Ženy potřebují dvakrát víc odpočinku než muži

9.11.2020 v Žena 3

Nejnovější studie z Duke univerzity zjistila, že ženský organismus potřebuje až dvakrát více odpočinku než mužský organismus. V případě, kdy se ženám nedostává adekvátního prostoru pro zotavení a regeneraci, má to neblahé následky na jejich fyzické i mentální zdraví.Co zjistili vědci
Kromě toho, že vědci přišli na to, že ženy vyžadují delší čas na odpočinek, zkoumali i několik dalších věcí.

Michael Breus, expert na spánek, který se účastnil dané studie zkoumající spánkové potřeby mužů a žen, se zaměřil také na to, jaká je schopnost obou pohlaví zvládat vyčerpanost.

A zjistil, že v této oblasti jsou mezi nimi kontrastní rozdíly. Uvádí: „Přišli jsme na to, že u žen byla častější deprese, hněv a nevraživost hlavně ráno po probuzení.“

Vědci se domnívají, že hlavním rozdílem mezi pohlavími je jejich mentální vitalita. Odhalili totiž, že ženy využívají svůj mozek intenzivněji než muži.

Pokud by muži využívali svůj mozek stejně intenzivně jako ženy, i oni by potřebovali více hodin na spánek a odpočinek, aby se dokázali adekvátně regenerovat.

Například muži, kteří mají náročnější a komplexnější zaměstnání, vyžadující množství rozhodnutí a mnoho kritického myšlení, budou potřebovat více spánku, než ostatní muži.

Spánková věda
Výzkumníci na Case Western Reserve University publikovali výzkum, který prokázal souvislost mezi spánkem a zrychleným stárnutím pokožky.

Jiné studie navíc poukázaly na souvislost mezi nedostatkem spánku a koronárními onemocněními srdce, mozkovou příhodou, krevními sraženinami a psychiatrickými problémy.

Běžný dospělý člověk vyžaduje 7 až 9 hodin kvalitního spánku denně. Tento čas představuje dobu potřebnou pro zachování si zdravého imunitního systému.

Proto si v době nemoci dávejte extra pozor na to, abyste měli dostatek spánku, který posílí vaši imunitu.

Závěr
Dnešní uspěchaná doba je charakteristická neadekvátním a nekvalitním spánkem, který vytváří spoustu nemocných lidí kolem nás.
Vy však udělejte vše proto, abyste nebyli jedním z nich. Váš imunitní systém vám za to poděkuje!

Připravila www.Aluška.org podle ZdrojeKomentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-11-09 02:22:18 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

to někdo prosím vysvětlete školskému systému 😂 díkybohu za možnost studovat dálkově.

Ikona diskutujiciho qwert 2020-11-09 03:20:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

„ženy využívají svůj mozek intenzivněji než muži“… tak tohle si uz opravdu rika o nejakou nechutne kousavou mysogynni poznamku 😉 Nazev clanku je take pomerne zvlastni, zmanena to, ze kdyz se oficialne udava ze je potreba 7-9h spanku, maji zeny spat 14-18h denne 😛 ? Tolik by zvladla naspat mozna tak sipkova ruzenka 😛
Vice spanku samozrejme potrebuji jak muzi tak zeny, a to nejen kvuli regeneraci ale i kvuli udrzovani a tribeni spojeni se svym vyssim/sirsim ja, co z se ve spanku deje tak nejak temer automaticky (citlivi jedinci to mohou dokonce vuli ovlivnovat, coz se casto projevuje napr. prorockymi sny, setkanim s bytostmi z vyssich sfer, astralnim cestovanim apod…)
Myslim ze pro tyto ucely je optimalni tak 10-11h spanku denne. A zadny cas se tim neztrati, nebot clovek je pak doslova nabit energii a ve zbylem bdelem byt kratsim case i tak zvladne udelat vic nez kdyz se po 7h nekvalitniho spanku cely zbytek dne akorat matozi jako mrtvola. Je ovsem jasne ze systemu odpocaty a probuzeny (ve vsech vyznamech) clovek absolutne nevyhovuje, a proto se spanek snazi vsemoznymi zpusoby zkratit nebo aspon zneprijemnit (vsudypritomy hluk, mikrovlnne zareni atd…) Michael Breus tak zase objevil ameriku… ale hlavne ze je z toho dalsi citace do zivotopisu 😛

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2020-11-10 13:21:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

podle mě je to stejné záleží co daný člověk dělá ja když sem chodil do školy tak sem spal jen 4 hodky dycky mě budík vokopl jako zombík sem dolezl do kuchyně kopl do sebe 4 kávy to mě zpravilo a mohl sem jít-))

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek