Varovné signály, které dává vaše tělo, pokud jste s nesprávným mužem

26.7.2023 v Žena 7

Můžeme někoho milovat celým srdcem, a přesto si později uvědomit, že pro nás ten člověk vlastně není vhodný. Vztahy bývají spletité, a čas od času se stane, že uděláme chybu a pokračujeme ve vztazích dál i s lidmi, kteří se k nám nehodí. Jednou z nejdůležitějších věcí, které je třeba mít na paměti, když jste ve vztahu, je, zda se cítíte nebo necítíte šťastní a do jakého smýšlení vás tato osoba směruje.Pokud jeden v druhém neprobouzí to nejlepší, nemá smysl být dál spolu. Dochází samozřejmě k vzestupům a pádům, ale pokud spolu neustále bojujete, bude pro oba nejlepší se od sebe odpoutat.
Pokud zvažujete otázku, jestli by se vás popsaný problém mohl týkat, nápovědu vám dává i vaše tělo, váš střevní mozek. Když jste ve vztahu s někým, s kým byste neměli být, vaše tělo projeví celkovou nepohodu dlouho předtím, než si uvědomíte, co se s vámi doopravdy děje.

Projevy, kterými vám vaše tělo říká, že chodíte s nesprávným mužem:

Jste emocionálně rozrušená a frustrovaná, když na něho přijde řeč. Být v jeho blízkosti je pro vás spíš o bolesti hlavy a neklidu. Možná spolu v něčem bojujete, ale možná také ne. Možná dělá věci, které vám nesedí a jste z nich neklidná. Váš střevní mozek z toho vnímá, že je něco špatně.

Jste z něj neustále nervózní. Možná vás tlačí do věcí, které ani nevíte jestli si přejete a jestli jsou pro vás dobré. Možná se mu snažíte vyhovět, zatímco jste zmatená a bojíte se co z toho vznikne. I když jeho záměr nemusí být nutně špatný, zřejmě se vztah nevyvíjí směrem, jakým byste si přála a vaše tělo na něj proto reaguje jako na nějakou hrozbu.

Jste také fyzicky vyčerpaná, protože vás unavuje dlouhodobé vnitřní napětí a stres.

Váš vztah není intimní. Intimita nutně neznamená milování, je to zejména vzájemná otevřenost a upřímnost. Ve zdravém vztahu musíte být schopni se k sobě navzájem otevřít, důvěřovat si a ukázat i svou syrovou a temnou, nebo slabou stránku. Bez toho nelze mít skutečně pevné pouto s druhým člověkem.

Máte problémy se žaludkem a zažíváním. Když jste s nesprávnou osobou, doslova se vám začnou uzlit vnitřnosti. Máte sníženou chuť k jídlu, možná i trpíte nechutenstvím. V horším případě vás bolí břicho a trpíte na průjmy. Když pomyslíte na tento vztah, uvnitř vás nepříjemně sevře. Pocit svírání můžete mít dlouho dopředu, než se vůbec projeví problémy s trávením, nebo než se vůbec projeví skutečné problémy ve vztahu.

Nespíte dobře. Být ve špatném vztahu vás udržuje vzhůru, protože místo pohody spíš sedíte na posteli a přemýšlíte o všech problémech, které před vámi stojí, a o tom, jak je máte vyřešit. Můžete toho člověka milovat celým svým srdcem, ale na konci dne, když máte vypnout a jít spát, jste zavalená starostmi a strachem.

Přistihla jste se, že ho nechcete vidět, nebo mu nechcete vzít telefon. Možná ani ještě nevíte přesně proč, co vás na něm konkrétně obtěžuje. Čím více času strávíte s nesprávným člověkem, tím více před ním budete utíkat, nebo s ním bojovat. Znovu a znovu se budete snažit ze situace vzdálit.

Opravdu vás z něho bolí hlava. Váš partner by vás měl uvolnit a pomoci cítit se bezpečně, neměl by ve vás vytvářet napětí, ani vás psychicky srážet. Pokud vám  leze na nervy, nebo z něj máte hlavu jako květák, není pro vás vhodný.

Cítíte vnitřní vinu a nedostatečnost. Možná vás otevřeně neuráží, ani vám přímo neubližuje, ale skrytě s vámi manipuluje tak, že vám sráží sebevědomí. Cítíte se vedle něj neschopná, nekompetentní, slabá a přitom přesně nemusíte vědět proč. Vaše tělo to vycítí dlouho dopředu.

Pokud vaše tělo dává tyto věci najevo, neignorujte je, protože časem to bude akorát horší. I když může být těžké od něj odejít, nakonec to uděláte. Zasloužíte si někoho, kdo je na stejné vlně jako vy. Proto to neodkládejte, protože bývá lehčí odejít na začátku, dokud cítíte „jen“ neklid, než později, kdy už vás mohou spojovat hmotné závazky.

© aluska.org 2023

  

Komentáře

Ikona diskutujiciho Jabadabaduuu 2023-07-26 07:41:12 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To se stává. Kouzlo obvykle v intezivním vztahu po roce vyprchá a mění se v něco jiného. Terpve pak se ukáže zda-li se ti dva opravdu spolu vůbec natvrdo snesou.

Ikona diskutujiciho kiana 2023-07-26 19:53:24 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A někdy si dva rozumí jako kamarádi/spřízněné duše, ale neshoda se projeví jenom v posteli.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-07-26 19:59:08
Ikona diskutujiciho
sipka

Nebo se až tam pozná že je ten vztah špatně.

Ikona diskutujiciho hanka 2023-07-27 08:33:48
Ikona diskutujiciho
sipka

To by mě zajímalo, má někdo zkušenost že si ve vztahu s partnerem perfektně rozumí ale v intimitě to nefunguje? Jak se to dá řešit?

Ikona diskutujiciho Jana 2023-07-27 17:28:31
Ikona diskutujiciho
sipka

hanka: podľa mňa sa to nedá riešiť, ale niektorí to majú tak, že z kamarátov sa stanú partneri. No keď sa z partnera stane kamarát a v intímnych chvíľach má človek pocit, akoby bol so súrodencom, tak to si myslím, že už nejde zvrátiť.

Ikona diskutujiciho hanka 2023-08-02 09:31:46
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuju za názor, to je smutné ale asi to tak bude.

Ikona diskutujiciho Petra 2023-07-28 20:17:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Obdobné potíže pak mohou mít i děti, když jsou vystaveny neustálému boji rodičů mezi sebou (sdílejí s rodiči psychologicko emocionální parametry jejich vztahu). Partneři se mohou rozejít, mohou se rozhodnout, že to dále nebudou snášet a odejdou někam, kde budou moci kolem sebe každý zvlášť vytvořit příjemnější prostředí. Dítě ale nikam „odejít“ nemůže a je povinno disharmonickým pseudovztahem trpět minimálně dokud nevyroste dostatečně, aby mohlo existovat samostatně.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek