UFO z Évory shazovala vlákna plná záhadných mikroorganismů

3.10.2023 v Záhady 11

Toto se stalo ve městě Évora v Portugalsku, 2. listopadu roku 1959. Místní občané uviděli ráno na obloze dva létající objekty, ze kterých jakoby něco pršelo. Shazovaly na zem velké množství materiálu podobného pavoučím vláknům. Shazování materiálu trvalo skoro 4 hodiny. UFO poté odlétla, ale materiál po nich zůstal.Látka měla při bližším průzkumu strukturu pavučin a nikdo nevěděl, co to bylo. Vzhledem k tomu, že materiál spadl blízko školy, místní učitel odebral několik vzorků, které poté se svým přítelem, amatérským vědcem, zkoumali pod mikroskopem.

Zjistili, že uvnitř těchto pavučin byly drobné organismy, které reagovaly na dotek. To znamená, že v materiálu byl nějaký život.

Organismy uvnitř pavučin měly hvězdicovitý tvar a reagovaly na sklíčko tak, že se ho snažily přizvednout a držet, jakoby se bály, že je sklíčko rozmáčkne.
Zkoumali tyto organismy celé měsíce, ale na nic nového už nepřišli a začali z toho být frustrovaní, takže je poté poslali do Lisabonu.

Občané Évory nebyli jediní svědci, kteří zaznamenali spád pavučin. 100km odtud zaznamenali stejný spad na letecké základně jménem Sintra.

Pavučinová a rosolovitá látka byla mírně radioaktivní. Látka nazvaná „andělské vlasy“ se několik hodin po spadu vypařila beze stopy. Bylo hlášeno, že se tyto „vlasy“ při držení v ruce buď rozpadly, nebo se změnily na bavlně podobné chomáče s nepříjemným zápachem.
Američtí ufologové označují materiál jako „andělské vlasy“; Italové tomu říkají „křemičitá bavlna“; a Francouzi používají termín „dar Madony“… Proč to má různé názvy? Protože podobná záhadná látka padala z nebe opakovaně a na více místech.

Vzorky byly tedy poslány univerzitě v Lisabonu k dalšímu studiu. Místní vědec vyjádřil domněnku, že by tyto neznámé organismy skutečně mohly pocházet z prostoru mimo naši atmosféru, nebo dokonce z jiné planety, která sousedí s naší.
Jenomže část budovy, kde skladovali zkoumaný vzorek, v roce 1978 „záhadně“ shořela při požáru, takže zbyly pouze fotografie a dokumenty.

Na videu níže se můžete podívat na film o této události.

Mikroorganismus nalezený ve vzorku dostal jméno Mimozemšťan z Évory. Měřil čtyři milimetry a byl obdařen obrovskou silou a odolností. Když byl umístěn mezi dvě sklíčka, projevil poměrně silné obranné reakce a vyslal proti sklu svá chapadla ve zjevné snaze se osvobodit. Pozdější zkušenosti ukázaly, že jeho tělo bylo schopno odolat tlaku 350 gramů.

Pozorovaný organismus vykazoval různé zbarvení: Centrální tělo bylo žluté, zatímco chapadla měla poměrně intenzivní červenou barvu. Postupem času byla pozorována změna barev, kontrasty mizely a vedly ke vzniku hnědožlutého tónu, který se stával stále temnějším.
Chapadla byla tvořena paralelními vlákny, spojenými dohromady želatinovou hmotou. Uprostřed centrálního těla je otvor ve tvaru úst, kolem kterého jsou velmi jemné kresby.
Pozorování probíhalo asi dva roky. Nakonec se chapadla a poté i centrální tělo rozpadly.

Zajímavý je také fakt, že stejná látka prokazatelně padala i ve Francii (Oloron 1952, poté Benátky 1954), na Novém Zélandu (1969 a podruhé v roce 1987), v USA (město Montgomery 1898) a v Anglickém Walesu (srpen 1998).

© aluska.org 2023

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2023-10-03 11:01:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to je síla :O

Ikona diskutujiciho housenka 2023-10-03 11:05:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím si, že když v tom našli ten malý organismus že šlo o snahu ho sem uměle dosadit. Tak jako sem dosadili uměle spoustu jiných zvířat a kryptidů z jiných planet. Ta vata mohla být živná půda kde mohl dočasně přežít a snad se nějaké dostaly do vhodného prostředí, množily se a žily dál. Nevím, jestli to patřilo spíš do vody nebo na souši ale je to opravdu šokující. Taky mi ale nesedí že to shazovali nad městem. Já být ufoun a zachraňovat nějaký organismus z jiné planety tak si vyberu odlehlé místo aby mi do toho lidi nevrtali. Takže co s tím asi mají lidi společného…?

Ikona diskutujiciho Filomena 2023-10-03 11:06:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak jistě že to vyhořelo. 😀 Já bych spíš byla překvapená kdyby se tomu vzorku nic nestalo a byl tam dostupný doteď.

Ikona diskutujiciho Baron 2023-10-03 12:11:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Video již není dostupné! Videa tohoto druhu je třeba zálohovat na jiné servery.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-10-03 12:36:51
Ikona diskutujiciho
sipka

Video jede normálně. Zkus se přihlásit k youtube nebo spustit přímo ve zdroji: https://youtu.be/rA2s6gmtYzw?si=ReGLHUsA_xmlIt3v

Ikona diskutujiciho Danny 2023-10-03 16:25:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To zní trochu jako z toho filmu Invaze zlodějů těl. Lidi se začnou jeden po druhém chovat divně a pak se zjistí, že jejich těla obsadily jakési mimozemské entity. A pak ještě podobný film, myslím, že se to jmenovalo Midwichské kukačky, kde lidi nějak záhadně usnou a pak se probudí a všechny ženy zjistí, že jsou těhotné. Pak se jim rodí podivné děcka, co umí telepatii a tak, a zjistí se, že je to taky dílo mimozemšťanů. Možná se autoři inspirovali touto událostí. (Nebo prediktivní programování, člověk nikdy neví.)

Ikona diskutujiciho asdf 2023-10-03 23:41:42
Ikona diskutujiciho
sipka

Je možné že na tom něco bude. Původní generace nakažených se dostane do vedoucích pozic a pak ty ovládací xenoorganismy natlačí do ostatních, například pomocí povinných „vakcín“…
https://www.oom2.com/t77328-like-watching-a-horror-thriller-moving-tentacled-object-metallic-fragments-found-in-covid-jabs

Ikona diskutujiciho Jarka 2023-10-03 23:57:53
Ikona diskutujiciho
sipka

Divně se začínají chovat ti co se nechali nabodat v době kovidšaškárny….. jsou rýpaví, zlí, hodně náladoví a vyzařuje z nich nepěkná energie

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-10-04 10:16:22
Ikona diskutujiciho
sipka

Jestli jsou nemocní, jasně že nemají dobrou náladu…

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2023-10-03 20:01:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

at to bylo cokoliv pravděpodobně to byl nějaký mikroorganismus který nám měl asi ublížit ale zřejmě nepřežil pozemské podmínky a zahynul to by vydvětlovalo ten rozpad tohle spíš vypadá na šeivce co něco zkoušeli na lidech a nevyšlo jim to -)))

Ikona diskutujiciho dodo 2023-10-04 15:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podobné vlákna je možné vidieť občas aj v súčasnosti. Hompáľajú sa na stožiaroch, anténach, osvetľovacích telesách, stromoch a pod. Nemyslím si, že tieto vlákna zhadzuje nejaké UFO.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek