11 Věcí, které dělám, aby byla má žena šťastná

3.11.2020 v Žena 16

Šťastné manželství budete mít jen tehdy, bude-li šťastný váš partner. Kouč Troy Stoneking přiznává, že během pětadvaceti let manželství pochopil, že maličkosti mají velký význam: „Nejsem žádný ideál, chyby dělám pořád, ale snažím se dělat všechno možné, jen abych byl dobrým manželem“, říká.

Troy je přesvědčen, že jeho žena především nesmí mít ani stín pochybnosti, že ji miluje. A doporučuje pamatovat si jedenáct jednoduchých věcí, na které on sám nikdy nezapomíná.1. Dělám drobné domácí práce
Dnes ráno jsem uklidil nádobí z myčky a má žena mi moc děkovala. Často jí pomáhám s prádlem, nebo ustelu. Tyhle drobné domácí práce jsou ukazatelem toho, že mi záleží na tom, abychom doma měli útulno.

2. Její přání jsou mojí prioritou
Vždycky se jí ptám, co by si dala k večeři, nikdy nevyrukuju jako první s tím, na co mám chuť já. Když se jdeme projít, přizpůsobím svůj krok jejímu. Nejsem bačkora, jenom respektuju její potřeby.

3. Vyslechnu ji bez přerušení
Jestliže se potřebuje s něčím svěřit, nepřerušuju ji. Můžu se tu a tam na něco zeptat, abych si udělal představu. Nepokouším se řešit její problém, pokud mě o to nepožádá. Někdy se jen potřebuje vypovídat. Prostě naslouchám. A chápu ji. Naučte se to taky.

4. Jsem k ní vždycky vlídný
Moje žena ode mě nikdy neslyšela hrubé slovo. Příliš ji miluju, než aby to bylo jinak. Když se hádáme, nenechám si emoce přerůst přes hlavu, vždycky jsem k ní vlídný a vždycky si připomínám, jak moc pro mě znamená.

5. Mluvím s ní zdvořile
Zdvořilá slova jsou výrazem něžnosti. Když s ní mluvím, nešetřím slovy „děkuji“ a „prosím“. Snažím se, aby má řeč vyjadřovala mou lásku k ní. Mluvím se svou ženou tak, jako s nikým jiným.

5+1. Skládám jí poklony
Nový účes nebo oblečení – vždycky se snažím to ocenit a pochválit ji. Mezi přáteli chválím její péči a vždycky o ní říkám něco dobrého. Líbí se mi, jak maluje. Oceňuju, že dokáže ráno vstát a jít se proběhnout. Nebo jak se stará o jiné.
Miluju ji, proto všechny ty věci chválím. Dělám to, i když není se mnou. Chci, aby všichni věděli, jak je obdivuhodná.

7. Nebojím se povinností
Vynášení odpadků nebo drobné opravy, to jsou u nás moje povinnosti. Vždycky to dělám, i když třeba ne hned, ale nezapomenu nikdy. Nechci své ženě přidělávat práci.

8. Poslouchám ji, umím se omluvit a a vzít si ponaučení
Běhám maraton. Proto nějakých pět kilometrů pro mě není žádná vzdálenost. Nedávno si má žena všimla, že jsem někomu v rozhovoru řekl: „Ubohých pět kilometrů, co to je!“ Upozornila mě, že byly časy, kdy i pro mě bylo pět kilometrů hodně a že bych se takhle mohl někoho dotknout. Měla pravdu. Dávám si lepší pozor.

9. Zajímá mě její názor
Když mám před sebou těžké rozhodnutí, prosím ji o radu. Je chytrá a prozíravá a umí odhadnout, co cítí jiní lidé. Vždycky mi dobře poradí.

10. Podporuju ji ve všech jejích snech
Snažím se ji podpořit, ať se pouští do čehokoli. Ráda kreslí. K narozeninám jsem jí zaplatil kurs v umělecké škole. Byl bych rád, kdyby si mohla splnit své sny. Snažím se ji v tom podpořit.

11. Říkám jí, že ji miluju
Každý den ženě několikrát říkám, že ji mám rád. Ta slova pro mě neztratila sílu ani význam a říkám je upřímně. A ona mi to vrací. Chci, aby nikdy nepochybovala, že ji miluju víc, než kohokoli jiného.

Všechno, co denně říkám a dělám, na mou ženu silně působí. Dělám všechno pro to, aby byla šťastná. Pokládám to za svou povinnost muže, partnera. Oba musíme stále dělat všechno pro to, aby ten druhý byl šťastný.


Článek je převzatý ze Zdroje

Komentáře

Ikona diskutujiciho Kami 2020-11-03 05:12:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krasne ❤️

Ikona diskutujiciho aneta 2020-11-03 10:23:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

bohužel v dnešní době utopie 🙁

Ikona diskutujiciho KLL 2020-11-03 10:43:26
Ikona diskutujiciho
sipka

Není. 🙂

Ikona diskutujiciho Kristynka 2020-11-03 12:45:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle by ocenila každá žena,slovo prosím a děkuji u nás doma není, vše je tak nák automatický a ženu to pak mrzí a není doceněná,zrovna tohle zažívám já.Nemusí samozřejmě děkovat za vše ale,když pochvalí jídlo své matce proč ho někdy nepochválí i mě a to vařím denně.No jo matka je matka😂matce i poděkuje😁

Ikona diskutujiciho Emily 2020-11-03 13:18:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sečteno a podtrženo: Nikdy nebrat svého partnera jako samozřejmost. 🙂

Ikona diskutujiciho Helena 2020-11-03 15:34:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško,
Je podle tebe manželství špatné? Nebo jak zabránit, aby přineslo vztahu destrukci? Já manželství beru jako nádhernou věc a kdyby mě přítel požádal o ruku tak bych nedokázala odmítnout.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-11-03 15:38:10
Ikona diskutujiciho
sipka

doporučuji přečíst, je to sice starý článek od jirky woodmana který už ten web nemá, ale stále aktuální: https://aluska.org/proc-manzelstvi-nefunguje/

Ikona diskutujiciho Helena 2020-11-03 18:13:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ale vždyť svatbu měli i Keltové a ti byli v souladu s přírodou. Brala bych úvahu jen to kdyby nás oddával kněz a obřad by se konal v kostele.. jsem z toho zmatená. Nešlo by to udělat i jako konstruktivní rituál? Přece musí existovat nějaké řešení, jako pozměnit slova při obřadu jako : Spojují vás ve jménu konstruktivních sil a nechť vás chrání od vnějších i vnitřních destruktivních vlivů.. . Atd. .
Co myslíš?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-11-03 20:27:42
Ikona diskutujiciho
sipka

Keltové neměli speciálně prokleté matriční knihy.

Ikona diskutujiciho Helena 2020-11-03 21:12:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobře. Ale ještě by mě zajímalo jaktože jsou páry které se i v sedmdesáti pusinkují a objímají i když jsou manželé.. nedává mi to celkově prostě smysl, nevím..podle mě záleží i na síle lásky, protože ta přemůže i všechna prokletí a zla tohoto světa.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-11-03 21:22:15
Ikona diskutujiciho
sipka

To máš jako se křtem. Na všechny to nezabere stejně. Lidé totiž nejsou stejní.

Ikona diskutujiciho Stenly919 2020-11-05 20:30:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímalo by mně, co dělá žena toho autora článku, aby byl šťastný on, respektive jak mu to vrací. Neexistuje takový článek ? A pokud ano, bude tady zveřejněný ?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-11-05 20:42:49
Ikona diskutujiciho
sipka

V originálu je to text psychologa, nemyslím si že by manželka měla potřebu notovat jeho publikační činnosti 😀

Ikona diskutujiciho mirek 2020-11-12 08:50:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přijde mě jako řiťolezec. Myslím, že chválit a pomáhat by mělo být tak nějak samozřejmostí. Ale každý den? všechno čeho je moc se omrzí a přejí. Někdy musí být bouřka, aby zase mohlo vyjít slunce. Kdo má upovídanou ženu, tak by nic jiného, než sedět a poslouchat nedělal. 🙂 Znám ženské, které když vám chtějí říct jak bude zítra, tak vám nejdřív, než se k tomu dostanou vysvětlí celé dějiny předpovědi počasí. Jak se říká všeho s mírou. A myslím, že to platí i ve vztahu. m.

Ikona diskutujiciho tauri 2020-11-13 23:03:29
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak píšu všude, vše musí být vzájemný..Kdo je sám, pochopí, že nic není samozřejmost, jak partner, tak partnerka..Jak láska, tak štěstí..Vždy si musí chtít člověk uvědomit, že o vše může přijít..Když bere vše jako samozřejmost, ztrácí tím svoji hodnotu, kterou tím znehodnotí i partnerovi/ce.
Nejdřív začít u sebe a pak to může člověk získat i od druhé polovičky..
Když nám něco chybí, kdo nám dává právo to vyžadovat po druhém, když to chybí nám?
Proč to nejdřív hledáme jinde..? Protože jsme ztratili naději, víru a odvahu.
Až tohle zažehneme nejdřív v sobě, pak se přestane bát i druhá strana a ví, že její úsilí je opětované a má smysl..
Když to budu po někom stále vyžadovat, myslíte, že druhou stranu to nevysiluje? Pak se bojí to nabídnout, když ví, že o to bude pořád přicházet..
Proto se snažím vysvětlit, vše musí být vzájemné, aby se mohli lidi doplňovat a energie se násobila..Takže přestaňme naříkat a chtít věčně něco po druhých..

Ikona diskutujiciho Pavel 2020-11-12 13:49:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za inspiraci.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek