Zvoní vám v uších? Může to být znamení duchovního probuzení

24.2.2022 v Spiritualita 18

Pokud jste už někdy uslyšeli zvonění v uších, možná hledáte odpověď. Může to mít podobu jemného tichého zvuku v pozadí který krátce poté přejde, až po neuvěřitelně nepříjemný zvuk, který narušuje vaši schopnost soustředit se a žít svůj běžný denní život. Zvonění můžete slyšet stále, bez úlevy, nebo může přicházet a odcházet. Co ho může způsobovat?Fyzické příčiny
Zvonění v uších, známé také jako tinnitus, lze vysvětlit fyzickou příčinou. Kdy jste si naposledy pořádně vyčistili uši? Pokud máte v uchu nahromaděný maz, který vám ucpává uši, může být příčinou vašeho problému. Pokud však máte uši čisté a stále to slyšíte, je čas podívat se na jiná možná vysvětlení.

Jednou z častých fyzicky vysvětlitelných příčin je vystavení se příliš hlasitému zvuku. Může to být z příliš hlasitého přehrávání hudby, nebo z práce s hlučným zařízením, jako jsou motorové pily a sbíječky. Snižte si hlasitost a do hlučné práce noste špunty, nebo jinou ochranu sluchu.

Tinnitus může mít i zdravotní příčinu. Je to jeden z příznaků otřesu mozku, takže pokud jste se nedávno hodně uhodili do hlavy, upadli nebo měli nějakou nehodu, je vhodné, abyste se o tom poradili s lékařem. To platí zejména v případě, kdy také pociťujete bolest hlavy, nevolnost nebo máte závratě, což jsou rovněž známé příznaky.

I některé léky mohou způsobit tinnitus, pokud se užívají ve vyšších dávkách, včetně různých antibiotik a antidepresiv. Udělejte si čas na prozkoumání vedlejších účinků svých léků a poraďte se se svým lékařem vždy, když vám předepíše nový lék.

Pokud máte jakékoli pochybnosti, nebo pokud na vás žádné z těchto vysvětlení nesedí, navštivte svého lékaře a nechte se vyšetřit. Je lepší situaci posoudit a ujistit se, že se nic neděje, než přehlížet potenciálně znepokojivou příčinu.

Duchovní příčiny
Pokud slyšíte zvonění v uších a vyloučili jste možné fyzické příčiny, je na čase zvážit, zda tato zkušenost nenaznačuje něco duchovního. Zvonění v uších je známá forma jasnoslyšení. Duchovního daru, který vám umožňuje slyšet to, co je pro běžného člověka neslyšitelné. Zvonění je vlastně jen jedním z řady různých pocitů, které do této kategorie spadají, patří sem také bzučení, šumění, cinkání, nebo cvakání.

Tyto zvuky jsou často spojovány s určitou formou duchovní komunikace. Někdo se vás snaží oslovit, například zemřelý blízký člověk, nebo duchovní průvodce.

Abyste mohli přijmout poselství, které se vám snaží sdělit, najděte si klidný prostor, ve kterém nebudete rušeni. Zavřete oči, vyhoďte z mysli všechny ostatní myšlenky a uvolněte svou mysl, abyste slyšeli to, co se vám snaží sdělit. Promluvte ke svému andělovi (nebo kdo vás oslovil) a oznamte mu, že jste připraveni vyslechnout si to, co se vám snaží říci. Pak vyčkejte, abyste mu poskytli čas potřebný k odpovědi.
Nečekejte od toho nic konkrétního. Může vám přijít odpověď formou pocitu, emoce, obrazu, nebo změny zvuku. Kdybyste nic z toho nezaznamenali, zůstaňte uvolnění a pískání si v klidu doposlechněte.
Pamatujte, že se jedná o krásný duchovní dar. Nenechte si ujít tento pozoruhodný zážitek přílišným tlačením na pilu.

Jak to rozlišit
Pokud je zvonění v uchu spojeno se zdravotními problémy, jedná se o chronický a otravný zvuk, který vás dráždí, ruší, brání vám normálně fungovat. Je příliš hlasitý a nepříjemný. Vyskytuje se často a trvá dlouho.

Naopak zvonění duchovního typu je tiché, někdy až na hranici slyšitelnosti a trvá krátce. Třicet vteřin, až tři minuty. Poté odejde do ztracena. A neslýcháte ho příliš často. Zvonění není nepříjemné a může i měnit tón.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022Komentáře

Ikona diskutujiciho Vap 2022-02-24 02:22:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak (to už jsem tu asi někdy psal), mívám doma, v poslední době už méně, hučivý tinitus v pravém uchu.Spouštěčem je něco u sousedů podemnou a není to rozhodně nic dobrého.Pravé ucho mám nějak zaměřené (tam asi fakt bude čip, jinak si to nedovedu vysvětlit), protože i mezi spanim a probouenim, slyšim lecos výhradně na pravé straně, včetně mých ozvučených myšlenek v tomto spánkovém přechodu.Související poznatek.Jednou jsem se koncentroval na to hučící ucho a světe div se, někde u sousedů, ale nevím zda dole či nahoře jsem slyšel nějaké chraptání jakoby zapínání ozvučovací techniky (podobné školnímu rozhlasu).Jindy, ležim doma, něco poslouchám z internetu a pak na chvíli slyšim jakoby odněkud od sousedů útržkovitě přeznívat to, co právě poslouchám.Že by odposlechy? Ale já myslel, že tyhle věci patří estébákům a kritizovanému minulému režimu, co vy na to milí páni demokrati? Nic, že jo, převlekli jsme kabáty, že? Kdepak, odposlechová technika je dneska byznys, včetně těch drahých hledačů odposlechů.Jak trapná komedie.Tehdy odposlouchávali estébáci ty režimu nepohodlné, zato dneska může odposlouchávat každý každého, komedianti jedni posametoví, hlavně, že máte plná ústa ochran osobních údajů.Vidíte si do úst? Ne.Pokrytci, pokrytci.Svět se v (sprosté slovo) obrací.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-02-24 08:42:42
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím si, že tě určitě sousedi neodposlouchávají, ti mají určitě svých starostí dost. Možná by ti prospělo stěhování, aby ses zbavil takových myšlenek, ale to se snadno řekne, při aktuální inflaci a zdražování bytů.

Ikona diskutujiciho vap 2022-02-24 14:29:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je právě to, při dnešních nehorázných cenách (miliony korun) nemovitostí nebo podnájmů je to pro mě téměř nereálné.Plat nízký sice nemám, ale na dnešní poměry je pořád podprůměrný.Nové byty jsou dneska pro magnáty a nikoliv pro běžné lidi.A další věc, někam se odstěhuju, kde to bude třeba ještě horší.Každopádně nejsem z toho nijak paranoidní, ale něco s těmi sousedy je opravdu divně.Problémy se dějí konkrétně v přítomnosti toho jednoho, co mu byt ani nepatří, patří jeho rodinnému členovi.Zdržuje se tam celkem často, ale jestli tam opravdu bydlí či ne, je záhada hlavolamu.Zdá se mi, že ten dotyčný snad ani nechodí do práce, nevim.Kdyby šlo jen o hučení v uchu, ale jedná se také o nepříjemné neurologické změny různého druhu, včetně pocitu zimy a nebo mírného pálení a přehřívání těla, pokaždé spustí jiný program ale jsou i přestávky, kdy se nic neděje.Problémy jsem na jiných místech mimo prostory bytu nikdy nezaznamenal (velmi zajímavé).Jinak s tím, že lidi mají jiné starosti, bych si nebyl jist.Četl jsem v nějaké diskuzi, kde si ženská stěžovala, že jí na férovku nějaký soused z baráku přes ulici řekl, že ví o čem si doma povídají (existují laserové odposlechy namířené na okenní tabuli).Lidi mají různě úchylné hlavy a jsou schopní všeho.Špatné je, že stát na tohle nemá pořádné zákony a tresty.Odposlechová technika se dá v e-shopech koupit, takže se k ní může dostat kdejaký drn.Žádná paranoia, ale realita dnešní doby.Dnešní doba je noční můra v reálu.Jinak jsem se v některých případech setkal i s odposlechem mých myšlenek (jak ty lidi to můžou vědět).Bleskla mi v tramvaji hlavou myšlenka.Na další zastávce nastupoval chlap (něco jako bezdomovec) a odpověděl mi na mou myšlenku.Tuhle je technický fízling i připravované divadlo na míru vyloučeno.Podobných případů bylo víc.Já ovšem cizí myšlenky přijímat neumim, to mám zablokováno, ale moje slyšet jsou, tedy určitými lidmi.

Ikona diskutujiciho kiko 2022-02-24 22:27:07
Ikona diskutujiciho
sipka

Návšteva doktora by tiež nemusela byť úplne naškodu…

Ikona diskutujiciho asdf 2022-02-24 23:47:00
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle bych nepodcenoval, mozna jde o utok pomoci mikrovln, i kdyby treba jen jako nevhodne nastaveny router ci nedovirajici mikrovlnna trouba. Ale i techniky primeho ovlivnovani mozkovych cinnosti a vytvareni fantomovych zvuku davno exstuji, viz napr. https://fightingmonarch.com/2018/10/27/voice-to-skull-v2k-neurolinguistic-programming-nlp-and-neurolinguistic-formulae-nlf-how-they-cant-get-around-personal-pronouns/
Zkus si koupit nejaky em meric, napr. https://www.amazon.de/-/en/TriField-TF2-EMF-meter/dp/B07PWX7JS5
a sledovat zde se neobjevi nejake emise v dobe kdy mas tyto pocity… odstinit pokoj (nebo alespon hlavu) pomoci vodive folie, postaci treba i ona klasika zesmesnovana (proc asi…) alobalova cepice… za pokud nic nedas a treba to pomuze…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-02-25 07:53:24
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám kamaráda co má taky tyhle problémy, popisoval to dost podobně (až teda na ty odposlechy, sousedy neměl, žil v podsklepené chatě). Zjistil, že ho ruší wifi od blízkého supermarketu a dokonce prý nějak tělesně zachytával i rádio, které když si pak naladil, zjistil, že daný pořad tam fakt jede. První chodíval spát do sklepa, tam ty problémy neměl, protože se ty vlny asi nedostaly skrz kámen a pak si v chatě postavil faradayovu klec. Nevypadalo to nějak vzhledně, ale bylo to funkční.

Ikona diskutujiciho Petr Pan 2022-02-24 23:17:12 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To by mě zajímalo, jak to je časté, přeci jenom se ohledně toho používají lidové průpovídky, třeba když se o někom lidi baví a řeknou „tomu z nás musí zvonit v uších“ apod.

Ikona diskutujiciho vap 2022-02-25 15:38:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Návštěva doktora by možná nebyla na škodu, ale co on v tomto konkrétnim případě s tím? Pokud problémy pociťuju jen na jednom konkrétnim místě (tedy doma) a nikde jinde, tak problém ve mě asi nebude.Mám zkušenost, že ani alkohol v krvi tyhle pocitové stavy v bytě vůbec neeliminuje.Z toho usuzuju, že doktor by mi nasadil nějaké psycho-opiáty, které by snad ani neučinkovaly.Brát léky s nejistým účinkem kvůli problémům na jednom konkrétnim místě je dost absurdní řešení.
A vůbec, co třeba tzv. Havanský syndrom ?( záhadné neurologické útoky na Americké diplomaty na Kubě).Že by se x lidí naráz stejně zbláznilo a měli stejné příznaky je opravdu nereálné. https://cs.wikipedia.org/wiki/Havansk%C3%BD_syndrom .Když vezmeme v potaz že lidský organismus funguje i na bázi elektrické (např.nervová soustava, srdce..) tak je dost pravděpodobné, že se dá elektricky ovlivnit i z vnějšku.Mainstreamová věda v tomto ohledu, jak známo, mlží.’Údajný problém s prokazatelností.Jinak důležitá věc, že v minulosti nebylo u lidí tolik psychických a neurologických problémů jako dnes.Takže, kde je problém? V těch samotných lidech? Nezdá se mi.Psychické problémy dnes jako norma a psychiatrie (farmacie)z toho má zisky.Takže další divadélko.Ten byznys je viditelný.Vím o člověku, kterého sice přímo neznám, jeho na psychiatrii dovedl nátlak zaměstnavatele, léčí se ambulatně, občas býval i v léčebnách, objevily se u něj i sebevražedné sklony, když ho to drapne, nemůže se strefit ani do klávesnice, prý deprese.

Ikona diskutujiciho adria 2022-02-25 16:31:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když už jsme u toho co kdo slyší … občas slyším jakoby v hlavě pípání … doslova. jako by někdo vyťukával morseovku 🙁 .. je to na pendrek, pač to nejde vypnout … to zvonění v uších třeba jo, ale tohle ne. slyším to v noci když jsem v klidu, nebo když mi kočka leží u hlavy … nemyslim, ze to s ni ma co delat, vyvstava mi ted poslední film matrix. kde Niobe řekla niovi, ze slyšíš to ticho? Ani si neuvědomujes, jak hlasitý ten matrix v hlave je, dokud se neodpojíš a nevidis te nrozdíl. neco takového 🙁
jednou mi andelé na chvilku vsechten ten kraval a šum vypnuli … to bylo ticho! wooá

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-02-26 08:54:15
Ikona diskutujiciho
sipka

A není to rádio? Kamarád to takhle popisoval jako ty, jakoby morseovka v hlavě.

Ikona diskutujiciho adria 2022-02-26 13:38:44
Ikona diskutujiciho
sipka

a kamarád tvrdí, že je to rádio? Je si jistý? Ráda bych věděla, co to je … jestli je to programování nebo co?

Ikona diskutujiciho adria 2022-02-26 13:41:42
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo jo aha? to je z tohodle tvého komentu, jo? „Zjistil, že ho ruší wifi od blízkého supermarketu a dokonce prý nějak tělesně zachytával i rádio, které když si pak naladil, zjistil, že daný pořad tam fakt jede.“ Dobře, zkusím si chytnout rádio Orion 😀 jestli je to tedy ono …

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-02-26 14:32:16
Ikona diskutujiciho
sipka

Zní to úchylně, ale já toho kamaráda znám a vím, že není blázen. Je ale extrémě citlivý na elektromagnetické vlnění.

Ikona diskutujiciho Diana 2022-02-26 16:44:39
Ikona diskutujiciho
sipka

Připadám si celkem divně, ale nemám žádnou stabilní „schopnost“ nebo „citlivost.“ Místo toho mi tyhle věci přicházejí, zůstanou třeba půl roku, načež zase odejdou, aby mi zase mohla přijít nová nenormální zkušenost. Před pár lety jsem takto slýchávala hlasy a občas jsem viděla obrazy, jako kdybych zachytávala cizí myšlenky. Byla to jedna z forem telepatie, ale nemohla jsem se naladit na konkrétního člověka, vždycky se mi vyhodilo náhodné místo. Jednou jsem se takhle naladila na holčičku, mohlo jí být asi pět, a asi měla tuhle schopnost taky. Vím, že jsme se nějakou dobu vzájemně pozorovaly. Zkusila jsem ji pozdravit a představit se. Asi se mě lekla, řekla „maminko, někoho mám ve svojí hlavě“ a vyhodila mě. Fakt bych chtěla vědět, kdo to byl, chtěla bych ji potkat, ani nevím, proč. Ale stejně, i kdyby se nakrásně objevila přede mnou, nepoznala bych ji.

Ikona diskutujiciho Šárka 2022-02-26 03:57:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V levém uchu mi zvoní neustále,už ani netušm od kolika let.Přišlo mi to otravné,ale nijak mne to už nerozptyluje.Nesoustředim tomu pozornost,zvykla jsem si.Jestli jsme s tím byla u doktora už netušim.Takže spíše ne 🙂
Jde o to,že jsem kolikrát v tom uchu slyšela hlasy.Jednou andělský sbor se shora jak zpíval po probuzení.Další mi tam někdo fouknul do ucha.Pak jsme tam slyšela mužský hlas jak mi říkal, co mám dělat v podobě básničky ( ono se říká,že když andělé k vám hovoří tak v podobě básně ? )
a tak dál …
Poslední dobou mi někdy zazvoní vpravém uchu a hned to odezní,to už se mi nelíbí.Zní to tak,že je to hlasitější.

Ikona diskutujiciho Vap 2022-02-26 12:24:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Po dlouhé době se mi před pár dny stalo uprostřed noci, že jsem v pravém uchu při snění zalechl opět pípavý alarm (crrrrrrrrr) a vzbudil jsem se.Docela vtipné, budíček v hlavě.Jednou dávno, se mi stalo, taky takhle v polospánku, že mě, tentokrát ale do levého ucha, někdo šeptem oslovil přijmenim.
Mimo jiné, jsem četl na zahraničnim webu, asi USA, že nějaký lékař u pacienta se schizofrenií skutečně zaznamenal pomocí záznamníku hlasy, které se shodovaly s tím, co pacient slyší.Ale verdikt lékaře byl, že ty šeptavé hlasy vydávají hlasivky pacienta a že se jedná o vnitřní monology, což je sice vedle, protože mainstream věda nemůže uznat entity ( a nebo mikrovlny), tak se to musí svést na něco racionálního.
A ještě doplnim něco k předešlým příspěvkům, že když soused působí, tak se ráno po vzbuzení cítím, jak kdybych měl kocovinu, objevuje se u mě pálení žáhy, které někdy v mžiku zmizí, občas i bolest hlavy.A přitom je úplně jedno, co jsem večer jedl.
Taky někdy cítím tlak na obličeji a náhlé zestárnutí (je to vidět v zrcadle).Jindy mám úplně ztuhlé nohy a bolí mě kolena.Když potom začnu chodit, problém odezní a vyběhnu i schody bez úhony.Klid v prostorách mého bytu na mě působí destruktivně, tuhnou mi svaly, zhoršuje se krevní oběh.Divné taky je, že vždycky ráno a dopoledne mi klesá sportovní kondice(než se tělo pořádně vzpamatuje).Dopoledne mě například zmáhá vyjít vysoké schody, to se zadýchávám.Odpoledne je vyjdu jak nic.Lékař mi v rámci předposlední preventivní prohlídky natočil EKG (při poslední se na to, nevím proč, vykašlal) a všechno v naprostém cajku.To je přesně to, člověk se drobet sype, ale lékařské vyšetření je vždy v pořádku.Holt nejsem elitář, to by se o mě starali jinak.Lékařství má ve znaku obtočeného hada kolem hole v modrém kříži-to o něčem vypovídá, už ten had je nesympatické stvoření.A tolik houkajících sanitek, což je dneska norma, nepamatuju ještě v devadesátých letech.Někde jsem jednou slyšel / četl, nevím, co je na tom přesně pravdy, že výjezdů sanitek mají skutečně hodně, ale že o tom zaměstnanci nesmějí moc veřejně mluvit.To je síla! To je přesně ono jak se říká, léčit, léčit, ale né moc vyléčit.Zdravý člověk je pro farma byznys k ničemu, logika je zřetelná.Lékaři by potom museli změnit profesi.Nemoc=obživa lékaře.

Ikona diskutujiciho jirka 2022-03-23 12:38:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A co takhle vyčistit si játra to je nejčastější příčina tinitu, pokud je máte zanesené tak pak nastane tinitus receptu na očistu je hodně Hezký den

Ikona diskutujiciho eleriana 2022-03-23 22:59:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já to vidím ještě trošku jinak. Já od mala měla problémy s ušima – obě uši několikrát píchané. Důvodů může být mnoho. Již mnoho let nevím, co je to TICHO. Neustále slyším ,,pískání“, které mi připomíná spíše souzvuk elektronických frekvencí. Jede to non-stop a není to podmíněné žádným místem. Doktoři netuší, co s tím, ty už jsem vzdala. Jen tak mimochodem – na toto nefunguje ani detoxikace, ani bylinná tinktura proti tinitu – prostě nic. A není to nějak rušivé, v průběhu dne v denním ruchu to nevnímám, a to žijeme už několik let v chatě v malé dědině přímo u lesa. Neruší mě to ani při spánku – už jsem si zvykla. Mé vysvětlení přišlo při poslechu přednášek Nassima Harameina. Vysvětloval, žel lidské tělo funguje jako přijímač (jako anténa). Pak citlivější lidé skutečně mohou slyšet různé frekvence, které jsou pro většinu lidí neslyšitelné. A mohu to porovnávat – za poslední dobu totiž pár frekvencí ještě přibylo. Bylo by zajímavé vrátit se do doby bez moderních technologií – třeba bych ještě mohla zakusit, jak zní ticho 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek