V Paracasu byly nalezeny protáhlé lebky, podle analýzy DNA nejsou lidské

13.8.2019 v Záhady 9

Paracas je pouštní poloostrov, který leží uvnitř provincie Pisco v oblasti Ica Region v jižní části Peru. Právě tady peruánský archeolog Julio Tello učinil v roce 1928 udivující objev. Našel masivní a složitý hřbitov, obsahující hrobky naplněné ostatky jedinců s velkými, prodlouženými lebkami, které jinde na světě nebyly nalezeny. Tyto lebky se proslavily jako „Lebky z Paracasu“. Celkově Tello našel více jak 300 těchto prodloužených lebek, které byly prý asi 3 000 let staré.

Analýzu DNA na jedné z lebek nyní prováděl expert Brien Foerster, který uvolnil předběžnou informaci, týkající se těchto záhadných lebek. Je dobře známo, že většina případů prodloužených lebek je důsledkem lebeční deformace, stlačování hlavy nebo těsného ovazování hlavy, při kterém je lebka úmyslně deformována silou aplikovanou po dlouhou dobu. Obvykle se toho docílí ovazováním hlavy, na kterou se přikládají dva kousky dřeva, nebo se hlava ovazovala nějakou pevnou tkaninou. Ale i když lebeční deformace změní tvar lebky, nezmění to její objem, váhu ani další znaky, které jsou charakteristické pro běžnou lidskou lebku. Lebky z Paracasu jsou díky tomu zcela unikátní.

Vnitřní obsah lebek z Paracasu je až o 25% větší a o 60 % těžší než u normální lidské lebky. To znamená, že nemohly být úmyslně deformovány prostřednictvím ovazování, nebo stlačování.
Obsahují také spíše jen jeden plát, než dva. Skutečnost, že rysy lebky nejsou výsledkem lebečné deformace, znamená, že příčina prodloužení je záhadou a trvá po mnoho desetiletí.

Juan Navarro, vlastník a ředitel místního muzea, nazvaného Historické muzeum Paracasu, které uchovává 35 sbírek lebek z Paracasu, dovolil odebrat vzorky z pěti lebek.

Vzorky obsahovaly vlasy včetně kořínků, zuby, lebeční kost a kůži. Tento proces byl pečlivě zdokumentován fotoaparátem a videozáběry. Vzorky byly poslány již zesnulému Lloydu Pyeovi, zakladateli Starchild Project, který doručil vzorky do genetické laboratoře v Texasu k testům na DNA.

Výsledky jsou nyní zpátky a Brien Foerster, autor více než deseti knih a autorita ohledně starých prodloužených hlav lidí z Jižní Ameriky, právě uvolnil předběžné výsledky analýz. O genetických zjištěních uvádí:

“Lebka měla mtDNA (mitochondrická DNA) s mutacemi neznámými u jakéhokoli člověka, primáta nebo dosud známého zvířete. Ale pár fragmentů jsem byl schopen ze vzorku izolovat, což naznačovalo, že pokud se tyto mutace budou udržovat, máme co do činění s novou bytostí, podobnou člověku, velmi vzdálené od Homo sapiens, Neandrtálce a Denisovana. Nejsem si jist, zda se dokonce hodí do známého evolučního stromu,“ napsal Foerster.

Dodal, že jsou-li jedinci z Paracasu tak biologicky rozdílní, nebyli by schopni se s lidmi rozmnožovat. Výsledky je nutné opakovat a podstoupit více analýz, než se učiní konečný závěr.

Detailní záběry na lebky z Paracasu

© aluška.org 2019Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-08-13 00:58:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jooo, o tomhle už jsem někde četla! je to děsně zajímavý, neumím si představit, jak by taková bytost fakt vypadala – dost divně.

hmm, nebyl takový podobný mimozemšťan v mužích v černém? no nic…

Ikona diskutujiciho Malina 2019-08-13 14:13:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám ráda tyhle články. Důkazy o protáhlých lebkách můžeme nalézt i v Egyptě, například v umění. Vygooglete “Achnaton and Nefertiti” v obrázcích, kde na klíně drží jakési děti s protáhlýma lebkama. I mnoho egyptských soch má podezřele protáhlou hlavu. Je to zajímavé a záhadné.:)

Ikona diskutujiciho renata369 2019-08-13 17:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Indiana Jones a tajemstvi kristalove lebky, minuly tyzden som to pozerala, myslim, ze cerpali z nalezenych materialov, este rozne malby v egyptskych pyramidach, ludia s takymito hlavami, znazornene lietajuce taniere a pod. Dokazov je po celom svete neurekom, ale vsetko nam taja.

Ikona diskutujiciho Dexter 2019-08-13 18:13:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdyz tak koukam na tu protahlou lebku a srovnam ji s lidskou lebkou, ta protahla lebka je vetsi. Takze se mi nezda, ze by to byla obycejna lidska bytost, ktery nekdo premodeloval hlavu. Videl jsem fotky lidskych lebek, ktery byly takhle prodliuzeny. Maji stejny objem, jako normalni lidsky lebky. Ale tyhle lebky jsou proste vetsi nez lidsky lebky. Takze mozna nejde o lidi, nebo se jedna o jinej lidskej druh.

Ikona diskutujiciho George 2019-09-03 22:56:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško a všichni co se zajímáte o anomálie podobného typu jako jsou např. ony “prodloužené lebky”, se kterými si současná věda jakoby neví rady. Ano samozřejmě že se jedná o humanoidy podobné člověku, kteří zde evidentně žili ještě nedávno, jelikož ty lebky tak staré nejsou. Tito lidé přišli, respektive byli dopraveni na Zemi co by kolonizátoři v jistém smyslu jako např. současní dobrovolníci, toužíci “být vysazeni” na Marsu.
Zkrátka a dobře byli to zástupci vyspělejší civilizace, než-li je ta naše současná… Ale neznamená to, že měli stejné požadavky na kvalitu života jako my zde až na pár vyjímek. Evidentně byli připraveni živit se stylem tzv. co dům dal a rádi. V rámci svých možnosti si zbudovali obydlí a živobytí, tam, kde to pro ně bylo výhodné z hlediska ochrany před jak “predátory” včetně hmyzu apod. tak především nakonec před tehdejšími lidmi. Postupovali sice systematicky během snahy o kvalitu kontaktu a dejme tomu nalezení vhodného prostředí s dostatečnou možností budoucích zdrojů a surovin, ale dopadlo to tak, jako to dopadlo. Jejich poslední možností po ztrátě kontaktu s domovskou planetou a znesvářením se s množstvím zdejší populace se nakonec jejich poslední zbytky “usadilili” tam, kde jsem již předesílal, tj. v pro ně tzv. nebezpečnějším místě – posledním útočišti. To oni stojí za megalitickými stavbami a záhadnými stavbami všeho druhu viz. “Puma punku” a dalšími. Nebyli nepřátelští, ale kontakt tehdejší populace s nimi nepřinášel vždy jen to dobré viz. např. pěstování a šlechtění ovoce, zeleniny apod. Byli vegetariáni, nejedli maso zdejších zvířat.

Ikona diskutujiciho Qark 2019-09-18 17:18:08
Ikona diskutujiciho
sipka

O muj Boze, George!!!
Az nas priste budes chtit oblazit svym treskute inteligentnim komentarem, tak si zkus alespon neco malo nastudovat o tom, co se tu asi tak mohlo v minulosti dit a jak obrovske mnozstvi podkladu k tomu ve svete mame. Doporucuji knihy spickoveho systemoveho analytika Ivo Wiesnera. Po jejich precteni si uz jisto jiste odpustis tyto sve moudre zavery, co tady ti dlouholebci delali a kolik poli tu zorali 😉 S veskerou ouctou Q.

Ikona diskutujiciho George 2019-09-05 21:30:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K jejich mnoha a mnoha snahám o cosi, co by napomohlo situaci byla např. i snaha o výsadbu stomoví respektive zeleně ve velmi nehostinném prostedí viz. onen nejeden předlouhý “tajuplný pás” plný stejných dvoumetrových děr pás táhnoucí se tu a tam přes hory a doly, nad kterým si ufologové a nikoliv tedy bohužel vědci dodnes lámou marně hlavy, k čemu mohl sloužit. On je to pro mnohé horký brambor, jelikož si s artefakty jenž nezapadají do pracně vypracovaného darwinovsko rádoby “empirického” schématu neumějí tato nesporná fakta zařadit. Tak se dělá, že to prostě neexistuje. Nikdo na to nechce dát granty ani si pochopitelně pálit prsty karierně nevyužitelným materiálem.

Ikona diskutujiciho George 2019-10-09 22:04:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Qarku Qarku prosím za prominutí ” za jen dvojí oslovení” Tvé přezdívky, neboť třeskutě přemoudřele se tu nesnažím oslnit ani Tebe ani ni žádného jiného případného kritika. Jsem rád že mi nabízíš odkaz na nové, předpokládám, že zajímavé čtení ovšem já nehovořím za sebe… Snad jen pouhým tvrzením Tě nepřesvědčím, ale je tu jedna možnost, jak si ověřit to, co se Ti dnes budu snažit vysvětlit. Napíšu jen jedno slovo viz. prabába a k němu přidám nikoliv šátek na hlavu, ale kovbojský klobouk. Měl bych spíše napsat buřinka či co to na té ” fotce ” vidím, ale věřím, že pochopíš, co vidím doopravdy. Ozvi se, zajímáš mne…

Ikona diskutujiciho George 2020-05-13 23:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dva obrázky namalováných stylizací obličejů jsou správně viz. dva poslední ve spodní řadě. Takový tvar nosu měli, oči byly ale o trošičku menší respektive více překryté (bez horního a dolního sampaku).

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek