Zdravá Šungitová voda je plná antioxidantů. Připravte si ji snadno doma

2.5.2022 v Doporučení 24

Šungit je jediný nerost na Zemi obsahující fullereny. To je typ molekulární formy uhlíku s atomovým číslem C60. Pro svou zvláštní strukturu mají fullereny řadu jedinečných fyzických a chemických vlastností. Fulleren je nejvýkonnější a dlouho působícím antioxidant a zároveň univerzální sorbent.

Výzkum
Za objev fullerenů získali vědci v roce 1996 Nobelovu cenu. Grigorij Andrievskij, doktor bioorganické chemie, byl jedním z prvních ruských vědců (pracoval v Institutu terapie Ukrajinské akademie lékařských věd), který dokázal, že specifické vlastnosti šungitu jsou způsobeny přítomností fullerenů. Jeho cílem byl výzkum léčivé vody, která vyvěrá z šungitových ložisek na severozápadě Ruska.Na základě svého výzkumu tvrdil, že voda procházející šungitovými ložisky u Oněžského jezera je obohacována fullereny a že vodné roztoky přírodních fullerenů patří mezi nejsilnější dnes známé antioxidanty. Tyto přírodní fullereny mají schopnost snižovat koncentraci volných radikálů jako žádný jiný antioxidant a jejich působení je silnější a dlouhodobější. Grigorij Andrievskij také dospěl k závěru, že přírodní fullereny normalizují buněčný metabolismus, stimulují regeneraci tkání, zvyšují odolnost buněk organismu, mají protizánětlivé vlastnosti a působí proti toxinům v těle.
Moderní testy potvrdily antibakteriální vlastnosti šungitu a od 90. let 20. století se v Rusku komerčně používá jako prostředek k čištění vody, kdy údajně odstraňuje kontaminanty, jako jsou bakterie (a další mikroby), dusičnany, těžké kovy, pesticidy, těkavé organické látky, léčiva, chlor a fluorid. Také čistí vodu od ropných produktů, amoniaku, těžkých kovů a železité přísady. Šungit má schopnost odstranit z energetické paměti vody jakékoliv informace o látkách, jež se v ní dříve nacházely, mění její informační strukturu, obohacuje vodu stopovými prvky důležitými pro organismus a aktivuje ji.

Jak připravit šungitovou vodu
Vložte 50-250gr šungitu do 2 litrů čisté vody, ideálně do skleněného džbánku. Už po pár minutách až hodinách uvidíte v nádobě mnoho bublinek. Tehdy už je možné vodu pít. Ideálně mají být kameny naložené 24 hodin.
Šungit nechte ve vodě, dokud nebudete připraveni vodu pít, protože stabilita a přenos fullerenu bude větší. Šungitovou vodu můžete popíjet během dne stejně jako klasickou vodu. Tuto vodu můžete využít i na vaření, či přípravu kávy a čaje.
Šungitovou drť můžete v nádobě nechat a opakovaně ji zalévat novou vodou.
Chcete-li si vzít šungitovou vodu s sebou, stačí mít několik kousků v láhvi a vodu můžete během dne jednoduše doplňovat.

Jak připravit šungitové kamínky do vody po zakoupení
Šungitová drť se skládá z neleštěných kamenů v surové podobě. Kameny jsou obaleny šungitovým prachem, který při prvním použití způsobuje černý povlak na hladině vody nebo na vašich rukou. Proto před prvním použitím kameny pořádně properte ve vodě, aby tolik nebarvily. Pak naložte hrst dobře omytých kamenů do nádoby s vodou (nejlepší je skleněná karafa) a nechte odstát.

Šungit proti elektromagnetickému záření
Další vědecky prokázanou schopností šungitu je pohlcování v prostoru se šířících vln elektromagnetických polí různé povahy. Například elektromagnetické pole, nebo geopatogenní záření. Zdrojem EMP jsou téměř všechna elektrická zařízení, která jsou spojena s každodenním životem člověka. Proto lidé dávají šungit nejčastěji do blízkosti zdroje EMP, nebo na místo, kde tráví nejvíce času. Šungit se dá také sypat pod postel, nebo pod polštář, myslete však na to, že černí a zvolte vhodný obal, nebo nádobu.

Šungitová voda by se měla pít alespoň třikrát denně. Je zaznamenáno, že zlepšuje celkový stav, odstraňuje se nervové napětí, vyvolává příliv sil a energie. Má uplatnění i v kosmetice. Ošetřovaná pokožka se čistí, napíná, drobné vrásky se vyhlazují, mizí uhry a vřídky, alergické vyrážky. Ztrácejí se lupy, znatelně se zlepšuje kvalita vlasů.
Teplá šungitová voda je výborná na kloktání při bolestech v krku, v nose, při parodontóze,  při nachlazení, angíně, chřipce, bronchitidě, atd.
Velice zdravé jsou i šungitové koupele. Zklidňují, odstraňují stres, únavu, harmonizují organismus a normalizují spánek. Již po první koupeli se hojí drobné trhlinky, ranky a po několika procedurách se urovnávají i vážnější problémy – loupající se kůže, ekzémy, plísně, alergie.

Pravý Ruský šungit z Karélie zakoupíte nyní v eshopu Alue.cz ZDE

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022Komentáře

Ikona diskutujiciho Zdenka Ch. 2022-05-02 07:56:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Šungitovou vodu znám. Doma s rodinou už nepijeme jinou. Bydlíme v paneláku ve městě a voda u nás není nic moc. Tak ji ženu přes filtr a pak ji uložím do lednice do demižónu ve kterém je šungit. A chutná jako čerstvě ze studánky. Šungit jí dodá jakoby svěží, nebo čistou příchuť. Nevím jak to popsat. Děti jinou vodu taky nechtějí. Ta z kohoutku jim nechutná.

Ikona diskutujiciho Dalibor Kotán 2022-05-02 21:31:28
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak čistit šungit? Mám jeden velký kámen cca 0,5 kg.
Děkuji.

Ikona diskutujiciho Nini 2022-05-02 08:26:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten šungit určitě zkusím. A jinak jaký máš názor na ty klasické filtrační konvice Alu? Já je sice používám, ale ani nevím, jestli k něčemu jsou…ale na ty drahé filtry za desetitisíce nemám.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-05-02 10:20:33
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevím, já mám zánovní velký brita filtr pod umyvadlem. Vím že brita dělá i konvičky, ale mají omezenou životnost (ta patrona se časem pochopitelně vyčerpá a nevím jestli se dá vyměnit) a párkrát jsem z nich vodu pila a neměla jsem pocit že by tam byl rozdíl, možná mi vadilo že byly plastové. Ale po šungitu i ta moje filtrovaná voda chutná jinak.

Ikona diskutujiciho lenka f 2022-05-02 09:10:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já se na to taky chystám už delší dobu a vždycky na to zapomínám. Já mám doma taky šungit, ale takový lesklý a nešpiní. Takže ho stejně propláchnu a naložím do skleněné konvice. Škoda, že nemám v blízkosti bydliště nějakou pěknou studánku, ze které by se dalo pít.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-05-02 09:52:39
Ikona diskutujiciho
sipka

Lesklý šungit co je lehký, se jmenuje ,,elitní šungit“. Použiješ ho úplně stejně jako ten co černí. Ale jeden kamínek na konvičku je málo, potřeba mít alespoň 50 gr na 2 litry.

Ikona diskutujiciho lenka f 2022-05-02 12:37:33
Ikona diskutujiciho
sipka

Aha. Já jich mám 10, takových středně velkých. Tak to snad bude stačit.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-05-02 14:09:04
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to jo. Pořádně to umyj od prachu a nalož.

Ikona diskutujiciho housenka 2022-05-02 09:48:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Šungit taky znám. Začala jsem ho pít minulý rok a zmizel mi ekzém na rukách. Nejsem si jistá jestli je to tím ale všechno jsem dělala stejně akorát jsem začala pít šungitovou vodu.

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2022-05-02 09:54:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dá sa vypoužívaný šungit nejak obnoviť? Totiž v návode k šungitu sa píše niečo že ho treba dať piecť do trúby a potom sa dá ešte používať.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-05-02 10:16:15
Ikona diskutujiciho
sipka

Šungit je napořád, ale někteří prodejci uvádí, že by se měl po cca třech měsících nonstop užívání „zrevitalizovat“.

K regeneraci můžete použit horký roztok pitné sody nebo ocet, kam šungit na pár hodin ponoříte a pak proplachnete tekoucí vodou. Po několika měsících můžete přidat nějaké malé množství nových úlomků.

Ikona diskutujiciho Karel 2022-05-02 10:17:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Šungit to je stará známá věc. Asi dva roky zpátky jsem ho zkusil pít. Dal jsem si litr za den. A přestal mě v té době bolet palec u levé nohy. Měl bych s tím zase začít.

Ikona diskutujiciho verča 2022-05-02 11:34:12 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Skvělé,už mám objednáno :-)Díky

Ikona diskutujiciho kopretina 2022-05-02 14:51:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

naší dceři taky po šungitu zmizel ekzém. akorát že ho měla dlouho na pusince a pořád jsme se toho nemohli zbavit. tak jsme začali společně pít šungitovou vodu a malé jsem tou vodou ekzém na tvářičkách i potírala. asi dvakrát za den. nevadilo jí to, však je to *jenom* voda. asi za měsíc to zmizelo. už to nemá.

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-05-02 14:55:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

mně se šungit zase docela osvědčil na únavu. když to občas piju tak přes den tak nepoléhávám a líp se mi soustředí taky udělám víc práce. celkově jsem na tom s energií lépe… jestli fakt delší dobu nebude tak je to docela průser. v rusku je prý jediné naležiště na světě

Ikona diskutujiciho Marína 2022-05-03 00:12:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám s ním najlepšie skúsenosti, oživuje vodu, je to ELIXÍR !!!

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2022-05-03 10:36:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja mám v akváriu taký čierny kameň ktorý vyzerátakmer rovnako ako šungit. Mám to tam už dlhé roky tak si nespomínam ako som k nemu prišiel, možno som ho kedysi našiel na prechádzke. Takže podobné kamene asi existujú i u nás. Tak aby sa toho niekto nechytil a nezačal to predávať ako falošný šungit. Lebo rusi už z Ukrajiny neodídu, to by sa tam natrvalo nacpalo NATO takže protiruské sankcie už budú asi na stálo a neviem či sa bude ešte dovážať.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-05-03 11:02:44
Ikona diskutujiciho
sipka

jestli jsi ho nenašel v ruském dole, tak to není šungit, ale spíš nějaký čedič 🙂

Ikona diskutujiciho Míra 2022-05-03 11:58:19
Ikona diskutujiciho
sipka

Těch nalezišť šungitu je na světě vícero. Mapa je zde:
https://www.mindat.org/min-11040.html
Našel jsem to po chvilce googlení na této stránce:
https://www.econea.cz/blog/sungit-do-vody-vlastnosti-ucinky/
V ruské Karélii se těží v povrchovém lomu a je tam toho černého kamení nejvíce.

Ikona diskutujiciho jiří 2022-05-03 17:34:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jako vždy,šungit jsem si objednal už dost dávno,dle myslím článku bud zde,nebo na tadesku a ne zrovna malé množství na vylepšení vody ze studně ale tak nějak jsem na to zapoměl,tímto moc děkuji za připomenutí,jistě nebude od věci ho začít používat,přeji hezký den a hlavně hodně zdraví….

Ikona diskutujiciho mirkan 2022-05-27 06:20:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím. asi to mám nějak jinak nastavené, přestala mi chutnat voda se šungitem, zrovna tak nápoj z kombuchy tak nevím ….

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2022-05-30 10:02:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aj mne prestala chutiť ale napadlo ma že si ju budem robiť na vlasy, možno to bude dobré na lupiny.

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2022-06-03 10:22:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ak si narobím šungitovú vodu a potom zlejem napríklad do plastových flaší (bez šungitu) zachová si voda vlastnosti šungitovej vody? Chcel som si spraviť šungitovú vodu do cykloflaše a tam šungit nechcem tam by dosť vadil. Ale hádam 1-2 dni vydrží.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-06-03 10:26:58
Ikona diskutujiciho
sipka

Uchovávej ji jako normální vodu. Přelít do flašky na pár hodin na pití samozřejmě můžeš.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek