Životní potřeby, které musí člověk naplnit, aby nezhasnul ani nevyhořel | Přednáška

3.7.2019 v Psychologie 30

Psychiatr Max Kašparů vysvětluje, že člověk má šest základních životních potřeb, které musí být naplněny, aby byl šťastný a psychicky vyrovnaný. Možná, že se necítíte v životě dobře a nejste si jistí tím, proč to tak je. Následující krátké video vám možná odkryje důvod.

Je to úryvek z delší přednášky, která je O depresi, syndromu vyhoření a o tom, co je potřeba dělat, když se nám vybijou baterky a máme všeho po krk. Přednáška je velice plodná a obsahuje řadu zajímavých zkušeností z praxe psychiatra. Pokud máte čas a chuť, podívejte se na celou, Max zde sdílí mnoho dalších cenných rad a poznatků, které se vám mohou hodit.

Je zajímavé, že zde Max (asi neúmyslně) potvrdil jednu ,,konspirační teorii“, když řekl, že četl v učebnici psychiatrie, že ,,homosexualita byla vyňata ze souboru sexuálních deviací ne z důvodů medicínských, ale byly za tím politické vlivy“. On se jako student ještě učil, že je to druh sexuální deviace, ale později došlo ke změně a tato deviace se oficiálně zařadila jako normální druh sexuality, aby mohlo dojít právě k tomu, co teď všude vidíme. Takže jsme tím skutečně cíleně masírovaní, nic není náhoda.Komentáře

Ikona diskutujiciho armag 2019-07-03 04:05:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ta homosexualita také souvisí s tím, že ve vodě jsou obrovské hladiny ženských hormonů z antikoncepčních pilulí a tu vodu pijí muži, takže to má vliv i na jejich hladiny hormonů.

Za homosexualitu se zavíralo do blázinců před rokem 1989. Takže všichni ti doktoři, kteří dnes tvrdí že to je normální, pokud za nimi přišel před rokem 1989 nějaký buzerant, tak klidně posílali ty dnes „normální“ do léčeben.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-07-03 08:07:54
Ikona diskutujiciho
sipka

tak to byl zase opačný extrém…

Ikona diskutujiciho Jirka 2019-07-03 18:06:52
Ikona diskutujiciho
sipka

Přehnané a nepřesné. Hormony jsou ve vodě posledních pár desítek let, potíže s homosexualitou má lidstvo co jeho paměť sahá. A ano, za h. se zavíralo před r. 1989 … možná tak asi sto let před tímto datem …. U lidí, kteří to nepamatujou, nebo se nezajímají o konkrétní problém, můžete podobnou zkratkou vyvolat dost překvapivé závěry ;-).

Ikona diskutujiciho MUDrland Wenca 2019-07-03 19:44:18
Ikona diskutujiciho
sipka

Estrogeny jsou i v jablkách z hitlermarketu. Normální jabka mají tendenci ke střídavým úrodám, jeden rok se přeplodí a mají obrovské množství malých jablek. Druhým rokem strom odpočívá a nemá většinou žádné. Kdo chce mít jabka větší a každým rokem, musí jabka přetrhávat v době utváření plodů, aby je strom utáhl a nevysílil se.
Jablka z hitlermarketu se pěstují jinak. Producent je musí do hitlermarketu dodávat ve stejné velikosti a každou sezónu. Protože si nemůže dovolit zaměstnance kteří by se zabývali probírkou plodů, dělá to jinak. V době kvetení se jabloně postříkají fytoestrogenem, aby se snížila klíčivost pylu, tzn.aby se omezila mužská, oplodňující síla. A muži kteří jí tyto jablka pravidelně, z nich logicky žádní kanci nebudou.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-07-03 20:45:51
Ikona diskutujiciho
sipka

Hitlermarket 😀 mně estrogen neva, golden delicious jsou moc dobrý… 😀 ale já jsem holka a abych se přiznala, i chlapi mám ráda lehounce zženštilý. a když se tak poslouchám, už si taky připadám hodně ovlivněná moderní dobou.

Ikona diskutujiciho Nika 2019-07-03 06:33:43 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To nie je potvrdenie žiadnej konšpirácie, Max je katolík ako remeň, tam je pôvod jeho názorov.

Ikona diskutujiciho Jirka 2019-07-03 18:00:40
Ikona diskutujiciho
sipka

Fakta o homosexualitě jsou celkem dohledatelná, kdyby snad o to někdo stál. Zejména ale asi pro anglofonní jedince. K vyškrtnutí h. ze seznamu onemocnění došlo nejdříve v USA, rok z hlavy nevím, pak postupně pod US nátlakem to migrovalo do Evropy. Nestalo se to pod vlivem nějakých nových medicínských faktů, ale po delší čistě politické debatě o problému.
Stalo se to v zemi, ze které vzešla „politická korektnost“ se všemi jejími zhoubnými důsledky a stalo se to asi zhruba v podobných letech, kdy myšlenka „p.k“ začala lidem otravovat hlavy. Kdo to chce vidět jako konspiraci, jistě klidně může. Já osobně vystačím s představou obecného blbění lidstva, rodícího se v USA, vlivem špatného kolektivního svědomí amíků vůči genocidě indiánů a zotročování černochů.

A k tomu, abychom h. označili za nemoc, nepotřebujeme být lékaři ani katolíci – h. má vážné potíže s rozmnožováním, je pro něj obtížné mít děti, tedy jde o nemoc, postihující reprodukční chování lidí. Tady zdravý rozum myslím stačí, je to prostě nemoc, jako mnoho jiných, nic víc, nic míň.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-07-03 18:55:23
Ikona diskutujiciho
sipka

Jednou jsem slyšela zajímavou definici, že je homosexualita ,,slepá větev lidstva“, protože z ní neproudí další generace, tudíž neexistuje omluva pro to, prezentovat ji veřejnosti jako ,,normální a zdravou“, jenom aby se náhodou někdo necítil špatně. Jenomže kam dojdeme, když přestaneme říkat pravdu a budeme se bát používat přesné výrazy z rámci korektnosti a neofenzivnosti vůči všem a všemu… čím víc jsme jako společnost zhýčkaní, tím víc přestáváme používat přesné výrazy, pořád víc se oklešťuje právo říct svůj názor, pořád víc a víc se tu rozmáhají zkoubné živly které by nikdo ještě před pár lety netoleroval. Já jsem například úplně v šoku z nové kauzy, úchyláci na internetu, kteří na sociálních sítí loví malé děti. Malá holčička má do hodiny od založení profilu jen na základě zadaného věku 40-50 nabídek k sexu. Tohle dřív nebylo!!!! Za mě tohle nebylo a je to pár let… z lidí rostou prasáci, kteří postrádají skutečné morální kvality a hodnoty a i když se tady všude oháníme ohleduplností a korektností, ve skutečnosti se děje přesný opak, lidi jsou rozežranci a neberou ohledy na druhé a už vůbec ne na malé děti, které to poškozuje a které z toho ještě nemají rozum. Bude o tom letos v kinech dokument, prý je opravdu brutální a jde až na kost. Sem vedou ty uvolněné mravy a oklešťování svobody slova, že si lidi začnou dělat co chcou, jsou dekadentní, neznají hambu a nezastaví se před ničím. https://www.youtube.com/watch?v=Et55DdJN5aw

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-07-03 20:41:21
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, pedofilie se dost rozlézá. To je hnus a tak trochu mi opravdu připadá, že to veřejnost toleruje víc a víc.

Ale jinak… Mno každý jsme jiný, homosexualita je přeci daná, ten člověk s tím stejně nic nenadělá a když mu řekneš, že je „slepá větev“ bude se akorát cítit blbě. Přeci kdo neni na stejný pohlaví od přírody, tak se nepřeorientuje jen kvůli tomu, že se o tom mluví…Takže bych správně měla být čistě heterosexuální jednotka, která bude spát jen s tím s kým by chtěla děti a rozhodně bude v budoucnosti chtít rodinu? Tak vypadá správný ovčan? No to mě teda ani nehne. Upřednostňuju osobní svobodu a kariéru, zase jsem pro společnost prospěšná jinak(ač teda na nějakou společnost kašlu, ať se o sebe každý postará sám). Nejsem ani „klasická žena“ a je mi to fuk, jsem to já. Mnohem lepší než abych byla něčí přikyvující slušňounká ženuška.

Každopádně je ale teda blbý, že zanikají takové ty hranici ohledně toho, co už je a není vyloženě úchylný… Bylo to „úchylný“ z určitých důvodů.

Ikona diskutujiciho Lenka 2019-07-03 16:41:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Prepacte p.armag
ale take hluposti, co pisete ze „pred 1989 sa homosexuali zatvarali di blazinca“ je hruba loz, klamstvo a zavadzanie mladych ludi, kt.vtedajsiu dobu nezazili.
Preco, z akeho dovodu tak klamete a zavadzate?
Ak poznate z Vasho okolia homosexuala kt.zavreli do blazinca, musel mat na to psychiatricku diagnozu.
A ze OKREM psychiatrickej diagnozy, bol aj homos je ina vec.

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-07-03 18:28:57
Ikona diskutujiciho
sipka

Armag je takový zvláštní diskutující.
Na spoustu článků má svůj názor,který ale je určitě správný
a mívám pocit že si myslí,že by mohl
Alušku učit. To ale poznáš sama,myslim že jeho komentáře už pár lidí zvedly ze židle,mě tedy určitě.
Já se narodila 1965 a o tom co tady psal taky nic nevím.
Jinak nejsem si úplně jistá,ale myslím že někde psal že je mu 34.
Jestli jo,tak tu dobu určitě nezažil

Ikona diskutujiciho armag 2019-07-03 18:33:59
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak tady jste hodně vedle. Byla to normální diagnóza a StB, když chtěla někoho potrápit a věděla, že je homouš, tak mu zařídila pobyt v léčebně. Sežeňte si materiály z té doby. V určitých kruzích – hlavně uměleckých byla homosexualita docela rozšířená a StB toho dokázala využít. Před rokem 1989 byl trestný třeba i pokus o sebevraždu nebo sebepoškozování.

Právě proto je tak zvláštní, že všichni sexuologové a psychiatři, kteří v té době léčili homouše najednou obrátili a tvrdí, že je to normální.

Ikona diskutujiciho kalia 2019-07-03 22:03:51
Ikona diskutujiciho
sipka

armag: zvláštní to není, člověk v práci nemá svobodnou vůli a papouškuje to, co musí

Učitelé učí to, co mají v osnovách. Doktoři jedou podle toho, co se v dané době považuje za nemoci. A spousta dalších povolání (ne-li všechny) je založená na tom, že člověk nejedná sám za sebe, ale za „firmu“ / „stát“ apod. Takže dělá a říká to, co se po něm chce.

Nyní je to zařízené tak, že já jdu do práce = dělám pro někoho jiného to, co on chce a za to dostanu peníze, které vyměním za něco co chci já (tzn. někdo zase splní moje přání). Blbé je, když takhle jde např. pilot chemtrails letadla do práce splnit někomu přání rozprášit např. nové nemoci na lidi – blbé je to v tom, že ten řidič chemtrails to rozprašuje vlastně i na sebe. A za vydělané peníze si pak může pro sebe koupit léky a nula od nuly pojde. Takže tento systém je ve své podstatě BLÁZINEC, protože to je naprosto padlé na hlavu. Realita je společná, a tak není možné plnit přání sobě a zároveň zaměstnavateli (pokud jsou ta přání protichůdná), a přesto zde máme takto nastavený systém.

Ikona diskutujiciho df 2019-07-03 22:58:26
Ikona diskutujiciho
sipka

armag: v poslední době sem vnášíš spousta poloinfo jak z pera a nebo hlásných trub vládnoucí garnitury. Můj pozorovací úhel zahrnuje, vyprávění praprarodičů (rakousko uhersko), prarodičů (první republika, nástup socializmu) a zažil sem zatím socializmus a současný stav. Přečet a utřídil toho fakt hromadu, mozaika je rozsáhlá. Měl by sis tedy alespoň nastudovat a posoudit kdo byl lenin, kdo byl chruščev a jak se jim stalin vymknul z ruky (myslím teda sionistům, ilum. a jezuitům). Pořád sem vnášíš kgb a podobně, ale vůbec nemáš přehled proč se tak dělo a pod čí taktovkou.

Nehodlám se s tebou pouštet do nějakých diskusí a vysvětlování, to teda ani náhodou, na to fakt nemám čas ani chuť.

Tady tuto činnost jisi spustil až od nového webu alušky, nebo si ji zintenzivnil, určitě se to dá dohledat. Myslel sem si, že zvolené barvy webu svými frekvencemi dost odradí.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-07-04 07:54:58
Ikona diskutujiciho
sipka

armag je údajně placený troll, osobně o tom ještě nejsem zcela přesvědčená, podle mě je to spíš brouk pytlík co všude byl a všechno četl

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-07-03 17:21:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo Max Kašparů je katolík,dokonce je myslím jáhen,to ale nic nemění na tom,že je to odborník který už pomohl moc lidem.

Blbne ještě někomu
zobrazování komentářů? Když jsem včera večer psala komentář ke článku o energiích
byla tam 0,tak jsem myslela že ještě nikdo komentář neposlal. Dnes jsem
zjistila,že jsem byla asi 11tá první byl komentář od-Hana
už v 9:36

Ikona diskutujiciho df 2019-07-03 21:02:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podařilo semi vzpomenout si kde je umístěn tento článek: http://energieupramene.blogspot.com/2017/06/homosexualita-se-da-lecit.html a tak dávám odkaz. Ten kdo ještě není a nebude biorobot, nebo užitečný idiot (naštěstí drtivá většina zdejšího čtenářstva není ani jedno), to cítí tak jak to je a ne jak mu to chtějí nařídit.

Ikona diskutujiciho Andy 2019-07-03 21:34:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Armaga je lepší úplně ignorovat a jeho komentáře nečíst, už to prdím … s takovýma to nemá smysl

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-07-04 09:39:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě poloinfa štvou protože se z komentářů starších lidí zde učím o věcech, o kterých vím zatím velké kulové a dotvářím si podle toho názory… Chápu, že je to můj problém, ale i tak.. 😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-07-04 09:42:08
Ikona diskutujiciho
sipka

ok, v tom případě si pamatuj že jak je nahoře nadepsané ,,armag“, tak je to spíš pro zpestření 😀

Ikona diskutujiciho Sebastian 2019-07-04 21:15:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

@Alue
Myslim ze “armag” nech je uz cim chce, zapaja svojimi komentmi do diskusie ovela viac ludi.
Pretoze ludia citaju a reaguju. Castokrat by len citali a nic.
Takze moj nazor je, ze urcitym sposobom obohacuje diskusie…
Zas na druhej strane, nechapem preco reakcie niektorych diskusii su vcelku dost agresivne. Ved si tu len vyjadrujeme svoj nazor – nie je to bojisko… 🤔

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-07-04 21:46:21
Ikona diskutujiciho
sipka

To je pravda, tím je armag přínosný. Postrčí k akci lenošnější diskutéry a tím vzniká lepší zpětná vazba. Co dokáže fakt naprdnout je situace, kdy se s něčím pachtíš, vidíš jenom čísla, ale reálně ti nikdo neřekne, jestli mu to něco dalo a jestli ses nepachtil zbytečně. Lidi to berou jako samozřejmost.. v poslední době se mi to zdá o hodně lepší, no a jindy to zařídí armag. Ještě je na něm zajímavé, že si nic nebere osobně. Nejednou dostal stěrkou po hlavě, nejenom od čtenářů ale ode mě taky a je zajímavé, že si z toho nic nedělá, neuráží se a umí vždycky dál vést diskuzi na neosobní téma, ani nevrátí tu stěrku zpátky, nebo jsem si toho spíš nevšimla. Tak buď je to fakt excelentní troll, nebo je naprostý diplomat, nebo si zanadává doma za komplem kde ho neslyšíme a pak píše zpatra.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-07-04 22:31:12
Ikona diskutujiciho
sipka

„Ještě je na něm zajímavé, že si nic nebere osobně.“ – to hodně obdivuju. Taky se o to snažím, je to totiž velice dobrý způsob jak růst a učit se. Ale zatím mi to tolik nejde.

… Mimoto se rozhodně nepachtíš zbytečně.

Ikona diskutujiciho df 2019-07-05 09:51:54
Ikona diskutujiciho
sipka

sebastiane a aluško: tak přesně tohle mě včera napadlo a chtěl sem o tom napsat, jenže už to nějak nedopadlo. Měl sem dovču abych s čímsi víc pohnul, pořád sem byl vyrušován a pak sem na to prostě zapoměl. Ano, dělá vlastně medvědí službu, jenže to zde čte spousta mladých lidí kteří ještě úplně nevědí jak to celé je a bylo. Dožere mě a zvedne ze židle když článek který vyjde a je jako vždy v pořádku, se snaží otočit, zprofanovat. Je to takový tester zdejší čtenářské základny a mě moc těší, že mu to mladí omydlí o hlavu i bezemne. Trolit zde není vůbec jednoduchý a to mě těší, je zde hromada pokračovatelů – světlonošů, lepší budoucnost tedy je na cestě.

Rozhodně se aluško nepachtíš zbytečně, pochvalu dostáváš v duchu, nemusí být napsaná. Pokračuj prosimtebe dál, zbytečné to není.

Ikona diskutujiciho amai 2019-07-05 10:00:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tak homosexualita je obsazení jednoho těla dvěma dušemi, z nichž ta co nemá si uzurpuje právo být dominantní.

Ikona diskutujiciho Jirka 2019-07-06 12:14:33
Ikona diskutujiciho
sipka

To zní zajímavě. Kdyby to tak bylo, znamená to jednak, že duch/duše lpí na své minulé sexuální identitě, což bych nečekal – převtělujeme se podle všech teorií co jsem o tom četl, padni kam padni, pohlaví se mění, nač by se tedy duch zatěžoval svou sexuální identitou.
Druhá zajímavá věc je, že lidi, kteří toto berou vážně, taky berou vážně celou řadu způsobů, jak se případné další duše/ducha zbavit. Takže vyléčení z homosexuality by mělo být nejen možné, ale ne až tak obtížné. A tady vidím důvod, proč tomu já moc nevěřím: ještě jsem nikde nečetl ani neslyšel o (vy)léčení homosexuality nějakou formou vymítání apod. Jasněže – nevím samozřejmě všechno, takže pokud víš, rád se dám poučit.
Ale moc se mi to nezdá.

Ikona diskutujiciho pavel-))) 2019-07-05 18:31:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

armag má v některých věcech pravdu v tom že homosexuálové končili v blánzincích a někdy je i zavřeli do obyčejný basy říkali mi to kolegové z práce co půjdou brzy do důchodu dřív se homouši museli hodně skrývat ono stačilo když tě někdo nařknul z homosexuality a už u ti dělali diagnozu jestli si nebo ne a pokud ano mohl si tam zůstat dost dlouho dneska je jiná doba homouši si kladou nehorázné požadavky jako adopce dětí homosexualní snatky a podobné nesmysli

ja homosexualy považuji za hrozbu pro společnost sami to vidíte co dnes předvádějí to je jedna zvrácenost za druhým dnes zastávají vysoké posty v evropské unii i ve vládě a tito lidé podsouvají své hodnoty nám obyčejným lidem ovlivnují stím naše dětí a kazí je jedine rozumné řešení je zakázat propagovaní homosexulity

amai tělo nemůže obsahovat dlouhodobě dvě duše to by to tady pak vypadalo-)) si nedovedu představit

Ikona diskutujiciho Efs 2019-07-06 10:30:45
Ikona diskutujiciho
sipka

Ale může, Pavle, někdy dokonce i více. A není to v této době a v naší zemi nic mimořádného ani vzácného. Stačí dát do vyhledávače něco jako „přisedlík“, „Tajemství zbloudilých duší, Edith Fiori“, „diskarnát“… Jako jedna z oprávněných příčin se jeví i přisednutí diskarnáta opačného pohlaví a jeho přebírání vlády nad hostitelem.

Hezký den

Ikona diskutujiciho pavel-))) 2019-07-06 15:36:18 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ale proč by se chtěli nacpat dvě duše do jednoho těla když muže mít každá své vkastní tělo napadá mě jedině blizké vztahy během života to by vysvětlovalo že se pak duše nechtěji od sebe odloučit a tak vlezou do jednoho těla ale to mi přijde ujetý doporučuji to na nákým homouši vyzkoušet pokud bude souhlasit pokud by se to prokázalo že je v těle více mohli bychom zahájit masovou léčbu homosexuality doporučuji experiment provést a pak nás obeznamit z výsledky a odehnat nežadouci
nakvašenou duši která tam byla bude už snadne

Ikona diskutujiciho Efs 2019-07-07 09:13:40
Ikona diskutujiciho
sipka

Velmi jednoduše, Pavle. V atmosféře materialismu, který zde vládl a ještě včil má velmi silnou pozici, mnoho duší po smrti hmotného těla neodešlo včas tam, kam se patří odejít. Jednoduše proto, že nevěřili, že odložením hmotného těla nic nekončí, byli zmatení, že zde jsou, ač si jich nikdo nevšímá a nebaví se s nimi… Plácali se na Zemi, až se jim mezitím zavřela cesta „nahoru“ a oni zůstali zde. Nemajíce jak přijímat energii, usazují se na určitých místech (strašidla, poltegeisteři) nebo se stávají parazity na žijících osobách. Svým hostitelům ubírají energii, kterou potřebují a neumí si ji opatřit jinak. Mohou je ovlivňovat svým chováním, zvyky, závislostmi, otisky svých nemocí a emocí a potíží a často to dělají. Potíže, které hostitelům způsobili, najednou nebo postupně po jejich odvedení (což není naštěstí nic nesnadného) zmizí. Je ovšem potom potřeba pracovat na posílení své ochrany. Nebudu více otravovat, je to na samostatný článek, mohl bych psát i o své zkušenosti nebo o příbězích ze svého okolí, ale necítím se být tolik způsobilý, odkážu raději znovu na můj příspěvek výše. Kdo hledá, najde snadno.

Hezký den

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek