Vím, že jsem umřel. Je to chyba v matrixu, cestování v čase, nebo přesun do paralelní reality?

15.10.2023 v Paranormální jevy 12

Zemřel jsem. Viděl jsem to, prožil jsem to, pamatuju si to. Buď to byl nějaký paralelní svět s verzí mě, která zemřela, nebo možná už blbnu, ale ZEMŘEL jsem. Bylo to před šesti lety.
Škola tehdy pořádala akci na stadionu s volnějším programem a po skončení události jsme se museli vrátit zpátky do tříd.
Já a můj kamarád jsme na tu akci nebyli zvědaví, takže jsme místo toho chtěli jít přes ulici naproti, do obchodu s elektronikou. Kolem školy sice není hustý provoz, ale pokud nebudete dávat pozor, nehoda se stát může.Pamatuju si, jak jsem s ním šel k tomu obchodu a on něco upustil na zem, takže jsem vešel do silnice jako první, zatímco on se shýbal, aby to sebral na chodníku. Najednou jsem uviděl červený Chevrolet Tahoe a srazil mě.
Všechno si pamatuji. Pamatuji si, jak jsem lapal po dechu, jak jsem ztratil vědomí, zase se probral a zase jsem omdlel. A pak už nic.
Najednou jsem byl zase zpátky na stadionu na té školní akci a z úst ředitele zrovna vycházela PŘESNĚ TA STEJNÁ SLOVA jako předtím!
Můj kamarád zase chtěl jít do toho obchodu, protože se na té školní akci nudil, ale já jsem byl naprosto vyděšený.
Všechno jsem mu řekl a vyptával jsem se ho, co se stalo, ale nechápal to a neuměl mi odpovědět. Myslel jsem si, že jsem asi usnul a asi se mi to zdálo, nebo co… A tak jsem znovu šel s ním k tomu obchodu, abych viděl, co se stane.
Znovu upustil své věci na chodníku, ale já jsem tentokrát nešel přes silnici. Zůstal jsem stát vedle něj a čekal jsem.
K mému absolutnímu zděšení se na silnici objevil stejný červený Chevrolet Tahoe. Řekl jsem kamarádovi, že se vrátím do školy, protože tady nehodlám umřít znovu.
Dodneška mám před očima to své druhé já, jak umírá na té ulici. Rozbité, krvavé, jak se nemůže hýbat.


Trochu jsem to téma poté studoval a narazil jsem na tvrzení, že když zemřete, jste přemístěni do jiné paralelní časové linie, kde jste stále naživu. Našel jsem mnoho podobných příběhů, takže to vypadá, že jde o častou chybu v matrixu.
Podobný příběh tou mému byl například o klukovi, který přišel k úrazu při odpalování ohňostrojů. Jedna veliká petarda vystřelila přímo na něj a zasáhla ho do břicha. Ale pak se z té reality vytrhl, vrátil se asi o šest sekund zpátky a těsně se petardě vyhnul, takže ho nezranila. Když o tom pak mluvil, jeho přátelé žertovali, že je Neo z matrixu.
Ale je to zatraceně hodně děsivé a neumím si představit, jak to funguje prakticky. Existuje sice nekonečně mnoho paralelních realit, ale ne všech jsme i my, takže přesun nemůže probíhat donekonečna. Pak je tu i teorie, že se vědomí člověka vrátí v čase na rozmezí, kde se ještě dal změnit osud a vybere si jinou cestu, než tu, kde zjistil, že ho čeká smrt. Nebo se člověk mohl vrátit zpět, pokud ještě nenastal jeho čas.
Tyto teorie jsou ale potenciálně i dost nebezpečné pro lidi se slabou psychikou. Během svého průzkumu jsem narazil na člověka, který byl tak posedlý kvantovou nesmrtelností, že se nakonec začal točit ve spirále svých teorií až do bodu, kdy nemohl přijmout to, že to nevěděl jistě. Nakonec došel k úvaze, že to zjistí tak, že se zabije a jeho příspěvky od té doby přestaly přibývat. Už je to několik let.

U sebe si ale myslím, že šlo o přesun do paralelní reality, protože jsem si všiml, že některé věci už nejsou stejné, jako bývaly předtím.
Nic zásadního se nezměnilo, ale jiný
můj kamarád měl původně holku. Co si pamatuji z původní reality bylo to, že jsem mu i aktivně pomáhal upozornit jeho vysněnou dívku na to, že se mu líbí a pak byli spolu.
Jenomže po tom incidentu s autem se ti dva vůbec neznali.
Nikdy spolu ani nemluvili. Pamatuji si, že jsem byl šťastný a chválil jsem ho, když s ní začal chodit, ale nikdy se to nestalo.


© aluska.org 2023

 Komentáře

Ikona diskutujiciho 1899 2023-10-15 09:55:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tento svět je jenom projekce.
https://www.csfd.cz/film/997134-1899/prehled/

Ikona diskutujiciho koblih 2023-10-15 10:10:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tohle je masakr. asi neznám nikoho kdo by zažil něco podobnýho.

Ikona diskutujiciho Q 2023-10-15 10:12:18 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to je něco, po čem už člověk nikdy v životě nebude stejný. Toto bych hodně těžko rozdýchával.

Ikona diskutujiciho janka 2023-10-15 10:14:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děcka to je jiný level :O :O :O

Ikona diskutujiciho armag 2023-10-15 13:15:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to jen záměna snu nebo vidiny za realitu.

Ikona diskutujiciho asdf 2023-10-15 17:39:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mohlo by jít o stejnou třídu jevů jako je Mandela efekt, což by naznačovalo že se to děje ve skutečnosti poměrně často ale ne v tak drastických situacích takže se tomu nepřikládá taková váha. Konec konců i takový pocit Deja vu může být důsledek nevědomého přesunu do paralelní reality kde člověk ješte neprožil to co prožil v té původní.
Zajímavá je spíš otázka, co se děje s tím druhým vědomím které bylo přítomno v realitě do které se člověk přemístil. Buď se také přemístí někam dál (paralelních realit je nekonečně mnoho takže i to přemisťování může probíhat pořád dál), nebo se prohodí, nebo nějak splynou… nebo je to celé ještě mnohem obecnější…

Ikona diskutujiciho Heretik 2023-10-15 19:56:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Průměrný smrtelník mívá za každých tisíc let přibližně 30 inkarnací, a zpravidla si nepamatuje žádnou.
A když si náhodou vzpomene na jednu nebo dvě, je to hned kultovní extrém.
Ubožáci.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-10-15 22:13:36
Ikona diskutujiciho
sipka

😀

Ikona diskutujiciho Radka 2023-11-16 08:07:49
Ikona diskutujiciho
sipka

Proč hned ubožáci? Většina lidí si tyhle zážitky nechává pro sebe. Právě kvůli takovým reakcím od druhých.
A je to škoda. Taky mám zážitek který nedokážu logicky vysvětlit ať bych se snažila sebevíc a nikdy jsem ho proto nikomu neřekla protože vím že by mi to nikdo nevěřil.

Ikona diskutujiciho Em 2023-10-16 07:05:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mne sa, odkedy si pamatam, stava „dejavu“. Deje sa nejaka situacia, viem, ze ak budem reagovat takto, stane sa toto (vzdy negativna reakcia, situacia) neviem ale, co sa stane ak budem reagovat inak. Akoby vedla seba stali dve reality, jedna negativna v tej chvili, jedna neznama a ja mam na vyber. V bode spojenia si viem vybrat svojou reakciou. Kedysi sa mi stavalo, ze som videla, co si niektori ludia myslia, taky zablesk, ale uz davno som to nezazila. Asi nemam okolo seba “ spravnych ludi“?.

Ikona diskutujiciho housenka 2023-10-16 10:10:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podle mě je to úžasný. Moc si vážím toho že jsem si o tom mohla přečíst. Díky ❤

Ikona diskutujiciho Ellie 2023-10-21 22:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja vidím do budoucnosti skze sny. Takže vím, kde me jine á šlo a vybavím si to tak že, chci uskutečnit nějakou situaci a pak si vzpomenu že se mi o tom zdálo. Čím víc se zajimam o tyto veci, otevira se mi vedomi a vidim do budoucna co jak bude. No s jednou situací mě to dost mrzi, ale o tom jsem tady už psala

Co se tyce techto realit. Tak je nas nekonecno verzí a v kazde realite jak pise pisatel, se realita lisi o detaily.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek