Věci, které vás naučí výchova silné ženy

17.10.2022 v Psychologie 0

Pokud vás vychovával někdo, kdo je velmi optimistická a silná osobnost, pak jste na tom s největší pravděpodobností psychicky lépe, právě díky jeho vlivu. Zde jsou věci, které jste se s největší pravděpodobností naučili od silné ženy, od vaší maminky. Jsou to věci, které z vás utvořily člověka, kterým jste teď. I když vaše máma určitě nebyla dokonalá (to není nikdo), její síla osobnosti na vás měla velmi konstruktivní vliv.Milovat sám sebe je moc důležité
Milovat sám sebe je jedna z nejdůležitějších věcí v životě, protože od vaší sebeúcty a sebelásky se odvíjí všechna vaše rozhodnutí a tedy i život. Pokud byla vaše máma silná osobnost, pak vyzařovala zdravou sebeúctu, sebevědomí a vy jste to od ní odkoukali.
Když zapomínáme mít rádi sami sebe, máme tendenci se zanedbávat a nebrat dostatečný ohled na naše osobní potřeby. Místo toho po sobě necháváme šlapat od jiných, nebo po sobě šlapeme přímo my sami.

Štěstí se nedá nikde najít, ani koupit
Máma, která je silná osobnost, vás naučí, že štěstí je něco, co vychází zevnitř. Nelze ho najít v druhých lidech, ani v materiálních věcech. Musíte se ponořit do svého nitra a vynést ho ven. Způsob, jak být v životě šťastný, je skromnost, schopnost vidět krásu v drobnostech, umět ji ocenit a schopnost vážit si toho co máme.
Člověk, který je nevděčný a nechápe hojnost kterou ve svém životě má, nebude šťastný ani s vlastním barákem s velkou zahraodu a novým drahým autem, ani se skvělým partnerem a bazénem. Protože štěstí je o duševním nastavení člověka.

Nikdy nevíme všechno
Vědět úplně všechno není možné. Zjistíte, že ani tato silná žena, ke které vzhlížíte, neví všechno.

Znáte svou hodnotu
Když máte v životě odmalička někoho, kdo vás buduje, ocení a podporuje, začnete chápat svoji skutečnou hodnotu.  Jste jedineční a nenahraditelní. Díky tomu nebudete nikomu podlézat, nenecháte se ponižovat a nebudete ochotni spokojit se s málem, nebo s něčím co je pro vás špatné. Nebudete ani zůstávat ve vztazích, které vám nic nedávají, nebo jsou pro vás nezdravé.

Naučíte se, jak moc těžký někdy život je
Lidé si jdou neustále po krku a vy brzy začnete vidět věci takové, jaké reálně jsou. Vaše matka dbá na to, abyste do dravého dospělého světa nevlezli bez adekvátní přípravy. Abyste hned za prvním rohem nepadli do spárů nějakému zloději.

Být dokonalý není všechno
Vaše silná máma se postará o to, abyste včas věděli, že být dokonalý není možné. Nikdo není dokonalý. Každý má své chyby a problémy, i když je nevidíme hned. Učí vás, abyste přijali své nedostatky a pochopili, že je to normální. Že každý má něco.

Víte, co je to bezpodmínečná láska
Vaše máma vám v životě poskytne první skutečné duševní spojení, které přichází s opravdovou bezpodmínečnou láskou. Když jste v její blízkosti, cítíte její lásku, která vás obrovsky posiluje a inspiruje. Udělala by pro vás cokoli.

Naučíte se správně komunikovat
Když vyrůstáme se silnou ženou, naučí nás, jak si sednout a vyříkat si věci v klidu. Nedělá ukvapené závěry a vždy nás vyslechne. Díky tomu z vás vyrůstají lidé, kteří dokážou správně reagovat, i když jsou rozzlobení.

Naučíte se, jak moc důležitý je respekt
Když máte v životě někoho takového, brzy se naučíte, jak důležité je respektovat druhé. Vaše máma je někdo, koho respektujete, a na jejím názoru vám záleží, protože víte že je zkušená a moudrá.
Respekt je něco, co bohužel až příliš mnoha lidem chybí a je to symptom špatného dětství.

Naučíte se, jakou hodnotu má nezávislost
Silná máma vás naučí, jak moc důležité je umět se o sebe postarat. Naučí vás v rámci svých možností a znalostí všechny věci, které potřebujete do dobrého začátku. Nenechá vás odejít do světa neschopné vyprat si vlastní prádlo, uvařit si zdravé jídlo, nebo neschopné oslovit neznámé lidi.

Být občas zranitelný je normální
Silná máma nás naučí, že někdy musíme nechat projevit i svou zranitelnou stránku. I když jsme silní a dokážeme velké věci, všichni máme své slabé chvíle. Není nic špatného na tom být čas od času na dně, nebo mimo. Důležité je umět se z toho důstojně oklepat a zase vstát.

Naučíte se, že ohlížet se zpět není dobré
Když se budete pohybovat vpřed a soustředit se co nejlépe na tady a teď, dostanete se v životě mnohem dál, než kdybyste lpěli na minulosti a nechali ji určovat i vaši budoucnost. Minulost nemůžeme změnit a neměli bychom jí být posedlí.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek