Věci, které psychopati říkají, aby z vás udělali blázna

13.9.2023 v Psychologie 5

Psychopati jsou nemilosrdní. Jsou schopní zacházet do extrémů, ale ne všichni psychopati jsou vrazi. Někteří psychopati jsou fyzicky nenásilní členové společnosti, kteří se navenek jeví jako normální lidé. Mohou číhat kdekoli a většinou neodhalí své skutečné záměry.Psychopati jsou sociální predátoři, kteří nemají svědomí, využívají svůj šarm a důvtip k manipulaci se svým okolím. Loví svou rodinu, přátele i cizí lidi. Pro psychopata jsou všichni stejní, žádný pěšák pro něj není lepší než ostatní. Psychopati jsou opravdu dobří v tom, aby se v našich očích stali tím, o kom předpokládají, že je chceme mít, a jsou přitom velmi přesvědčiví.
Psychopati, kteří se vyskytují ve vašem životě jsou s největší pravděpodobností přemýšliví a sympatičtí. Možná k nim i cítíte hluboké spojení, protože vás okouzlili. Ale jenom do té doby, dokud děláte co chtějí a dokud z vás plynou výhody. Psychopati se úplně změní, když už od vás nebude co dalšího získat. Dokud vás budou potřebovat, věci poběží velmi hladce, ale jakmile vás získají a zjistí, že už jste nepotřební, nebo nad vámi mají moc a že na nich v něčem závisíte, začne peklo.

Pokud si myslíte, že možná procházíte manipulací ze strany psychopata, přemýšlejte o tom, jak vám tato osoba slouží a co získává z vašeho přátelství nebo vztahu na oplátku. Zde jsou také klasické obraty, které používají, aby vás ovládli:

Moc přemýšlíš
Psychopati se chovají tak, aby vás znejistěli a používají vaši nejistotu jako prostředek, jak se vám dostat pod kůži.
Když se jich na jejich toxické chování zeptáte, bude to pravděpodobně jedna z odpovědí, které dostanete.

Například ho obviňujete, že se s někým tajně schází, nebo sahal na vaši kamarádku a on řekne, že jen nadbytečně přemýšlíte a děláte si problémy v hlavě. Nedlouho poté zjistíte, že vás skutečně podváděl, nebo je to opravdu úchyl. Nikdy byste se za svou úzkost neměli obviňovat, vždy je za ní důvod. Dejte na svoje pocity.

Hrabe ti
Zpochybní váš zdravý rozum a vyvolají ve vás pocit, že jste pomýlení a nekompetentní. Vaše vlastní intuice je špatná, vaše pocity jsou neplatné, vaše emoce jsou irelevantní. Záměrem je udělat vás co nejzranitelnější, aby s vámi byla snadná práce.

Jsi přecitlivělý
Psychopati jsou naprosto falešní. Žádná z jejich emocí není skutečná, ale je pouze předstíraná. Budou vás nazývat přecitlivělými proto, abyste se cítili špatně kvůli tomu, jak se cítíte a přestali upozorňovat na problémové chování, které musíte snášet z jejich strany. Toto je způsob, jak posouvají vaše hranice a houpají s vámi jak se jim zlíbí.

Špatně jsi mě pochopil
Psychopati záměrně dělají nebo říkají věci, o kterých vědí, že vám vadí, jenom aby vás pořádně vytočili. Dostanou vás do varu, pak celou věc úplně přetočí a obviní vás, že jste je jenom nepochopili a zbytečně vyšilujete. Záměr je vás znejistit a donutit vás vidět sebe sama jako nekompetentního hlupáka, který nerozumí jednoduchým situacím. Příště si tak nebudete věřit a budete mít větší obavu se ozvat. To přesně psychopat chce.

Nemám rád drama
Psychopati jsou ti nejdramatičtější lidé na světě. Zpočátku vám budou připadat bezstarostní, ale jakmile vás získají, postupem času si začnete všímat, že všechno přehánějí a záměrně vyvolávají konflikty, aby se pak mohli litovat. Když se ozvete, špatní jste vy a oni nechtějí vaše drama.

Miluješ mě, že?
Nikoho ve skutečnosti nemilují. Jenom vyhledávají oběti, které by mohli vysát jako pavouci a romance je ideální příležitost. Používají lásku jako prostředek k tomu, abyste dělali to, co po vás chtějí.

Přál bych si, aby ses s ním nebavil 
Dobrý kamarád je úhlavní nepřítel psychopata, protože ho s velkou pravděpodobností prokoukne a bude vás varovat. Psychopat nenávidí vaše přátele, a pokusí se vás přesvědčit, abyste je nevídali a nemluvili s nimi, aby pravda nevyšla najevo a abyste náhodou díky přátelům nezískali na svou situaci zdravý náhled.
Udělají vše, co je potřeba, abyste uvěřili, že toto je vaše vlastní volba, kterou děláte pro sebe, ale není tomu tak.

Psychopati jsou destruktivní, jsou hodně nebezpeční a nemůžete je změnit, ani zlepšit. Nenechte se od nich zničit a pokud nějakého odhalíte, přerušte kontakt.

© aluska.org 2023

  

Komentáře

Ikona diskutujiciho zuzi 2023-09-13 20:29:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přesně vědí co potřebujete, přesně vědí co chcete slyšet a Ne pro ně není odpověď.

Ikona diskutujiciho nechci říkat 2023-09-13 20:31:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Měla jsem chvíli kluka co mě pořád znejišťoval. Po dni s ním jsem si připadala jako naprostý lempl protože na každý můj projev nejistoty obav nebo odlišný názor reagoval tak že to zveličil, zesměšnil mě a říkal mi to máš z toho, to má od tamtoho… jakobych nebyla schopná mít svůj vlastní názor nebo svoje vlastní emoce. Nakonec mě podrazil. Chtěl mě jenom do postele.. psychopat.

Ikona diskutujiciho niky 2023-09-13 20:55:35
Ikona diskutujiciho
sipka

Možná je někdy lepší být do smrti sám.

Ikona diskutujiciho Fialka 2023-09-13 21:33:05
Ikona diskutujiciho
sipka

Nikdo nemůže být do smrti sám Niky. Hlavu vzhůru holky 🙂

Ikona diskutujiciho SilverSis 2023-09-15 00:44:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

našla jsem k tomuto tématu knížku – Hadi v oblecích aneb Psychopat jde do práce

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek