158. Dotazník: O čem je kvantová terapie?

3.7.2016 v Čtenáři 19

Napadá-li Vás nová otázka do příštích dotazníků, položte ji směle do diskuze… Děkuji!

Upozornění: Dotazníky nejsou určeny k recenzím na zboží, posuzování osob, webů apod. Nenahrazují poradnu, s osobními problémy se prosím obracejte na e-mail.

1. Proč se v noci tolik lidí, když spí sami, bojí dát nohu mimo postel? Nebo mimo deku? – takzvanej ten „bubák“ 😀 Jinak – mě napadlo, zdali to nepochází z dřívějších dob… že by se člověk musel na noc skrývat, aby na něj třeba něco nebo někdo skutečně nezaútočil 😀 – zdali to zůstalo takhle v podvědomí… Nebo je za tím něco jinýho?

To souvisí se strachem ze tmy, o kterém bylo v předešlém dotazníku č. 156. Kdo se v noci nebojí, ten z postele vystrčí cokoliv 🙂

2. Možná trochu blbá otázka… Ale jak to všechno stíháš? 🙂 Myslím, že je to obdivuhodné – však máš na starost poradnu, dělání článků (které navíc skoro každý den vychází, někdy publikuješ i víc za den), psaní knihy, filtraci spousty komentářů, domácí práce, reálný život, (asi) přítele, kamarády, práci, zdravý životní styl, staráš se o zvířátka… 🙂 Akční člověče!

Děkuji za kompliment… Stíhá se to těžko, ale v podstatě jde o to, umět si to nějak dobře rozvrhnout a pak se toho plánu držet. Ale zvládám i odpočívat, flákat se, nedělat nic i zapařit Slither. Být v zápřahu od rána do večera možná zvládají jiní lidé, supermatky, ale já rozhodně ne…

Nemyslím si ale, že by to v mém případě byl nějaký velký zázrak, protože mě přes den nikdo nezdržuje v mých povinnostech, takže na rozložení svých úkolů mám celý den, většinou bez toho, že by mi do toho někdo skočil a překopal mi plány. To se sice někdy děje a nesu to dost nelibě, protože jsem člověk co má rád ve všem pořádek (… A potřebuje ho.), ale většinou mě nic nevyhazuje z konceptu… To by byl pak byl plodný každý, pokud to není úplný lenoch, nebo budižkničemu.

Určitě by to vypadalo úplně jinak, kdybych měla manžela co vyžaduje 3x denně chystat jídlo (Já nejsem puťka, houknu ,,Máš hlad, tak si to udělej, zdravý ruce máš, ne?“ 😀 – Protože já přece taky pracuju, taky mám úkoly a navíc jsem v podstatě takto vyrostla, ,,když něco chceš tak si to zařiď“, nikdo kolem mě neskákal, takže neskáču v dospělosti ani já…)


Nemám navíc děti a děti považuji za plnohodnotný úvazek na mnoho let. V podstatě nechápu, že někdo má energii a čas na jiné projekty nebo práci, pokud má malé děti. Podobně svým způsobem obdivuju lidi, co musí chodit do práce na jasně danou pracovní dobu, dojdou domů unavení třeba ve 4-5 odpoledne a pak ještě musí stíhat rodinu, úklid, nebo kamarády. Já bych hodila masku do peřin a už by mě nikdo nezvednul…

Takže ne, není to zázrak, když mám pracovní dobu jakou si sama stanovím, úkoly jaké si stanovím a stýkám se pouze s lidmi se kterými chci, v čase který si já sama naplánuji. S nikým se nevídám z povinnosti, nebo ze slušnosti. A to strašně moc šetří čas, který potom vložím do toho, co chci já… I odpočinek, u kterého se pobavím, nebo na chvilku vypnu tu svou mozkovnu, považuji za dobře strávený čas, protože pak mám energii za svoje úkoly.

…. Zkrátka, to se to dobře stíhá, když nemáte děti, nemusíte dělat puťku manželovi a nechodíte makat do fabriky na dvanáctky. To spíš já nechápu jiné ženy, že zvládají třeba všechny tři tyhle věci naráz… No, zvládají. Musejí, nic jiného jim prostě asi nezbývá.

A než si někdo rýpne, ano, já si hodně uvědomuji, že se mám dobře, protože to tak vždycky nebylo a umím si toho vážit. Zase na druhou stranu, jak si kdo ustele, tak si lehne. Nemám sice dokonalý život, ale je víceméně podle mých představ a potřeb… Stejně jsou ale věci, které chci ještě do budoucna zlepšit, nebo dělat úplně jinak. A i ten můj klid musí být něčím zaplacený, člověk prostě nemůže mít všechno.

3. Je nějaké jídlo, bez kterého nemůžeš být?

Dřív bych na tohle asi měla odpověď typu tatarka, slazený čaj po ránu, květákové placičky, nebo něco takového… Ale v současné době, když na sobě pracuju, cvičím a měním podle toho jídelníček, jsem zjistila, že se dá žít úplně bez všeho a všechno oblíbené se dá nahradit.

Teď zkouším pít po ránu místo sladkého čaje jenom limetkovou vodu s mátou, naliju si toho litr, chutná to jak Mojito bez cukru a alkoholu a jsem v pohodě, přitom na sladký čaj mám celoživotní návyk… Takže se to dá. Všechno jde, když člověk fakt chce… Otázka je, jestli za měsíc nepolezu po zdi kvůli šálku sladkého čaje 😀 Ale teď v létě je ta limetka přece jenom po ránu příjemnější, než pít na balkoně v horku teplý čaj, když na vás praží slunko.

4. Co říkáš na to, že hlavní problém u smrti Steve Jobse bylo to, že příliš věřil na alternativní medicínu (do té míry, že mu pak konvenční medicína nebyla schopna pomoci)?

Docela mě překvapuje, že se tady objevil takový dotaz, protože jsem se až do této chvíle domnívala, že není žádným tajemstvím, že Steve Jobs byl ve skutečnosti zavražděn a nikdy rakovinu neměl. Bylo to objednané spiknutí… Proto očividně nechtěl do nemocnice, věděl že ho tam zabijí, protože byl na řadě.

Aby taky ne, všichni světově úspěšní a slavní jsou členové lóží a na každého z nich jednou dojde. Přece si nemyslíte, že vám ďábel položí celý svět k nohám jenom tak, zadarmo? Jenom za to že jste členem nějakého uskupení? – Za to se přece draze platí…

5. Nasla sis na Aluspacirech nekoho s kym se vidas porad doted? Kamarad, kamaradka?

Z Alušpacírů mám celou řadu známých, většina kontaktů spíše vyšuměla a u těch ostatních si nejsem jistá, jestli se známe odtud, nebo odjinud… Zato mezi lidmi na špacírech vznikla spousta hezkých vztahů, které fungují dodneška. A za to jsem fakt moc ráda.

6. Jako každá puberťačka řeším akné, ale ne to obyčejné- konkrétně takovou krupičku. Každej den si do školy dávám make-up,(BB cream) abych to skryla, přitom se bojím ,že to pak bude horší… Přeci jen, patlat si něco na xicht asi není zas tak dobrej nápad. Každopádně otázka zní: Jak by jsi to doporučovala řešit, pokud to tedy jde, vzhledem k tomu že jsem tedy v tý pubertě?

V pubertě je to hlavně hormonální problém, já byla taky poďobaná docela kvalitně. V pubertě jsem na to dávala hlavně švédské kapky a měsíčkovou indulonu. Dneska mi zase na uhříky dobře funguje růžová voda, tea tree oil, jojobový olej apod. V mém případě vždycky platilo: čistit, mazat, nemačkat

Hezký článek o akné jsem nedávno dávala na Aluška.org, pokud ti utekl, doporučuji:

Přírodní způsoby, jak odstranit akné, fleky a jizvy na tváři

V pubertě bych vsadila hlavně na změnu ve stravování, detoxikaci a kvalitní vnější péči… ostatně jako i v dospělosti.

Teď poslední měsíc jsem si všimla, že se mi velice spravila pleť a začala jsem nad tím hloubat. A došlo mi, že se mi spravila přesně v tu chvíli, kdy jsem si řekla, že trochu přidám a budu víc striktní v jídle, takže nejím skoro vůbec mouku a hlavně skoro žádné mléčné výrobky… právě z mléčných výrobků se akné často dělá a doporučuje se je omezit, když s tím má člověk problémy. Takže jsem ten případ, co to potvrzuje…

7. Ahoj, nevíš, čím je způsobeno a co dělat s pocením rukou? Je to hrůza, když něco píšu, mám úplně mokrý papír, jak si musím s někým podat ruku, je to katastrofa… docela ráda bych se toho zbavila. Ani nemusím být ve stresu, to bych ráda podotkla.

Pokud se potíš i když ti není horko, pořád, nadměrně a pokud i páchneš, je to příznak toxického organismu. Tělo se hodně potí, když je toxické. Snaží se tak zbavovat odpadních látek. Mohla by to spravit dlouhodobá detoxikace spojená s adekvátní změnou životního stylu. Já ale tento problém osobně neměla, takže je to pouze rada teoretická, ne z mého života.

8. Co si myslíš o regresní terapii? Myslíš, že se dá tímto způsobem „léčby“ odstranit i hodně silné fobie?

Pamatuji si, že jsem ještě donedávna na regresní terapii říkala: ,,Jo jasně, když chceš, tak si tam zajdi, spoustě lidí to prý pomohlo“, ale v poslední době jsem dostala opravdu hodně proseb o pomoc v poradně právě od lidí, co byli na regresích. To úplně změnilo můj názor, když vidím jaké z toho mají lidé problém,y pokud to terapeut neumí, nebo leze do minulých životů, tak bych to už nedoporučila.

Je však nutno podotknout, že se na to dívám jako člověk, co řeší následky po spackaných sezeních, ne jako někdo, kdo to dělá, nebo kdo na tom byl. Já bych na to totiž v životě nešla… jako na většinu na všechny vysoce populární léčitelské metody. Považuji za nebezpečné, nechat si od kohokoliv šahat do energií, nebo podvědomí.

Podívejte se na mě, vylízala jsem se už z kde čeho a nikdy jsem k tomu žádné regresní sezení, ani jinou převratnou metodu nepotřebovala… A že jsem byla kdysi už jako dítě hodně v háji, z toho co se mi všechno přihodilo. Jsem z toho ale venku. – Všechno byla jenom moje mravenčí niterná práce na sobě. Naopak jsem přesvědčená o tom, že díky tomu že na tyhle věci nechodím, a zdaleka se jim vyhýbám, se mám dobře a neřeším blbosti a problémy, které bych si na sebe naopak z těch všelijakých léčitelů nabalila.

Veškerý klíč k řešení problémů jsou správné vědomosti, uvědomění a schopnost správné aplikace toho, co vím… To je celé. Jenomže lidé mají rádi rychlá řešení, že někam půjdou, někdo je zasvětí, udělá čoro moro a problém se sám vyřeší. Když jim řeknete, že na něčem budou pracovat roky a budou v tom sami a maximálně jim můžete poradit, to se nikomu moc nechce… Radši teda někoho, kdo umí čoro moro a vyřeší to hned. Takhle to ale v životě nefunguje, zato na to rádi hřeší všelijací mastičkáři.

9. Roztrhlo sa vrece s kurzami „Kvantovky“, „Matrixu“ „kvantovej terapie“, aký máš názor či postoj k týmto technikám rýchleho zhmotňovania, uzdravovania a pod.??? Ďakujem za odpoveď.

To v podstatě navazujeme na předchozí otázku i odpověď. Já osobně na žádné metody energetického léčitelství/kódování nechodím, právě proto, že je nepovažuji za bezpečné. Tato terapie je mi tudíž také cizí, ale z toho co se člověk může dozvědět a volně dočíst, to je buď úplný blud, nebo pokud to funguje, otázka je, za jakou cenu. Reiki přece také funguje, ale 5% dostanete a za tu trošku 95% zaplatíte. Pro mě je tedy pouze otázka, co a kolik se platí v případě této metody (a to teď vůbec nemyslím peníze)?

A kdyby vás zajímalo pár postřehů ke kvantové terapii, nebo technice kvantového doteku matrixu, tak zábavné je na tom, že na to lidi chodí, i když má v názvu slovo MATRIX. – dokonce ,,DOTEK MATRIXU“!!!! – Člověk by si myslel, že v zájmu lidí je matrix oslabit, pokud možno se dostávat mimo něj a oni se vrhají přímo do něj a nevadí jim, že jim to bylo řečeno jasně už přímo v názvu metody, nebo v logu:

Pyramida v kruhu, krásný symbol Illuminátů. Rozdělená na tři – zdůrazněný třídimenzionální prostor, hmota. Zkrátka tato metoda, pokud funguje, vás upevňuje v matrixu. Možná je už toto samotné cena, kterou zaplatíte. – Všichni jste agenti matrixu. Toto mi docela připomíná Reconnection – připojení k matrixu…

Lidé si tím prý i spravují věci, zlepšují jídlo – přece si nemyslíte, že podobné změny v kódech matrixu vám někdo bude tolerovat zadarmo?

Zkrátka jsem na tyto metody velký skeptik a vzhledem ke zkušenostem to považuji za další pořádný průšvih pro uživatele. Ještě když to mají takhle krásně prozrazené v logu, tak vlastně není co dál řešit.

10. Zajímalo by mě, jaká máš ráda místa v Jihomoravském kraji. Nějaká která jsou třeba něčím jiná, nebo kde je krásná příroda a ostatní. Děkuji

Já jižní Moravu moc nemusím. Je to tím, že jsem tam prožila svoje příšerné ďábelské dětství a jsem ráda, když tam vůbec nemusím ani projíždět autem. Navíc se mi nelíbí rovina a všude pole. Mnohem raději mám lesy a vodní toky… Ale když už teda ta otázka padla, vždycky se mi líbila Pálava, nebo lednický park.

Komentáře

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2016-07-03 02:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

1. Ja sa v noci bojím pohnúť že ak by boli v mojom okolí mimozemšťania, duch či čupakabra aby na mňa nezaútočili :D Vlastne je to strach z tmy lebo človek nemá prehľad čo v tej tme je.

Ikona diskutujiciho Irčuliw 2016-07-03 07:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když jsme u těch pyramid a léčitelů. Je v pohodě pyramida, do které si lehneš? Něco na styl tohohle? http://pyramida.net/wp-content/themes/pyramida/img/slide/slide1.jpg kdysi jsem chodila k jednomu léčiteli do pyramidy a začala jsem víc astrálně cestovat a v té pyramidě jsem se cítila fajn, bylo tam hodně energie. :-)

Ikona diskutujiciho aves passeri 2016-07-03 07:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavé. Ze své zkušenosti se svým minulým životem (asi?) bych regresní terapie také nikomu nedoporučovala. Přijde mi z mé zkušenosti, že pokud tu info člověk potřebuje, tak k němu přijde sama. Ale otevírat tyto dveře jen tak bych nedoporučovala. A už vůbec ne ze zvědavosti. Většinou tam není nic příjemného a víme velmi dobře, proč si to nepamatujeme. O kvantovce jsem slyšela, protože dvě známé byly na kurzu. Nejdřív mi to přišlo super, ale když jsem to vzala kolem a kolem, nejde vlastně o nic jiného než, že člověk si přizpůsobuje své okolí podle svých přání – jistý druh magie. A mně nepřijde, že jisté informace o fungování světa má člověk využívat ve prospěch svých sobeckých přání a strachů. Z toho opravdu nekouká nic moc dobrého…

Ikona diskutujiciho Luz 2016-07-03 11:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na ten kvantový dotek Matrixu, se mi furt objevují reklamy na facebooku. Taky nemám zájem o takové kurzy a nemám k tomu důvěru. Ale ty jejich vzorové texty, co se tam objevují, mi připomněly knížky V. Zelanda, kde se píše o podobných věcech (jak to zařídit, aby nám život vyhovoval a potkávaly nás dobré věci). Máte s tím někdo zkušenosti? Ta idea jako celek mi přijde zajímavá, ale jeho knihy mi připadají někde těžko pochopitelné, a jako že se musí dodržovat taková spousta různých pravidel, aby to fungovalo, že to ani není v mých možnostech.

Ikona diskutujiciho roman 2016-07-03 16:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K bodu – 9 "Kvantovky"

Ikona diskutujiciho zdeňa 2016-07-03 19:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Četl jsem pár rozhovorů na internetu a v časopise, co mi donesla kamarádka… Dost divně se představuje, pořád se oháněl nějakými skvělými sportovci, prezidenty, velkými korporacemi, nic co by ve mě zvýšilo důvěru. A nebo že chtěl nemoci léčit co nejrychleji. Radši si zajdu sednout do lesa, tam je stejně nejlíp. 🙂

Ikona diskutujiciho Vcelka 2016-07-03 23:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, v roce 2012 v prosinci jsi psala ze jsi byla na nejakem zvlastnim miste ale nerekla jsi nam kde, protoze by ti to nikdo neveril, takze, rekla bys nam to ted? :D

Ikona diskutujiciho Mr. Madro 2016-07-04 18:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: fuu tak počul som už čokolvek ale toto ešte nie :D mimozemšťania? :D

Ikona diskutujiciho Aneska 2016-07-04 20:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Haaa nejsem jediný pařič slither.io :D Né, je to skvělý odreagování tedy 🙂

Ikona diskutujiciho armag 2016-07-04 20:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ke smrti Jobse. Pokud za vraždu počítáš to, že ho proklínaly desítky tisíc zaměstnanců v Asii, kteří museli pracovat v otrockých podmínkách, tak ano.

Ikona diskutujiciho Jasna2 2016-07-04 21:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, mňa by zaujímalo, ako sa teda dajú uzdravovať traumy z detstva, alebo mladosti. Isteže, ak sa človeku stane nejaká bolestná traumatická situácia mal by mať dosť síl na to ju spracovať, ale… poznám dievča, ktorej rodičia zahynuli pri bombovom útoku, bola vtedy v puberte, doteraz to nespracovala, a to už vyskúšala kadečo, ďalšiu priateľku znásilnili pred mnohými rokmi, je už vydatá, ale manžel ju nesmie prudšie chytiť, lebo sa tá panika v nej hneď spustí. Musí predsa existovať nejaký spôsob, technika, ktorou sa toto dá odblokovať. Viem, že na to slúži regresná terapia (neskúšala som)a pritom sa nemusí zasahovať do minulých životov, ale tú neodporúčaš. Klasické rozhovory s psychológom tu tiež nepomôžu, rozumom na to človek ísť nemôže, čo teda? Tiež som si svoje odžila, doteraz ma to máta a neviem, čo s tým, aby som si neublížila ešte viac, ale nechať to tak tiež nie je dobre. Nepremýšľala si napísať o tom článok, myslím, že to trápi mnohých.Ďakujem

Ikona diskutujiciho Fellien 2016-07-04 23:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]:  To je dobrý dotaz, ten článek si matně vybavuju, taky by mě to zajímalo! :D

Ikona diskutujiciho Irčulie 2016-07-05 08:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mimo téma – vím, že Alue chce zprovoznit sociální síť, ale kdyby tu třeba náhodou byl někdo z Vysočiny nebo okolí, kdo by hledal podobně smýšlející kamarády a chtěl se seznámit tak nechť mi napíše na mejl – [email protected]

Ikona diskutujiciho Mára 2016-07-05 14:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mimozemská rasa vyobrazená ve filmu den nezávislosti je skutečná nebo úplně smyšlená? Prosím jestli je skutečná, mohla bys o ní napsat něco víc? Moc děkuji Aluš 🙂

Ikona diskutujiciho iriska 2016-07-06 10:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Do dotazníku: Když někdo chce uzavřít manželství, je nějaká možnost jak to udělat a vyhnout se přitom tomu aby dával svoji energii temné straně?

Ikona diskutujiciho Gabby 2016-07-06 11:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Existovaly opravdu koncentrační tábory a vše to, co nám učitelka říkala?? Nebo to byl jen nástroj strachu??

Ikona diskutujiciho linda 2016-07-06 11:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ako vyuzivas rastlinu aloe vera?

Ikona diskutujiciho roman 2016-07-06 15:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: Ahoj, jde to, ale musíš vědět jak. Rozhodně asi nikdo nenapíše na net postup.

Ikona diskutujiciho Kaia 2016-07-06 21:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co říkáš na nightcore hudbu? Není destruktivní apod? Docela by mě to zajímalo, protože mám období, kdy ji poslouchám, ale pak ji  zas nemůžu ani slyšet :D

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek