Z Africké hory kouká obrovská socha ženy. Může být stará 10 000 let

7.4.2022 v Záhady 0

Bílá paní Afriky, nazývaná také „Paní z Maali“, je gigantická ženská postava vytesaná na hoře Loura severně od guinejského Conakry, poblíž hranic Senegalu a Mali. Patří mezi rozporuplné nálezy, protože historie ani oficiální archeologie ji nedokázaly zařadit do určitého období. Italský geolog Angelo Pitoni objevil toto impozantní skalní dílo v roce 1997, když zde hledal ložiska diamantů.Neví se, zda byla vytesána rukou člověka, nebo je výsledkem náhodné eroze. Druhá možnost se zdá být silně nepravděpodobná, protože se nachází v oblasti s malým množstvím větrů a malým množstvím abrazivních částic schopných formovat žulovou skálu, v níž se socha nachází.

Zvláštní také je, že tento kolos má kavkazský typ obličeje, který se velmi liší od afrických rysů tváře.


Záhadná dáma, která je vidět na hoře v Africe, je pravděpodobně starší, než 10 000 let.

Nález se nepodařilo přesně datovat, jeho stáří se původně odhadovalo na 5 000 let. Nové analýzy však ukazují na stáří povrchových sedimentů, které by mohly být staré až 25 000 let. Pro vědu je Bílá dáma nepříjemnou záhadou, zároveň však příliš velkou na to, aby se dala schovat do zásuvky psacího stolu.

Jako by to nestačilo, nebyl to Pitoniho jediný nález na tomto místě. Učinil ještě jeden senzační objev: „modré kameny“, neboli „nebeské kameny“. Podle Přírodovědeckého ústavu v Ženevě je materiál těchto kamenů umělý (jejich složení neodpovídá žádnému dnes známému materiálu), což znamená, že je někdo musel před tisíci lety neznámým způsobem syntetizovat. Místní kmeny říkají, že tyto záhadné modré kameny tyrkysové barvy přišly z nebe. Ze 77% obsahují kyslík, poté 22% uhlíku s vápníkem a dále neznámou látku, kterou se nepodařilo určit. Kameny jsou vidět na videu přiloženém níže. Kameny nepoškozuje horko ani kyselina.

Jediné vysvětlení, které našel italský geolog Pitoni, bylo, že obraz této bohyně musel mít nějaký vztah k dávné civilizaci Atlantidy. Učenec z toho vyvodil, že někteří přeživší Atlantidy se uchýlili do západní zóny Afriky. Bílá paní z Afriky by tak nepocházela z tohoto věku, ale patřila by k předchozí civilizaci, kdy tuto planetu obývaly jiné druhy bytostí.

Oficiální vysvětlení zní, že se jedná o dílo přírody. Poblíž sochy byla dokonce nalezena jeskyně, kde odpočívaly velmi staré mumie, takže mohla označovat hrobku významných lidí dané doby. Nález kamenů a hrobky mluví pro obrovskou sochu vytesanou do hory, proti mluví skutečnost, že všechny fotografie hory jsou foceny pouze z jedné strany a je otázka, jestli vypadá jako socha z obou stran, nebo jestli je to záměr zakrýt skutečnost, která by tuto teorii podrývala.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022Komentáře

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek