Účinné způsoby, jak se zbavit energetických upírů

5.7.2022 v Psychologie 10

Energetičtí upíři jsou lidé, kteří doslova vysávají energii druhých. Je smutné, že mnozí z nás si tyto lidi pozvou do života dříve, než si uvědomí, jak škodliví skutečně jsou.
Většina energetických upírů jsou lidé s dobrými úmysly, kteří jsou jen nešťastní ve svém vlastním životě. Daří se jim poškozovat druhé, aniž by si to uvědomovali. Energetičtí upíři mají k životu pesimistický, destruktivní postoj a pokud jim to dovolíte, doslova vás vysají.Níže se budu zabývat několika věcmi, které vám pomohou identifikovat energetické upíry ve vašem životě. Jakmile je odhalíte, můžete pracovat na jejich odstranění nebo omezení jejich přítomnosti ve svém životě. Pokud vás pobyt v něčí blízkosti sráží na kolena, nemáte žádnou povinnost takového člověka ve své blízkosti snášet.

Analyzujte
Zeptejte se sami sebe, zda se díky této osobě cítíte celkově lépe, nebo hůř. Cítíte se po návštěvě této osoby vyčerpaní? Způsobuje vám tato osoba špatnou náladu? Pokud je odpověď na tyto otázky ANO, pak máte pravděpodobně co do činění s energetickým upírem.
Někdy ani sami nevíte, proč se vám to děje, protože se k vám daný člověk nemusí pokaždé chovat špatně (ale většinou se špatně chová). Zkrátka pokaždé, když se setkáte, jste skleslí, unavení, máte pocit že nic nemá smysl dělat a jste rádi, že to setkání už skončilo. Pak máte tendenci se na další setkání vymlouvat, protože máte instinktivní snahu si svou energii chránit.

Máte strach?
Když jste v blízkosti této osoby, bojíte se s ní jednat? Rozumově víte, že vám klidně může vlézt na záda, že její požadavky jsou irelevantní, že nemá právo po vás chtít tohle nebo tamto… Říkáte si, že jste přece dospělí a nikdo vás nebude peskovat.  Ale když je poblíž, jste doslova paralyzovaní hrůzou, klepete se, je vám zle a nedokážete se ovládnout? Všechna vaše předsevzetí o tom, jak tuto osobu sebevědomě setřete, pokud si k vám něco dovolí, se náhle rozplynula jako pára nad hrncem?
Pokud vás někdo takto extrémě oslabuje a ponižuje, musíte zcela omezit jeho přítomnost ve svém životě. Je to extrém. Nemusíte kvůli druhým ohrožovat svou vlastní duševní pohodu, ani si poškozovat své zdraví.

Stanovte hranice
Nastavte pevné hranice všem energetickým upírům, které nemůžete zcela odstřihnout. Život je komplikovaný a je jasné, že někdy se nemůžete nežádoucí interakci zcela vyhnout. Kolem je spousta zlých lidí a nikdo nebydlí pod kamenem, nemůžeme se schovat úplně před všemi.
Třeba je nevpouštějte k sobě domů. Pokud se k vám budou chovat neurvale, varujte je. Řekněte nahlas, že se vám to nelíbí a že to nebudete snášet. Pokud to udělají znova, odejděte. Dejte jim najevo, že jste silní a nenecháte si od nich nic líbit. Odchod je lepší, pokud jste na konfrontaci příliš slabí a neumíte pohotově odpovídat. Přesto je to dost důrazný způsob, jak dát najevo svůj nesouhlas.

Naučte se říkat NE
Nebojte se říci ne, když to potřebujete. Když budete neustále na všechno říkat ano, jen vás to víc vyčerpá. Nemusíte dělat nic, co nechcete. Někdy je těžké odmítnout, hlavně pokud se bojíte následků, že si to s někým rozházíte. Uvědomte si ale, že nejste cvičený pejsek, ani opička na gumě. Člověk, který do vašeho života skutečně patří, to pochopí a bude respektovat váš prostor.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Iridia 2022-07-05 11:25:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je potřebný důsledný přístup. Upíři většinou spoléhají na to že se nebudete bránit nebo přestanete po chvilce trvat na svém.

Ikona diskutujiciho petr 2022-07-05 11:28:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hodně let jsem měl pocit že je se mnou asi něco špatně. Že asi mluvím turecky nebo co. Pak jsem objevil články o energetických upírech a bylo to jako by mě shora osvítilo. Úplně to všechno zapadlo do sebe. Tak jsem si mezi nim udělal pořádek. Protřídil jsem je jako ponožky nechat/zahodit a nechal jsem si jenom ty dobré lidi. A můj život se úplně změnil. Ani jsem nečekal až tak velký rozdíl.

Ikona diskutujiciho Básník 2022-07-05 12:37:12 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Energetický upír který vás paralyzuje strachem je jako finální boss. Nejtěžší na poražení protože nebojujete jenom s ním. Bojujete i sami se sebou.

Ikona diskutujiciho J 2022-07-06 14:20:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo hrůza. Od dětství k nám jezdila příbuzná, která mě neustále ponižovala, shazovala… To že to nemusím snášet mi došlo bohužel až v dospělosti, kdy jsem jí konečně poslala k šípku. Ještě se na mě marně snažila sehnat moje nové číslo a navštívit mě. Asi, že se budeme takhle kamarádit vesele dál nebo co?! No to teda Ne. Už nikdy víc.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-07-06 15:58:48
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky jsem si všimla – a dalo mi to hodně práce a musela jsem si projít hroznými věcmi – že na tebe jde často energetický upír otočenou logikou. Snaží se tě zmanipulovat tak, abys měla pocit, že on má vlastně právo ti ubližovat, že ti tou šikanou vlastně prokazuje laskavost a pokud by ses proti němu chtěla bránit, tak jsi vlastně zlá a bereš mu jeho právo na vyjádření.
A dělají to jak toxikové v reálném světě tak i trollové a úchylové na internetu. Cílem je dostat oběť do stavu, kdy se nedokáže bránit, je paralyzovaná strachem a postupně ji vysají do poslední kapky krve.
Člověk musí jednoho dne dospět a uvědomit si, že poslat někoho od prd. je jeho svaté právo a hlavně že nemá povinnost kohokoliv ve své blízkosti trpět, pokud nechce.

Ikona diskutujiciho vla 2022-07-07 11:10:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsou i tací, upířá, většinou je to někde mezi a stává se i, že člověka deptají dobré rady, protože jsou nějak blbě dávané, tlačené, nucné. Což energii bere taky, i když..asi bych doporučil, což kažý dělá, krátce se zamyslet jestli na tom něco není a když ne, tak se mít rád a dát kopřivě odstup, jaký si zaslouží. Leda, by měl člověk zrovna náladu, na bičování a to je už samo o sobě, trochu odchylka, nebo dost výjmečný úlet, který si bez oné odchylky, málo kdo zopakuje. Dobrovolně,..a nedobrovolně, či z nějákého důvodu, nerozumu? to smysl nedává. Leda by byli důvody pádné (právě třeba příbuzný, práce), to je pak složitější, aby to bylo vyvážené, stálo za to .. a nebo už nestálo. Potom, je otázkou co s tím, když nejde zrovna hned odejít, je dobré odejít vnitřně (poodstoupit, brát to jako kosmonaut z orbitu apod).

Ikona diskutujiciho vap 2022-07-11 14:26:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moje babka byla manipulant.Často vůči mě používala větu „já chci abys….“ Naší rodinu pořád obtěžovala telefony (tehdy ještě pevné linky) s tím, že to s náma myslela dobře, pořád vymýšlela nějaké aktivity.Došlo to tak daleko, že jsme často raději nebrali nebo vypojovali telefony ze zástrčky (u starých číselníkových aparátů nešlo vypnout zvonění) a pak nám nadávali lidi, že se nemůžou dovolat apod.Taky nám aktivní babička párkrát podala hlášení na poruchy s tím, že nám nefunguje telefon.Postupem času mě otravovala i v mém bytě pevným telefonem, předstíral jsem poruchu aparátu (dělal, jakože nikoho neslyšim), jenže to pak píchla rodičům, poznala to.Ta potřebovala, aby bylo všechno, jak chce ona.Když se tak nestalo, tak se vztekla a urazila-ale bohužel né na dlouho.Byla náladová a uměla někdy být i zlá.Již je od roku 2010 po smrti.
A tedka jedna záhada.S babičkou jsem šel v dětských letech někde někam na procházku.Míjeli jsme nějakého pána na ulici, který se dohadoval s nějakou paní v okně u rodiného baráku.A co řešili? Přesně to, co jsme dělali babičce.Pán nadával paní, že se jí nemůže dovolat a paní říkala, že telefon vypojují.Pán „jaktože ho vypojujete?“ Byla tato hádka skutečná a nebo zinscenovaná? (takle totiž funguje gangstalking-zinscenovaná hádka mezi pouličními herci, která obsahuje věci ze života zacílené osoby).Vzpomínka někdy na přelom 80-tých a 90-tých let.Asi to byl nepřímý vzkaz pro babičku.To prostě nevymyslíš.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-07-11 14:40:05
Ikona diskutujiciho
sipka

Hele měli jsme jednu známou v Belgii. Zásadně volala mezi 10-11 v noci a chtěla po muži různé krávoviny 😀 Nějakou dobu jsem nezvedala, pak jsem vypojovala, pak jsem ji prostě seřvala že chcem spát a byl od ní pokoj. Dodneška se mi zvedne tlak když si na ni vzpomenu.

Ikona diskutujiciho Elisabeth 2023-07-02 01:35:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško, díky za pěkný článek. Chtěla bych se zeptat jestli energetičtí upíři mohou být rodiče a nevlastní rodič? To s nimi nemám vůbec mluvit a stýkat se s nimi? Mám u nich nějaké cenné věci a teď nemám je kam dát. Ještě mě u těch rodičů ( jeden vlastní, druhý nevlastní) čeká oslava mých narozenin mají už pro mě koupený dárek. Jak se mám zachovat?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-07-02 08:17:19
Ikona diskutujiciho
sipka

To je tvoje soukromá věc, koho si do života pustíš a proč, nebo na jak dlouho. Energetického upíra se zbavíš pouze tím, že přerušíš kontakt. Pokud ho přerušit nechceš nebo úplně nemůžeš, tak minimalizovat kontakt, nebo zkrátit na nezbytnou dobu. Vysávat tě může naprosto kdokoli, i náhodný komentující na internetu, vlastní rodina je právě to hlavní ohnisko u většiny lidí, protože je to nejbližší okruh, se kterým jsi nejvíc v kontaktu.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek