Všechno se děje z nějakého důvodu. Neexistují náhody a shody okolností

19.5.2022 v Poselství 5

„Neexistuje nic, co by se ti mohlo stát, aniž by se to stalo PRO tebe… pokud to dovolíš.“ – Mandy Hale

Je jasné, že spousta lidí má problém to skutečně přijmout, ale jakmile to jednou uděláte, ve vašem životě to udělá obrovský rozdíl. Nám všem se dějí dobré i špatné věci a někdy je těžké vidět širší souvislosti, když nám dýchá na záda hromada problémů. Ale vždycky existuje nějaká širší souvislost, i když ji zrovna nevidíme. Pokud nedáme životu šanci, pak se nemůžeme nic naučit. Každá zkušenost je příležitost k růstu a má nám něco ukázat, někam nás posunout.Každá překážka, kterou v životě překonáte, z vás udělá silnějšího a zkušenějšího člověka. Čím horší překážka to je a čím víc vám dala zabrat, tím větší bude váš růst, který si užijete, až tuto lekci dokončíte.
V životě neexistuje nic jako náhoda. Každá věc, která se stane, se stane proto, že jste to z nějakého důvodu potřebovali zažít. Vesmír nám předhazuje spoustu věcí, které zatím nemůžeme pochopit, ale časem je pochopíme. Nic v životě není trvalé a změna je nevyhnutelná.

Každá věc, které čelíme, je další lekcí, kterou se musíme naučit, ať už je to něco příjemného, nebo nepříjemného. Když se vám jedny dveře zavřou, otevřou se před vámi další. Za vším je vždy nějaký důvod a vyšší vedení se nás snaží dostat tam, kde potřebujeme být.

Plán, který je před námi vytyčen, není plán, který bychom mohli vidět sami přímo. Všichni máme růst a postupovat, a věci, které v životě zažíváme, nám mají dát prostor ke zlepšení. Život se děje pro nás, a i ty nejbolestivější věci nás mají posílit a učit. Každý problém, kterému čelíme, nás připravuje na věci příští.

Vše, co se děje, je krokem k pokroku. Způsob, jakým na věci reagujeme, určuje, kterým směrem se náš život posune. Když budete v životě hledat řešení a nevzdávat se u každého problému, dokážete nakonec vytřískat prospěch i z těch nejtěžších zkoušek. Všechno má svůj význam. Všechny věci, kterým v současnosti čelíte, jsou výsledkem toho, co jste udělali v minulosti. To, kde se ve svém životě nacházíte, je dáno tím, jak jste se postavili k situacím a výzvám.

Najděte sílu i v těch nejhorších chvílích svého života. Nedovolte, aby vás věci, kterými procházíte, zlomily, protože jsou dočasné a nic vás neporazí, pokud se nenecháte, pokud se nevzdáte. Nezapomínejte na to, že když jste na dně, jediné místo, odkud se můžete vydat, je nahoru.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Ondra 2022-05-19 16:57:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji ❤️

Ikona diskutujiciho Kristýnka F. 2022-05-19 17:26:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to tak. Všechno bývalé mě dovedlo do tohoto bodu a já jsem za to vděčná. I když to bylo mockrát hodně těžké.

Ikona diskutujiciho Karel 2022-05-19 17:40:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Někdy je těžké vidět prospěch nebo výhody když je člověk až po krk v loji. Ale když to překoná a podívá se za sebe tak potom je to úplně jiná písnička.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2022-06-03 01:07:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A tenhle článek je taky vážně krásný

Ikona diskutujiciho dodo 2022-06-06 13:46:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to pravda, ale ten dôvod už nie je „nejaký“, leč je už poznaný. A ide o to, koľko slobodnej vôle vôbec máme, pretože udalosti niekto riadi a nie je to nikto z tohoto sveta. Možno ste si to všimli.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek