Zemské čakry: Kde se nacházejí?

10.12.2021 v Zajímavosti 12

Stejně jako my lidé máme svá energetická centra, neboli čakry, má je i Země. Když se začnete zabývat podstatou tohoto vesmíru a Země, začnete vidět, jak je vše zrcadlem. V nás je vesmír, kolem nás je vesmír a všichni jsme propojeni. Se Zemí jsme spojeni prostřednictvím jemného elektrického proudu, který obtéká celou planetu. Tyto elektrické proudy jsou známé jako Ley Linie a jsou něco jako jako ,,žíly Matky Země“.Stejně jako my lidé máme žíly a tepny, které vedou do srdce a ze srdce, má Země své ley linie, což jsou energetické linie, které se kolem Země vinou, podobně jako vlákno DNA. Má se za to, že v místech, kde se ley linie protínají, jsou silné energetické body s velikou koncentrací elektrického náboje. Říká se také, že jsou tyto ley linie schopny přebírat data, neboli energii, z těchto bodů s vyššími vibracemi, distribuovat je po celém světě a šířit tak znalosti a moudrost mezi všechny obyvatele. V těchto bodech se shodou okolností nacházejí také některé z nejposvátnějších chrámů a památek na světě, včetně egyptských pyramid, Machu Picchu, Stonehenge a Angkor Watu a dalších.

Když se podíváte na vyspělé civilizace, jako byli staří Egypťané, je zřejmé, že zřejmě rozuměli energii a síle ley linií. Vypadá to, že většina starověkých kultur po celém světě měla určité pochopení pro ley linie. V Číně jsou známé jako Dračí linie. V Jižní Americe je šamani označovali jako linie duchů, v Austrálii je starověcí domorodci nazývali liniemi snů a na Západě se o nich mluví jako o Ley liniích.

Zajímavé je také to, že místa, kde se ley linie protínají a setkávají, se dokonale shodují s astrologickými konstelacemi. Pokud si tyto ley linie představíte jako energetické proudy Matky Země, pochopíte že Matka Země má také energetická centra, neboli čakry.

Kořenová čakra
Mount Shasta, Kalifornie, USA
Hora Shasta je součástí Kaskádového pohoří, které se táhne od severní Kalifornie do Oregonu až ke kanadským hranicím. Hora Shasta je považována za jednu z nejvíce elektricky nabitých hor, ale celá oblast také bují energií. Tato oblast je považována za základnu energetického systému Matky Země.

Sakrální čakra
Jezero Titicaca, Peru-Bolívie, Jižní Amerika
Titicaca je geometrickým středem pro čakru Solar Plexus Matky Země. Okolí Machu Picchu, Cuzca a Iquitosu je rovněž považováno za místo s velmi silnou energií. U jezera Titicaca se protínají dvě ley linie, a to Mužská ley linie Velkého draka, která vede od hory Shasta k jezeru Titicaca, a Ženská ley linie Velkého draka.

Solar plexus čakra
Uluru – Kata Tjuta, Severní teritorium, Austrálie
Uluru a oblast zvaná Kata Tjuta, jsou považovány za Solar Plexus Země. Tyto oblasti jsou dodnes považovány za posvátné pro domorodé Aboridžince. Jezero Titicaca i Uluru spojuje ženská Velká dračí linie.

Srdeční čakra
Stonehenge, Anglie
Stonehenge i okolní oblasti Glastonbury, Somerset, Shaftesbury a Dorset tvoří srdeční čakru Matky Země. Místo, kde je Stonehenge postaveno, je nejsilnějším bodem veškeré této energie. Ženská Velká dračí ley linie spojuje Uluru se Stonehenge.

Hrdelní čakra
Velká pyramida, Jeruzalém, hora Sinaj a Olivová hora (Blízký východ).
Hrdelní (krční) čakra Matky Země zahrnuje oblast Velké pyramidy, hory Sinaj a Olivové hory, které se nacházejí v Jeruzalémě. Hrdelní čakra je jedním z největších energetických center Matky Země, což naznačuje její důležitost v tomto konkrétním období naší historie. Je to také jediné energetické centrum, které není napojeno na Mužskou nebo Ženskou linii Velkého draka.

Čakra třetího oka
Čakra třetího oka je jediná, která se pohybuje. Čakra třetího oka se pohybuje každých 150-200 let, nebo každý aeon. Tyto aeony jsou také seřazeny podle astrologických souhvězdí. Předpokládá se, že v roce 2012 jsme se posunuli do věku Vodnáře, což znamená, že čakra třetího oka se v současné době nachází v západní Evropě poblíž Stonehenge. Až se posuneme do věku Kozoroha, čakra třetího oka se přesune do Brazílie.

Korunní čakra
Hora Kailás (Himálaj) Tibet
Hora Kailás je považována za nejposvátnější horu Himálaje a nachází se v Tibetu. Jedná se o korunní čakru Matky Země a věří se, že je spojena s úplňkem ve znamení Štíra. Mnoho místních obyvatel využívá energii hory Kailás za úplňkové noci ve znamení Štíra, která obvykle nastává jednou ročně, v dubnu nebo v květnu. Pro Matku Zemi tento úplněk znamená začátek nového vývoje a nového cyklu energie, protože Štír je spojen s myšlenkou smrti a znovuzrození.

Přestože těchto 7 čaker má velmi silnou energii, existují i další energetické body, kterými procházejí ley linie. Patří mezi ně:
Bermudský trojúhelník
Karáčí v Pákistánu
Ďáblův mořský trojúhelník (Japonsko)
Hora Fidži (Japonsko)
Maui, Havaj
Sedona, Arizona
Jezero Louise, Kanada
Findhorn, Skotsko
Kyjev, Ukrajina
Bali, Indonésie
Velikonoční ostrov
Angkor Wat, Kambodža
Sarawak, Borneo
Gabon (západní Afrika)
Capetown, Jihoafrická republika
Jezero Taupo, Nový Zéland

A pravděpodobně jich je ještě více.

© aluska.org 2021

 Komentáře

Ikona diskutujiciho stenly919 2021-12-10 08:46:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavý článek a malinko zklamání mojí maličkosti. Myslel jsem si, že když je to nejcennější uloženo ve středu a je chráněno, tak že by do toho mohlo spadat i československo, jakožto země ve středu(v srdci) evropy. A bohužel nic…

Ikona diskutujiciho dodo 2021-12-10 09:59:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ďakujeme za zaujímavý článok. K týmto hlavným Zemským čakrám, ktorých je 7 bude prislúchať 7 energetických tiel Zeme, rovnako ako u človeka. U človeka by sme asi tiež mali uvažovať o siedmich hlavných čakrách, inak by sme nemohli dosiahnuť synchronizáciu s Matkou Zem. Samozrejme môžeme pokračovať v delení až donekonečna a tým dosiahnuť na ďaľsie úrovne, ale zrejme najúčinnejšie sú tie hlavné, teda základné čakry, kde prúdia najsilnejšie energie. Zaujímavé môže byť to, že energetickým telám Zeme hovorí súčasná veda Šumanove frekfencie (rezonancie). Tiež ich je 7. Najhlavnešia je prvá rezonančná, ktorá má najsilnejší vliv na človeka a jej frekfencia je zhruba 8 Hz a môže kolísať až do 12 Hz. Posledná siedma má frekfenciu takmer 50 Hz. Náboženstvo toto prvé energetické telo (pole) Zeme nazýva nebo a peklo. Duchovne založený jedinec tomu hovorí astrál.

Ikona diskutujiciho Monika 2021-12-10 14:46:58
Ikona diskutujiciho
sipka

Síce to nie je k téme, ale chcela by som sa spýtať čo to znamená ak sme našli v dome pod kobercom malú bábiku? Takú už staršiu. ..

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2021-12-10 17:20:41
Ikona diskutujiciho
sipka

Monika že tam kedysi bolo dieťa alebo to tam šuchla nejaká bába čarodejnica dávajú pod koberce rôzne veci vlasy a iné keď chcú napríklad ten dom pre seba alebo niekoho zo svojej rodiny alebo môžu chcieť niečo iné.

Ikona diskutujiciho Robin Hood 2021-12-10 11:12:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ley Linie v české republice : http://cermak.libor.sweb.cz/ley_lines.htm

Ikona diskutujiciho hajc 2021-12-10 14:06:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V Krakově. na hradě Wawel je jedna z caker zeme je to lecive misto polaci o nem vi a chodi tam, jeste jedna zajimavost pudorys wawelu se podoba starym slovanskym pevnostme ve tvaru hvezdy

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2021-12-10 17:37:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc tomu neverím – ale ja som zas počul že existujú i nejaké energetické studničky kde si môžete nabrať vodu, niekde bol zoznam pre sr a čr ale ťažko sa hľadá, jedna mala byť pri hrade Devín ale neviem presne kde nenašiel som ju.

Ikona diskutujiciho Peter 2021-12-13 17:29:01
Ikona diskutujiciho
sipka

Energetické studne,miesta nie sú o vode, ale energii.
Na Devíne sú dve estudničky, ale je tam veľa návštevníkov a obmedzený vstup.

Ikona diskutujiciho Elis 2021-12-15 12:19:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Energetické linie a silová místa existují i v ČR. Věnují se jim například novodobí druidové, o nichž je několik videí na Příznacích transformace nebo podobných kanálech. Taky vyšly např. knihy Pavla Kozáka o energetických místech a liniích v ČR. Delší dobu už se chystám některá místa navštívit, zatím jsem byla jen na pár. Možná v příštím roce až bude tepleji bych udělala menší vycházku pro lidi se stejným zájmem, ale ještě nevím kde to bude. Zúčastnila jsem se pár komentovaných vycházek které jsou na místa pořádány, které jsem našla například tady: https://www.peterbartal.cz/akce , ale teď tam jsou zrovna akce spíš jiného druhu. Nevím, jestli už tu takový nebyl, ale líbil by se mi nějaký článek o energetických místech v ČR.

Ikona diskutujiciho niky 2021-12-15 15:10:07
Ikona diskutujiciho
sipka

Tomuto tématu se věnuje i Olga Krumlovská ve své knize: Mystická místa Čech a Moravy.
A má i spoustu dalších skvělých knih o nadpřirozenu, horoskopech a podobných věcech.

Ikona diskutujiciho Elis 2021-12-16 23:19:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky za tip na zajímavou knihu:) Měla jsem Olgu Krumlovskou zařazenou jako autorku knih s astrologickou tematikou a tuto knihu a další od ní na jiná témata jsem neznala.

Ikona diskutujiciho Petr1357 2022-01-18 10:57:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jednou sem si všiml v seriálu hvězdná brána techto linií planety. Celkem sem byl překvapený, že je tam v pozadí za herci zobrazilii.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek