Žijeme ve světě zrcadel

25.5.2021 v Symbolika 6

Když ti řeknu, že žiješ v říši zrcadel, zřejmě mi neuvěříš. Protože je možné, že ti nějakou nešťastnou náhodou uniklo, že symboly mají metaforický význam, a jedním z takových symbolů je rozhodně zrcadlo. Zrcadlo je symbolem našeho odrazu. Když se podíváš do zrcadla, vidíš sám sebe. Čím hnusnějším tvorem se člověk stane, tím hnusnější bude i jeho odraz, a naopak. Když se například takový miliardových „filantrop“ George Soros podívá do zrcadla, musí tam spatřit kompletní pekelné Pandemonium.Zrcadlo bývá v pohádkách a ve filmovém umění používané jako brána do kouzelného světa. Vlastně je to vstup do našeho nitra. V tomto zrcadlovém světě vidíme často boj dobra proti zlu. Tento boj se odehrává v nás samých. Dobře to vidíme ve filmu Imaginárium Dr. Parnasse z roku 2009, kdy lidé vstupují do zrcadla – brány do nich samých, a čelí tam svým slabostem, které využívá ďábel na jejich svedení ze „správné“ cesty.

Ve filmu Conan Ničitel z roku 1984 má jistý temný čaroděj velkou moc díky zrcadlům. Zrcadla jsou však zároveň jeho slabinou. Odrážejí jeho sílu i zranitelnost.

Ve filmu Sněhurka a sedm trpaslíků z roku 1937 používá zlá královna magické zrcadlo, které odráží její vlastní pýchu a zlobu.

Před zrcadlem můžeme symbolicky čelit svým strachům. To vidíme ve filmu Nekonečný příběh z roku 1984, kdy mladý bojovník Atrei stojí před zrcadlem a má dvě možnosti – buď se lekne a uteče před sebou samým, nebo vstoupí bez strachu do zrcadla a boj s temnotou pokračuje dál.


Tento svět, o kterém si lidé většinou naivně myslí, že je takový, jak jim je obecně prezentován predátorskými mocnostmi silnějšími než oni, je ve skutečnosti světem zrcadel. Křivých zrcadel. Vědomí, které je v nejhlubším jádru absolutní a nekonečné, se zrcadlí – my to nazýváme svět.
Zdegenerování lidských bytostí znamená pokřivení zrcadel. Tento svět je bravurně pokřivený.

Když jsem byl malý, koukával jsem starou ruskou pohádku, která se jmenovala Království křivých zrcadel a byla natočena v roce 1963. V této hrané pohádce se zlobivá holčička při pohledu do zrcadla – brány, do které vstoupí, ocitne v říši, která reprezentuje její vlastní kouzelný svět. Musí „porazit“ zlo, které má v sobě.

Pohádka je celá na youtube:

Zrcadlo bývá „zobrazováno“ i jako brána do jiných světů, jako portál. To vidíme například ve filmu Constantine z roku 2005, kdy hlavní hrdina uvězní démona v zrcadle.

Ve filmu Legenda z roku 1985 vystoupí ze zrcadla samotný ďábel. Tady je to ukázané cca v čase 4:20:

Náš svět, který nyní prožíváme, je světem ďábla a to je nezpochybnitelný fakt. Lidstvo to musí pochopit, jinak se neposune dál. Ignoranti, kteří to nechtějí vidět, padnou ještě více do pekla, aby ho spatřili.
Ďábel – diable / double / dvojník – je vládcem duality. Svět zrcadel je zemí duality. Ďáblův svět je světem zrcadel. Člověče, už rozumíš, že žiješ v démonově říši odrazů?!

Ve filmu Warlock 2: Armagedon z roku 1993 se jistý chlapík ocitne v labyrintu zrcadel. Warlock – démonický čaroděj a Satanův syn, je pánem tohoto bludiště a chlapík nemá šanci dostat se z něj živý.

překlad © www.aluska.org 2021 / podle ZdrojeKomentáře

Ikona diskutujiciho klara 2021-05-25 15:07:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kráľovstvo krivých zrkadiel má múdry odkaz, pozeráme s deťmi z času na čas. Nielenže Oľa vstúpila zrkadlom do sveta za ním, ale zrkadlá v kráľovstve sú „krivé“ – odrazy v nich sú klamlivé a chlapec, ktorý ich odmietne vyrábať, je potrestaný.
Aj Terry Pratchet často používal vo svojich knihách zrkadlá a ich magickú moc.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-05-25 16:53:04
Ikona diskutujiciho
sipka

Pohádku jsem viděla, docela mě překvapilo, že jsem ji vůbec neznala, poprvé jsem ji viděla až teď. Myslím, že to v české tv vůbec nedávali. Ty staré ruské pohádky mají takové zvláštní kouzlo.

Ikona diskutujiciho Ema 2021-05-28 09:24:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Srovnávací šablona zrcadlových světů je na horizontu událostí. Když si chce někdo porovnat, do jaké míry si naplňuje svou karmickou cestu a do jaké míry se od ní odklonil, může požádat strážce horizontu událostí, aby mu udělali podrobnou analýzu a revizi. Revize zahrnuje i funkčnost tzv. osobních filtrů, zda se k bytosti dostávají ve správný čas ty správné věci. Závěry analýzy bývají někdy překvapivé. Tyto služby jsou samozřejmě honorované, strážci HU se vždy dohodnou s duší klienta na způsobu odměny, aby byla dostatečně adekvátní.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-05-28 09:31:26
Ikona diskutujiciho
sipka

cože? :O tohle zní jako černá magie, jedině tam funguje daň za pomoc.

Ikona diskutujiciho Král Miroslav 2021-06-06 10:41:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pohádky bývaly před převratem vždy s nějakým poučením. Poté se z toho stal byznys. Semtam jsem se díval, měl jsem další dceru, a byl jsem zhnusen tim, co si autoři vymýšleli. Vše, co se dalo vymyslet, vymýšleli autoři už před sto léty, vycházelo to z reality. Noví autoři jsou poplatní systému a naše děti ničemu nepřiučí. Místo na pohádky děti čumí do mobilů. Obdoba je v naší hudební tvorbě. Dlouholetým skupinám a skládajícím zpěvákům došly nápady a nové výtvory jsou k neposlouchání.
Naši politici se určitě dívají do zrcadel a jsou nadšeni ze sebe, jak s námi zametají. A poučení z pohádek jsou jim cizí.

Ikona diskutujiciho Petr Zdarný 2021-06-06 12:09:16
Ikona diskutujiciho
sipka

Politik je něco, jako něčí toaletní papír. Jakmile se rolička opotřebuje, pořídí se další. A tady u nás to platí obzlášť. Někde to frčí totiž až takovým tempem, že se začalo dokonce i s recyklací (Hele, jdi znova do toho zdravotnictví. Do voleb to bude teď s kovidem už takový piánko …. a lidi tě měli ze všech, co se tam vystřídali, ještě za toho nejlepšího…. chceme zachraňovat podzimní volební výsledek.. ). A nebo ti za atlantikem ty ty ty, ty estébáku…. tady to na tebe máme a musíš nás poslechnout. Berlín: Ty ty ty byznismane, tady máme v rukou tvůj podnik, tak nám raději vyhov. Buď jsou korumpováni a nebo vydíráni. Někteří politici z reality se kterou se střetnou propadají do silného alkoholismu. Těm taky někde sem tam něco vyklouzne a řeknou o něčem i holou pravdu, jak by vyřčena před lidmi býti neměla. Někdy je dobrý takový osoby v přímých přenosech sledovat. V Bruselu se toho již událo. Média to pak samozřejmě ovečkám nepouští a nebo nějakým způsobem bagatelizují, když už se něco dostane nějak ven.
Kvalita pohádek, úpadek veškeré kultury a politika – vše cílené na postupné bourání národů a společnosti. Když chcete totiž něco nové vybudovat, musíte to staré také nejdřív zbourat.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek