Vlastnosti, které mají všichni empaté, ale často je tají před světem

1.11.2022 v Energie 10

Empaté mají tendenci si věci, které je činí výjimečnými, nechávat v rámci možností pro sebe a nedávat je moc najevo. Většina průměrných lidí je totiž nedokáže skutečně pochopit a proto skrývání svého skutečného Já je způsob, jak si nezadělat na problém. V některých ohledech mohou být pro empaty jejich vlastnosti i dost nepříjemné.Nedokážou skrýt své pravé já
Empaté obvykle nedokážou skutečně skrýt, kým jsou. I když chtějí a snaží se působit průměrně, v devíti případech z deseti se jim to stejně nepodaří. Ostatní lidé vždycky vycítí, že jsou prostě jiní.

Jsou to většinou introverti
Empaté jsou dosti introvertní. Někteří z nich sice vystupují jako extroverti pokud je to potřebné, ale většina z nich je nejraději sama doma a něco si kutí. Cítí se tak klidnější a jsou takto šťastní.

Mohou být dost náladoví
Kvůli energiím, které se na ně pořád valí, mohou být empaté dost náladoví, zejména pokud jsou unavení.

Bývají dost ve stresu
Empaté tráví spoustu času ve stresu. Trápí je mnoho věcí, které by jiné lidi netrápily, protože je necítí a neznají.

Často se stávají terčem těch, kteří je chtějí vysát
Empaté moc dobře vědí, že se k nim pořád hrnou energetičtí upíři. Proto se snaží zpřetrhat vazby se všemi, kteří padnou do podezření. I když je některé energetické upíry těžké odhalit, pocit hrozného vyčerpání, který v nich zanechávají, je nakonec vždycky odhalí.

Jejich intuice je mnohem intenzivnější, než u většiny ostatních lidí
Zatímco většina lidí nevěnuje své intuici příliš pozornosti, empaté vědí, jak důležitá jsou poselství, která přináší. Snaží se svou intuici nikdy neignorovat.

Jsou opravdu dobří v rozpoznávání lží
Empaté jsou skvělí v rozpoznávání lhářů. Když někdo lže, vychází z něj zmatečné chaotické energie vyjadřující neklid, nejistotu a napětí. Někdy nezkušenému empatovi trvá, než pochopí, že to není jeho neklid, ale neklid lháře, který na něj přechází.

Intimní vztahy je zatěžují
Empatům se ve vztazích ne vždy daří. Někdy se stávají zcela přetíženými. Vztahy berou empatům mnohem více energie, než ostatním lidem. Je pro ně těžké najít si partnera, který bude na stejné vlně a nebude je přetěžovat ani vysávat.

Mají tendenci dávat příliš mnoho
Empaté jsou milující lidé a pro druhé by se rozdali. Když se však rozdají špatnému člověku, kouká z toho pořádný malér. Když si nedají pozor, mohou skončit jako rohožka, úplně vyflusaní a ukřivdění.

Potřebují čas o samotě, aby načerpali energii
Empaté nemohou pořád někam běhat. Potřebují čas na dobití energie. Rádi tráví čas o samotě v přírodě, aby se v ní mohli pořádně posílit.

Nemají rádi multitasking
Empaté neradi dělí svou energii. Pokud se do něčeho pustí, chtějí to udělat pořádně, aby na výsledek mohli být i pyšní a byli s ním spokojení. Vědí, že když se dělá moc naráz, nakonec stojí všechno za houby.

Uklizenost nebo bordel doma vyjadřuje jejich vnitřní stav
Když má empat zaneřáděné energie, je zaneřáděný i jeho vnější prostor. Když má uklizeno, je v pohodě. Pokud má doma bordel, jděte mu raději z cesty, nebo nabídněte pomoc, protože mu není dobře.

Špatně se vyrovnávají s destruktivními lidmi
Protože takoví lidé je nejenomže štvou, ale hlavně je šíleně vyčerpávají, až tak, že mohou onemocnět. Pro empata proto není přípustné takové lidi ve svém okolí ani občasně tolerovat. Snaží se proto takovým lidem vyhýbat a obklopují se pouze dobrými lidmi.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Petr Vaculčík 2022-11-01 08:45:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Docela sedí

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2022-11-01 09:55:12 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pro mě je občas velká výzva umět pochopit že to není moje ale že to je vjem zvenku. Agresi a vztek cítím jako ránu do hrudi, myslela jsem si dlouho že mám nějaké potíže ale pak mi došlo že to jsou agresivní emoce lidí zvenku kteří to na mě vysílají a které chytá moje aura. Je to nepříjemné.

Ikona diskutujiciho Sněžná vločka 2022-11-01 10:22:18 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No tak třeba, ne že bych nebyla ráda s partnerem ale opravdu když vám někdo volá 4x denně i když jste mu předtím jasně řekli že pracujete a budete se mu věnovat zítra tak to opravdu jednoho dokáže vysát.

Ikona diskutujiciho Theofil 2022-11-01 11:00:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Proto je u empata posilovat moc svetla v sobe a dbat na „cistotu“

Ikona diskutujiciho Veritas 2022-11-01 11:41:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to tak. Bioroboti nemaji v nasem zivote misto

Ikona diskutujiciho ma.ni. 2022-11-01 19:53:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Souhlasí to semnou ty všechny body.

Ikona diskutujiciho Standa 2022-11-01 22:34:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Drtivá většina článků z tohoto webu mě vždy něčím obohatí, proto se tu stále rád vracím.
Alue přeji Ti hodně zdraví a lásky.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-11-02 09:04:38
Ikona diskutujiciho
sipka

děkuji 🙂

Ikona diskutujiciho Blanka 2022-11-02 13:44:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Naprosto sedí!!!!!!!

Ikona diskutujiciho Namasteen 2022-11-04 20:52:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano ano, konečně vím 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek