Žijte svůj život naplno! 30 způsobů jak začít

8.11.2021 v Poselství 1

„Když se mě zeptáte, co jsem přišel dělat na tento svět, řeknu vám, že jsem přišel žít naplno.“ ~Émile Zola

1. Žijte svůj život cíleně.
Ne „standardně“. Buďte aktivní. Dělejte vědomá a záměrná rozhodnutí. Když si nevybíráte, vybírají za vás okolnosti a vy nikdy nevedete. Spíš následujete, nebo doháníte, nebo ještě hůř, žijete ve výchozím režimu.2. Využívejte svůj plný potenciál.
Věnujte tomu, co děláte, svou nejlepší a nejplnější pozornost. Buďte tady a teď. I když nejste tam, kde chcete být, věnování polovičního úsilí vás neposune kupředu.

3. Překonejte svůj strach.
Vystupte ze své komfortní zóny. Zjistěte, že máte puls. Dovolte, aby vám něco způsobilo motýlky v břiše. Tak poznáte, že jste naživu a rostete do něčeho nového. Každý překonaný strach je získaná svoboda. Nevíte, jak překonat strach? Udělejte věc, které se bojíte. Vyškrtněte ji ze seznamu. Udělejte z toho hru. Brzy budete neporazitelní.

4. Objevte nový talent.
Jeden z mých oblíbených citátů Marthy Grimesové zní: „Nevíme, kdo jsme, dokud neuvidíme, co dokážeme.“
To však nezjistíme, dokud nezkusíme něco nového. Naučte se hrát na nový hudební nástroj, navštěvujte výtvarné kurzy, hrajte si s digitálním fotoaparátem, přihlaste se na kurz salsy, začněte vařit, založte zahradu, vezměte do ruky jehlu a nit, zkuste potápění, kempování nebo jízdu na kajaku. Najděte si něco, co vás zajímá, a prozkoumejte to. Nikdy nevíte, co z toho vzejde.

5. Ctěte své slovo.
Udělejte to, co jste řekli, že uděláte. Tím, že ctíte své slovo, ctíte sami sebe. Važte si své bezúhonnosti a dodržujte své sliby.

5+1. Vytvořte si nový návyk nebo se zbavte starého.
Kdo má vládu nad vaším životem? Vy, nebo vaše zvyky? Udělejte z toho hru. Kolik věcí můžete dostat pod svou kontrolu? Kolik zlozvyků dokážete přeměnit? Když cítíte, že máte svůj život pod kontrolou, máte velký pocit moci. To vám pomůže dosáhnout tohoto cíle.

7. Vyjádřete cizímu člověku kompliment.
Nejenže to někomu jinému udělá dobře, ale i vy se budete cítit dobře, když někoho pochválíte. Původně cizí člověk se stane vaším přítelem a vy si uvědomíte, že jsme v tom všichni společně.

8. Vezměte sami sebe na rande.
Udělejte si radost. Vezměte si s sebou knihu. Vezměte si něco, na čem pracujete. Dělejte pro sebe hezké věci, zasloužíte si to. Dejte si někde oblíbené jídlo, vychutnejte si ho. Žít naplno znamená žít nahlas, ať už se k vám někdo přidá, nebo ne. A nikdy nevíte, koho potkáte nebo s kým navážete rozhovor.

9. Přijměte plnou odpovědnost za svůj život.
Pokud se věci nevyvíjejí ve váš prospěch, vezměte to na vědomí a zeptejte se sami sebe, jaký je váš podíl na tom. Být obětí je pasé, nuda. V obviňování druhých lidí není žádná síla. Nečekejte, až se ostatní lidé změní. Když se změníte vy, váš svět bude následovat.

10. Žijte v otázce.
Neexistuje nic, čím byste nemohli být, co byste nemohli dělat nebo co byste nemohli mít, proto si neukládejte omezení. Místo toho, abyste říkali, že toho nemůžete dosáhnout, se ptejte: „Jak toho mohu dosáhnout?“. Žijte spíše v potvrzení možnosti, než v deklaraci nemožnosti.

11. Dělejte více rozhodnutí sami za sebe.
V rozhodování je velká síla. Je to prohlášení. Nevíte, co chcete? Pak se podívejte na to, co nechcete, a postupujte zpětně. Vsadím se, že víte, co chcete. Jen jste si dosud nezvykli ptát se sami sebe.

12. Naučte se říkat „ne“.
Chcete-li žít svůj nejlepší možný život, musíte se naučit říkat NE věcem, které vám neslouží. Pokud se k něčemu musíte přemlouvat, řekněte na to ne. Jakmile se naučíte pohodlně říkat ne, všechno se stane otázkou volby. Žít život podle vlastního výběru znamená žít život ve svobodě.

13. Poznejte svou vlastní hodnotu.
Ostatní mohou být vzdělanější, zručnější nebo talentovanější v té či oné oblasti, ale v tom, co můžete tomuto světu nabídnout Vy, je něco velkolepého a cenného, co se jim vyrovná. Nedovolte sobě ani nikomu jinému, aby to snižoval. Přestaňte zbožňovat nadání někoho jiného a odmítat to své.

14. Dejte si svolení.
Na všechno. Povolení dělat chyby. Povolení zazářit. Povolení vypadat krásně. Povolení přijímat (namísto opravování nebo odmítání) pochvaly. Povolení mít špatné dny. Povolení zlobit se. Povolení plakat, smát se a křičet. Povolení vzít si volno. Povolení zdřímnout si a jít brzy spát. Povolení jít na masáž. Povolení nedělat nic. Povolení uspět. Život je o tom být tady a teď, v celé škále svých emocí, výkyvů nálad, výher a proher. Dejte si dnes povolení žít naplno.

15. Vlastní názor.
Nikdo s vámi nemusí souhlasit, aby na vašem názoru záleželo. Přestaňte čekat na konsenzus. Záleží na vás. Na vašem názoru záleží. Podstatou žití naplno je, že někteří lidé s vámi budou souhlasit a někteří ne. Nikdy nedosáhnete konsensu. Tak ho přestaňte hledat. Jediná otázka, kterou si musíte položit, zní: Záleží vám na vašem názoru? Vyjádřete ho. Vlastněte ho. Život je pomíjivý, žijte ve vývoji.

16. Netrestejte se za minulé činy.
Vaše minulé chování bylo tím, co jste udělali, ale není tím, kým jste. To, kým jste, se stále vyvíjí. Chyby, omyly v úsudcích a selhání, to vše přispívá k našemu charakteru a hodnotě. Činí nás lidskými, soucitnými a moudrými. Nadávat si za získání těchto cenných vlastností je špatné, tak s tím přestaňte. Nový začátek začíná právě dnes.

17. Žijte spíše v oblasti „možnosti“ než „pravděpodobnosti“.
Zůstaňte vnitřně otevření. Nevíte, jaký může být výsledek. Statistiky se skládají ze skupin. Vy jste jednotlivec. Buďte individualitou, která si sama určuje směr. Nevíte, co je pro vás možné, dokud to nezjistíte.

18. Neargumentujte svými omezeními, ale zaměřte se na své silné stránky.
Všichni máme své slabiny, ale také své silné stránky. Co vám jde dobře? To si procvičujte. Když se budete řídit svými silnými stránkami, ostatní vás budou následovat. A vaše omezení jako zázrakem zmizí. To, na co se soustředíte, roste.

19. Praktikujte vděčnost.
Ve světě plném nedokonalostí je úžasné, jak dokonalé věci vlastně jsou. Ale někdy je musíme hledat. Když vám životní okolnosti nepřejí, jediná věc, kterou máte pod kontrolou, je váš postoj. Pokud si udržíte vděčnost a vytvoříte si na ni návyk, v krátké době se váš život změní.

20. Buďte autentičtí.
Thoreau řekl: „Když nebudu já, kdo bude?“. Všimli jste si někdy, že nejúspěšnější nejsou ti, kteří následují masy a trendy, ale ti, kteří stojí ve svém vlastním autentickém projevu a prohlašují, kdo jsou? Bez ohledu na to, kdo s nimi souhlasí? Existuje vyjádření, které je jedinečně vaše, a odmítnout ho znamená odmítnout božství.

21. Vlastněte svou vlastní sílu.
Odpovědi nejsou mimo vás. Vlastněte to, co víte. Čím více to budete praktikovat, tím více zdokonalíte silné magnetické pole, které vás obklopuje, a tím větší sílu budete vyzařovat ve svém přesvědčení, vědění a ve svém životě. Vaše výsledky to potvrdí.

22. Přestaňte si stěžovat.
Stěžování si je forma pasivní oběti. Místo toho se ptejte sami sebe: Proč se to děje právě mně a jakou roli v tomto obrazu hraji já? Pak pracujte na svém podílu na řešení. Stalo se vám někdy, že jste si nestanovili hranice a dovolili někomu, aby vás zneužíval? Nebo že jste se v nějaké situaci nestarali o sebe a spálili se na výsledku? Vždy jsme jediným společným jmenovatelem v našem životě a jsme jediní, nad kým máme kontrolu. Využijte to, na co si stěžujete, jako vnitřní vodítko k tomu, kde je třeba začít o sebe lépe pečovat.

23. Cvičte se v „bytí“ a nemějte si co dokazovat.
Poznejte svou vlastní hodnotu, s výsledky nebo bez nich. Vaše hodnota spočívá ve vašem lidském bytí, ne v lidském konání. Ve společnosti, která je zahalena do image, je někdy obtížné toto praktikovat. Lidé se ptají, co děláte, ne kdo jste. Ale člověk, který zná svou vlastní hodnotu, ji nemusí dokazovat.

24. Buďte užiteční.
Nabídněte svou pomoc, kde můžete, a přispějte svým dílem k tomu, aby byl svět přátelský. Jsme v tom všichni společně. Jak kázal Gándhí, buďte změnou, kterou si přejete vidět. Byli byste překvapeni, jaký dopad budete mít.

25. Milujte velkoryse.
Šiřte náhodné skutky laskavosti a nesmyslné projevy krásy. Nenávist se již rozmohla. Musíme převážit misky vah na druhou stranu. Láska je mnohem silnější emoce a má dalekosáhlé důsledky.

26. Najděte své štěstí a žijte svou vášeň.
Opět nevíte, co to je? Pak je čas to zjistit! Vaše emoce vám prozradí vodítka. Když se vám život vymkne z rukou a ocitnete se v úzkých, vraťte se k tomu, co vás činí nejšťastnějšími a věnujte se tomu. Čím více se budete držet této nitky, tím více povedete srdcem. Vždy existují způsoby, jak zpeněžit svou vášeň, jak najít způsoby, jak se živit tím, co milujete, ale nejprve to musíte objevit. Vaše emoce nelžou. Následujte jejich vedení.

27. Přestaňte čekat.
Život se odehrává právě teď. Nečekejte na správnou kariéru, dokonalý vztah nebo kopu peněz. Využijte co nejlépe to, co máte právě teď, a buďte kreativní. Neodkládejte svůj život. Žijte s možností, že to, na co čekáte, může přijít zítra, a žijte svůj nejlepší život už dnes.

28. Nevyčítejte nic ostatním lidem.
Nechtěli vám ublížit, a i kdyby ano, ublížilo to víc jim, než vám. Zvedněte se, oprašte se a povstaňte ještě výš. Nikoho nepoužívejte jako záminku k tomu, abyste se vyhnuli své odpovědnosti žít lepší život. Oběť není čestný odznak.

29. Využijte vesmírnou sílu, která vám pomůže.
Vždy pracujeme ve spojení s neviditelnými silami. Chtějí tvořit vaším jménem, ale čekají na vaše vedení, které je nasměruje. Žít naplno znamená uznat, že jsme velkou přítomností, která má k dispozici velkou přírodní sílu. Nepodceňujte svou sílu. Využívejteji.

30. Pochodujte v rytmu vlastního bubnu a držte se svého směru.
Slyšíte svou vlastní hudbu, ale přistihnete se, že tančíte podle rytmu někoho jiného? Přestaňte s tím. Bylo vám někdy v životě řečeno, že vaše vlastní hudba je špatná? Přehodnoťte to. Vaším úkolem je najít svou vibraci životní síly, životní vzor nebo cíl, svou píseň nebo melodii. Najděte ji, přihlaste se k ní, vyjádřete ji a žijte ji. Nikdy se nevzdávejte sami sebe. Jste tím, kým jste. Je čas to ctít a využívat. Držte se svého směru.

Pro mnohé z nás je tohle už způsob života. Pro jiné však mohou některé z těchto postupů působit skličujícím dojmem. Vám vzkazuji toto: Prostě začněte. Rozkvétejte tam, kde jste zasazeni. Pracujte zevnitř ven. Dejte si závazek a začněte. Máte božskou podporu.


překlad © www.aluska.org 2021 / podle Zdroje

 Komentáře

Ikona diskutujiciho claudie 2021-11-08 05:12:52 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Není co dodat. Na každou otázku tu najdu odpověď. Děkuju Aluško.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek