Životní lekce, které vám přinese samota

14.1.2023 v Psychologie 36

Jste sami? Berte to sportovně a snažte se ten čas využít pro svůj rozvoj. Osamělost není pokaždé špatná věc, má i své světlé stránky. Často člověka donutí naučit se věci, které by se jinak nenaučil. Někdy jsou zkušenosti, které si odneseme z toho, že jsme byli dlouho osamělí, velice hodnotné – i když bolestně zaplacené.Když jsme osamělí, vzniká v našem životě prostor, ve kterém jsme nuceni zabývat se myšlenkami a emocemi, které bychom jinak zazdili nějakým rozptýlením a ignorovali. To nás nutí se rozvíjet. Vracíme se tak i ke starým věcem, rozebíráme si je a urovnáváme. Dočasná samota nám může pomoci osobnostně uzrát a uklidit si v hlavě mnohem lépe a rychleji, než kdybychom byli pořád s někým.

Jakmile začnete naslouchat sami sobě a posouvat se, trýznivý pocit osamělosti polevuje, někdy až zmizí. Začnete totiž svou situaci vidět jinak. Co dalšího vás ještě může samota naučit?

Samota není osamělost
Hodně lidí si myslí, že osamělost je to, když jsme sami a nemůžeme se obklopit lidmi, kteří by nás měli rádi. Ale není to vždycky pravda. Když zažijete skutečnou sžírající osamělost, zjistíte, že velmi snadno přijde právě v tu chvíli, kdy jste obklopeni lidmi – těmi nesprávnými lidmi. Čím více lidí máte kolem sebe, tím osamělejší můžete vnitřně být, pokud si s nimi nerozumíte. V takové situaci pak můžete zjistit, že osamělost poleví, když jste sami. Paradoxně vám v této situaci právě samota psychicky uleví, místo aby vás drtila.

Může to být velice motivující
Samota vám může pomoct pochopit, kam se potřebujete dostat a jak se tam dostanete. Abyste se dostali z nevyhovujícího života do lepšího, bude to právě samota, co vám poskytne prostor a čas na plánování, práci a co vás bude hnát dopředu. Nikdo tu není, kdo by vás rozptyloval, takže se na to vrhnete. Když tím projdete, změní vás to a stane se z vás silná osobnost. Mnohem silnější a zajímavější, než kdybyste žili v neustálém komfortu a spoléhali se na druhé.

Naučí vás, abyste si vážili toho co máte
Nikdo nechce být osamělý, ale osud to zkrátka někdy zařídí jinak. Pokud nemáte rádi sami sebe, nebo to jak vypadá váš život, samota vás donutí usmířit se s tím a přijmout věci tak jak jsou. Naučíte se být spokojeni v těle, které máte, a zjistíte, v jakých oblastech se potřebujete zlepšit. Protože jste na to sami, vše najednou získává jinou hodnotu, když jste se o to museli zasloužit a nikdo vám to jen tak nedaroval. Vše se dostane do jiné perspektivy.

Naučí vás vděčnosti
Samota i osamělosti nás učí být vděčný. Čím osamělejší jsme, tím vděčnější jsme za pěkné vzpomínky a hezké chvíle. Uvědomíme si, co je na světě skutečně důležité a jak málo pozornosti tomu lidé věnují. Možná začínáme vidět, kde jsme na cestě dělali chyby, čeho jsme si nevážili, co všechno jsme brali jako samozřejmost. Teď, když jsme sami, můžeme skutečně vidět tu hojnost, kterou jsme možná přehlíželi. A příště, až ji získáme, budeme si jí úplně jinak vážit a budeme o ni úplně jinak pečovat.

Naučí vás skutečným životním hodnotám
Osamělost nás naučí, na čem a na kom nám skutečně záleží (a na kom ne). Ukáže nám, jak často končíme obklopeni lidmi, kterým na nás ve skutečnosti nezáleží. Pomůže nám ujasnit si kdo jsme, co potřebujeme a donutí nás takové lidi hledat. Čím více hledáme, tím více jich najdeme. V osamění mají pojmy jako rodina, pravé přátelství a duševní blízkost úplně jinou hodnotu, než když je člověk bere jako samozřejmost a jejich skutečnou hodnotu nechápe.

Ukáže vám, jak být trpělivý
Být trpělivý je v takové situaci moc důležité. Nic se nestane ani nepohne samo, čeká to jenom na vás. Díky osamělosti se stanete trpělivými, nejenom k druhým, ale i k sobě samotným. Přijdete na to, jak se zastavit a dát si chvilku oraz, když je to potřeba.

Možnost zastavit se a odklidit se někam do ticha a stranou je asi největší výsada samoty. Luxus, který mnoho lidí nemá a musí se velice snažit, aby trochu ticha, samoty a času pro sebe získali. Važte si toho, že to teď máte a můžete si toho užívat jak potřebujete.

© aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Nyo 2023-01-14 07:58:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pravdivé. A jak…

Ikona diskutujiciho hanka 2023-01-14 10:21:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Samota je ten nejlepší lék, co znám, a přesně jak se píše v článku, myslím si, že to je luxus a výsada, protože otevírá nové perspektivy a dává možnost do hloubky se zamýšlet nad vším, co člověk prožívá. Pokud s někým žijete, tak to zkrátka ruší a ten druhý vždycky ovlivňuje vaše smýšlení. Myslím si, že nejsem moc vhodný člověk do partnerství, ale život mi to zařídil tak, že žiju v partnerských vztazích mnoho let, což je fakt paradox. Někdo chce vztah, moc mu na tom záleží a nemá to, zatímco mně to život dal, přestože bych se nezlobila, kdybych žila sama.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-01-14 10:37:33
Ikona diskutujiciho
sipka

Ale být sám pořád a navždy je prokletí. To nechce nikdo, být navždycky a na všechno sám. Samota je super, ale ne jako doživotní úděl. Buď ráda, že to takhle máš.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2023-01-15 00:37:32
Ikona diskutujiciho
sipka

to se ti zdá, pořád být sama nechceš, jak říká Aluška… i partner se kterým bydlíš ti přeci má dát nějaký čas o samotě. já bych třeba zrovna se svým partnerem bydlet docela chtěla, je mi vedle něj dobře a přirozeně a je to jeden z mála lidí který mě nijak „neruší“

Ikona diskutujiciho tauri 2023-01-14 10:29:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A čim déle je člověk sám, tim vic si připadá jako holub.. S*re už na lidi z výšky.
Hodně lidí, co každou chvíli někoho má, nejsou hodni vztahu. Mají ho za samozřejmost a je pak těžký najít někoho, kdo se skutečně snaží a bere ho jako dar. Naše babičky se měly daleko líp, než my v této materialistické době. Měli většinou stálého partnera, když ne, celá vesnice si ukazovala a možná to mělo i dobrý důvod. Dnes se partneři přehazují vidlema a neví, koho by do postele pozvali. Možná proto, že lidi píšou radši sms a nemusí chodit s někým osobně nabírá na faktu, že pro budoucí vztah už nedělají tolik, co dřív naše babičky. Věděli, že někde musí v určitou hodinu být, protože se neměli jak spojit. Museli na rande dojít pěšky i mnoho km. Dnes je těžký potkat někoho, kdo příjde někam skutečně včas, i když má auto. Prostě dřív pro vztah musel člověk udělat víc a lidé byli naučeni si ho vážit. Takže ono to může za chvíli být zpět, až nebudou díly na auta a nové věci, protože je nebude mít kdo vyrobit..(očkování).

Ikona diskutujiciho Camila 2023-01-14 20:10:15
Ikona diskutujiciho
sipka

SUPER!!!

Ikona diskutujiciho Marcel 2023-01-14 10:50:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moja svokra (tchýně), ktorej bude 82 rokov žije sama. Chodíme jej raz týždenne na veľký nákup, má opatrovateľku, v nedeľu ju k nám vozíme na obed a aj tak sa poslednú dobu sťažuje, že je sama, že by sme sa nemali zdržať u nej „päť“ minút s nákupom. Zdá sa nám to nespravodlivé voči nám a to z čoho nás obviňuje (nemáme na ňu čas, keď telefonuje a podobne). Neviem, čo s ňou…asi to púšťať jedným uchom dnu a druhým uchom von a ďakovať, že to je tak ako to je (a nie je to horšie, ako už bolo! Keď bola predávkovaná Lexaurinmi – čo bolo niečo strašné pre celú rodinu – ďakujeme pani psychiatričke, čo porobila).

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-01-14 11:02:26
Ikona diskutujiciho
sipka

Staří lidé trpí často samotou a úzkostí, pocitem nepotřebnosti, nebo že jsou na obtíž. Nejlepším lékem na jejich podrážděnost a úzkost je být tu pro ně a dát jim najevo, že je máš rád. Je potřeba na ně brát ohled, mají na to nárok.

Všimla jsem si stejného chování i u zvířat. Jak mi zbabkovatělo morče, vždycky potřebovalo víc ujišťovat že ho mám ráda, že s ním chci být a že mám pořád péči. U mladých je to hlavně aby byl čistý kotec a většinou skotačí mezi sebou. Jak zestárnou, začnou se víc tulit k sobě vzájemně, ale obracet se i víc na člověka jako na svého pečovatele, protože si uvědomí, že už nemají moc sil a jak jsou na těch lidských rukách strašně závislí… A to je zvíře, které vše cítí instinktivně, které nemá hyperaktivní hlavu která všechno přefukuje a analyzuje.

Je to tak prostě v živým organismech zakodováno. Staré paní oběd jednou týdně nestačí, protože jinak celý týden čelí kruté realitě. Že jí ubývají síly, že ji už nikdo nepotřebuje a nechce čekat na smrt. Co je na tom nepochopitelného? Vždyť to je strašná depka.

Ikona diskutujiciho Marcelova manželka 2023-01-14 12:01:10
Ikona diskutujiciho
sipka

Doplnenie od mojej manželky:
Dobrý deň, Alue,
môj manžel zabudol doplniť, že to je jeho pohľad a a napísal toho málo, tak dopĺňam info.
Moja mama je desiatky rokov vdova a asi 8 rokov žije sama (predtým mala partnera, ktorí k nej chodil na víkend).
Tie spoločné obedy z rodinou v trvaní cca 3-4 hodiny sú dva v týždni(v sobotu je mama u môjho brata); pravdaže riešime s ňou jej kontroly u lekárov, objednávam lieky; ak treba, tak dobehnem aj v iný deň v týždni za ňou. Telefonovať z práce veľmi dlho nemôžem a po práci máme už svoje povinnosti doma, zvyklosti, čas chceme venovať aj sebe, našej dcére, našim dvom morčatám a pod. Mama toto nechápe, pretože od svojich 53 rokov je na dôchodku a úplne inak prežila život ako my.
Pravdaže, ja chápem jej potreby, no mám aj svoje vlastné a darmo jej budem vysvetlovať, že potrebujem aj čas pre seba – ona netuší, čo je to pozrieť si zmysluplný webinár, ktorý človeka posúva . . . byť členom určitej komunity, rozvíjať vedome svoj osobný/duchovný rozvoj atď. Jej generácia bola naučená, že sa „to musí“ a toto očakáva aj od nás.
Nezazlievam jej to, ale zároveň si nenechám siahať na svoju osobnú slobodu, ktorú bytostne potrebujem a jej výčitky a „ohováračky“ mojej osoby pred mojim manželom a dcérou sa snažím brať z nadhľadom a pochopením.
Som jej jediná dcéra, tak odo mňa očakáva maximum – také je nastavenie v spoločnosti. Opatrovateľka je s mamou denne cez pracovné dni 4 až 5 hodín, no asi je málo empatická a rodinu nahradiť nedokáže, pretože mame táto spoločnosť nestačí. Môj prvorodený brat bude (takmer) vždy jej Petrík – hoci jeho aktivity voči mame supluje z veľkej miery jeho manželka.
My sme však zamestnaní na plné úväzky a ešte dosť dlho budeme, tak dávame, čo v danej chvíli vieme a chceme dať.
Tuším, že vždy toto všetko bude málo a preto sa aj tak snažím byť láskavá a nebrať si tak veľmi k srdcu mamine výčitky.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-01-14 12:12:03
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano, muset se starat o někoho takového a snášet jeho špatné nálady je obrovská zátěž. Však to každý známe (nebo jednou v budoucnosti poznáme). Můj komentář nebyl myšlen ve zlém, jestli tak vyzněl, tak se omlouvám. Právě tyto situace znám, tak jsem chtěla dovysvětlit stanovisko nemohoucích lidí, proč jsou takoví a proč to dělají.

Ikona diskutujiciho tauri 2023-01-14 13:32:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ony všechny ty uvědomující moudra jsou fajn, ale když je člověk moc dlouho sám..
Je to jako být bohatý, ale člověk si nemůže nic koupit, protože pro něho nic není. Takový paradox. Sice člověk pozná hodnotu těch věcí/událostí, ale když je nemůže mít a mit je s kým sdílet, zase ty hodnoty ztrácí na hodnotě a jsou bezcenné. Takže skutečně je pak bohatý člověk bohatý a šťastný člověk šťastný, když je nemá s kým sdílet? Pokud je člověk tohle vše odpíráno, jeho život zde postrádá smysl, bych řekl.

Ikona diskutujiciho Danny 2023-01-14 15:21:04
Ikona diskutujiciho
sipka

Vím, jak to myslíš. Já jsem se víceméně naučila existovat sama se sebou, ale stejně bych dala všechno, co mám, za jedinou spřízněnou duši. A myslím si, že bych mohla být skvělá kamarádka/partnerka, ale není mi přáno. Pro většinu je taková samozřejmost mít kámoše/holku/kluka, ani o tom nepřemýšlí, ale někteří to nemůžou mít, ani kdyby se přetrhli.
Ale nejvíc k nas…. je, když přijde nějaký „génius“ a dívá se skrz prsty na lidi, co jsou single/nemelou furt hubou/tráví čas doma/nechodí na párty 😀

Ale díky svému ubohému sociálnímu a milostnému životu konečně plně oceňuju Chůvu k pohledání:
„Asi máme moc vysoké nároky.“
„Ale no tak, vždyť bysme braly i gorily!“

Ikona diskutujiciho tauri 2023-01-14 17:13:31
Ikona diskutujiciho
sipka

Haha v práci mě taky pořád omýlali, že mam vysoký nároky, ale jakmile ty nároky člověk sníží, hned dostane na kokos, protože se smíří s „málem“ a nestojí si za svým. A když vidím co má pak ten, který radí druhým za partnera, tak škoda slov. Když si vezmu, že dřív někde člověk mohl blbnout v rybníce klidně nahej, pokud tam skoro nikdo nebyl a dnes by ho hnali po soudech za obnažování. Lidi už nejsou otevření tolika věcem a naučili se odsuzovat to, co není vhodný pro systém a pak se diví, že nežijou, protože vše má samá pravidla. Kdo si může dnes promluvit s někým o čemkoliv, aniž by se mu druhý smál, nebo toho nezneužil…Mě tenkrát okřikl starosta, že si hraju na dětským hřišti..to mě bylo tak 30. Prej, nečteš, jakej tam je psanej věk? A to je taky ono, lidi si hrajou na dospělý a myslí si, že mají jen povinnosti a blbnutí je jen pro děti. Přitom jít na skluzavku, nebo kolotoč a pořádně to rozjet je taky prča. A my jsme pak divní? Kolik lidí se dneska neusměje, protože jsou uvnitř mrtví/vyhořelý, jen proto, že si hrajou na moudrý a dospělý. A pokud jde o ubohý, milostný život :)) je fajn mít alespoň nějakou představivost a tam si to užívat, ale i to má své meze a pokud se nic z toho neplní, i to časem skomírá a člověk si to neužívá, jak by chtěl. Ale snad se to časem zlepší a nebudeme tu už brečet :)))

Ikona diskutujiciho nirvana 2023-01-15 00:34:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

probuh, nevíš Aluško kde vzal nějaký týpek (Petr P.) tady „ze stránek“ můj mail? 😶 to se dá nějak zjistit? napsal mi hroznou slohovku plnou nesmyslů a já doufám, že nepřijde další nebo ho holt bloknu no:D patrně se nemůže přenést přes to že se nebavíte, tohle je na pobyt na psychině… mě děsí že by mě někdo takový obtěžoval, dej na sebe pozor

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-01-15 16:29:23
Ikona diskutujiciho
sipka

Nedávala jsi náhodou tady někomu svůj mail aby tě mohl kontaktovat? Já mám dojem že ano. Poyman je stalker, který se rozhodl že u nás bude bydlet, vystopoval kde bydlíme a začal nás tam okupovat. V životě jsem ho neviděla, je to nějaký neléčený psychouš z internetu, který nechápe co znamená slovo NE. Stěhovali jsme se i kvůli tomuto, policie také řekla že pokud je těch prasat víc a ví kde bydlíme tak je stěhování jediné rozumné řešení, jinak nebezpečí stále trvá. Rozhodně nic nemaž, může se to do budoucna hodit policii.
Možná se ti vypisuje protože k psychiatrovi zřejmě nešel, pořád žije v iluzi že se mnou bude bydlet a třeba si myslí že se známe a že by se tak přes tebe mohl na mě dostat, nebo že by mohl něco vyslídit, co by mu pomohlo mě vydírat, nebo najít. Je to vyšinutý magor, žije úplně mimo realitu a může být nebezpečný.

Ikona diskutujiciho nirvana 2023-01-16 01:57:04
Ikona diskutujiciho
sipka

tyo, tak to si nepamatuju, že bych mu dávala maila, leda že bych si myslela že je normální a potřebuje s něčím pomoct, to je pak možné, ale běžně tenhle mail uplně na potkání nerozdávám 0.0 no každopádně snad už týpek neví kde teď bydlíš a budete mít svatý pokoj.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-01-16 14:22:39
Ikona diskutujiciho
sipka

Jemu ne. Ale s někým sis tady psala a říkala jsi mu ozvi se… a toho se psychopat mohl chytit. Mám pocit že jsi to byla ty, pár měsíců zpátky někde v diskuzi. Pokud bude psychopat obtěžovat víc čtenářů, můžeme vydat veřejné prohlášení a ukázat lidem trestní oznámení a videa co mi poslal. Když tolik touží po pozornosti, tak mu ji můžeme dopřát.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2023-01-15 07:55:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ten člověk mi napsal, že jsi nepochopila nějakou jeho potřebu a že tě proklel:D skvělý, hnát železnejma vidlema, faktžejo

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-01-15 16:39:19
Ikona diskutujiciho
sipka

Jeho potřeba je taková že je mu nějakých 41, je to zřejmě panic a hledá nějakou chudinku která by ho adoptovala. K mé smůle se bohužel upnul na mě a rozhodl se že se k nám nastěhuje. Dokonce i navrhoval, aby se o mě manžel s ním dělil… ano, úplně cizí stárnoucí čuňák chtěl po manželovi aby si mě mohl půjčovat.
Když nebylo po jeho, začal mě hledat a vyhrožovat mi že se zabije a bude mě chodit strašit. Na moji adresu se skutečně dostavil, ale to už bylo v době kdy jsem přežila napadení jiným úchylem (pachatelů bylo víc, podala jsem 4 trestní oznámení kvůli obtěžování) a kdy jsme byli nouzově vystěhovaní, protože to bylo jednodušší. Policie by mi přidělila ochranu, ale to by znamenalo ztrátu soukromí 24/7 a po dvou měsících už by mě chránit nemohli. Tak jsme se sbalili a odešli. Je mi úplně ukradenej, ale když obtěžuje čtenáře, tak ať si čtenáři klidně počtou co se mi dělo, co jsem musela přežít. Já nemám co tajit. Za to že po mě pasou psychicky nemocní internetoví šílenci nemůžu, je to bohužel odvrácená strana mého povolání a ať si to klidně lidi poslechnou, já je nebudu krýt.

Ikona diskutujiciho tauri 2023-01-15 18:37:38
Ikona diskutujiciho
sipka

To snad normálního člověka nemůže ani napadnout! Jak to vidím já, ze začátku by se dělil, ale pak by mu to bylo málo a zatáhnul by tě někam do sklepa, jako ten Fritz. Uplně tam vidim tu cikánku, jak řve na toho s kamerou: Ty úchyl vydrbaný, běž do p*če :)) No ještě, že máš normálního manžela, který to má v hlavě srovnaný a v kterém je opora.

Ikona diskutujiciho Samuel 2023-01-17 08:53:12 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Psychoušů je tu až přespříliš a nějak poslední dobou se jakoby úplně přemnožili, nebo spíš se už nemůžou tolik skrývat. Už aby ty energie tady byly tak silný, že je tyhle individua neustojí. Ale ty se svým nastavením, neměla bys účinnější požádat o ochranu nějaké vyšší síly než jen omezenou policii, nebo už jsi podobný rituál provedla? Já myslím, že v tvým případě by zafungovaly metody zrcadla nebo bumerangu. Co by se pokusili provést tobě by se okamžitě odrazilo k nim zpátky, pak by je určitě přešla chuť na podobné akce proti tobě.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-01-17 10:46:54
Ikona diskutujiciho
sipka

Jakože když tě pronásleduje nebezpečný trestanec nebo schizofrenik, tak nevolat policii, ale jenom se modlit? S kolika opravdu nemocnými lidmi jsi někdy měl problém? Kdo to zažil, ten ví, že takhle to opravdu nefunguje.

Ikona diskutujiciho Samuel 2023-01-18 10:32:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Několik psychoušů jsem od partnerky musel odhánět, ale takhle silný kalibr asi ne. Máš to teda dost drsný, tak snad se aspoň ta intenzita útoků snížila. Musel bych u toho být, abych vymyslel jak to řešit.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-01-18 13:43:28
Ikona diskutujiciho
sipka

Policie řekla, že nejlepší řešení je rozbít jim huby. Funguje to lépe, než podávat trestní oznámení… smutné, když ti tohle poradí lidé, jejichž úkol je takovým věcem zabránit.

Ikona diskutujiciho kiana 2023-01-20 23:33:59
Ikona diskutujiciho
sipka

Četla jsem tvoje vyjádření na youtube a bylo to hrozné (i s tím zvířetem..). Tvůj kanál byl super, ale články na webu jsou poslední dobou skvělé a některé mají výjimečnou úroveň (=hloubku).

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-01-21 09:50:24
Ikona diskutujiciho
sipka

děkuji, snažím se o to

Ikona diskutujiciho kiana 2023-01-20 19:11:43 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podle mě je každý sám sobě svrchovaný, co se týká svobodného rozhodování se, jestli chce být zrovna sám nebo ve vztahu. Pokud se mu zrovna (vzhledem k jeho okolí) vyplatí být raději sám, tak je single, a pokud se do někoho zamiloval (a je to vzájemné), tak má vztah. Z dlouhodobého (nekonečně dlouhého) hlediska bude každý ve vztahu, protože se polarity přitahují (mužská a ženská energie).

Proto nemám ráda poučky, že je rovnocenné být sám (=že si to někdo může vybrat na nekonečně dlouhou dobu: není pravda). Ale oproti tomu poučky, že by si každý měl vždy najít vztah také nejsou pravdivé (když nikoho vhodného nepotkal, tak není dobré být ve vztahu jenom proto, aby si odškrtnul položku „vztah“). Také není pravda, že se člověk musí naučit být nejdřív kompletní a naprosto šťastný o samotě, aby si mohl najít vztah.. (toto pomůže, aby mu matrix nemohl depkou z toho, že nikoho nemá, odčerpávat energii, ale pokud by neexistovalo zlo ani zlý matrix, tak by se to nikdo učit nemusel) Navíc člověk je šťastný i když je single většinou proto, že podvědomě věří, že pro něj někde existuje (např. do budoucna/v příštím životě apod.) partner. Takže to, že je spokojený single není úplně tak, že by chtěl být navždy single (nebo vy byste byli spokojení ve svém single životě, pokud byste věděli jistě, že nikdy žádného partnera mít nebudete = že pro vás žádný partner vhodný není, nikdo na vás nikde ani v daleké budoucnosti nečeká, nikdo by vás už nikdy nechtěl apod?). Asi by se s tím člověk mohl časem nějak vyrovnat/smířit, ale chci vidět ty lidi, kteří hlásají, že musíme být šťastní o samotě, jak by si to s tímto vědomím oni sami užívali. A naopak když někdo tvrdí, že člověk nemůže být šťastný když zrovna není ve vztahu, tak právěže může (díky podvědomé jistotě/naději do budoucna) a může být single šťastný krátkodobě i dlouhodobě, ale ne „navěky“.

Na vztah jsou zapotřebí dva lidé, takže to nikdo nemá jen ve své moci (že by to byla vždy jeho vina, pokud je sám). Nebo že by každý, kdo si řekne „chci vztah“ díky tomu, že se takto rozhodl, potkal vždy někoho vhodného. Když si to vezmeme tak, že se k sobě nejvíce hodí vždy jen konkrétní muž s konkrétní ženou a dejme tomu na sebe vždy díky přitažlivosti nějak někdy někde narazí – co když si jeden z nich řekne „chci být celý život single“, tak jeho protějšek bude také sám a není to jeho rozhodnutí ani jeho vina. Naštěstí když jeden z těch dvou udělá takto špatné rozhodnutí (na kterém si trvá), tak se na nehmotné úrovni z vzájemného vztahu „vyvážou“ a už spolu nikdy nebudou, protože ten, kdo za to nemohl, se spáruje do nehmotného svazku s jiným partnerem (jelikož někdo, kdo chce být celý život sám, pro něj nemůže být nejvhodnější partner..). Neberu to ale tak, že by každý mohl být téměř s kýmkoli (že by si řekl „teď si najdu partnera, který bude mít hezký vzhled, dobrou práci a určitou povahu“ a splňovalo by to 10 lidí v jeho okolí a bylo by víceméně jedno, s kterým z nich se spáruje..). To podle mě není vztah, ale hraní rolí.

Ikona diskutujiciho kiana 2023-01-20 23:30:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A to jsi měla kdysi ještě jednoho nápadníka – když jsem měla ještě blog tak sem do komentářů psal kluk, který měl taky blog – pozval mě na rande a po čase (to bylo trochu složité – byl takový toxický) jsme spolu začali chodit. Po nějakém čase chození mi řekl, že chce být duchovní guru a mít harém a se mnou chodil asi aby se dostal k tobě (jestli jsem to dobře pochopila, ale možná nás chtěl do harému obě – on těch holek balil ještě víc). Pak to ale vzdal, protože říkal, že tě chrání tm (kterého se bál), a tak se k tobě prý nedostane – což bylo podle něj špatně. Po čase s „duchovnem“ (v jeho podání) přestal (i když ještě kvantuje) a já jsem s ním chodila dál než si najdu někoho nového, ale nakonec jsem se s ním rozešla, protože mě takový vztah (když nejsem zamilovaná) nebavil. Je to můj poslední bývalý (podle mě máš štěstí, že jsi s ním neměla tu čest, ale kdyby ho nějaká holka chtěla, tak na něj nežárlím, protože jsem s ním ve vztahu nebyla spokojená, takže i kdyby se doopravdy změnil a začal být konstruktivní, tak bych o něj už stejně neměla zájem kvůli špatným vzpomínkám).

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-01-21 09:52:04
Ikona diskutujiciho
sipka

Napiš mi prosímtě soukromě jeho jméno a příjmení, ať vím kde si mám dát red flag a ban.

Jinak je mi tvé zkušenosti líto. Musí to být pro ženu hrozně ponižující a nechutné.

Ikona diskutujiciho Amigo 2023-01-21 10:06:47
Ikona diskutujiciho
sipka

Vždyť to je přece totálně šílený!! To nebyl nápadník ale psychopatickej sexuální predátor. Přivázat izolepou se kandelábru, stáhnout trenky, nasekat mu na řiť a nechat na hambě zmr-a plesnivýho!

Ikona diskutujiciho Růža 2023-01-21 10:07:31
Ikona diskutujiciho
sipka

:O to pro tebe muselo být strašný kiano. to je hrůza.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2023-01-21 18:23:56
Ikona diskutujiciho
sipka

fuj. to nebyl ani duševní mrzák, ale prostě jenom úchyl. nesnášim

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-01-21 18:38:56
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to hnus. Je možné že mi i něco psal, když budu vědět jméno tak se podívám co to bylo.

Ikona diskutujiciho kiana 2023-01-21 19:51:52
Ikona diskutujiciho
sipka

Příběh jsem víceméně popsala v mailu (jen to nejdůležitější a některé ošklivější detaily jsem vynechala – ale v žádné trojce jsem s nikým nespala, z toho jsem měla tenkrát akorát hodně špatné emoce, ptž to bylo extrémně nechutný – a strašné je, že některé ty zmanipulované holky by do toho snad šly – tak to tenkrát u jeho kamarádky v jednu chvíli vypadalo), tak snad se ti z toho neudělalo zle. Ještě jsem zapomněla uvést, že za duchovno vydával sexuální a duševní úchylky (proto jsem toto psala nedávno na web – že to někdo dělá) a vymanění se z matrixu pro něho znamenalo, že nikdo nebude mít žádné následky za jakékoli činy. Do popsané zkušenosti jsem moc nepsala co chtěl Alušce, ale prý se s ní scházel ve snech tak si myslel, že o něj bude mít zájem + lezl po jakémsi společenském žebříčku slávy pořád jakoby k slavnější holce (nechápu k čemu si myslel, že mu to bude – když muž má zabezpečit ženu a ne naopak :D). Sem psal jeden „balící“ komentář kdysi o tom, že andělé jsou pouze naší projekcí/vycházejí z nás. Nevypadalo to jako balící komentář, jenže on se někdy snažil holku balit tak, že jí bude oponovat v tom co ona hodně zastává (=vyvolá nějaké emoce) nebo jí nějak jinak rozhodí/odebere energii = vytvoří slabé místo, přes které pak už dál působí (něco jako trauma bonding). Nevím, jestli ostatní jeho komentáře byly balící, ale tento ano (a uznal, že to nezabralo..). Já jsem mu říkala, že jsem neměla o žádné učení, při kterém někdo působí na moje slabá místa nebo traumata, zájem (chtěla jsem jen kluka se kterým budu chodit a ne abych se od něj poníženě „učila“ – když se budu chtít od druhých lidí vzdělávat, koupím si knihu, zajdu na seminář atd.). Nakonec jsem zjistila, že se od něj ani absolutně nemám co učit, protože vím snad všechno líp než on (a on jenom mele nesmysly). Pak mi zase říkal, že se chce učit on ode mě.. Podle mě vztah není o tom, že jeden druhého učí duchovním věcem (měli by ti dva být snad na podobné úrovni..). Vztah je jenom o tom, že si rozumí, mají spolu dobré emoce atd. (není za tím žádná skrytá „agenda“ proč být spolu nebo tak – prostě se mají rádi).

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-01-21 20:13:49
Ikona diskutujiciho
sipka

Jenom magor si může myslet, že na někoho udělá dojem, když se v diskuzi bude chovat jako vůl. To jsou psychopati co si myslí že se z nich každý pokaká a že se svět točí jenom kolem nich. Že někomu napíšou komentíček a on se z nich jako úplně rozloží, protože oni jsou tááák úžasní a chytří. 😀 Takových trapáků už tu za ty roky bylo… i hysterek co se mohly pokakat že jim tady nevycházejí komentíky tak šly pomlouvat na blogísek a litovat se že nechci slyšet jejich pravdu kterou by si tak přály mi cpát a ono jim to nejde. Mentalita dětiček z mateřské školky.
Já nejsem na toto vůbec zvědavá. Jinak ano, z toho čtení se mi sice udělalo blbě, ale pak se mi ulevilo, zřejmě ho neznám.

Ikona diskutujiciho tauri 2023-01-21 20:35:25
Ikona diskutujiciho
sipka

Tady se to zase rozjelo :)) Z našeho světa, žen a mužů (zde na stránkách) zatím vidíme jen ty nejhorší případy, které nás potkaly, ale aby člověk natrefil na normálního, který má podobné vibrace je skutečně zázrak. Nevím, jak to s námi matrix zamýšlí dlouhodobě, ale je těžký žít s tím, že matrix podporuje fakt jen blbce, kteří nemají morální hodnoty a hlubší pojetí života.
Těžko si dovedu předtsvit, že člověk na sobě maká a umře třeba starý, strhaný a sám…kdežto kdejakej blázen má už hromadu potomků, kteří všude vyřvávají, dělají bordel a vlastně jsou borci a my jen blbci, do po nich uklízíme, zvyšujeme vibrace, ale nic z toho nemáme. Jen si z nás dělají šoufky a parazitují na těch uvědomělejších a silnějších.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek