154. Dotazník: Jaký je rozdíl mezi rituálem a magií?

24.5.2016 v Čtenáři 23

Napadá-li Vás nová otázka do příštích dotazníků, položte ji směle do diskuze… Děkuji!

Upozornění: Dotazníky nejsou určeny k recenzím na zboží, posuzování osob, webů apod. Nenahrazují poradnu, s osobními problémy se prosím obracejte na e-mail.

1. „Nahodou“ jsem narazila dneska na horotropni dychani. Je to pro me nova problematika, na netu je plno pro a proti.. Je dobre si tuto techniku zkusit sam doma?

No, asi takhle: Já osobně přímo holotropní dýchání nevyzkoušela, ani se o něj žádným způsobem nezajímám. Přesto mám bohužel osobní zkušenosti, které jsou špatné a rozhodně bych nedoporučovala to zkoušet sám doma, bez dozoru… Ale i s dozorem je to dost blbý nápad.

Když jsem byla malá – asi 13 let, už to nevím přesně – došlo jedno z děcek s ,,úžasným vynálezem holotropního dýchání“ a všichni z toho byli úplně odvaření. Prý že je to úplně bezpečné, že se s tím člověk dostane na chvilku do bezvědomí, že to je strašně zajímavé a jedna holka (záměrně neříkám identitu) už to měla naučené a začala to učit ostatní.

Ani trochu se mi to nelíbilo a říkala jsem jim aby neblbli. Že neví, co se může všechno stát. Ale na mě nikdy nikdo nedal, já jsem pro ně byla takovej kazič srandy. Když děcka vyvolávali duchy a satanáše, tak jsem taky odcházela a říkala jim ať neblbnou, pak oni měli problémy a já ne… A ta jedna holka párkrát sama sebe uvedla do bezvědomí tím způsobem, že chvíli speciálně dýchala, pak se bouchla do hrudníku a na pár vteřin odpadla.

Připadalo mi to jako největší demence na světě, úplně jsem trnula, co z toho bude a prosila ji, ať to už nedělá, že to je opravdu děsivé… Ostatní se naopak strašně nadchli a jeden kluk (ALERGIK!!) řekl, že to taky zkusí. No, jenomže holotropní dýchání není vhodné pro astmatiky, ale nemocí při kterých se to nemá dělat je více.

Takže zadýchal, ona ho uvedla do bezvědomí a on se nehýbal. A pak, místo aby znova nabyl vědomí jako ostatní, dostal epileptický záchvat, třepal se na zemi jako kdyby byl pod vysokým proudem, oční bělmo mu koukalo, ale byl u toho pořád v bezvědomí.

Ani si neumíte představit, jak mi v tu chvíli bylo. Nakonec se nám ho podařilo vzkřísit, on nám řekl že si nic nepamatuje, že jen jakoby mu hučel v hlavě vlak, ale ostatní děcka to naštěstí vytrestalo a přestali ty kraviny konečně dělat… Od té doby už jsem o bejkárnách jako je holotropní dýchání nechtěla slyšet.


2. Nemela bys nejakou radu jak si poradit s unavou oci? V dnesni dobe porad koukame do nejakeho displeje a i kdyz je mi jasne, ze tou spravnou cestou je to omezit, nevis o necem, co by nasim ocim pomohlo to lip snaset?

Vyhoď televizi, tablet a počítač používej pouze na práci, neflákej se u něho… A nebudeš mít unavené oči.

3. Veľmi ma zaujala časť tvojej odpovede „Lidé se 100% aktivními schopnostmi mozku…“ To musí byť masaker využívať celý mozog. 🙂 Ako funguje 100% aktívny mozog?

Člověk má kompletní paranormální schopnosti. Vidění budoucnosti, jasnozřivost, vidění do jiných dimenzí, teleportace, levitace, materializace, dematerializace, léčitelství, neomezený přístup do morfogenetických polí Vesmíru. – Do knihovny všech dat.

A mimochodem, na tomto videu je člověk, kterému se to podařilo. Těžko však říct, jestli byl od nás, nebo odjinud, protože oni se takto okatě neprezentují.

https://www.youtube.com/watch?v=hLN7rzkSzn8

4. Mohla by jsi, prosím, udělat článek nebo seriál s recepty, co jíš, co ti dělá dobře, nebo co tě zaujalo, prostě takovou mini Alukuchařku?

O své stravě příležitostně píšu do Zápisníčků, když objevím něco dobrého, nebo když zjistím, co mi už nedělá dobře. Takže koho zajímá jak se asi stravuju, tak to tam může docela hezky a chronologicky sledovat. ,,Alukuchařku“ (ani blogovou) zatím neplánuji, protože si nemyslím, že je bůhvíco prezentovat. Umím vařit velmi dobré věci, ale nejsem žádný znalec a rozhodně mám svoje mezery, na kterých pracuji.

5. Alue, chci se zeptat, děláš nějaký rituál o úplňku, třeba na hojnost, na upevnění zdraví apod.?

Dřív jsem se chodila občas na úplňky dívat, ale dneska už to nějakou dobu nedělám. A než dělat někde čoro moro za upevnění zdraví, tak si radši zapiju kapsle se skořicí a jdu se ven proběhnout… A než dělat rituál za hojnost, radši se kopnu do zadku a dělám na knížce pokud možno každý den. To mi určitě prospěje mnohem líp 😀

6. Vím, že píšeš, že rituály (myslím ty na podporu dobra, ty destruktivní vůbec neberu v potaz) jsou bílá magie a ta jako taková je v rozporu se zákony Vesmíru. Ale jak poznat konstruktivní rituál (jako třeba nasávání energie ze stromů-je to přece taky rituál, s tou vodou, nebo ne?), nebo ten s trnitou růží nebo třeba kolektivní meditace na podporu Země, aj.) od toho, co už je bílá magie?

Už jsem se to snažila v minulosti mnohokrát vysvětlit jednoduše, ale nikdy jsem neměla pocit, že se to u publika setkalo s pochopením, tak to zkusím jinak.

Když si poliješ u stromu nohy vodou, tak v podstatě jen chytře pracuješ s přírodními silami a se svým tělem, to co se děje, se děje na bázi biofyziky a je to měřitelné. Podobně fungují třeba i očisty svíčkami, nebo vykuřování – znáš principy jak daná věc funguje, takže ji chytře využiješ, aby ti pomohla. (využít a zneužít je však podstatný rozdíl!)

Přirovnala bych to ke sbírání bylinek. Víš, že šalvěj je dobrá na kloktání v krku při zánětech, tak ji nasbíráš, uděláš odvar a pomůžeš si s ní. A není to žádná magie…

Dokud se adekvátním způsobem pracuje s jevy kterým člověk rozumí aby si pomohl, nebo svému blízkému, je všechno v pořádku. Ale musí tam být ty správné vědomosti, znát principy na jakých to funguje… jinak se v tom člověk velmi snadno ztratí.

Magie už ale není věc, která se odehrává na bázi biofyziky, nebo která by fungovala na přírodních zákonech, nebo Zákonech Vesmíru. To co dělám, píšu, učím a doporučuji, jsou všechno věci v tomto základním rámci, které jsou při správném použití prospěšné a neškodné.

7. Zajímalo by mě, jak se píší horoskopy na každý den pro každé znamení? Představuju si to tak, že si někdo vezme dalekohled a jde s ním večer na kopec a pozoruje úhly mezi hvězdami 😀 jak moc jsem vedle?

Kdysi jsem asi půl roku astrologii studovala, dokud jsem nepřišla na to, že jsou to jen bláboly a nechala toho. Pak jsem navíc zjistila dutozemi, tak se mi to jen potvrdilo. Nelze měřit něco podle něčeho, co je úplně jinak a naopak… Mimochodem horoskopy nejsou o sledování na kopci, jsou určité principy a tabulky, dá se prostě vypočítat co kdy kde bude a podle toho se pak sestavují ty bláboly kolem toho. (omlouvám se všem astrologům, kterým jsem právě šlápla na kuří oko)

8. Delas si nejake ovocne ci zeleninove stavy?

Spíš mám tendenci jíst všechno v celku, vyhazovat cennou vlákninu mi připadá škoda a na pití mám vodu.

Komentáře

Ikona diskutujiciho feli 2016-05-24 08:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Můžete mi sdělit název kapsli se skořici. Velmi děkuji.

Ikona diskutujiciho Morell 2016-05-24 09:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vždy mě trochu zarazí tvůj názor na magii, ale vzhledem ke tvé duchovní rodině je to vlastně normální. Vy ji nepoužíváte… nebo si to alespoň myslíte.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-05-24 09:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]:  To je můj unikátní výrobek. Plánuji udělat na domácí léčiva video-tutoriálek

Ikona diskutujiciho Martina 2016-05-24 09:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K té astrologii – časopisové horoskopy jsou většinou blbost. Ale tzv. natální horoskop podle data a hodiny narození, který si můžeš nechat spočítat třeba na Najdise.cz, dost odpovídá. Astrologie není ani tolik o předpovídání, co se stane, jako spíš o ukázání možností a predispozic, díky čemuž pak můžeš začít líp pracovat sama na sobě, na svém všestranném rozvoji. Horoskopy se sestavují na základě planet a dalších těles a aspektů a jejich postavení (úhlů) – vztahů. Např., když jsou 2 planety v kvadratuře (myslím, že to je úhel 90°), tak to značí nějaký problém, když v konjunkci, tak je to naopak pozitivní ovlivnění, atd…. :-)

Ikona diskutujiciho Hmnm 2016-05-24 12:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No k tej 3 otázke, na čo by sme tu potom boli keby sme boli takí dokonalí, to by sme už ani na Zem nemuseli chodiť :). Len tu poletovať, vznášať sa a byť vo všetkom najmúdrejší:)

Ikona diskutujiciho Atrej Ystma 776 2016-05-24 13:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je zvláštní… Proč by člověk, který má 100% odblokovaný mozek, se nechal vědomě být viděn a natočen na video před několika lidmi, jak levituje?

Ikona diskutujiciho Zdeněk 2016-05-24 14:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, už je to nějakou dobu co se mi stává, že při relaxaci (obvykle ležím v posteli nebo sedím v křesle) zničeho nic vidím před očima čisté bílé světlo. Zezačátku (asi 4x) se mi to světlo zjevilo pouze v hlubší meditaci, ted se mi zjevuje pokaždé po pár minutách relaxování. Původně jsem si myslel, že mi někdo vejde do pokoje a rozsvítí nebo že zničehonic začalo silně svít slunce nebo tak něco :D ale to se neděje. Co by to mohlo být ? děkuji

Ikona diskutujiciho Kojot 2016-05-24 16:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: bol odblokovaný po alkohole , droge a zachcelo sa mu lietať s motorčekom, ? šiblo mu ? niekto urobil fajn videjko ? lietal droník ? Kto vyhlásil že má odblokovaný na 100 mozog ? – Ja som mala kámoša po užívaní umelej DMT /molekula duše/ mu vraj namerali 32 % rozšírenie vedomia. Šibalo mu často, .. inak bol milý…. :-D , nelietal, strácal telefony, frajerky, hádal sa, urážal, utešoval, vraj ho chceli Biele Klobúky, bol padlý anjel, iní boli klony, mal problém so sexom, ani teplý ani studený…  malérov kopa.

Ikona diskutujiciho :) 2016-05-24 18:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

k te 3 takovej superman:D to ani nevypadalo jako litani, spis jak kdyby byl necim pohaneny nebo jak umele pridany, a zajimalo by me proc dal tu kameru nachvili dolu. Nerozumela jsem jim tak nevim zda to bylo pripravovane nebo proste jen tam byly v tu chvili co se to stalo…

Ikona diskutujiciho BE 2016-05-24 19:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Pil Red Bull, který dáva křídla :-D

Ikona diskutujiciho Mára 2016-05-24 20:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě je v tom videu podivnej ten jekot lidí, zdá se mě že je tam moc jekotu na málo lidí, ale kdo ví, třeba je to pravé 🙂

Ikona diskutujiciho Hmm 2016-05-25 23:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jasne a zhodou okolnosti su vsetky taketo videa v zlej kvalite vzdycky. Ale mozno je ti prave, ale to nikto uz nezisti a vie to iba autor videa

Ikona diskutujiciho GK 2016-05-26 18:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, mám takovou možná trochu i zbytečnou otázku a nevím, jestli se můžu zeptat tady nebo mám napsat na email. Ale přijde mi to jako prkotina na to, abych s tím zatěžovala Tvůj email. No, možná je to prostě jen náhoda, ale dneska sem viděla asi 6 lidí, co jsem znala třeba ze základní školy. 3 ráno a 3 teď odpoledne. Já nemám moc přátel, takže většinou nikdy nikoho nepotkávám ani nic a asi je to jen prostě náhoda, ale nemůžu to dostat z hlavy. Je možné, že je to nějaké znamení? Dneska mi přijde celkově strašně divný den. Kdyžtak děkuji za odpověď.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-05-26 19:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]:  Je to nějaké znamení. Otázka je, jestli teď něco řešíš, nebo jestli si pokládáš nějakou důležitou otázku.. tak by to bylo vodítko.

Ikona diskutujiciho Premek 2016-05-27 13:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ad holotropní dýchání: to, co popisuješ, není holotropní dýchání. Při něm se neztrácí vědomí, ale proměňuje. Tj. člověk je plně při vědomí, ale má jeho změněný stav. Vnímá věci jinak. Někdo by řekl ,že halucinuje.

Ikona diskutujiciho myší královna 2016-05-27 15:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak tohle je holotropní dýchání, o kterém poslední dobou tolik čtu? Myslela jsem si to, ale nepamatovala jsem, jak tomu kluci ve škole říkali, ale dělali to též a dokonce si to natáčeli na mobil. Též jsem furt kazila srandu, tak jsem se nezúčastnila. Pak pár učitelů promluvilo dotyčným do duše a byl klid.

Ikona diskutujiciho Atrej Ystma 776 2016-05-28 23:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško! Mám něco, co mi už pěkně dlouho vrtá hlavou… V (bio)fyzice je známo, že mínus přitahuje plus (zápor přitahuje klad)- tak jak se tady uplatňuje Vesmírný zákon Rezonance, který praví, že podobné přitahuje podobné?? Je snad v některých případech platné to, že něco přitahuje právě to tomu opačné?

Ikona diskutujiciho Iva 2016-05-30 13:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Terapeutické holotropní dýchání vymyslel Prof. Stanislav Grof.

Ikona diskutujiciho Lucka 2016-05-30 21:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Půjdeš na Metalfest Open Air?

Ikona diskutujiciho Alue 2016-05-31 11:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]:  ani nevim, že se něco takového koná…

Ikona diskutujiciho Agnes 2016-05-31 14:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli by někdo nechtěl kotě. Nejlíp okolí Ostravy, Opavy, Olomouce, ale není podmínkou. E-mail [email protected]

Ikona diskutujiciho Šárka 2016-06-01 15:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pěstuju Aloe a zčervenala, nevíš prosím proč? Na netu jsem to zatím nenašla.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-06-01 15:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]:  Je spálená od slunce, nedávej ji v létě přímo na okno a víc hlídej aby měla vodu.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek