Vissarion: Druhé vtělení Ježíše Krista má na Sibiři vlastní osadu a církev

26.2.2020 v Zajímavosti 9

Pro velký úspěch a mnoho nadšených ohlasů na článek ,,Seznam současných inkarnací Ježíše Krista„, si dnes povíme více o zmíněném ruském Ježíši. Je to velice zajímavá osobnost.

Tisíce lidí věří, že se Ježíš vrátil na zem v podobě Vissariona. Je mu 57 let a žije na Sibiři v Rusku, kde založil ,,Církev posledního zákona“. S dlouhými vlasy, vousy a bílým rouchem vypadá jako mesiáš. Má však za sebou minulost obyčejného muže.Narodil se v roce 1961 jako Sergej Anatolijevič Torop nedaleko Krasnodaru. Jeho rodiče se brzy rozvedli a malého Sergeje do šesti let vychovávala babička. Po vojně, kterou si odsloužil v Mongolsku, vystřídal řadu zaměstnání. Dělal zámečníka, elektrikáře a tělocvikáře. Druhou polovinu 80. let strávil v řadách dopravní policie v sibiřském městě Minusinsk. Jeho sousedé si ho z té doby spíš než strážce pořádku pamatují jako ochmelku, který však už tehdy vynikal v umění manipulace s lidmi: „Během jednoho zásahu jsme chytili vraha. Vzdal se, jakmile zaslechl Toropův hlas. Myslím si, že měl hypnotickou moc,“ vzpomínal jeho bývalý kolega Nikolaj Sindrenkov.

Po rozpadu Sovětského svazu Torop přišel o práci a vrhl se na spiritualitu, která zrovna po letech ateismu zažívala v Rusku svůj rozkvět. Začal pořádat přednášky o smyslu života a v roce 1991 v místní televizi prozradil, že k němu z vyšších sfér promlouvá Ježíš Kristus. Později začal tvrdit, že on sám je druhým vtělením Ježíše.

Sergej se přiznal, že byl v minulém životě Ježíšem Kristem a naznačil, že tentokrát nebude dělat žádné zázraky, protože takto lidem usnadňovat víru není fér.

 

Brzy kolem sebe soustředil houf oddaných následovníků a založil sektu, která má název ,,Církev posledního zákona“. Jejich biblí se stalo Toropovo dílo nazvané ,,Poslední zákon“, které už má více než deset dílů. Toto učení je směsicí ekologie, pravoslavné víry, buddhismu, judaismu a komunismu. Kromě jiného je také založeno na očekávání apokalypsy.

Svým stoupencům však Vissarion přislíbil, že jim zajistí spásu i duchovní dokonalost. Mnozí z nich se proto vzdali své úspěšné kariéry, rodin i majetku a následovali svého Mistra do jím založeného Slunečního městečka. V této zaslíbené zemi dnes žije téměř pět tisíc lidí různých profesí i vzdělání. Vlastníma rukama tu staví ekologické domky i honosné chrámy. Živí se pouze tím, co sami vypěstují. Většinou bez použití moderní techniky, protože technický pokrok podle jejich vůdce povede k zániku lidstva. Kromě toho se také musí vzdát alkoholu, cigaret i konzumace masa a peníze jsou v této komunitě přísně zakázány.

Své děti vzdělávají ve svých vlastních školách a vychovávají je k morálním ctnostem. ,,Máme zde školu ušlechtilých a čistých panen,” sdělil Vissarion reportérovi z BBC. ,,Dívky připravujeme na roli vzorných manželek, které budou ctít své muže. Neměly by se nikdy povyšovat nad muže a upřednostňovat svoji svobodu, ale být cudné, nenápadné a křehké,” dodal.
Sám Vissarion ale v oblasti vztahů tak čistý rejstřík nemá. Byl dvakrát ženatý, s první manželkou se rozvedl a později si vzal o 19 let mladší ženu, s níž žije mimo Sluneční městečko.

 

Pro ruskou pravoslavnou církev je Vissarion falešný prorok a vůdce nebezpečné sekty. Ta má dnes na celém světě asi 10 000 příznivců, kromě Ruska i v Bělorusku, Kazachstánu, Lotyšsku, Moldavsku, Německu či na Ukrajině.

Je třeba vytvořit novou, čistou civilizaci založenou na Dobru, Lásce a Harmonii, šetrnou k matičce Zemi. Vyvléci se z jha společnosti konzumu a násilí, která spěje do záhuby. Jíst maso a brát do ruky zbraň je hřích. Čím tvrdší budou podmínky, tím lépe, aspoň se ukáže, co v nás je.

Když nepracují na svých políčkách, tak praktikují transcendentální meditaci, nacvičují oslavné hymny nebo víří v rituálních tancích jako dervišové.

„V našem pojetí je Země živý organismus. Jako každý tvor má i své orgány – zóny, které plní nějaký účel. Amazonský prales jsou její plíce. Ledviny má zřejmě v hlubinách oceánu, kde likviduje znečištění způsobené lidstvem,“ vysvětluje v dokumentu A Long Weekend With The Son Of God základy vissarionské filozofie Sergej Šavalkov.
„Pak je tu oblast, které můžeme říkat srdce Země. Tím je Rusko a obzvlášť Sibiř,“ dodává duchovní, který kdysi absolvoval s vyznamenáním technickou univerzitu a podle svých slov se podílel na tajném balistickém programu SSSR.

Sergej Šavalkov dnes vede sbor, který Vissarionovi zpívá oslavné písně. Jeho příběh může posloužit jako důkaz, že sibiřský mesiáš neuhranul jen místní kolchozníky, ale i řadu vzdělaných lidí. V takzvaném Slunečním městě, centru sekty u čarokrásného jezera Tiberkul, žije řada umělců, vědců a inženýrů z celého Ruska a zemí bývalého Sovětského svazu.

Sám Vissarion s nimi ale nežije, přebývá na nedaleké hoře se svojí mladou ženou Soňou. Každou neděli schází do přírodního amfiteátru na úbočí hory a promlouvá ke svým ovečkám v bílém rouchu.

Nejdůležitějším svátkem Církve posledního zákona jsou Toropovy narozeniny, které připadají na 14. leden. Protože je nesmí nic zastínit, Vissarionovi příznivci zrušili Vánoce.
Jejich kalendář se počítá od chvíle, kdy Toropův otec počal s manželkou Naděždou jejich budoucího mesiáše. Naděžda Toropová dnes žije ve Slunečním městě a nikdo jí neřekne jinak než ,,Panna Marie“.


Vissarionovo hnutí je z dnešního pohledu především plod bouřlivých dob, které v Rusku nastaly po pádu komunismu: ,,Na začátku 90. let se rozpadl systém, který se 70 let zdál být nezničitelným. A lidé, kteří byli od dětství vychováváni ve víře ve světlou budoucnost a společnost založenou na bratrství a rovnosti, náhle zjistili, že vše, v co věřili, je v troskách,“ vysvětlil Vissarionův pobočník a životopisec Vadim Redkin britským dokumentaristům.
„Lidé začali hledat něco, o co by se mohli opřít. Rusko se tak stalo úrodnou půdou pro mnoho světových filozofií,“ říká někdejší rocker. Jeho oporou se stal Vissarion, kterého potkal před lety uprostřed turné a ihned se kvůli němu vzdal svého dosavadního způsobu života. „Bylo to, jako kdybych potkal starého přítele, kterého jsem dlouho neviděl. Uvnitř jsem se třásl, protože jsem věděl, že mám před sebou někoho, na koho jsem čekal velmi dlouhou dobu,“ uzavřel Redkin.

připravila Aluška.org © www.aluska.org 2020Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-02-26 04:05:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

😀 panebože. já chci taky VIP horu.

přijde mi funny, že nejdřív k němu Kristus mluvil a pak se ním stal 😀 tomu říkám schizofrenie 😀

Ikona diskutujiciho elbar 2020-02-26 13:50:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Můj bratr mi řekl,že v jednom minulém
životě Ježíše viděl.
Kristus je věčné světlo vědomí.

Ikona diskutujiciho Rado 2020-02-26 16:43:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky Alue, vidíš že lze dělat dobrou práci bez zbytečného primitivismu. Upravil bych jenom název článku, protože je zavádějíci – nevíš, zda jde skutečně druhé vtělení, co když by to byla pravda? Když to nemáš podrobně ověrené, je lepší i k věcem ztěží uveřivším zachovávat odstup. Tak to dělá vědec-bádatel, a třeba i seriózní novinář, protože psát pravdu a publikovat pod svým jménem ověřená tvrzení je hodně důležitý. Na druhé straně, ten muž něčeho dosáhl, to není vůbec k smíchu a dá se od něj lecos naučit.

Ikona diskutujiciho Vika 2020-02-27 08:10:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj,
co vím, tak srdce planety jsme my (Česko)
a např. kosti Afrika.

Ikona diskutujiciho Khira 2020-02-27 20:46:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když už jsme u těch Ježíšů… nezapomněli jste na jednoho… 😀 😀
https://www.youtube.com/watch?v=oI9B7qWXV9Q

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-02-27 20:50:51
Ikona diskutujiciho
sipka

jak to zapích do stropu 😀

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-02-27 21:23:20
Ikona diskutujiciho
sipka

Veď kedysi sa tu písalo že kríž je deštruktívny 🙂

Čo sa týka Vissariona je zaujímavé že sa niektorí ľudia dobrovoľne vzdajú alkoholu cigariet mäsa a peňazí a presťahujú na Sibír. No asi to má aj niečo do seba.

Ikona diskutujiciho Moudravrba 2020-02-29 19:01:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Třeba to je pravý Ježíš a třeba není. Já soudím podle ovoce a názory má dobré. Nikdo na tomto světě není svatý a nemá dokonalou minulost. Jestli zmanipuloval kriminálníka, aby nespáchal zlo a rozvedl se se ženou, která třeba byla kráva, tak na tom neviďím nic špatného. 😁

Ikona diskutujiciho Izairi 2020-02-29 20:57:23
Ikona diskutujiciho
sipka

V posledních dnech
(časech) vyjde do
světa mnoho
falešných mesiášů
a lžiproroků.
A proto,řekne-li vám
někdo tam je Kristus nebo támhle
nevěřte,protože jako
blesk ozáří oblohu
od východu na západ,takový bude
příchod Syna člověka.Takže
skutečný Ježíš tu
fakt ještě není a až
bude všichni to
poznají.Ale před
Jeho druhým
příchodem se stane
událost,která zasáhne celý svět.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek