Zákon Karmy vědecky potvrzen: Pomáhání druhým vám přináší úspěch!

5.10.2019 v Energie 2

Pomáhat ostatním vám přináší úspěch a tento zákon je vědecky prokázán. Každý, kdo zná zákon karmy ví, že dobrým skutkem získává požehnání Vesmíru. Jeden ze základních zákonů Vesmíru totiž říká, že to co vysíláte, se vám znásobeně vrací zpět. Někdo tomu říká Karma, nebo zákon zpětného působení, efekt bumerangu, ale v podstatě se bavíme pořád o tom samém, jen používáme různé názvy (Kompletní Zákony Vesmíru jsou podrobně rozebrané v knize Svět za oponou).Vědecké zjištění existence karmy (..neboli zákonu o zpětném návratu vyslané energie)
Většina lidí věří, že štěstí je výsledek úspěchu, ale profesorka Sonja Lyubomirsky z University of California v Kalifornii, autorka knihy How To Happiness (2008) a také spoluautorka díla Happiness Promote Career Success (2008), experimentem prokázala, že šťastní lidé mají tendenci být úspěšnější ve svém profesním i osobním životě. Štěstí je proto příčina úspěchu a nikoliv naopak.

To znamená, že když budete v životě šťastnější, přinese vám to úspěch.

Jak funguje zákon karmy?
Většina lidí věří tomu, že to jsou pouze šťastní a bohatí lidé, kteří pomáhají druhým, protože na to mají čas a prostředky. To je samozřejmě jenom výmluva, protože pomoc ostatním lidem nemusí nutně znamenat utrácení peněz. A co se týče času – No, všichni máme k dispozici stejný počet hodin, nikdo jich nemá víc, nebo méně.

Elizabeth W. Dunn Ph.D. z University of British Columbia ve svém výzkumu, který popisuje v díle  Spending Money on Others Promotes Happiness (2008) prokázala nejen to, že utrácení peněz ve prospěch druhých lidí přitahuje vaše vlastní štěstí, ale také to, že množství vynaložených peněz nemá prakticky nic společného s množstvím štěstí, které obdržíte. To znamená, že nejde o množství, ale jde o dobrý čin samotný. I kdyby to byla dobře investovaná pětikoruna, přinese vám do života dobro.

Mozek se aktivuje dobrem
V publikaci Neural Responses to Taxation and Voluntary Giving Reveal Motives for Charitable Donations (2007), William T. Harbaugh dokazuje, že kdykoliv někdo utratí peníze aby pomohl druhým lidem, aktivuje to oblast Bazálních ganglií v mozku, které se zároveň aktivují ve chvíli, kdy člověk obdrží odměnu, kdy se cítí být oceněn ostatními, a kdy jsou naplněny jeho základní životní potřeby.

Na obrázku jsou znázorněna bazální ganglia

Aktivace těchto oblastí mozku prostřednictvím dobročinnosti generuje stejné pocity, jako kdybyste dostali odměnu vy sami. Takže když dáváte peníze ostatním lidem, budete šťastnější kvůli tomu, jak váš mozek funguje a která jeho centra jsou tím stimulována.

V roce 2005 profesorka Sonja Lyubomirsky v díle Pursuing Happiness: The Architecture of Sustainable Change ukazuje, že nefinanční projevy laskavosti mají stejné výsledky. Jedna skupina účastníků její studie zvýšila své životní štěstí o 40% za šest týdnů.

Tím, že pomáháme druhým, se staneme šťastnějšími lidmi, a tím, že se staneme šťastnějšími, staneme se zároveň také úspěšnějšími. To dokonale potvrzuje zákon o návratu vyslané energie. Chcete mít dobrou karmu a chcete, aby se k vám vracelo dobro? – Vysílejte dobro a pomožte druhému člověku, kdykoliv vás o něco poprosí. A vůbec to nemusí být o penězích.

Pokud vás zajímá, jak probíhala studie podle profesorky Sonji Lyubomirsky, můžete si ji sami vyzkoušet. Po dobu šesti týdnů udělejte každý týden pět dobrých skutků, které pomohou druhým lidem a nebude to vyloženě zahrnovat utrácení peněz. Všech pět dobrých skutků uděláte v rámci jednoho dne. Tím totiž budete mít maximální výsledek.
Druhá skupina lidí, kteří měli za úkol udělat jeden dobrý skutek denně, zvýšila své životní štěstí o menší procento.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2019

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-10-05 16:43:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

„A co se týče času – No, všichni máme k dispozici stejný počet hodin, nikdo jich nemá víc, nebo méně.“ – hele jako Alu, to jsou fungující energetický kanály nebo co?? přesně tohle jsem si tuhle říkala!! 😀 😀 náhoda.. 😀

„Jedna skupina účastníků její studie zvýšila své životní štěstí o 40% za šest týdnů.“ – to je dobrý!

jinak pěkný článek 🙂

Ikona diskutujiciho JVP 2020-01-14 22:58:52 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zakon karmy odpovida zakonu akce a reakce ve fyzice. Ten je ovsem velice jednoduchy a vazany na cas a misto v prostoru. Kazda fyzicka akce navozuje reakci.
Prokazane dobro nekomu se neztrati, ale vrati se vam casem v necem, ani si to neuvedomujete. Treba, ze vas neduh vylecite. Prokazane zlo nekomu se vam take vrati casem, nekdy az po 50 letech. Kazdy clovek, ktery jinemu skodi, skodi tim i sobe. On to vetsinou nevi, jinak by to nedelal. Je sokovan, nevi proc ho neco potrefilo, pta se ‚proc zrovna mne‘? Je to jakoby nekdo znecistil kosmos, kde je vse v rovnovaze a vznesenem poradku. Zakon Karmy funguje, mohl bych vypravet. Ale to se nema. Az mne to nekdy sokovalo co se stalo lidem, kteri mi ublizili. Ublizovali jiste i jinym a vratilo se jim to zlo zpatky.
Vy zde popisujete blahodarne dobro a jeho ucinek, protoze zadna moudra bytost vedome lidem neskodi, kdyz uz nepomuze.
I Jezis to rika ve svem kazani na hore v jine forme – co nemas sam rad, nedelej ostatnim. Da se to obratit – co mas sam rad, delej ostatnim. To je dokonaly navod pro nase chovani k nasemu okoli. Karma ovsem obsahuje i reakci, o ktere Jezis mlci.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek