Využijte sílu přírody: 15 rituálů, které se dochovaly z dávných časů

27.11.2020 v Návody 0

Z dávných dob se nám dochovaly tyto jednoduché rituály, které využívají síly přírody. Jejich moc pochází z bylin, stromů a všeho, co roste ve volné přírodě. V poslední době je návrat k silám přírody velice populární téma, stejně jako otázka nalezení duchovní rovnováhy a podpory povědomí o přírodě. Z toho důvodu jsem se rozhodla, že oprášíme prach ze zapomenutého vědění a že se s vámi o tyto staré receptury podělím.V dnešním článku najdete jednoduše proveditelné a levné tipy, které mohou povzbudit dobrou energii vašeho domova, sladit vás s duchy přírody a pozvednout vaše energie.

Jablíčko pro zamilovaný pár
Jablíčko je spojené s láskou. Podle starého vědění to bylo dokonce posvátné ovoce. Abyste zajistili, že váš vztah bude plodný a smysluplný, vyberte spolu pěkné jablíčko a rozkrojte ho na polovinu. Poté spolu se svým partnerem každý snězte jednu polovinu. Semínka si schovejte a později je zasaďte do úrodné půdy.

Udělejte si z toho krásný romantický rituál a zkuste z nich vypěstovat skutečný strom. Představte si, jak by to bylo krásné, kdyby vám u stromu rostla jablůňka, kterou jste na památku společně zasadili v den zásnub, svatby, narození potomka, nebo na vaše výročí.

Mandle
Dříve se věřilo, že mandle vám ukážou správnou cestu. Měly by v sobě uchovávat sílu vědomí a probuzení. Pokud hledáte něco, co jste ztratili, nebo jen chcete posílit svou úroveň bdělosti a vhledu, noste s sebou hrstku mandlí v kapse.

Borovice proti nemocem
Jedním z údajně nejmocnějších rituálů proti nemocem a destruktivitě, je umístění čerstvé větvičky z borovice nad vaši postel. Borovice je spojována s nesmrtelností a odvrací zlé energie.

Cukr pro přilákání
Pokud chcete něco do svého života pozvat, dejte špetku cukru na rozpálený dřevěný uhlík (místo vykuřovadla) a vizualizujte si co nejživěji své přání, nebo něco, co chcete k sobě přilákat.

Bazalka pro požehnání
Bazalka k vám domů přináší požehnání a štěstí. Dá se využít i pasivně. Stačí, když budete mít 2-3 květináče bazalky na okně, nebo poblíž vchodových dveří. Bazalka do domácnosti přitahuje požehnání, prosperitu a lásku.

Šeřík proti nezvaným duchům
Mít doma šeřík ve váze, pomáhá odehnat duchy. Jediné, co je třeba udělat, je umístit po domě co nejvíce váz se šeříkem. Když ztratí svěžest, vyměňte je.

Salát
Je to docela vtipné, ale staré prameny říkají, že to opravdu výborně funguje. Stačí si položit list salátu na čelo v místě třetího oka a ten by vám měl navodit sladký spánek.

Bavlna
A toto je obzvláště kuriozní recept. Protože chomáčky bavlny vypadají jako mraky, jejich spálení má pomáhat přilákat skutečné mraky a s nimi i déšť. Toto je jeden z nejstarších způsobů, jak se naši předkové snažili ovlivnit přírodu a poprosit ji, aby konečně zapršelo.

Nové koření
Prý pomáhá rychleji splnit vaše přání. Používalo se k rychlejšímu uzdravení, přilákání prosperity a někteří ho také používali k přilákání své životní lásky. Stačí spálit trochu nového koření na dřevěném uhlíku a intenzivně myslet na své přání.

Pomeranče
Kůra z pomeranče má energetizující moc. Stačí dát trošku na okno, nebo dokonce ke dveřím, aby pozvala energii slunce do domu. Má tak přinášet uzdravení, prosperitu a štěstí vašemu domu a rodině.

Máta peprná proti energetickým parazitům
Vykuřování mátou peprnou se používá k neutralizaci energetických parazitů a podpoře zhojení psychických ran, které vám zanechali. Máta vyvolává pocit vitality a štěstí.

Čili papričky proti kletbám
Pokud máte pocit, že byla na vás nebo váš domov uvalena kletba, posypte si během ubývajícího měsíce kajenský pepř na podlahu a nechte ho tam přes noc. První věc, kterou ráno uděláte, je, že ho zametete. Lepší je zamést do lopatičky a vynést ven z domu, protože absorboval energii, které se chcete zbavit. Je to proto lepší varianta, než pepř vysávat. Po dobu sedmi dnů to provádějte znova každý večer. Kletbu tím zlomíte.

Heřmánek pro požehnání
Poté, co jste svůj domov očistili, posypte během dorůstajícího měsíce heřmánkové květy na podlahu a nechte je tam přes noc. Ráno je ukliďte. Celkem to opakujte sedmkrát.

Tymián na kuráž
Tymián je bylina odvahy. Snězte špetku tymiánu před odchodem na pohovor, nebo na velmi důležité rande, nebo když potřebujete zvýšit sebevědomí. Sníst špetku tymiánu před spaním, pomáhá i v boji s nočními můrami.

Káva a zákazníci

Je známo, že má vůně kávy povzbuzující vliv a zesiluje energii místa, kde zavoní. Můžete kávu použít na přilákání štěstí. Pražení nebo vaření kávy pomáhá odstranit zlou energii, prokletí zlého oka, přitahuje do vašeho podniku zákazníky a posiluje vaši prosperitu.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020

 Komentáře

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek