V Paracasu byly nalezeny protáhlé lebky, podle analýzy DNA nejsou lidské

13.8.2019 v Záhady 22

Paracas je pouštní poloostrov, který leží uvnitř provincie Pisco v oblasti Ica Region v jižní části Peru. Právě tady peruánský archeolog Julio Tello učinil v roce 1928 udivující objev. Našel masivní a složitý hřbitov, obsahující hrobky naplněné ostatky jedinců s velkými, prodlouženými lebkami, které jinde na světě nebyly nalezeny. Tyto lebky se proslavily jako „Lebky z Paracasu“. Celkově Tello našel více jak 300 těchto prodloužených lebek, které byly prý asi 3 000 let staré.

Analýzu DNA na jedné z lebek nyní prováděl expert Brien Foerster, který uvolnil předběžnou informaci, týkající se těchto záhadných lebek. Je dobře známo, že většina případů prodloužených lebek je důsledkem lebeční deformace, stlačování hlavy nebo těsného ovazování hlavy, při kterém je lebka úmyslně deformována silou aplikovanou po dlouhou dobu. Obvykle se toho docílí ovazováním hlavy, na kterou se přikládají dva kousky dřeva, nebo se hlava ovazovala nějakou pevnou tkaninou. Ale i když lebeční deformace změní tvar lebky, nezmění to její objem, váhu ani další znaky, které jsou charakteristické pro běžnou lidskou lebku. Lebky z Paracasu jsou díky tomu zcela unikátní.

Vnitřní obsah lebek z Paracasu je až o 25% větší a o 60 % těžší než u normální lidské lebky. To znamená, že nemohly být úmyslně deformovány prostřednictvím ovazování, nebo stlačování.
Obsahují také spíše jen jeden plát, než dva. Skutečnost, že rysy lebky nejsou výsledkem lebečné deformace, znamená, že příčina prodloužení je záhadou a trvá po mnoho desetiletí.

Juan Navarro, vlastník a ředitel místního muzea, nazvaného Historické muzeum Paracasu, které uchovává 35 sbírek lebek z Paracasu, dovolil odebrat vzorky z pěti lebek.

Vzorky obsahovaly vlasy včetně kořínků, zuby, lebeční kost a kůži. Tento proces byl pečlivě zdokumentován fotoaparátem a videozáběry. Vzorky byly poslány již zesnulému Lloydu Pyeovi, zakladateli Starchild Project, který doručil vzorky do genetické laboratoře v Texasu k testům na DNA.

Výsledky jsou nyní zpátky a Brien Foerster, autor více než deseti knih a autorita ohledně starých prodloužených hlav lidí z Jižní Ameriky, právě uvolnil předběžné výsledky analýz. O genetických zjištěních uvádí:

„Lebka měla mtDNA (mitochondrická DNA) s mutacemi neznámými u jakéhokoli člověka, primáta nebo dosud známého zvířete. Ale pár fragmentů jsem byl schopen ze vzorku izolovat, což naznačovalo, že pokud se tyto mutace budou udržovat, máme co do činění s novou bytostí, podobnou člověku, velmi vzdálené od Homo sapiens, Neandrtálce a Denisovana. Nejsem si jist, zda se dokonce hodí do známého evolučního stromu,“ napsal Foerster.

Dodal, že jsou-li jedinci z Paracasu tak biologicky rozdílní, nebyli by schopni se s lidmi rozmnožovat. Výsledky je nutné opakovat a podstoupit více analýz, než se učiní konečný závěr.

Detailní záběry na lebky z Paracasu

© aluška.org 2019Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-08-13 00:58:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jooo, o tomhle už jsem někde četla! je to děsně zajímavý, neumím si představit, jak by taková bytost fakt vypadala – dost divně.

hmm, nebyl takový podobný mimozemšťan v mužích v černém? no nic…

Ikona diskutujiciho Malina 2019-08-13 14:13:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám ráda tyhle články. Důkazy o protáhlých lebkách můžeme nalézt i v Egyptě, například v umění. Vygooglete „Achnaton and Nefertiti“ v obrázcích, kde na klíně drží jakési děti s protáhlýma lebkama. I mnoho egyptských soch má podezřele protáhlou hlavu. Je to zajímavé a záhadné.:)

Ikona diskutujiciho renata369 2019-08-13 17:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Indiana Jones a tajemstvi kristalove lebky, minuly tyzden som to pozerala, myslim, ze cerpali z nalezenych materialov, este rozne malby v egyptskych pyramidach, ludia s takymito hlavami, znazornene lietajuce taniere a pod. Dokazov je po celom svete neurekom, ale vsetko nam taja.

Ikona diskutujiciho Dexter 2019-08-13 18:13:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdyz tak koukam na tu protahlou lebku a srovnam ji s lidskou lebkou, ta protahla lebka je vetsi. Takze se mi nezda, ze by to byla obycejna lidska bytost, ktery nekdo premodeloval hlavu. Videl jsem fotky lidskych lebek, ktery byly takhle prodliuzeny. Maji stejny objem, jako normalni lidsky lebky. Ale tyhle lebky jsou proste vetsi nez lidsky lebky. Takze mozna nejde o lidi, nebo se jedna o jinej lidskej druh.

Ikona diskutujiciho George 2019-09-03 22:56:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško a všichni co se zajímáte o anomálie podobného typu jako jsou např. ony „prodloužené lebky“, se kterými si současná věda jakoby neví rady. Ano samozřejmě že se jedná o humanoidy podobné člověku, kteří zde evidentně žili ještě nedávno, jelikož ty lebky tak staré nejsou. Tito lidé přišli, respektive byli dopraveni na Zemi co by kolonizátoři v jistém smyslu jako např. současní dobrovolníci, toužíci „být vysazeni“ na Marsu.
Zkrátka a dobře byli to zástupci vyspělejší civilizace, než-li je ta naše současná… Ale neznamená to, že měli stejné požadavky na kvalitu života jako my zde až na pár vyjímek. Evidentně byli připraveni živit se stylem tzv. co dům dal a rádi. V rámci svých možnosti si zbudovali obydlí a živobytí, tam, kde to pro ně bylo výhodné z hlediska ochrany před jak „predátory“ včetně hmyzu apod. tak především nakonec před tehdejšími lidmi. Postupovali sice systematicky během snahy o kvalitu kontaktu a dejme tomu nalezení vhodného prostředí s dostatečnou možností budoucích zdrojů a surovin, ale dopadlo to tak, jako to dopadlo. Jejich poslední možností po ztrátě kontaktu s domovskou planetou a znesvářením se s množstvím zdejší populace se nakonec jejich poslední zbytky „usadilili“ tam, kde jsem již předesílal, tj. v pro ně tzv. nebezpečnějším místě – posledním útočišti. To oni stojí za megalitickými stavbami a záhadnými stavbami všeho druhu viz. „Puma punku“ a dalšími. Nebyli nepřátelští, ale kontakt tehdejší populace s nimi nepřinášel vždy jen to dobré viz. např. pěstování a šlechtění ovoce, zeleniny apod. Byli vegetariáni, nejedli maso zdejších zvířat.

Ikona diskutujiciho Qark 2019-09-18 17:18:08
Ikona diskutujiciho
sipka

O muj Boze, George!!!
Az nas priste budes chtit oblazit svym treskute inteligentnim komentarem, tak si zkus alespon neco malo nastudovat o tom, co se tu asi tak mohlo v minulosti dit a jak obrovske mnozstvi podkladu k tomu ve svete mame. Doporucuji knihy spickoveho systemoveho analytika Ivo Wiesnera. Po jejich precteni si uz jisto jiste odpustis tyto sve moudre zavery, co tady ti dlouholebci delali a kolik poli tu zorali 😉 S veskerou ouctou Q.

Ikona diskutujiciho George 2019-09-05 21:30:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K jejich mnoha a mnoha snahám o cosi, co by napomohlo situaci byla např. i snaha o výsadbu stomoví respektive zeleně ve velmi nehostinném prostedí viz. onen nejeden předlouhý „tajuplný pás“ plný stejných dvoumetrových děr pás táhnoucí se tu a tam přes hory a doly, nad kterým si ufologové a nikoliv tedy bohužel vědci dodnes lámou marně hlavy, k čemu mohl sloužit. On je to pro mnohé horký brambor, jelikož si s artefakty jenž nezapadají do pracně vypracovaného darwinovsko rádoby „empirického“ schématu neumějí tato nesporná fakta zařadit. Tak se dělá, že to prostě neexistuje. Nikdo na to nechce dát granty ani si pochopitelně pálit prsty karierně nevyužitelným materiálem.

Ikona diskutujiciho George 2019-10-09 22:04:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Qarku Qarku prosím za prominutí “ za jen dvojí oslovení“ Tvé přezdívky, neboť třeskutě přemoudřele se tu nesnažím oslnit ani Tebe ani ni žádného jiného případného kritika. Jsem rád že mi nabízíš odkaz na nové, předpokládám, že zajímavé čtení ovšem já nehovořím za sebe… Snad jen pouhým tvrzením Tě nepřesvědčím, ale je tu jedna možnost, jak si ověřit to, co se Ti dnes budu snažit vysvětlit. Napíšu jen jedno slovo viz. prabába a k němu přidám nikoliv šátek na hlavu, ale kovbojský klobouk. Měl bych spíše napsat buřinka či co to na té “ fotce “ vidím, ale věřím, že pochopíš, co vidím doopravdy. Ozvi se, zajímáš mne…

Ikona diskutujiciho George 2020-05-13 23:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dva obrázky namalováných stylizací obličejů jsou správně viz. dva poslední ve spodní řadě. Takový tvar nosu měli, oči byly ale o trošičku menší respektive více překryté (bez horního a dolního sampaku).

Ikona diskutujiciho George 2021-08-04 08:41:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím všechny a trochu se zpožděním zasílám jejich písmo a nedávno nalezené artefakty viz. You Tube
History of The World | Controversial Stone Tablets From Mexico | Part 2/2
Shocking Strange Unreal Beautiful Artifacts Found Near El Toro | Part 1/2

Ikona diskutujiciho George 2021-08-04 08:58:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

k luštění „zápisů“ může v nemalé míře přispět viz. wikipedie Egyptské hieroglyfy – písmo bohů respektive někdo by mohl říci např. i tzv. padlých andělů apod.

Ikona diskutujiciho George 2021-08-04 09:08:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

všimněte si prosím použití ankchu a kartuší
k vytvoření uceleného záznamu s velmi vysokou výpovědní hodnotou a o jejich tehdejším celosvětovém působení a nikoliv jen na americkém kontinentu

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2021-08-04 15:48:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Bol to len jeden druh človeka. Kedysi žilo na zemi mnoho druhov ľudí rôznych veľkostí niektorí mali rôzne pretiahnuté lebky a niektorí nie. Vznikli evolúciou a proste prežil ten najsilnejší a najagresívnejší teda súčasný človek. Zdá sa že druhy s pretiahnutými lebkami boli neúspešné a vyhynuli. Nejaké zbytky ďalších druhov ľudí ešte žijú hlboko v lesoch a v podzemí takže ešte stále je čo objavovať ale možno bude lepšie keď objavené nebudú.

Ikona diskutujiciho George 2021-08-04 21:32:30
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Mariane, prosím Tě můžeš si vůbec představit druh, který na rozdíl od těch dle Tebe tzv.“ úspěšnějších “ viz. kromaňonec potažmo tedy dnešní člověk, mohl evolučně zvítězit? Na rozdíl od těchto „také lidí“ neměl zdaleka ještě ani písmo natož jejich naprosto úžasné vědomosti a schopnosti. Těch artefaktů je tolik a navíc tak převyšujících „svoji dobu“, že to nemůže být jen pouhá evoluční chyba či epizoda. Na jednom z disků zanechali takřka dokonalý záznam o vývoji života zde na Zemi a navíc v takových detailech jako je např. vznik života v mikroskopické podobě – oplodnění – vývoj embrya atd. atd. přičemž o mikroskopu se nikomu v té době pochopitelně ani nezdálo natož např. ani o událostech před mnoha a mnoha miliony let, kdy tito zde zanechali úžasnou knihovnu záznamů o tom, jak vypadali dinosauři a kontinenty v době před dopadem viz. 66 mil. b.c. atd. atd.

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2021-08-04 19:58:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ešte som pozeral na mapu a kúsok od Paracasu je Nazca kde sú v púšti tie obrazce, tak možno je to dielo týchto pretiahnutých lebiek. Další druh človeka s pretiahnutou lebkou bol nájdený v púšti Atacama v Chile, teda susedná krajina Peru toho z článku, ale tento je nejaký trpasličí druh https://magazin.pluska.sk/spektrum/fakty-x-neznamy-humanoid-puste-atacama-clovek-alebo-mimozemstan

Ikona diskutujiciho George 2021-08-05 23:05:41
Ikona diskutujiciho
sipka

Zarážející je fakt, že při jejich lidově řečeno vědomostech a patrně i rozsáhlých schopnostech nedokázali už nic více, než-li jen po sobě zanechat tyto a další rovněž zarážející artefakty. Dost možná vyčerpaly všechny prostředky, které si s sebou jejich předkové od jinud mohli přinést. A svým způsobem i např. klasickou zručnost a dovednosti jako je tavení kovových rud apod. Chci říci, že to co dnes je v této oblasti a jinde je postupně nalézáno, bylo vytvořeno už jen jejich několikátým potomstvem, kterým nezbývalo nic jiného, než-li těmito „čarami“ chceš-li obrazci na veliké ploše dát o sobě alespoň nějak vědět pro případné pátrací expedice. Nicméně je jasné, že museli pocházet z obrovské vzdálenosti a že případná další mise z jejich strany se mohla nejen již neuspokojivě uskutečnit, ale také, že třeba ještě tzv. nedorazila… pomoc. I tuto alternativu je třeba vzít v potaz. Ve vesmíru nějakých pár tisícovek let v podstatě nehraje roli. Mají-li možnost přežít v hibernovaném stavu po tuto dobu apod. mohou být někteří z nich již na cestě jak zpátky do jejich domoviny, ale také třeba i zpět na Zemi.

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2021-08-06 14:50:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podľa starých legiend mimozemšťania navštevovali Zem len raz za čas, tu sa párili s ľudskými ženami a potom zas odišli. Po niekoľkých rokoch sa vrátili po deti a zas odišli. Ak sa jednalo o civilizáciu starú milióny rokov, je možné že už zdegenerovala a bola na vyhynutie a pokúšali sa zachrániť práve krížením s ľuďmi. Tieto pretiahnuté lebky mohli byť tie deti, teda kříženci ktorí tu ostali zabudnutí alebo sa ich matky odmietly vzdať a schovali ich niekde. Časom tieto deti asi zistili že niesu zo Zeme a možno sa túžili dostať domov za otcami a jediné na čo sa zmohli bolo vytvoriť obrazce v Nazce ako akýsi typ navigácie pre tých z hora ak by sa náhodou vrátili.

Len škoda že článok tomuto skôr odporuje, keď sa tu píše že jsou-li jedinci z Paracasu tak biologicky rozdílní, nebyli by schopni se s lidmi rozmnožovat, takže z kríženia mimozemšťanov s ľudskými ženami by sa nič nezrodilo. Tak legendy o mimozemšťanoch môžu byť tiež nezmysly a ťažko povedať ako to bolo.

Ikona diskutujiciho George 2021-11-28 21:37:42
Ikona diskutujiciho
sipka

/ video You Tube viz. piedras de ojuelos -contacto extraterrestre /
Všimni si, že i když je důkazních artefaktů, které jsou mimochodem naprosto a neoddiskutovatelně jasně přesvědčivé včetně tedy i neporušeného biologického materiálu viz. anatomicky zcela odlišné lebky, vlasy i se zuby a neporušené kostry a dokonce i „oblečené“ do tehdejších výtvorů textilu, nikdo se tím oficiálně vůbec nezabývá! Dlužno podotknout, že se lidově řečeno zkoumá kdejaká „hovadina“ nalezená kdesi na poli stará sotva pár stovek let, ale něco tak fascinujícího a převratného viz. nálezy z Paracasu a Jalisca jakoby vůbec pro pány vědátory absolutně neexistovalo. A přitom je to tak jasné a přesvědčivé již samo za sebe. Otázka pak tedy zní, má tedy vůbec nějaký smysl zajímat se o tzv. vědu, která naprosto legálně ignoruje nezvratná fakta o faktické historii, kterou se nám bojí interpretovat v reálnější podobě? Patrně nikoliv, patrně si člověk závislý na vůli současných až téměř “ koniášů“ musí o naší historii udělat názor sám dle klasického selského rozumu a na jejich dle požadavku doby upravená moudra se raději vykašlat.

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2021-11-29 14:42:09 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ničmenej zaujímavý bol i ten zvyk Egypťanov predlžovať si lebky (tiež nosiť tie dlhé čapice ktoré im lebky opticky predĺžili). Aj keď techniky deformácie lebiek boli rozšírené po celom svete, kočovné kmene, ako trebárs Huni či Avari, obľubovali kónické tvary, juhoamerickí, no v menšej miere aj severoamerickí Indiáni si svoje lebky splošťovali alebo zaguľacovali. No v prípade Egypťanov je možné že sa kedysi s týmito bytosťami stretli a snažili sa ich napodobniť. To svedčí o tom že tieto bytosti s pretiahnutými lebkami nebol len tak niekto ale mali u ľudí vysoké postavenie.

Háčik vedeckého skúmania je v tom že sa nedá so 100% istotou určiť že je niečo mimozemské. Aj keby niekto našiel telo mimozemšťana a dá ho vedcom preskúmať výsledok je vždy rovnaký – môže to byť mimozemského pôvodu ale nemusí. Pokiaľ to nie je 100% istota (čo nikdy nebude) tak si nemôžu (alebo ani nechcú) dovoliť vyhlásiť toto je mimozemšťan. Preto sa ľudstvo o existencii mimozemšťanov asi nikdy nedozvie.

Ikona diskutujiciho George 2021-11-30 13:51:33
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Mariane,
dovoluji si tvrdit, že je zcela jasné, že se mohli pohybovat po celé planetě a tím pádem se setkávali s tehdejšími lidmi běžně. Dle kamenů z Icy stoprocentně bylo dáno najevo, že se jedná o planetu i se správným rozmístěním kontinentů. Krom jiného tito dle mého názoru mimo jiné i Biblí označení tzv. „padlí andělé“ byli přeci popisování v trochu jiné funkci i mnoha jinými kulturami včetně prvních známých písemností viz. Enuma Eliš, Epos o Gilgamešovi, Máhabharáta atd. I dnes mají lidé tendenci se „opičit“ po úspěšnějších a vyspělejších… Každý chce přeci patřit tak trochu k těm lepším… k nobilitovanějším…
To platilo samozřejmě i tehdy a všude ve všech kulturách, které se s nimi setkávali a byli udivováni jejich dovednostmi znalostmi apod. A to že to dělají až do dnes, jen jasně ukazuje jak hluboce se jejich aktivity zakořenily do podvědomí některých kultur. V podstatě můžeš ještě dnes odsledovat klasické klišé viz. všelijaké umělecké zobrazovaní “ mimozemců “ viz. televizní seriály, obrazy atd. Kdo je odjinud, prostě „musí mít“ nevyhnutně jinou či obvykle vyšší mozkovnu apod.
Když už ne z historie vycházející zobrazení tak se jedná zcela určitě o pocit nevyhnutně jakoby vyšší inteligence, když už se na rozdíl od nás, dostali od nich až sem. Ovšemže to ale nemusí být pravda, jelikož zde mohli být i třeba jen tzv. vysazeni či vysazování někým ještě mnohem technologicky vyspělejším, než-li byli oni sami např. umělou inteligencí, která jejich civilizaci řídila a byli ji zcela podřízeni.

Ikona diskutujiciho George 2021-11-30 19:59:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mariane, pokud si vyhledáš na You Tube tento odkaz viz. Las misteriosas piedras de Ojuelos, nos las enseña Juan Martín Castañeda, budeš moci na některých artefaktech jasně spatřovat naprosto věrné zobrazení těchto lidí s prodouženýma lebkama. Je to jednoznačně důkaz o původu a tvůrcích těchto kamenných artefaktů a to i díky stylizovaným kresbám či reliéfům znázorňujících „dopravní prostředky“ viz. různé kabiny či kosmické respektive přistávací moduly.
Původní pravzory pro tzv. aztécký kalendář a další svědčí o vzorech pro pozdější příchozí „indiány“, kteří to od nich mohli v rámci cargo kultu i odkoukat a napodobovat pak jejich chování. Dlužno podotknout, že ne vždy to mohlo být interpretováno správně a neškodně. Pak se vlivem nepochopení některých mimozemských náboženských rituálů mohly dít věci dosti drastického chrakteru viz. obětování jiných lidí např. dětí či zajatců ať už za jakýmkoliv účelem.

Ikona diskutujiciho George 2021-11-30 20:43:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na You Tube je poměrně dostatečné množství materiálů, ze kterých je přímo patrné, že se jednalo dozajista o velmi rozšířenou činnost těchto „také lidí“ a zjevně od jinud z vesmíru. Jsou tam jasně rozpoznatelné rytiny popisující přílet do naší sluneční soustavy a následně přiblížení se k orbitě Země a přistávací manévry. Stylizace hybernačního zařízení apod. EL MISTERIO DE LAS PIEDRAS DE OJUELOS ( stačí hledat a shlédnout vícero videí, kdy to majitelé těchto nálezů dávají k dispozici k nahlédnutí a nejedná se o falza či předměty určené k prodeji turistům, kdy se mylně tvrdilo o kamenech i Icy a nakonec se také ukázalo, že turista si asi těžko bude moci koupit a odvézt několik desítek kilogramů těžkou věc atd. )

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek