V Irském lese jsem potkal záhadné bytosti

24.4.2021 v Bytosti 7

V roce 2017 jsem byl se školou v Severním Irsku na exkurzi. Jako studenti religionistiky jsme navštívili kamenné kruhy po celém Irsku. Zaměřili jsme se na náboženskou geografii.
Myslím, že ten den jsme zrovna navštívili kamenné kruhy v Beaghmore.Byl to běžný den, obloha byla zatažená a my jsme si užívali poznávání historie doby bronzové. Vzpomínám si, že kamenné kruhy byly odděleny od nedalekých lesů malým drátěným plotem.
Z nějakého neznámého důvodu jsme se prostě motali kolem toho plotu a zvědavě koukali do přilehlého lesa, který začínal ani ne dvacet metrů od nás.

Beaghmore je komplex megalitických prvků starší doby bronzové, kamenných kruhů a mohyly, 8,5 mil severozápadně od Cookstownu v hrabství Tyrone v Severním Irsku, na jihovýchodním okraji pohoří Sperrin.

Návštěva místních lesů nebyla součástí programu naší exkurze, byli jsme hlavně na místech obklopených zemědělskou půdou. Pamatuji si ale, že jsem moc chtěl jít do toho starého lesa. Zdálo se, že jsme na ten les byli všichni zvědaví.

Rozhodl jsem se přelézt přes ten malý farmářský drátěný plot a zjistit, jestli tam není něco zajímavého. Tyto irské lesy se hodně lišily od lesů, na které jsem byl zvyklý v Severní Americe. Větve stromů byly silné a příliš nízké na to, abych mohl stát rovně. Musel jsem se ohnout v pase, abych vůbec prošel. Země byla pokryta měkkým světle hnědým mechem, který narušovaly jen kořeny stromů.

Pamatuji si, jak jsem se rychle pohyboval pod těmi nízkými větvemi a sledoval pozorně zem, abych nezakopl. Cítil jsem takové to známé napětí, jako když jde dítě někam, kde to rodiče zakázali. Cítil jsem se lehce a začal jsem nabírat rychlost.
Najednou jsem vzhlédl, abych se ujistil, že nenaběhnu na kmen stromu, když mě něco přimělo se zastavit.

Viděl jsem totiž nohy. Lidské nohy. Viděl jsem jen ty nohy, jako by někdo stál rovně v těch stromech. Větve ale byly příliš nízké a husté, aby tam někdo mohl stát a viditelné byly jen nohy těch ,,osob?“. Bylo jich tam víc.
Ucítil jsem skoro až zvířecí, pudový strach. Strach, který mi ani nedával smysl. Ujišťoval jsem se, že mě nevidí, protože jsem neviděl do jejich tváří, ale z nějakého důvodu jsem cítil, že oni moc dobře ví, že tam jsem.

Proč by tu vůbec někdo byl? Byli jsme jediná skupina na těch kruzích a poblíž nebyly žádné domy!

Podíval jsem se za sebe a uvědomil jsem si, že jsem v lese mnohem hlouběji, než jsem si původně myslel. Sotva jsem viděl světlo z místa, odkud jsem vstoupil. Bylo tam tak dokonalé ticho, že mě museli už z dálky slyšet, jak se blížím.

Moje jediná myšlenka byla: „Jsem k nim blíž než ke vchodu do lesa, mohli by mě chytit dřív, než se stihnu dostat ven.“
Stál jsem tam nehybně necelou minutu, ale připadalo mi to jako věčnost. Neviděl jsem je hýbat se, ale poznal jsem, že se dívají mým směrem. Nyní jsem jasně cítil, jako bych byl někde, kde nemám být a bylo mi z toho nevolno. Jako bych byl jelen a oni lovci.

Otočil jsem se a vyrazil zpátky. Letěl jsem mezi těmi stromy, stále jsem se ohýbal, abych se vyhnul větvím. Tentokrát jsem se nedíval dolů a klopýtal jsem tak rychle, jak jsem mohl. Soustředil jsem se jenom na světlo na konci stromů. Jak jsem běžel, cítil jsem, jak mi větve táhnou za vlasy a oblečení. Přes vlastní dech jsem nic neslyšel.

Jakmile jsem prolomil hranici stromů, ulevilo se mi. Skupinu studentů stojící u plotu vyplašilo, jak jsem z toho lesa vylítnul. Řekl jsem jim, že si myslím, že jsem tam někoho viděl, ale mluvilo se mi o tom špatně.

Brzy poté jsme odešli. Nevím, co si myslím, že to bylo. Byl to člověk visící hluboko v lese? Byla to víla? Duch? Zelený muž? Vím jen to, že to bylo z jiného světa.


připravila © www.aluska.org 2021 článek je založen na překladu zkušenosti

Komentáře

Ikona diskutujiciho mif 2021-04-24 15:45:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alu. Na podobné zážitky jsem tak trošku zvyklý z našich valašských lesů. Víly na paloučcích jsou naprosto běžné, viděl jsem i „medvědího muže“. Ne, nejsem magor ani ožrala 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-04-24 15:53:50
Ikona diskutujiciho
sipka

a co kdybys to sepsal? já ti to pak šoupnu na titulní stranu 🙂

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2021-04-24 17:52:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

aleu máš zajímavý video otázka co tam ten démon dělal a proč po ni vystřelil ten paprsek čeho chtěl docílit ale podle poslechu videa bych to tipoval spíše na amunaka v tom případě měli děcka velké štěstí že je tím lejzrem netrefil amunaké těmito zbrani disponují

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2021-04-24 23:29:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

mif já třeba vidím různé bytosti když se třeba zbudím v noci a najednou kolem sebe vydím pobíhat různé bytosti které se do 15 sekund rozplynou nebo sem viděl před sebou obrazovku a v ní náké lidi co se na mě usmívali a ruzné noční zjevení mám snad každou noc po prubuzení někdy vidím stíny pohybujicí se ve tmě které se pak rozplynou do 15 sekund asi to je vliv změněneho vědomí nejsem sem si jistý podle mě když se proberu zůstává má mysl v jiném vědomí chvíli ale nemám žádnou spánkovou paralízu nic mohu se hýbat zvednout se s postele

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-04-25 09:00:00
Ikona diskutujiciho
sipka

je to tak, asi půl minuty po probuzení jsi ještě částečně mimo, máš změněné vlny, proto je vidíš

Ikona diskutujiciho Markét 2021-04-25 22:21:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To mi připomnělo jeden můj nedávný zážitek.. Ležela jsem ráno v obýváku na gauči, a přišli za mnou naši tři kocouři. Jeden si lehl na moje nohy, a dva se mi pořád nějak ochomýtali před obličejem. Najednou jsem spatřila mezi jejich hlavama hlavu malého snědého chlapečka s černýma očima jak na mě kouká. Byl to jen takový mžik, ale jsem si jistá že se mi to nezdálo. Byl to nějaký přízrak ?

Ikona diskutujiciho Mariaq 2021-05-09 01:29:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Žijem v Írsku už 16 rokov. Za tú dobu som pochopila ze do ich lesa je vždy dobré priniesť niečo pre duchov a zvery…. Je to jedno čo… Omrvinky z chleba, či semienka pre zver…. Hlavný je úmysel… Obeta pre ich dobro. Potom sa ten les pomaly premieňa a spolupracuje. Írske staré lesyy sú známe tým ze majú nekontrolovanu voľnosť… Rastú korene cez seba padnute stromy a mach pokrývajú I 90 percent všetkého kamoko dovidí… Tá zelenosť skoro pohlcuje všetko dookola…. Preto keď sa človek začne predierat týmto územím… Stopy jeho prítomnosti sú okamžite vidieť… Hoci si to neuvedomuje…. Preto je dobré sa nebáť.. Nie je sa čoho… Je to čistá nedotknutá príroda chvála Bohu a preto je akákoľvek pozornosť vonkajšia vítaná… Pokiaľ má obetu… Aspoň omrvinku…
Je niekedy lepšie si sadnúť a počkať na bytosti z lesa… Aby vedeli ze človek je v pokoji. Potom ani jedna báj alebo povesť o danom mieste nebude zabudnutá…

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek