhalí vaši povahu. Zkuste si to

13.12.2019 v Zajímavosti 5

Chodidla o nás mnohé prozradí, podobně jako čáry na dlani. Důležitý je nejenom tvar chodidla, ale i délka prstů a to, jak dáte či nedáte prsty na nohách od sebe. Zde najdete několik charakteristik vztahujících se na vaši povahu v souvislosti s tvarem chodidla. Co myslíte, sedí to na vás? Dejte vědět do komentářů!

 Protáhlá noha
Máte úzkou a protáhlou nohu? Celkový dojem vytvářejí zejména rovné, natažené prsty, které jsou blízko u sebe. Nejdelší je palec, další dva prsty jsou stejně dlouhé, další dva vždy o kousek kratší.
Lidé s tímto typem nohy mají rádi své soukromí, ostatním připadají tajemní a záhadní. Bohužel někdy propadají nenadálým změnám nálady, což vás může zaskočit, protože ani nevíte jak, radost se promění ve smutek. Na druhou stranu jejich impulzivita vnáší svěží vítr do mezilidských vztahů, dokážou se radovat z malých dárků a běžných situací.

 

Obdélníkové chodidlo
Pokud jsou všechny prsty téměř stejně dlouhé, tedy v jedné řadě, pak se jedná o obdélníkový tvar chodidla. Říká se mu také rolnická noha.
Lidé s tímto typem nohy umí zachovat chladnou hlavu. Věci promýšlejí, než do něčeho jdou, vyhodnotí všechna pro a proti. Pro své okolí jsou stabilní oporou, jsou velmi spolehliví a praktičtí.

Řecké chodidlo
Máte prsty u nohy tvarované do lomené stříšky. Ukazováček je nejdelší, potom palec a pak všechny prsty klesají k malíčku.
Lidé s řeckými chodidly se umí radovat ze života, jsou motivovaní. Svou inspiraci a zápal šíří kolem sebe. Řecké chodidlo je časté u umělců a sportovců, u kreativních jedinců, kteří se nebojí vrhat do nových, často i riskantních věcí.

 

Římské chodidlo
Je to nejčastější typ tvaru nohy. Palec je největší a ostatní prsty vždy každý o kousek kratší.
Majitelé takového chodidla jsou otevření a společenští, dost často mají výrazné charisma. Dokážou se uplatnit ve veřejném životě. Nicméně jejich soukromí je pro ně také důležité, málokdy se vrhnou do kariéry na úkor rodiny.

Mezera mezi druhým a třetím prstem
Máte mezeru mezi druhým a třetím prstem? Pak umíte dobře pracovat s emocemi. Nejste studený čumák, umíte se radovat ze života, ale když jde o důležité rozhodnutí, racionálně vše vyhodnotíte a podle toho se rozhodnete.

Malíček umíte vůlí odklonit od ostatních prstů
Umíte hýbat malíčkem do strany? Pokud ano, pak pořád potřebujete ve svém životě nějaké změny, které vás posouvají dál. Rutina a pevný řád nejsou nic pro vás, naopak věčná touha po změnách dělá váš život velmi dobrodružným. Nejlépe se cítíte, když můžete pracovat na volné noze. Velmi rychle se začnete nudit, proto někdy vymyslíte naprostou šílenost, kterou ostatní nechápou, vám ale vlije adrenalin do žil a cítíte se hned lépe.Neumíte vůlí odklonit malíček od ostatních prstů
Nezoufejte, není to dovednost, na které stojí svět. Pokud neumíte hýbat malíčkem do strany, znamená to, že jste člověk, který potřebuje ve svém životě řád a pořádek. Nejraději máte vše naplánované a nechápete, že někdo v pátek odpoledne ještě neví, co bude dělat o víkendu. Jste rád, když můžete jet podle plánu a vysloveně si užíváte, když můžete odškrtávat položky ze seznamu naplánovaných věcí.

Maličký malíček
Máte velmi malé malíčky a ještě k tomu nízko posazené? Pak máte tendenci dělat si věci po svém, i když to někdy, zejména v práci, vyvolává konflikty. Patříte k nekonvenčním lidem, jste to vy, kdo ve vašem okolí přichází s novými nápady a umí dělat věci jinak, originálním způsobem.

Odkloněný prostředníček
Tito lidé raději plánují vše dopředu. Pokud k nim patříte, tak o vás platí, že máte vše obvykle velmi dobře zorganizováno a situaci držíte pevně v rukou. I kdyby to mělo vyvolat konflikty, v klíčových okamžicích nepřipouštíte diskusi a jdete za svým.

Ukazováček je u kořene velmi úzký
Pokud máte kořen ukazováčku ve srovnání s koncem prstu velmi úzký, pak asi dost zveličujete, věci si přibarvujete a přeháníte. Neplatí o vás náhodou, že když něco vyprávíte, ostatní to musí vydělit deseti, aby věděli, jak to bylo doopravdy? Když máte dobrou náladu, lehce nakazíte ostatní. Pokud vás něco trápí, raději se stáhnete do samoty a čekáte, až vás to přejde.

připravila Aluška.org © www.aluska.org 2019
s pomocí zdrojeKomentáře

Ikona diskutujiciho JOjo 2019-12-13 09:56:24 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak u mne to sedí jak ….. na hrnec, děkuji za článek. Jinak chci i poděkovat za hezké čtení knihy „Anděl strážný“ – dostala jsem jí od mužíčka k dnešním narozkám a moc hezky se čte. Už dlouho jsem si jí přála a teď vím proč-zase se posunu, jupííí…..děkuji Alu 🙂

Ikona diskutujiciho kiana 2019-12-14 02:28:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Před přečtením článku jsem si říkala „umím hýbat malíčkem do strany – to tam asi nebude“

– a ono to tam je 😀

Ikona diskutujiciho JOjo 2019-12-14 19:32:36
Ikona diskutujiciho
sipka

Já to umí taky ….vítej v partě:)

Ikona diskutujiciho kiana 2019-12-14 21:47:23
Ikona diskutujiciho
sipka

🙂

Ikona diskutujiciho Luk 2019-12-15 14:31:57
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo? :’D a copak to o vás holky vypovídá?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek