2. Alue v Chorvatsku: Nejhlubší prožitek celé dovolené

27.7.2012 v Zážitky 9

Samozřejmě jsem během pobytu pilně četla již zmíněnou knihu ,,Práce se sny“, která mi takto kouzelně a mile přišla do ruky a která mě pořádně chytla. Já se vlastně během čtení vždycky těšila na oblázkové plážičce, až bude poledne, nebo ráno, nebo večer, abych si mohla jít číst. Jednak kvůli knize samotné, druhak také proto, že jsem grafoman, který u moře luštil na ručníku křížovky, v jinou dobu četl.

Přátelé, kniha je to famozní, však vám na ni ještě dám šťavnatou recenzi. Úžasně mě inspirovala k tomu, abych zkusila svůj vlastní pokus a na popud knihy vyzkoušela přijmout svůj vlastní sen na přání.

Podle knihy se poprosí nahoru, položí se otázka a když sen přijde, dává kniha i dobré vodítko, jak ho správně luštit, abychom z něj vypreparovali to důležité poselství, které hledáme. Samozřejmě je v ní hromada velice zajímavých zamyšlení, pokusů a pozorování s odkazy na různé odborníky, které skvěle doplní dané téma, a to nejdůležitější o to lépe vynikne.

Knihu jsem četla ani ne pět dnů a den na to jsem se rozhodla požádat o vlastní sen, který přišel. A stál za to.


Nebylo pro nijak těžké vymyslet, jaká otázka mne zajímá. Bylo mi hned jasné, co chci vědět. Zeptala jsem se před spaním vyššího snového vedení, aby bylo tak hodné a ukázalo mi, jak jsem na tom se svým vnitřním vývojem z duchovního hlediska a také aby mi napovědělo, v čem se mám v aktuální době zlepšit, na čem zapracovat. – Popravdě řečeno jsem chtěla zkrátka vědět, jestli něco nedělám špatně.

Sen, který přišel, byl neuvěřitelný. Měl totiž tři části. První mluvila o tom jak žiju, druhá mi ukázala skutečný stav věci která mě už delší dobu klade spoustu nejistých otazníků a třetí díl mi ukázal moje nitro přes podobu starodávné zdobné dubové skříně, připomněl mi moji podstatu obrázkem jednorožce a ukázal mi cestu, po které jdu, že je správná a že mě nejlépe učí. V konečném důsledku mi chyby neukázal, naopak mi vyvrátil obavy, že se na sebe dozvím něco šokujícího. Nic takového se nestalo.

Všechny tři části snu se odehrávaly na Pálavě, což je neuvěřitelně trefná lokace. Nikdy se mi o Pálavě nezdá, ale najednou na ní mám třídílný sen.

Ptala jsem později vyššího vedení, jestli je vhodné sny šířit, ale bylo mi řečeno, že sny patří jen mně a že pokud opravdu chci, ať použiji první část, ale to ostatní ať si nechám pro sebe. A tak vám tu první část přepíšu, protože se koneckonců týká ,,věcí veřejně známých“:

,,Jsem na Pálavě s Alušpacírem. Jdeme procházkou, všude po zemi rostou v bohatých kobercích rostliny, které vzhledově připomínají potos. Ve snu ho mám za nějaký druh rostliny, která miluje vodu. Některé rostliny jsou u cesty vyrvané z bahnité země, trčí jim jen kořeny. Beru je po cestě do rukou, protože nechci, aby uhynuly.

Chci je znovu zasadit, ale o kousek dál už to nejde, zem je tu najednou úplně suchá.

Kousek nalevo ode mě vidím rybníček a jdu k němu. Někdo mně známý tam sedí a bez jediného slova mě sleduje. Nepamatuji si, kdo konkrétně to byl.

Klekám k rybníčku, vkládám do něj rostliny a říkám: ,,Když se uchytí, bude to dobré. Když ne, snahu jsem měla.“

Trochu mě překvapilo, jak rychle voda pohltila rostliny, které zmizely pod hladinou, ale cítím, že je to v pořádku, takže vstanu a jdu dál. Tady první část snu končí.“

Celkově nejvíc lichotivá byla třetí část snu, ale i tato první mě nakonec po rozluštění velice potěšila.

Nicméně jakmile doběhla třetí část snu, okamžitě jsem se úplně bdělá probudila. Široce jsem otevřela oči a moje mysl i tělo, všechno bylo absolutně bdělé, jakobych vlastně vůbec nespala. Takhle to po probuzení běžně nemám.

Uvědomila jsem si, že ten sen skutečně přišel a naprosto jistě jsem slyšela v hlavě větu: ,,TO JE ONO, PIŠ.“

Původně jsem nemyslela, že budu chtít sen zapisovat, ale bylo to rozsáhlé, hodně dlouhé a cítila jsem, že je to potřeba. Takže jsem v úplné tmě nahmatala baterku, vytáhla papíry a celá vzrušená jsem zapisovala.

Tento kostel měl krásnou vysokou věž. Všechno měli nově opravené a nasvícené, takže turista si pěkně smlsl. Potíž byla, když člověk nakoukl dovnitř přes místa nezabezpečená před okem návštěvníka: Borčus jako blázen, fujtajbl. Holt navrch huj, vespod fuj… ale fotky jsou přesto krásné 🙂

Zvláštní je, že ačkoliv jsem při probuzení a zpětném promítání snu z paměti nebyla z jeho symboliky vůbec moudrá, jakmile jsem začala jeho děj zapisovat drobounkých písmem, začaly mi naskakovat jednotlivé významy, které do sebe zapadaly jako puzzle.

Dělalo mi hodně práce se tomu nedivit a nezačít se toho napojení ptát na něco jiného. A o to víc jsem byla vzrušená a o to rychleji jsem zapisovala, protože atmosféra okolo hodně houstla a já cítila, že ti kdo mi sen poslali, jsou se mnou a rovnou jsou připravení mi ho i vysvětlit. Jako ve škole.

Přesto jsem se udržela a do příběhu jsem významy ještě nemotala. Chtěla jsem to mít utříděné. Jakmile byl děj snů zapsaný, začala jsem psát překlad. Tady je překlad první části:

,,- Pálava: Cítím, že sen říká, že Pálava symbolizuje můj domov, dobré místo, které mám ráda, kde jsou mé kořeny a kam se ráda vracím. Pálava symbolizuje můj vnitřní domov.

– Vodní rostlliny podobné potosu: Jsou dobré skutky, které vykonávám. Dobrým skutkům, které dělám, věnuji značnou péči, ale přesto jim nechávám volnost a svobodu. Proto je zasazuji do rybníčku (voda-životní moudrost), který je přijme a já se tomu divím, protože někdy pochybuji o tom, že vše zvládnu správně.

– – Alušpacír: Jsem tam s Alušpacírem, protože ten symbolizuje lidi, pro které dělám dobré skutky, provádím je porosty rostlin, které jsem zasadila.

Shrnutí: První část snu je o mých dobrých skutcích. Sen mi ukázal, že jsem jich udělala tak moc, že obrostly celou Pálavu (celý můj vnitřní svět). Já jsem s nimi spokojená a pořád o ně dál pečuji, tedy sbírám ohrožené rostlinky, snažím se je zasadit a poskytuji jim moudro, které symbolizoval právě rybníček.“

Když byly všechny tři části vyložené, musela jsem si to celé přečíst alespoň třikrát, abych pochopila, co jsem vlastně napsala. A po každém přečtení jsem si uvědomila něco nového, jakoby ten text byl pokaždé jiný.

A když jsem potom zhasla a začala o tom přemýšlet, musela jsem znovu rožnout a zase si to přečíst… a pak o tom zase přemýšlet… nakonec jsem z toho byla tak vzrušená, že jsem nemohla spát.

Celý zbytek noci jsem si celá šťastná uvědomovala hloubku poselství a byla jsem velice vděčná za ujištění ve věcech, ve kterých jsem si nebyla jistá. Konkrétně co se týče první úvodní části snu, byla jsem šťastná, že vyšší vedení uznalo moje snahy a přirovnalo to k sázení rostlin na Pálavě.

Přijde mi to celé neuvěřitelně geniální a pro mne absolutně přesné a srozumitelné… bylo to pro mne jako když vás pohladí maminka po hlavě a řekne: ,,Hodnej Pepíček, správně zalévá kytičky, maminka to ví a maminka je za to ráda.“

Já jsem se tetelila takovou radostí, jako už dlouho ne.

Přesto jsem předvědčená o tom, že kdybych si sen okamžitě nezačala zapisovat, tak ho sama ráno nerozluštím, protože už bych nemusela mít klid na převzetí diktátu s překladem, který se mi poslal.

Bylo to celé velice kouzelné. Jak jsem tak ležela ve stanu a snažila ve spát a pak to nakonec vzdala, prožívala jsem veliké povznesení ve vědomí. Celý svět dával smysl, já jsem dávala smysl a všechno co dělám dávalo ještě větší smysl, než kdy jindy. Bylo to takové veliké souznění sama se sebou, s těmi nahoře a se vším okolo.

Cítila jsem se šťastná, vděčná a smířená, jako už dlouho ne. Ta chvíle měla neskonalou hloubku.

Pomalu začalo svítat, cikády začaly znova vyřvávat a když bylo světlo, sebrala jsem zubní kartáček a šla si k umyvadlům vyčistit zuby. Všichni ještě spali a já měla spoustu klidu na přemýšlení i u umyvadel…. tím ale ještě krásné ráno neskončilo.

V Chorvatsku jsme občas narazili na opravdu krásné rostliny. Jak je jich tam poskromnu, o to víc si jich člověk váží a o to víc se jim obdivuje.


Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Zážitky – Z cestování“ – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Arriane 2012-07-27 08:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, mohla bys tu někde později uvést jak nebo kde by ta knížka byla k dostání? Takhle zní strašně lákavě:-))

Ikona diskutujiciho Eileen 2012-07-27 09:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No wow! Krásný článek! Celkem mě to dostalo :))

Ikona diskutujiciho Alue 2012-07-27 09:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Jsme v kontaktu s autorem, ještě musím tu recenzi napsat a doladit k tomu pár věcí, ale vyjde to, neboj.

Ikona diskutujiciho meditaceprodeti 2012-07-27 10:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alu a znáš tenhle snář??

Ikona diskutujiciho Václav 2012-07-27 11:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Naše vědomí může být ve čtyřech stavech. Bdění,spánek, spánek se sny a čtvrtý stav turia je oblast zdroje moudrosti.Tam již nepracuje naše, nebo cizí mysl-entity, ale čistý duch pravdy.V tomto stavu se Pravda přímo odráží v našem životě.

Ikona diskutujiciho Michaela 2012-07-27 21:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Alue,

Ikona diskutujiciho BP 2012-07-29 13:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Az za mesic pojedu do Cech, tak si tuto knizku rada koupim. Od malicka mam z 90% jen negativni sny, zbytek je neutralni. Bud se primo se mnou deje neco spatneho nebo s nekym jinym a ja jsem toho svedkem. Nikdy ale ten sen nemam dokonce, abych videla, zda jsem ten boj/problem vyhrala ci prohrala. Uz jsem zkousela se programovat, abych mela spise pozitivni sny. Uspech jen castecny. Sen zacal prijemne, jako ze se treba prochazim po krasne plazi s palmama, ale nakonec se to vzdy opet zvrhne a resim nejaky problem/stres … ze treba jsou v mori zraloci nebo spatna voda a stejne se nemuzu koupat a celkovy krasny dojem je pak pryc. Tak doufam, ze mi ta kniha pomuze, zmenit sny nebo aspon pochopit proc ty negativni tolik mam a co mi chteji rici. Ty sny mam vzdy hodne zive, barevne, plne detailu. Casto se mi nektere opakuji.

Ikona diskutujiciho Janča 2012-08-01 20:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jééé! To je pěkné 🙂 Já tuto kninhu dostala před 3 měsíci od přítele k svátku a musím říct, že zatím jsem bohužel přečetla pár stránek, ale už ty mě uchvátili a těším se, až budu mít čas a klid si ji přečíst celou, obzvlášť po takové super zkušenosti Alue.

Ikona diskutujiciho vlaja 2012-08-03 13:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

doporucuji knihu vo svetle pravdy Posolstvo Gralu od Abdrushina

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek