Zlé oko: Poznejte sílu zlovolné kletby a braňte se

11.10.2019 v Návody 5

V mnoha částech světa existují zmíňky o ,,Zlém oku“. Patří sem například Egypt, Sýrie, Turecko, Řecko, Itálie, Jižní Amerika a Izrael. V tomto článku se podíváme na to, co přesně je zlé oko, jak se před ním chránit, jak ho na sobě zjistit a jak se ho případně zbavit.Zlé oko
V mnoha magických / pohanských / folklórních / náboženských praktikách můžeme vidět společné přesvědčení, že mysl / energie / záměr / pocity / aura jednoho člověka mohou ovlivnit druhého konstruktivním nebo destruktivním způsobem. Dávné čarodějnice, šamani a léčitelé velmi dobře věděli, že nejhlavnější smysly, které lidé používají, jsou zrak a sluch. Vůně, chuť a dotek obvykle hrají v našem každodenním životě stejně důležitou roli, ale pokud jde o interakci s ostatními lidmi, tyto smysly hrají vedlejší roli.

Pro mnoho lidí, kteří se snažili spirituálně rozvíjet, bylo – a stále je – velmi běžné, že se izolovali od vnějšího prostředí, aby dosáhli zostření zbývajících smyslů, včetně mimosmyslového vnímání. Proto je noc, kdy je tma a nic se neozývá, ideální doba pro trénink, protože hlavní dva smysly jsou izolované a ostatní se tak posilují.
Tohle se děje také u lidí, kteří ztratili jeden ze svých smyslů a všechny ostatní smysly se stávají silnějšími a ostřejšími, aby kompenzovaly tuto ztrátu a pomohly při přežití jednotlivce. V mnoha kmenech byly slepé čarodějnice považovány za velké věštkyně, které byly schopné vidět za hmotný svět. Byly respektovány a opečovávány, protože poskytovaly jedinečnou službu komunitě.

Není to žádné překvapení, že projev a přenos energie následuje cesty, kterým důvěřujeme a více je využíváme: naše oči a naše ústa. Pojem Zlé oko vychází z přesvědčení, že pohled postačuje k tomu, aby předal destruktivní zátěž energie z jedné osoby na druhou. Pod pojmem destruktivní energie nemyslím jen nenávistný pohled, ale také žárlivost, extrémní obdiv, sebelítost nebo touhu vlastnit. Kromě toho může být Zlé oko předáno úmyslně nebo neúmyslně, což znamená, že osoba, která je zasažena Zlým okem, o tom nemusí vědět.

Z psychologického a sociologického hlediska si lidé vždy navzájem konkurovali. Domnívají se, že ten kdo vlastní nejvíce, je vítězem života a že tak lze dosáhnout štěstí. To lze snadno zjistit pouhým pozorováním nebo dotázáním se náhodných lidí kolem vás, jaké je jejich vnímání peněz a věcí. Každý má svůj příběh o tom, jak ho někdo podváděl nebo se s ním hádal o peníze – většina zemí vyhlašuje válku za zdroje a většina největších zločinů na světě se děje kvůli kontrole zdrojů (peněžní, sexuální, územní atd.) To samé se děje se znásilněním, krádeží, vraždou, obchodování s lidmi, násilím gangů, drogovými válkami – za vším stojí stejný motiv.
Totéž se děje s firmami, které si navzájem konkurují v kontrole nad tržními podíly. Jak vidíte, seznam je nekonečný.
Po popřemýšlení o všech výše uvedených skutečnostech můžeme všichni vidět, že Zlé oko je pouze špička ledovce. Je důležité starat se o sebe a energii, kterou přijímáme a přenášíme v našem každodenním životě a v našich interakcích s ostatními lidmi. Změnou sebe změníme svět.

Jak se preventivně chránit před zasažením Zlým okem a jak se ho zbavit?
Před zlými  a nepřejícnými lidmi se úplně schovat nemůžete, takže je nejlepší používat nějaký druh energetické ochrany. Možností je celá řada a pro příklad si pár dobrých nápadů ukážeme.

Modrá barva:
Má údajně ze všech barev nejlepší schopnost odrážet zlou energii a kletby, takže je dobré se do ní oblékat. Z materiálů je k tomuto účelu nejvhodnější pravé hedvábí. Nemusíte v něm být oblečení úplně celí, stačí jen košile nebo halenka. Oblečte se vhodným způsobem když jdete někam, kde cítíte potíže a předpokládáte výskyt zlých lidí, co vám nepřejí dobro.
Asyřané měli ve zvyku používat korálky tyrkysové barvy, aby se chránili před Zlým okem. Pokud byste rádi k tomuto účelu využili šperk, zvolte modrý nebo tyrkysový.

Křišťál
K odstranění destruktivních energií a prokletí se používá rituál k deaktivaci křtu. Tento rituál s přehledem odstraní i kletbu Zlého oka. Návody jak s křišťálem pracovat, abyste se zbavili destruktivních energií a prokletí, najdete v knize Anděl strážný. Křišťály speciálně vybírané k tomuto účelu jsou na stránce Alue.cz.

Amulety
Vhodně vybraný ochranný amulet může minimalizovat nebo zcela zabránit riziku, že vás nějaký nepřejícník nebo závislák prokleje Zlým okem. Můžete se rozhodnout pro pasivní symbol, doporučit lze hlavně Sluníčko vhodného tvaru. Nebo můžete nosit aktivní amulety a ochranné pomůcky, jako je například Energetický krystal, který chrání před útoky destruktivních energií a bytostí. Energetické krystaly můžete vybírat na stránce Alue.cz.

Česnek
V Řecku lidé věří, že česnek může zabránit Zlým okům. Obvykle v kombinaci s amuletem v podobě modrého oka. Používá se to i jako dárek pro nové podniky a firmy k zajištění úspěchu a k minimalizaci překážek.

Jak odhalit Zlé oko
Nejprve se podívejme na příznaky osoby postižené zlým okem.

PŘÍZNAKY
FYZICKÉ: Náhlá nemoc jako nachlazení a chřipka, která přetrvává, nebo se opakuje. Slabost, bolest hlavy a migréna, zvracení a bolení žaludku, palpitace – silné bušení srdce, otupělost, pocit chladu nebo horka, ztráta chuti k jídlu, ostrá nevysvětlitelná bolest, vyrážka a záhadné problémy s pokožkou.
DUŠEVNÍ: Nesoustředěnost, ztráta paměti, iracionální myšlenky, destruktivní myšlenky a nekontrolovatelný návrat vzpomínek.
EMOČNÍ: Strach, neklid, otupění, deprese a destruktivní emoce, vyčerpanost bez příčiny, pocit vnitřního napětí jakobyste měli explodovat, frustrace.
JINÉ: Opakovaná zlá a smolná znamení, spousta překážek u nových projektů, návrat starých problémů.

Samozřejmě, že podobné projevy můžou mít i řadu jiných příčin, proto buďte s identifikací opatrní, abyste nezaměnili vážnou nemoc za energetický problém a abyste neházeli vinu za svoje problémy na jiné lidi. Ve výsledku byste ublížili sami sobě.

Identifikace
Existují různé způsoby, jak u sebe zjistit přítomnost zlého oka. Zde jsou tři návody:

Voda a olej:
Toto je velmi snadný a rychlý způsob, jak zjistit, zda jste zasaženi Zlým okem. Tento návod pracuje se slunečnicovým, nebo olivovým olejem.
Potřebujete jen malou misku naplněnou vodou a olej.

Umístěte před sebe misku s vodou. Prostředníček namočíte zlehka do oleje a potom z prstu kápnete jednu kapku oleje do vody. Pokud se olej potápí (za normální situace se vznáší ve vodě) nebo se ve vodě rozptyluje, pak jste zasaženi Zlým okem.
Tato technika je založena na víře, že Zlé oko ovlivňuje tělesný magnetismus, a to se přenáší na molekuly oleje, které díky tomu změní své vlastnosti. Pokud vám test na Zlé oko vyjde pozitivně, raději pak misku vylijte mimo dům, abyste si staženou destrukci nevrátili zpátky domů, když byste to vylévali do dřezu.


Vejce:

Tato praxe je v Jižní Americe nejpopulárnější. Čarodějka objede vajíčkem kolem těla postižené osoby a pak vajíčko rozklepne. Přesný postup, jak to udělat sám na sobě, najdete zde: Aluška.org – Návod k rozpoznání prokletí a vlivu temné magie s použitím slepičího vajíčka


KDO TO BYL, aneb hřebíček a svíčka:

Tato metoda se obvykle používá k detekci osoby, ze které pochází Zlé oko. Je to hodně starý recept. Je však trochu složitější na zacházení s výsledkem a vysvětlím proč. Většina lidí, kteří znají zdroj zlého oka (pokud jim to na první pohled není zřejmé), budou obviňovat druhého za své neštěstí a obviňovat ho z úmyslného ublížení. Nepoužívejte rituály k posilování obviňující kultury. To způsobí zhoršení vaší situace. Pokud si myslíte, že budete reagovat takovým způsobem, pak se prosím zdaleka vyhněte této technice. Není to nic pro slabé povahy, které neumí ovládat své myšlení.
Nejlepší věc co můžete udělat, pokud zjistíte odkud pochází zlé oko, je odpustit dané osobě a při příštím setkání s ní nosit vhodný ochranný amulet, nebo energetický zářič. Jak už bylo zdůrazněno, mnoho lidí neúmyslně vrhá kletby a patří sem i Zlé oko. Je důležité umět se povznést nad situaci a být zdroj laskavosti, který problém nadále neposiluje.

S ohledem na výše uvedené, zde je technika:

POMŮCKY:
9ks sušený pupen hřebíčku (dokáže detekovat až 8 lidí, 9. pupen se obvykle používá pro všechny ostatní)
1ks bílá svíčka
1ks jehla (umístí se do otevřeného plamene, zatímco ji držíte, takže se ujistěte, že se nespálíte)

Zapálíte svíčku a promluvíte k plameni: ,,Prosím Konstruktivní sílu Vesmíru, aby mi ukázala pravdu. Chci vědět, kdo na mě poslal Zlé oko.“

Na konec jehly napíchnete jeden sušený hřebíček a zeptáte se na osobu: ,,Poslal na mě (jméno dotyčného) prokletí Zlého oka?“

Hřebíček zahřejte v plameni. Pokud začne praskat a vydávat zvuky, identifikovali jste původce. Pokud se nic nestane, dotyčný to nebyl. Pokud jste zjistili kdo to byl, poproste Konstruktivní sílu vesmíru znovu, aby se věci daly lépe do pohybu.

,,Prosím konstruktivní sílu Vesmíru, aby ze mě pomohla odstranit Zlé oko a jakékoliv jiné kletby. Prosím, abychom já i (jméno dotyčného) žili v harmonii a usmířili se. Odpouštím (jméno dotyčného). Děkuji za pomoc. “

Dalších 7 pupenů použijete stejně, pro další lidi co vás napadnou. Pokud hřebíček jednoduše hoří a nepuká, je vše v pořádku. 9. pupen představuje všechny ostatní lidi, na které jste se neptali přímo jménem. Pokud nezapraská žádný hřebíčkový pupen, není provádějící osoba zlým okem zasažena.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2019

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-10-11 13:51:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

to je hustý. nenapadlo mě, že zlý pohled na někoho je vlastně kletba. mno, symbolicky to smysl dává, ale člověku to nedojde 😀 já se v patnácti jednou ošklivě podívala na ženu, která mě tehdy na výletě se školou k moři štvala a cpala se do mě, z naprosto neznámých důvodů jsem jí vadila a furt se mnou měla problém, i když jsem jí nikdy nic neudělala! dokonce se na mě vyptávala u kamarádek a pak mě pomlouvala(lol)… co měla za problém jako nevim, ale furt se do mě cpala. ale je fakt, že ani energeticky jsme si nesedly. no a já jí pak potkala na ulici a ošklivě jsem na ni zahleděla, měla jsem prostě vztek. a mamka se na mě podívala a uplně vyděšeně řikala: „tyo, víš vůbec jak zle ses teď podívala na tu paní? Něco takového jsem ještě neviděla.“

😀 prý tohle umím, mamka nebyla první kdo říkal, že má můj pohled „sílu“, co to přesně znamená jako nevim. nicméně dokážu velice snadno koncentrovat veškerou vnitřní sílu a energii na nějakou myšlenku nebo akci(třeba docela často když si něco menšího vizualizuju, docela snadno se to zhmotní v budoucnosti, někdy stačí si to jen přát) a myslím, že až se do toho v budoucnu pustím, nebude zase takový problém naučit se telekinezi… takže vrhat kletbu skrze zlý pohled bych asi uměla dost snadno, takové věci ale v žádném případě nedělám. proč se nenávidět mezi sebou? jsme jeden druh a máme mnohem důležitější, větší problémy a nepřátele.

Ikona diskutujiciho Květa 2019-10-14 12:15:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kamarádka mě naučila tento postup, který měla od své maďarské babičky (kamarádce se stávalo často, že ji postihlo zlé oko)
– do sklenice dala 3 plné polévkové lžíce vody
– namočila si prostředníček a přejela si jím čelo tam, zpátky a tam, z ruky jakoby setřásla něco špatného, pak si čelo potřela znovu z opačné strany a pak potřetí. Uměla k tomu v Maďarštině zaříkávání
– pak se ze sklenice napila třemi malými doušky
– 3x udlěla „tfuj“ jednou nahoru, jednou nalevo, jednou napravo
A teď ten závěr – toho jsem byla svědkem několikrát – ze sklenice lila vodu do lžíce a počítala, kolik lžic naplnila. Jednou se stalo, že naplnila 5 lžic. To jí bylo tehdy bylo opravu špatně. U ní se to projevovalo velkou nevolností a zvracením. Jednou pomáhala také mě, měla jsem 3,5 lžíce.

Ikona diskutujiciho merlin 2019-10-19 11:37:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ochrana před Zlým neboli Ďábelským okem:
Použití minerálu tyrkysu pro jeho vysokou účinnost. Tyrkys chrání svého nositele před Zlým okem, ale také před špatnými vibracemi, smůlou, napomáhá dobrému zdraví a je všeobecně pro štěstí.
Velice silný způsob ochrany před Zlým okem je amulet, který se nosí denně. Egyptský hieroglyf, Šen, představuje všemocné a všedobývající slunce a jako amulet se vyrábí z karneolu ( forma chalcedonu ).
Opsáno z knihy „Moderní čarodějná kniha zaklínadel“ vydaná v roce 1993, bez čárového kódu. V knize je spousta skvělých a užitečných rad do života. Aluško kdybys tu knihu měla tak se vyřádíš! 🙂 🙂 🙂

Ikona diskutujiciho Václav_Theodor 2020-01-11 22:46:09 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Lidi jsou svině

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-01-12 00:00:05
Ikona diskutujiciho
sipka

*někteří

spíš tento systém je hnus. z lidí se pak díky tomu ty svině stávají.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek