11. Moristova dobrodružství: Kočka která miluje vodu, není jen legenda!

5.4.2013 v Poselství 17

Už od té doby, co se objevil můj sladký přesladký čičiprskoř a rozhodl se spojit svůj osud s tím mým, tak leze do vany. Má typickou kočičí potřebu prozkoumat každou místnost a vše co se tam nachází. A když se něco změní, musí přijít kocour, aby to zkolaudoval, takže ani koupelna nebyla výjimkou, ale začal tam chodit na exkurze nějak moc často…

Nikdy jsem nechápala, co tam vidí tak zajímavého. Vždycky vnikl do koupelny, přikrčil se ve vaně a čekal… Když jsem mu pustila vodu, tak ji začal pít, nebo sledoval, jak odtéká do odpadu.

Přišlo mi to divné… První jsem se rozhodla, že kocourovi ukážu, že vana není na kočky, ale pro lidi. A že té vody tam může být i víc a že to není jeho hračka. Myslela jsem, že když to pocítí na vlastní kůži, tak tam přestane pořád lozit, ale stal se pravý opak. O to víc tam byl pečený vařený. Vždycky když se kočka někam vytratila, našli jsme ji ve vaně, jak tam sedí s rozšířenýma očima a těší se na potůček…

Tak jsem mu jednou napustila trochu do vany a chtěla jsem ho tam vložit, ale dopadlo to tak, že jsme do té vany nakonec spadli oba 😀 A víc jsem se namočila já, než on. Kocour vyjeveně čučel a já se začala strašně smát… ,,Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá.”


Později jsem mu vždycky pouštěla potůček, ale už ne studený, ale teplý. Pak jsem zavírala odtok a nechala, ať se voda hromadí. Když byla teplá, kocour nic nedělal, ani neustupoval. Naopak si do té teplé vody sedl, trochu upil a sledoval, jak po hladině rejdí bublinky, když se rozčeří.

A jednoho dne si první sedl, pak si lehl a normálně se nechal vykoupat! – Vrněl, přivíral oči a úplně si lebedil. Tak jsem mu půjčila kačenky do vany, se kterými si pohrál. Byl jako panenka, nechal si všechno líbit. Položil by si do vany i hlavu, ale začalo mu vždycky téct do ucha a to už ne, to se mu nelíbilo. – Tak ji položil na moji dlaň a to už byl spokojený. (Jo, přiznávám se, omotal si mě kolem packy.)

Jen se na něho podívejte, jak je roztomilý…. nesnědli byste ho?

Vodu jsme vypouštěli řádně zakalenou. Takže co kocourek nevylízal ze srsti sám, to se umylo. Hned mu pěkně prokoukl kožíšek, byl jak z reklamy na prací prostředek. Nikdy by mě nenapadlo, že budu mít kočku, která se bude chtít koupat, bude si hrát s gumovými kachničkami ve vaně a ještě u toho bude vrnět blahem a s radostí se do vany vracet. (Jo Ivo, to jdou TY kachničky 😀 – Jako hračka dobré, ne?)

http://www.youtube.com/watch?v=bnHBYkFzRe0

Nakonec jsem tedy od snahy ho odradit, upustila. Je to kočka hlavně venkovní, takže občas z něho smýt prach mu neuškodí, navíc když to tak miluje a vrací se zpátky, sotva stihne trochu doschnout. Navíc kdyby chytl nějaké muňky a bylo potřeba ho umýt nějakým speciálním preparátem, tak by to vůbec nebyl problém, on by si to určitě užil…Kam dál:

Zobrazit celou rubriku ,,Deníček”

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Nanu 2013-04-05 06:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No tak to je úchvatný! :D Jednou jsme s kamarádkou našli podvyživenou a podchlazenou kočičku, nejdříve jsme jí nechali doma odpočinou a pořádně nakrmili a druhý den přišlo na řadu mytí, no koukala na nás vykuleně, ale že by si to takhle užívala to né…. Morist je opravdu úchvatná kočka :))

Ikona diskutujiciho Kačka H. 2013-04-05 07:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podle knih o kočkách, by měly mít vodu rády Turecké kočky Van (jejichž plemeno bylo nalezeno právě u nějakého jezera). A taky tygři :D. Jiná kočka, která má ráda vodu, je téměř jako zázrak. Máte štěstí, Alue

Ikona diskutujiciho Divoké Vepřecí 2013-04-05 10:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten je rozkošný 🙂 Není to třeba nějaký mořský druh kocoura :D že má tak rád vodu? Už existuje mořský koník,mořská panna, tak proč by nemohl existovat i mořský kocour? :D

Ikona diskutujiciho karin-photo 2013-04-05 11:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Luxusní fotky :o)

Ikona diskutujiciho Johanka 2013-04-05 11:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jéé, ty se nebojíš, že se odpad zanese chlupama a ucpe? :)Já bych do vany položila třeba nějaké prostěradlo a před vypuštěním ho vyndala jako cedník.:)

Ikona diskutujiciho Alue 2013-04-05 11:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Já pořád přemýšlím, s čím je namixovaný. Za prvé má ocas asi o dva články delší než jiné kočky, taky je ten ocas huňatější než normálně, hlavně u kořene.

Ikona diskutujiciho Ivo 2013-04-05 11:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Joooo super! Jsem rad ze nasly sve vyuziti, s kocourem jim to slusi xD

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2013-04-05 14:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mína se nechá vykoupat jen s použitím mírného násilí a usilovného uklidňování. Taky ji koupem jen výjimečně, kvůli kamarádce, která má alergii na kočky a vykoupanou kočku snáší líp.

Ikona diskutujiciho Kačka H. 2013-04-05 14:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Alue 2013-04-05 14:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Děkuji 🙂 – Ale ani po prohledávání obrázků v tom není jasno. Třeba kocoura vysadilo na ulici UFO a dostal do tlapek mou fotku. Záhada vyřešena.

Ikona diskutujiciho mlsné Vepříno 2013-04-05 15:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Úpřimně rečeno kvik, za 2 roky co znám tenhle blog je to Tvé nejlepší, nejšokujíciejší video! Velká pochvala! A teďka Aluško, kroch si dovolím i 2 upozornění:

Ikona diskutujiciho Kačka H. 2013-04-05 16:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Alue 2013-04-05 16:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Žejo? Z fleku se tím můžu živit 🙂 …Kdo si mě najme?

Ikona diskutujiciho Eileen 2013-04-05 17:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nádnerný a roztomilý kočičák a to videjko se mi moc líbí! 🙂 Nikdy předtím jsem neviděla kočku, která by milovala vodu a ještě si to tak užívala. Btw, ty kachničky nemají chybu :D

Ikona diskutujiciho Weri 2013-04-05 20:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Můžeš mu taky přivázat na hlavu dětskou pletenou čepičku a vozit ho v kočárku :D

Ikona diskutujiciho Kačka H. alias Venëa 2013-04-06 16:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Já si Vás klidně najmu, někdo mi pořád ujídá čokoládu :D

Ikona diskutujiciho Verča 2013-04-07 18:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak k nám do vany čičiny chodí rády také. Ale vykoupat se nenechaj. Ony prostě jen rády pijou tekoucí vodu, jako asi většina koček.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek