Vítám vás v nové dimenzi webu Aluška.org, seznamte se s novinkami

5.4.2019 v Aluška.org 72

Milí čtenáři,
tak máme konečně hotovo a můžeme oslavovat. Pevně věřím, že jste z nového nádherného webu stejně nadšení jako já. Pojďte se se mnou pokochat a podívat na základní změny a novinky. Nový web má základní rozložení funkcí podobné jak jste zvyklí, ale některé funkce přibyly, jiné prošly výraznou renesancí.

 

Asi nejvýraznější změna oproti starému webu je responzivita. Nová Aluška.org funguje dobře i na tabletech  a mobilech a přizpůsobuje se šířce stránky. Teď už konečně můžete číst i na cestách. 🙂

Na hlavní stránku (tlačítko ,,home“) se vždy vracíte kliknutím na velké sluníčkové logo vlevo nahoře.

Druhá velká změna je hlavní menu. Jelikož ve starém systému mnoho let nefungovaly základní funkce, mezi které patřil i vyhledávač, byla jsem nucena vytvářet obrovské množství rubrik a podrubrik, abych mohla vždycky najít to, co potřebuji. Zkrátka jsem si musela u všeho pamatovat, kam jsem to dala. Aluška.org není web kde vydám článek a pak ho nechám zapadnout a už ho nepotřebuji, ale k obsahu se stále vracím, zejména když vás potřebuji na něco odkázat, doporučit obsah, dodat návod…

Obrovské menu, kde bylo kvantum rubrik, působilo vrásky nejednomu tvůrcovi webu, protože do konceptu moderní stránky nepatří, je těžkopádné a zabírá strašně moc místa… Mimochodem víte, kolikrát jsem objednávala a zadávala vývoj nové Aluška.org, předtím než jsem konečně kápla na solidní lidi? Nebudete tomu věřit, ale toto byl můj dvanáctý pokus. Ano, číslem vyjádřeno 12. Bylo to takové ,,dobrodružství“, že mám chuť o tom natočit Alutalk.

Měla jsem velké štěstí na ochotného grafika, který přinesl řadu skvělých praktických nápadů a moji představu patřičně doladil a zrealizoval. Aktuální vzhled webu, který vidíte, je výsledek ping pongu, kdy jeden měl ideu, druhý to viděl prakticky a postupně jsme si to přehazovali. Já dokreslím to a ty zas tohle. Na výsledku jde shoda hodně poznat, web krásně dýchá a perfektně odpovídá tomu, co jsem chtěla. Grafikovi patří velké díky a uznání za jeho výborné nápady a perfektní spolupráci.Takže obrovské menu s výpisem rubrik, na které jste byli na starém webu zvyklí, jsem přetřídila a zredukovala na čtyři hlavní témata, která fungují jako rozcestníky a v nich jsou podrubriky.  Články ze staré databáze se pak musely přetřídit podle tohoto nového systému. Články a témata, která máte rádi, zde jsou. Databáze je komplet přenesená díky dalšímu velice šikovnému programátorovi, ale články jsou přizařeny pod nová témata. Pokud tedy jdete po konkrétním obsahu a chcete vědět, kde najdete své oblíbené články, zde přikládám seznam, podle kterého se celá databáze měnila.
V levém sloupci je seznam starých rubrik, které jsou očíslované. V pravém sloupci je redukovaný seznam nového menu, čísla vyjadřují která rubrika byla kam zařazena.

Teoreticky by to mělo být kompletní a už by neměla vznikat potřeba vytvářet další rubriky, protože když jsem pod těchto 23 dokázala všechno schovat, tak do budoucna to už musí stačit. Ale byla to výzva, to si asi umíte představit.
Populární dotazníky jsou v rubrice ,,Čtenáři“ – Rubrika je tématicky založená na tom, co jste sepsali a poslali vy mně.

Potřebný – a pozor! FUNKČNÍ! – vyhledávač je umístěn vpravo nahoře na stejné liště, kde najdete i zmíněné redukované menu. Tím vznikl prostor v levém menu, kde mohly vzniknout interaktivní a zajímavější funkce.

Inovativní políčko, které umožňuje přihlášení k odběru článků. Je rozbalovací, takže když se jednou přihlásíte k odběru článků na váš e-mail, zase ho kliknutím zabalíte. Pod stejným políčkem je i možnost odebírat stránku Aluška.org přes facebook.

Funkce poslední komentáře vám ukáže, kde je zrovna živo a kde se můžete zapojit do diskuze. Takže i komentáře odeslané pod archivními články budou vidět. Funkce je proklikávací a nasměruje vás na příslušný článek, kde se zrovna diskutuje.

Návrat nahoru je možný na jeden klik bez složitého rolování. Pokud je stránka dlouhá, jste někde dole a chcete se vrátit, vpravo dole najdete v modrém kolečku šipku, která ukazuje nahoru. Když na ni kliknete, vyšoupne vás hned na hlavičku. Praktické a hravé 🙂

Změna mailových adres. V rámci spouštění nového webu mám i nové mailové schránky. V kostce řečeno, mail(@)aluska.org je teď primární adresa. Posílejte tam úplně všechno. Druhá adresa poradna(@)aluska.org je schránka zřízená speciálně za účelem poradny a vztahuje se na ni zpoplatnění v rámci původních podmínek, jak jste byli zvyklí původně. Zřízení dvou adres má odstranit zmatky a otázky, jestli se něco platí, nebo neplatí. Pamatujte, v poradně se platí dlouhý čas, který musím nad vaším dopisem strávit, někdy jsou to celé hodiny. Za rychlé odpovědi se neplatí nikdy nic a na primární adrese také nic. Podrobně je to rozepsané v oddělení Kontakt, to najdete trvale umístěné v patičce webu.

V patičce najdete všechny důležité texty týkající se provozu webu, možností spolupráce, představení a historie projektu, podmínky používání stránek. Pokud máte čas, tak si je projděte, všechny jsou aktualizované, znova psané. Připomínám opět, že tak jako na starém systému, i na nové Aluška.org můžete pomáhat vytvářet obsah. Zde se dozvíte jak.

Nový web Aluška.org se stavěl kompletně na míru a umíte si asi představit, že to nebylo zrovna zadarmo. Chtěla bych vás poprosit, pokud máte stránky Aluška.org rádi a pravidelně se na ně vracíte, abyste uvážili možnost dobrovolného příspěvku na vyrovnání této startovní investice. Radost mi udělá i pár korun. Sponzorské dary můžete posílat na č.ú. 242302976/0300. Za jakoukoliv podporu vám předem velice děkuji!

Nová Aluška.org nemá vytvořené oddělení s veřejně přístupnou galerií. Už loni mě naháněli fanoušci na youtube, abych si udělala instáč. Původně jsem ho dělala jenom aby tam prostě byl, aby se vyhovělo publiku. Ale nakonec se mi podařilo naučit se s ním zacházet i přes počítač a nakonec jsem si uvědomila ,,no jo, ale tady fakt nebude veřejná galerka jenom na obrázky…“ takže se mi nakonec instáč hodí. Bude to takové hezké album pro veřejnost. Někdy tam jsou morčátka a někdy já, nebo to co mě zrovna zaujalo. Postupně jsem tam doplnila některé fotky z minulosti, většinu z nich jste už asi viděli a teď by na něm měl občasně vycházet nový obsah. Pokud máte instagram, můžete se připojit zde: aluebutterfly

Od čeho jsem v porovnání s původním konceptem upustila, je výroba sociální sítě. Stálí čtenáři si pamatují, že byla kdysi slibovaná. Původní idea měla obsahovat možnost přihlášení, vytvoření svého profilu, nastavení ikonky, vzkazníček atd. Ve starších – a zdůrazňuji že nikdy nedokončených a nezrealizovaných – projektech tyto snahy proběhly, ale po zkušenostech které mám, jsem u tohoto nového webu sociální síť vůbec nezadávala, i když po aktuálních zkušenostech vím a jsem si jistá, že by ji aktuální správci a vývojáři krásně zvládli. Otázka by však byla za jak dlouho, protože mě předtím o celých několik let opozdilo jedenáct neúspěšných pokusů, mezitím byl starý systém v těžkém rozkladu, soustavně nefungoval a já to potřebovala mít hotové co nejdříve. I tak jsme tento web vytvářeli pět měsíců, kdyby měl mít ještě sociální síť, tak opravdu nevim nevim, tolik času nemám. Do budoucna by teoreticky tato síť mohla vzniknout a mohla by web rozšířit, ale aktuálně se na tom nepracuje. Je to do budoucna otevřená možnost.

Co se týče diskuzí, byly automaticky přeneseny programem spolu s databází článků. Po nasazení databáze bylo ještě několik ,,hluchých“ dnů, kdy se web dokončoval, zabydloval, testoval a tehdy jsem posledních několik článků předělávala ručně, včetně komentářů. Ale piplala jsem se jenom s komentáři pod novými články, takže kdo po 25.3.2019 posílal komentáře pod archivní články, tady už nejsou. Museli byste je teď znova poslat. Ručně přenášené komenty jsou od 25. a poznáte je podle malých písmen ve jménech odesílatelů. Automaticky a ručně přenášené diskuze jsou také zarovnané pod sebou a netvoří reakční vlákna.

Náhledové obrázky u starších článků jsou generované pomocí speciální funkce. Pokud uvidíte jejich opakování v rubrikách, jsou to články, u kterých ještě nebyl ručně nastaven náhledový obrázek. Postupně se budu snažit náhledovky přiřazovat i zpětně, ale databáze přenášela 3694 článků, proto jsme je vyřešili automatickou funkcí, aby nebyly náhledy prázdné. Web je úplně nový a některé drobnosti se ještě můžou (a budou) ladit.

Mějte se krásně a užívejte jara 🙂
….. s láskou a úsměvem Alue ….

P.S. 21:54 – Dodávám teď konečně vhodné ikonky do komentářů. Fungují na principu náhodné rulety ze speciálně sestavené databáze. Pokaždé když odešlete komentář, dostanete k němu konstruktivní obrázek pro štěstí. 🙂 Já si asi nechám oficiální sluníčko.

 

Komentáře

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-04-05 16:11:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je fajn že sa prispôsobil na mobil, i keď sa prispôsobil až moc a text je dosť úzky.

Ikona diskutujiciho jirik 2019-04-05 16:35:18 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Všiml jsem si estetické chyby –
v oddělení ,,Kontakt“, – ve slovu Kontakt, je vše modré, ale poslední písmenko *t* /Té/ je černě a má být asi taky modré……
A co přidat i možnost smajlíků?
A co se stane, když nebudu souhlasit se zpracováním údajů?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-05 16:47:33
Ikona diskutujiciho
sipka

Smajlíci by se tuším měli vykreslovat automaticky. Zkus si vypsat závorkama nějaké 😛 😛 :/ :O 😀 😀 😀 😀 🙂 🙂 🙂 🙂
Souhlas se zpracováním je výmysl EU, funkčně nehraje roli. Bez zaškrtnutí se neodešle komentář, to je celé kouzlo.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-05 16:47:53
Ikona diskutujiciho
sipka

hm, tak ne… smajlíci v diskuzním prostoru nejsou 😀

Ikona diskutujiciho jirik 2019-04-05 16:56:46
Ikona diskutujiciho
sipka

to *Alue K. Loskotová 2019-04-05 16:47:53*
Dva dotazy:
1/ ikonky k příspěvku jsou dávány automaticky, ručně nahodile,….?
2/ Proč je *Odpovědět* pouze u prvního (hlavního) komentáře, a u vnořených tato možnost chybí? Když chci reagovat na Tvou odpověď pro mě, tak není možno…..

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-05 17:13:57
Ikona diskutujiciho
sipka

diskuzní obrázky jsou náhodně generované a ještě je budu vytvářet, tohle není finální varianta. – třetí úroveň reakce tu není, kvůli přehlednosti webu, údajně to má i fb, že umožňí reakce do druhé úrovně. je to i kvůli mobilům

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-04-05 22:18:19
Ikona diskutujiciho
sipka

✅ Tip na psaní smajlíků: když zmáčknete klávesovou zkratku „Windows+.“ nebo „Windows+ů“, otevře se mininabídka smaljíků přímo u kurzoru 😊🍀🌲

Ikona diskutujiciho hanka 2019-04-05 17:26:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nádherné stránky, blahopřeji 🙂 těším se na všechno nové!
Budou ještě vycházet zápisníčky?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-05 17:33:06
Ikona diskutujiciho
sipka

Můžou a pravděpodobně budou. I když jsem v poslední době spíš nacházela věci vhodné na titulku, než bokem.

Každopádně je tu na to i udělaná speciální funkce na tlačítko.

Ikona diskutujiciho Jindra 2019-04-05 17:42:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V hlavni liste chybi nejdulezitejsi polozka, Zapisnik/okenko. Nejoblibenejsi rubrika, jiste ne jen ma. Stare zapisniky jsou schovane v menu, ale duben zatim neni a umisteni v hlavni liste by bylo super.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-05 17:49:50
Ikona diskutujiciho
sipka

Aktivní proklik do aktuální zápisníku (až se založí) je koncipovaný do položky Aktuálně. Redukce rubrik zůstane tak jak je, Zápisníky jsou v podrubrice Aluška.org: https://aluska.org/alue/aluska-org/

Ikona diskutujiciho tm 2019-04-05 18:05:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

MIlá aluško,
zdravíme tě ze Švýcarska z hor s kamarády a přejeme ti hodně úspěšný start nového webu. Máš ho úžasný. Kamarádi tě možná pozvou na týdení pobyt pod Matterhornem. Moc se na tebe také těší a mám ti vyřídit mnoho pozdravů…..
tm

Ikona diskutujiciho Nycthys 2019-04-05 18:46:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No konečně! Gratuluji, že se konečně podařilo dokončit web.

K těm zapisníkům, nešlo by hodit malej panel doleva na ty krátké zápisky? A k tomu třeba proklik na celý zapisník, kde by byly všechny. Doufám, že je pochopitelný jak to myslím, nějak se nemůžu vyjádřit 😀

Ikona diskutujiciho vanilková 2019-04-05 19:12:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nádhera!!!

Ikona diskutujiciho 540045 2019-04-05 19:32:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásný web! 🙂

Ikona diskutujiciho Ivanitko 2019-04-05 20:12:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krása krásoucí :3 Opravdu krásné, vzdušné, hřejivé moderní stránky, které tuhle oázu vědění reprezentují úplně jinak. Původně to tu vypadalo jako u nějaké blogerky, teď je to mu moc krásné. :3 Tady se bude chodit jedna radost. Děkuji za výdrž, kterou si s nimi podstoupila 😉

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-05 20:29:28
Ikona diskutujiciho
sipka

děkuji 🙂 zpětnou vazbu potřebujeme

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-04-05 20:13:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Možno nevieš robiť smajlíky. Ako to že v starých článkoch smajly sú, napr. tu https://aluska.org/co-vam-prezradi-vona-farba-a-tvar-stolice-o-vasom-zdravi/

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-05 20:28:43
Ikona diskutujiciho
sipka

Systém je očividně v článku překreslí obrázkem, ale v komentech to není nadefinované… připíšu to na seznam dodělávek.

Ikona diskutujiciho Jarda 2019-04-05 20:14:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, mohla bys na blog hodit rss feed? Budu moct rád, dííík 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-05 20:27:51
Ikona diskutujiciho
sipka

Mno, taky ho budu potřebovat kvůli zapojení facebook odběrů… to se teprve dořeší. Btw. odběry si můžeš přihlásit přes e-mail, je tu na to funkce v levém menu.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-06 13:11:22
Ikona diskutujiciho
sipka

tady je feed: https://aluska.org/feed/

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-04-07 00:18:35
Ikona diskutujiciho
sipka

Jardo díky tobě jsem dostal motivaci začít používat čtečku RSS feedů, což už jsem měl velmi dlouho v plánu, ale byl jsem líný si udělat ve své kupě záložek s desítkami online magazínů pořádek…. takže díky :D.

PS: Stejně si nemyslím, že aluska.org potřebuje rss feed – žádný web nenavštěvuji tak často jako alušku.

Ikona diskutujiciho Jarda 2019-04-07 13:02:55
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky za rss. Těch stránek, které sleduji mám mnoho, od vědy, přes finance, k mazlíčkům až k alternativním portálům. A tohle mi hodně usnadní odběr. Díky, ale mail si myslím, že slouží k jiným věcem, než k odběrům článků.

Ikona diskutujiciho Peder 2019-04-05 20:15:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na větším monitoru není pozadí přes celou šířku. (https://i.imgur.com/tbMZudR.jpg)
Datum v komentářích by mohl být v českém formátu (den. měsíc. rok)
A ten poskakující králíček mně bude chybět 😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-05 20:26:54
Ikona diskutujiciho
sipka

Co máš za monitor? 😀 To je televize? Já mám obrovskej a zobrazuje se dobře

Ikona diskutujiciho Jindra 2019-04-05 21:56:26
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano, na 24″ a větších monitorech jsou hodně tlusté prázdné okraje. Ne, že by to něčemu funkčně vadilo.

Ikona diskutujiciho romča 2019-04-05 20:45:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Paráda Aluško, nový web je super 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-05 23:22:03
Ikona diskutujiciho
sipka

díky 🙂

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-04-05 21:08:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jé, to je krása! Na to jsem se dlouho těšil – vypadá to tady úžasně!!!!! A osobně se přimlouvám do budoucna za místní sociální síť – to by byla naprostá pecka! A také se přimlouvám za nějaké viditelné Donate tlačítko, případně za prosbičku o příspěvek, jako to má Tadesco ;).

PS: Nápad na designové vylepšení – možná by nebylo k zahození zvážit zaoblení ostrých rohů částí článek. Co je zakulacené, to je roztomilé a líp tam proudí energie, však víš :D.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-04-05 21:57:39
Ikona diskutujiciho
sipka

„Jé, to je krása! Na to jsem se dlouho těšil – vypadá to tady úžasně!!!!! A osobně se přimlouvám do budoucna za místní sociální síť – to by byla naprostá pecka! A také se přimlouvám za nějaké viditelné Donate tlačítko, případně za prosbičku o příspěvek, jako to má Tadesco ;). PS: Nápad na designové vylepšení – možná by nebylo k zahození zvážit zaoblení ostrých rohů částí článek. Co je zakulacené, to je roztomilé a líp tam proudí energie, však víš :D“

– naprostý souhlas s celým komentářem 🙂 sociální síť by byla epická, obzvlášť pro takové Alunadšence jako jsme my 😁

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-04-05 22:14:03
Ikona diskutujiciho
sipka

Přesně tak milá nirváno :)! PPS: PÁNI, JÁ DOSTAL IKONKU, KTEROU POUŽÍVALA CELOU DOBU ALUŠKA 😀 CO VÍC JSEM SI MOHL PŘI SVÉM PRVNÍM KOMENTOVÁNÍ NA NOVÉM WEBU PŘÁT!

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-05 23:00:35
Ikona diskutujiciho
sipka

Astone když dáš znova F5, tak se ti namixuje nová náhledovka. Je to úplně volné… jako když si taháš kartu z balíčku.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-04-05 23:17:11
Ikona diskutujiciho
sipka

Já zase měla už ikonku vlka, to je pro mě velice vystihující, jak malé znamení 😄 každopádně všechny ikonky jsou krásné.

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-04-06 02:01:48
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahá, to není fixní obrázek – ale to vůbec nevadí, i tak mě to potěšilo 😺

Ikona diskutujiciho jirik 2019-04-06 07:12:32
Ikona diskutujiciho
sipka

*Jé, to je krása!* ta věta mi připomenula toto
https://www.youtube.com/watch?v=rFqx6HO9f34
Ta zkratka na smajly bude fungovat ve windowsech, ale ne v linuxech nebo applech……
přidání lišty se smajlama by nebylo na škodu……
Co přidat zaškrtávátko – odeslat reakci na příspěvek?

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-04-06 16:15:42
Ikona diskutujiciho
sipka

PS: Nevím, jestli jsem si toho předtím jen nevšiml ai ten vzkaz v bočním panelu o dobrovolném příspěvku tam už byl nebo jsi ho přidala až potom – ale je to fakt dobrý nápad 😁😉

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-04-05 21:55:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Oooo no toto! Jdu večer na Alušku.org a co najdu? TAKOVOU KRÁSU ! JÉ ! Tady je to boží a moc se mi tu líbí, je to celé krásně funkční a krásné a prostě jsem nadšená 😊 Super ! A jak na instagramu prakticky nejsem a mám jen jeden(a to ještě z určitých důvodů, zatím je nefunkční a „v přípravě“) + jeden kvůli mému psovi, určitě tam teď zajdu, když vím že tam jsi – abych ti mohla dát follow z obou 😌

Ikona diskutujiciho Jarka 2019-04-05 21:55:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Úžasné !

Ikona diskutujiciho lenka f 2019-04-05 21:58:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to moc pěkné Aluško. Web na mě působí decentně a je i hezky barevný. Bude se v něm všechno lépe hledat než v tom starém. Ale přeci jenom tě čtu už od roku 2006 a na chvilku se u mě mihl takový sentimentální pocit z té změny. Tak ať to dobře funguje všechno. 🙂

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-04-05 22:00:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mimoto z těch stránek dýchá naprosto nádherná energie, úplně to dýchlo hned při prvním pohledu ❤ Jsem nadšená :’3

Ikona diskutujiciho Gabby 2019-04-05 22:46:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Úžasný web! 😍😍😍😍 smajlící jdou, pokud jste na mobilu 😂
Fakt dobrá práce!!!! Ten odstín modré je boží (hmm.. Místo boží – Bůh, konstruktivněsilnovesmirný 😂😂😂😂)

Ikona diskutujiciho kalia 2019-04-05 22:53:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Stránky jsou moc krásné (to se dalo čekat:) a hlavně jsou dobře rozvržené – jednoduché a přehledné. I to nové rozdělení rubrik je super.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-05 22:58:55
Ikona diskutujiciho
sipka

To je dost zásluha grafika. Jde poznat, že nad tím přemýšlel chlap, chlapi bývají praktičtí. Taky jsem to díky němu nemohla přeplácat.

Ikona diskutujiciho Marky 2019-04-06 06:40:27 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím, nový web vypadá skvěle. Sice chvíli potrvá, než si zvyknu, je takový provzdušněný, ale to je asi jen dobře. Moc komentáře nepíšu, ale tentokrát si říkám, že to je dobrá příležitost napsat alespoň blahopřání k novému webu, ať se daří 🙂

Ikona diskutujiciho Eva 2019-04-06 08:22:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krasne si to urobila ,šikulka

Ikona diskutujiciho Yrianna 2019-04-06 08:36:27 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Aluško,velká gratulace k tomuhle webu – je nádherný !Pánové odvedli skvělou práci.Včera jsem ho večer pěkně skoukla a opravdu nemá chybu.Dokonalé spojení praktičnosti a krásy.Myslím že ani konzervy,co jsou zvyklé na určité stránky a změna je poněkud vyvede z míry si nemají na co stěžovat,z hlediska praktičnosti ale i vzhledu si zvyknou okamžitě a za starý by neměnili.Osobně mi smajlíci vůbec nechybí,ty šílené diskuse,kde jich je za každou větou pět a pro jistotu ještě pár uvnitř se nedají číst,prosím,neměň to !Jak vidno,někdo si i tak poradí.Stačí psané… :-)A nebo,když už to musí být,tak jen pár základních.Jen po Zápisníčku se mi stýská,ten byl jako samostatná rubrika fajn a originální – i názvem.Možná by nebylo od věci přidat vyhledávání,pro případ,že by se někdo chtěl vrátit ke konkrétním informacím,tady to dřív pěkně vyjelo hned na stránkách a nemusel se proklikávat Google,ale to už je fakt muška.V každém případě je to nejlepší web,který jsem viděla v poslední době a moc za něj děkuji – Tobě a oběma šikovným ajťákům.Ta souhra byla stoprocentní !A samozřejmě posílám malý příspěvek .

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-06 08:50:40
Ikona diskutujiciho
sipka

Okénko vyhledávače je úplně nahoře vpravo, je tam ikonka lupy. – a funguje, na rozdíl od toho starého.
Děkuji moc za milý komentář a ocenění naší práce 🙂

Ikona diskutujiciho Tauri 2019-04-06 09:17:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško, gratuluju, web je fakt krásnej. Tohle se povedlo 😎Jak Tobě, tak vývojářům…Tak hodně štěstí s novým webem.
Ahoj

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-07 08:52:12
Ikona diskutujiciho
sipka

děkuji 🙂

Ikona diskutujiciho Jarka 2019-04-06 09:26:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Aluško,
Váš nový web je opravdu pěkný a povedl se.
Přeji Vám plno elánu do další práce, hodně štěstí v životě a jen samé krásné dny. Ať se Vám daří.

Ikona diskutujiciho Sisi 2019-04-06 10:57:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Opravdu moc krasne, uplne to zvysuje vibrace, ta uzasna svetle modra barva a u clanku okynka s fotkou- to se povedlo, prehledne a nadherne!

Ikona diskutujiciho Khira 2019-04-06 11:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jakmile jsem včera došla na web a vykouklo na mě takové milé překvapení, pocítila jsem zvláštní hrdost. ^^ Za těch 8-9 let co ty stránky navštěvuju, je tohle obrovská změna a po všech těch pokusech ses s tím nakonec poprala a věřím, že ti musel spadnout kámen ze srdce. Považuju to za velký krok dopředu. A vše je udělané do detailu. Opravdu krása!
Jsem hlavně vděčná za funkční vyhledávač a nové uspořádání rubrik, protože něco vyhledat i přes ten gůgl byl vždycky porod. V jedno-duchosti je krása.

Ikona diskutujiciho Mikuláš Gera 2019-04-06 14:45:09 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Gratulujem a ďakujem.

Je to ozaj oveľa krajšie a lepšie …..

Nech sa darí.

Ikona diskutujiciho martin martin 2019-04-06 21:33:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak se ti to konečně podařilo Aluško, stránky jsou krásný a pozvednutý až na 12tou dimenzi 🙂 ještě to chce lepe přizpůsobit text na mobil, je to moc úzký, ale dá se to. Určitě podpořím nový web. Tak ať se daří.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-06 21:47:48
Ikona diskutujiciho
sipka

Úzkost textu je docela téma.. Uvidím, co se s tím dá dělat.

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-04-07 00:31:47
Ikona diskutujiciho
sipka

A nechtěla bys také ještě zvážit změnu písma na nějaké patkové? Dodávalo tvým stánkám eleganci – mám jej s nimi tak nějak charakteristicky spojené :). Pokud se ti už ohrálo „Times New Roman“, pro změnu bych doporučil font „Sitka Text“ – vypadá moc pěkně, používám ho v poznámkovém bloku OneNote.

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-04-07 00:24:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zapomněl jsem ti Alue ještě napsat (promiň, že ti tak spamuji sekci komentářů, ale myslím, že tohle je důležité 😅….) – určitě si nech oficiální obrázek sluníčka! Myslím si, že nejsem jediný, kdo v komentářích hledá vždycky tvé vyjádření. Klidně bys mohla mít i barevné odlišení tvého komentáře jako předtím – třeba světle žlutou 🙂 (žlutou barvu v komentářích s tebou určitě mám spojenou nejen já). Každý v komentářích pod článkem lační po tom tvém a hned je tam vyhledává, to si piš ;).

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-07 08:53:53
Ikona diskutujiciho
sipka

Nažlutit komenty od administrátora – by se muselo naprogramovat a moc se mi do toho nechce, nechám to tak že avataři mají čtvereček a já budu mít kulatý žlutý obrázek, zdá se mi to vkusné a přehledné i takto.

Ikona diskutujiciho Aisha 2019-04-07 02:58:18 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue je to opravdu nadherny blog, moc se mi libi podarilo se ti udelat krasne misto pro lidi. Je tu vsechno prehlednejsi a lepe se tady orientuje. Myslim si ze je to o hodne lepsi nez to bylo. A dekuji za tvou tvrdou praci. Jsem rada ze jsi.
Ps: Mela bych dotaz kdybychom se domluvili a ja ti poslala vic penez za knihy poslala by jsi mi je do USA ?

Ikona diskutujiciho Verča H. 2019-04-07 07:28:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško, moc Ti gratuluji k novému webu. 🙂 Vypadá moc pěkně, je takový vzdušný, působí na mě příjemně. V minulém zaměstnání jsem byla přítomna při tvorbě webu/blogu, a tak si umím představit, jak je náročné takový web postavit od píky a zprovoznit. Natož tak, když se a tom podílí několik lidí. Je pak někdy náročnější to všechno ukočírovat. Smekám před vámi, moc se vám to povedlo. 🙂

Ikona diskutujiciho Gréta 2019-04-07 10:04:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásný veb😊moc gratuluju moc se ti to povedlo 😇😇

Ikona diskutujiciho fluttershine 2019-04-07 10:51:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Aluško, gratuluju ke spuštění nového webu! Pamatuju si, jak jsi pořád psala do zápisníčku, že to zase nevyšlo, tak už jsem měla pocit, že „nový web“ je takový mýtus, jemuž věří jen nejzarytější čtenáři – a je to tady! Jen mě mrzí ta galerie, na tvoje obrázky jsem se chodila koukat, když jsem si potřebovala zlepšit náladu, a vždycky to fungovalo. 🙂

Ikona diskutujiciho Kiyu 2019-04-07 17:45:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je tak příjemné vidět nový web. Gratuluji a hodně úspěchů!

Ikona diskutujiciho Petule 2019-04-07 23:25:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nový web vypadá nádherne! Príjemné prekvapení po otevrení Tvých stránek 😀
Gratuluji a at se darí!

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-04-08 13:47:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

– Až teď vidím web na mobilu a vypadá to pořád super 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-08 17:04:46
Ikona diskutujiciho
sipka

žejo 🙂

Ikona diskutujiciho All 2019-04-08 17:17:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vyzerá to super 🙂

Ikona diskutujiciho Anesi 2019-04-09 08:33:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, chýba mi tu biely králíček :-O

Ikona diskutujiciho df 2019-04-11 00:32:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak konečně se připojuji ke gratulantům, jojo, povedlo se vám to všem. Moc se mi to líbí a tvůj web mě časem donutí na macíkovi přeinstalovat OSX na Sieru, devítka Safari už nezobrazuje téměř žádné obrázky.

Není dobré vracet se zpět, ale nešlo by diskuse ponechat jak byly? S číslem a odpovědí, s novými přízpěvky barevně odlyšenými a po přečtení změna barvy? A také chronologicky, než takhle kaskádovitě, aby se nemuselo pořád rolovat. Je jasné, že nějaké dolaďovačky asi máš v plánu, jen otázka.

Nechtělo se mi dávat e-mail, nemám rád povinné věci, dal sem vymyšlený, pardon.

Dvanáctý a úspěšný pokus, je taky zajímavé číslo, vzpomeňme na teslu, 3,6 a 9.

Ještě jednou, gratuluji a mám z toho radost, jak se tě to povedlo.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-11 08:40:16
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahojky, strukturu diskuzí překopávat určitě nebudeme. Starý systém byl zastaralý a žádný normální web to tak ani nemá. Navíc se ty diskuze programovaly na míru od píky a už jenom představa že dojdu a poručím aby se to dělalo znova, by byla nejenom krutá, ale i zbytečně drahá.

Ikona diskutujiciho ⚜ aston 405 2019-04-11 09:32:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ještě jsem zjistil maličkost – vyhledávač neumí najít slova z komentářů, myslíš že by to šlo do něj ještě implementovat?

Jinak, vidím, že komentáře už mají odstavce a dokonce jsi dodala smajlíky – paráda!!!! 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek