Zákon očekávání aneb Jak důležité je čekat dobrý výsledek

15.8.2021 v Psychologie 5

Očekávání má velkou moc nad vědomím. Co očekáváme, toho se nám dostane. Jeden z největších boxerů všech dob, Muhammad Ali, nikdy nemluvil o svých plánech jinak, než v tomto duchu: „Až vyhraju tenhle zápas…“ A vždycky vyhrál.
Rozsáhlý psychologický průzkum přinesl ohromující výsledek: u téměř devadesáti procent testovaných osob platil zákon negativního očekávání. S jistotou očekávali negativní výsledek. Téměř devadesát procent! To je nejspíš příčinou, proč vlastně je skutečně úspěšných lidí na Zemi tak málo. Jak se zdá, všichni čekáme, že nám to nevyjde. Nečekáme úspěch. A ještě hůř – jsme téměř přesvědčeni o jeho nemožnosti.Co si s tím počít?

1. Změnit myšlení. Čekat vždycky jenom to nejlepší. Všemi možnými způsoby si vizualizovat dobrá očekávání: zapisovat si je, malovat je, sbírat obrázky. Vizualizace pomáhají udržet to správné naladění a vracet se k němu, když z ničeho nic sklouzneme k destruktivitě.

2. V klidu doma nebo během procházky si analyzovat svá očekávání pro tento den. Každé špatné nahradit dobrým, ať se to týká kterékoli životní oblasti: zaměstnání, vztahů, rodinného života, tvorby, financí, atd…

3. Očekávání kontrolovat. Zpočátku to nebude snadné, myšlenkami budeme stále sklouzávat k nevíře, pochybám a odmítání možnosti zlepšení. Popadněte je za límec a pryč s nimi! Na jejich místo přivolejte vlnu optimistických myšlenek. Jde jenom o zvyk a zvyk se přece dá změnit!

A když to nevyjde?

Jistěže to nemusí hned vyjít, bylo by také naivní se domnívat, že s úspěchy se rázem netrhnou dveře. Jenomže tahle praxe v sobě ukrývá ještě jeden hluboký smysl:

• Očekáváte-li to nejhorší, dorazíte k neúspěchu vyšťavení a bez kapky síly, zcela přesvědčení, že změnit svůj život nedokážete. Nemáte už ani touhu to zkoušet;

• Jestliže očekáváte to nejlepší, pak vaše podvědomí přijme nezdar jako chybu, pouhou nešťastnou náhodu a rázem vám dodá nový energetický stimul k dalšímu jednání. A jednání provázené vírou je mohutnou silou, schopnou tvořit zázraky.

Elena Sevich

Článek je převzatý ze ZdrojeKomentáře

Ikona diskutujiciho 2021-08-20 21:30:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

https://www.youtube.com/watch?v=Sh7hfNqs1Io ruská pohádka s vílami

Ikona diskutujiciho izairi 2021-08-22 07:32:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jé:
Hm,pěkný,ale on fakt každý rusky neumí.

Ikona diskutujiciho kiana 2021-09-01 20:50:47
Ikona diskutujiciho
sipka

zapnout titulky – nastavení titulků automaticky překlad do čj

zajímavý začátek té pohádky a tento článek je super

Ikona diskutujiciho Kajuli 2021-08-25 08:43:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to máme v suchu, jak se říká. Velké množství lidí očekává, že se zhroutí systémy, už aby to bylo, moc se těším, jak hlavně vybouchne školství, protože jak jsem zjistila, to co se posledních 100let ve škole děti učí, jsou blbosti a dost práce jsem s tím měla na distanční výuce s dcerou( bylo to pro nás obě trápení). Je to k ničemu učit se například slovní druhy, brala bych místo toho například : jak vidět se zavřenýma očima, jak vidět a rozeznávat Auru apd. A ve zdravotnictví by byly Med Beds, se kterýma bych mohla pracovat. Nic by mě nedávalo tolik radosti jako spokojení a uzdravení lidé, kteří by ode mě odcházeli. Tak to si vizualizuju já. A co vy přátelé?Moc děkuji za článeček( jen ty myšlenky tam udržet, je opravdový trénink)

Ikona diskutujiciho jarča 2021-08-26 08:58:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak s tímto článkem naprosto souhlasím.
Mockrát jsem si to ve svém životě vyzkoušela. Pozitivní očekávání funguje.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek