Vliv měsíce na lidský organismus: Na co si dát pozor a co nedělat za úplňku

4.2.2021 v Energie 3

Měsíční fáze působí svojí energií na lidskou mysl i tělo. O to silnější pak je působení měsíčního úplňku. Jeho vliv pociťují nejenom lidé, ale také zvířata a rostlinstvo. Úplněk má mocný vliv na lidské tělo i psychiku. Jeho záře je nabita velkou energetickou silou. Nesčetné množství mýtů a legend spojených s působením Měsíce na člověka je založeno na skutečných faktech. Už ve starověku si naši předkové všímali změn v chování a jednání lidí i zvířat vlivem změny měsíčních fází. Jejich pozorování vedlo ke vzniku mnoha pověr a vyprávění o vlkodlacích, upírech a řádění nečistých sil vůbec. Řada lidí se měsíčními fázemi řídí ve svém konání také dnes, sklízejí podle nich ovoce, sází, kupují či prodávají akcie, barví nebo si stříhají vlasy, zalévají rostliny a dokonce i perou prádlo.Za úplňku pociťují mnozí lidé obrovské emocionální napětí, nepřekonatelnou přitažlivost k opačnému pohlaví a touhu po aktivitě. Většina lidí je podrážděná, těžko se soustředí, špatně spí. Proto bychom v tento čas neměli činit žádná závažná rozhodnutí, neměli bychom se pouštět do důležitých prací a měli bychom se snažit vyhledávat lehčí, zábavné a konstruktivní stránky života.

Silné působení stříbrné luny na lidskou nervovou soustavu může vést ke vzniku mnoha vypjatých situací. Podívejme se tedy dále, do čeho co bychom se rozhodně neměli za úplňku pouštět a jakým činnostem se raději vyhnout.

Jak úplněk působí na člověka
Ouplné lůny krásná tvář, tak bledě jasná, jasně bledá…“ psal básník. Jak je to s tou bledě jasnou měsíční tváří a jaké dopady má její světlo na Pozemšťany? Za svitu úplňku dochází na Zemi k řadě neobyčejných událostí, spojených s chováním lidí. Počet zločinů, rozepří a šarvátek prudce narůstá, lidé se mnohem častěji dostávají do konfliktů, stoupá počet autohavárií i jiných dopravních nehod. Zvyšuje se také počet sebevražd, rychlá záchranná služba mnohem častěji vyjíždí k případům vyvolaným zcela nečekanými nervovými kolapsy a náhlým zhoršením chronických onemocnění. Právě za této úplné měsíční fáze věrného průvodce Země se často v průběhu jediné noci rozpadnou pevné milostné vztahy a naopak jsou navazovány nové. Vznikají geniální umělecká díla a dokončovány jsou zásadní úkoly grandiózního významu.

Všechny tyto jevy přímo souvisejí se změnami fyzického i duševního stavu, které úplněk u člověka vyvolává, konkrétně s těmito:

– zvýšenými pocity úzkosti, neklidu a strachu,

– nevysvětlitelným steskem, smutkem i zoufalstvím,

– přílišnou podrážděností, nezvládanými záchvaty hněvu, vzteku až zuřivosti,

– zesílenou sexuální touhou, zintenzivněním všech citů a celkovým emocionálním vzepětím.

Zátěž nervové soustavy je hlavním ale zdaleka ne jediným důkazem toho, jak úplněk působí na člověka. Tato fáze souseda naší matičky Země také zpomaluje látkovou výměnu v lidském organismu, zhoršuje stav kardiovaskulárního systému a vyvolává zhoršení chronických onemocnění trávicí soustavy.

Čemu se vyhnout za úplňku
Abychom vliv stříbrné měsíční tváře na obloze co možná zeslabili, chránili se před nežádoucími účinky jejího působení a nedobrými dopady případných emocionálních vznětů, dodržujme tato pravidla:

Vyhneme se řešení a rozhodování důležitých otázek, které jsou spojeny s naší prací a kariérou. Veškeré naše případné žádosti o novou pozici nebo přidání na platu by v lepším případě zůstaly bez odezvy, pravděpodobněji by však vyvolaly nevůli, kritiku až hněv nadřízených.

Stejně tak se nebudeme věnovat rozhodování důležitých otázek nebo začínat závažné projekty. Všechno významné v této oblasti raději o pár dnů odložíme.

Naopak pro zástupce tvůrčích profesí je právě toto období tím nejvhodnějším k vytváření skutečných klenotů jejich talentu. City zostřené až do krajnosti jim určitě napovědí, jak postupovat a co je třeba dělat. Inspirace za úplňku sílí nebývalou měrou a nepochybně jim pomůže najít správnou cestu k úspěšnému dovršení tvůrčího procesu.

Určitě se nedoporučuje vstupovat za úplňku do sporů se svými blízkými a příbuznými. Posuzování rodinných neshod by mohlo přerůst v otevřenou hádku, jejíž následky by o sobě dávaly znát ještě velmi dlouho.

Je rovněž velmi vhodné nepodnikat v této době žádné velké nákupy a neinvestovat do ničeho velké peněžní částky, neboť je tu zvýšená pravděpodobnost, že zakoupíte nepotřebnou věc, špatně si vyberete, nevhodně investujete a výsledkem bude finanční ztráta.

Pokud nejde o případy akutní nutnosti, snažte se také v tomto období vyhnout operačním zásahům, protože úplněk obecně zvyšuje krvácení, prodlužuje dobu hojení a rehabilitace.

Ani lidé, kteří na sobě nikdy žádný vliv měsíčního úplňku nepocítili, by v tento čas neměli pít alkohol nebo užívat preparáty působící na psychiku. Úplněk zvyšuje účinek všech těchto látek a jeho vlivem by mohlo snadno dojít k otravě nebo nervovému kolapsu.

Čas měsíčního úplňku je mystickým, záludným obdobím. Rozhodně pozorněji sledujte svůj stav a všímejte si všech možných odchylek od normy. Na základě vlastního pozorování tak můžete dojít k závěru, čemu byste se měli vyhnout a co byste neměli za úplňku dělat právě vy. Můžete se tak vyhnout mnoha nepříjemnostem.


článek pochází ze Zdroje / pro účely webu aluška.org proběhly korektury, význam článku je zachovánKomentáře

Ikona diskutujiciho Zina 2021-02-04 15:48:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokud se necítíte dobře,zkuste opakovat pozitivní slova,například:láska,soucit,čistota,pravda,uvidíte,že Vám bude líp-a to neplatí jen pro úplněk.

Ikona diskutujiciho matej 2021-02-11 22:38:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Prečo tu davate clanky o ktorych hovorite ze Mesiac je v skutocnosti big shit company, a teraz citam zase nieco fantazy, takze sa pytam WHY ?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-02-12 08:44:22
Ikona diskutujiciho
sipka

,,big shit company“ nikde na webu takový obrat není. tento článek je založený na pozorováních, vliv měsíce na lidský organismus je známá věc, nic převratně nového a pokud byste chtěl reklamovat, tak ve zdroji u autora

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek