206. Dotazník: Může být nemoc impuls k osobnímu růstu?

13.1.2018 v Čtenáři 21

Napadá-li Vás nová otázka do příštích dotazníků, položte ji směle do diskuze… Děkuji!

Dotazníky nejsou určeny k recenzím na zboží, posuzování osob, webů, hudebních skupin apod. Nenahrazují poradnu, s osobními problémy se prosím obracejte na e-mail.

1. Ahoj, funguje na ochranu před podprahovým programováním i tvůj energetický krystal? A co je schopno podprahová data smazat? Můžou pomoct třeba brazilské křišťály?

Energetické krystaly poskytují částečnou ochranu před podprahovými daty, pokud bychom se bavili o hudbě, filmech, nebo signálech z antén mobilních telefonů. Tato ochrana ale není úplná, zabírá zhruba 70-80% myslitelného spektra dat. Je to z toho důvodu, že podprahových dat a kodovacích signálů existuje veliké množství a záleží na tom, jak moc je daný signál silný, nebo chcete-li agresivní. Jako základní ochrana je to velmi dobré, ale bohužel pokud by se člověk setkal s něčím velmi neobvyklým, nebo neobvykle silným, ochrana nemusí zabrat úplně.

Na zpětné smazání i již dříve uložených a aktivovaných destruktivních dat a také na ochranu před nimi je v tomto konkrétním případě lepší kartička tm, která zabírá širší spektrum.

Přírodní brazilské křišťály bohužel nepůsobí tímto způsobem. Brazilský křišťál krásně čistí a harmonizuje energie, ale umělé kodovací a podprahové signály odfiltrovat neumí.


2. Milá Aluško, zajímaly by mne souvislosti duše a těla při darování orgánů – ať ještě zaživa, nebo odebrané od mrtvého dárce. Zda má nějaký smysl bránit se (notářsky ověřeným nesouhlasem) odebrání a použití orgánů po smrti. Děkuji.

Zemřelému člověku je to už jedno, ale žijící člověk který orgán přijal, pozoruje dost zvláštní změny. S daných orgánem na něj přejde i rezonance zemřelé osoby, takže může začít mít vlastnosti, schopnosti, nebo problémy zemřelého. Patrně proto, že každý orgán v těle je rezonující anténa, naladěná přesně na naše morfické pole. Pár let nazpátek jsem na tohle téma měla na webu poměrně zajímavý článek, nebo dokonce dva:

Transplantace orgánů nebo výměna krve způsobuje změnu osobnosti / DOPORUČUJI

Jste na seznamu dárců orgánů, ani o tom nevíte

Problém u automatického dárcovství orgánů není v tom že to může někomu zachránit život… no… i když… může to být i o úhlu pohledu. Jste pro, nebo proti umělému prodlužování života? Jste pro, nebo proti zachraňování každého nemocného za každou cenu i za cenu jeho pozdějšího nekvalitního přežívání za nedůstojných podmínek?

Na to se odpovídá blbě, protože každý případ takového prodloužení života má jiný kontext a každý člověk má jiný příběh. I má každý z nás jinou míru únosnosti, za jakých podmínek by chtěl a nechtěl žít. Někdo to např. bez amputované nohy nedává, jiný je v pohodě.

Problém je v tom, že rozebírání lidí na orgány může být lehce zneužito (a děje se to, točí se v tom veliké peníze). O tomto si každý člověk musí rozhodnout sám, jestli mu to připadá v pořádku.

3. Když se nám doma furt ztrácejí nůžky a nebo furt něco hledáme, můžeme mít doma skřítka?? Já nějak cítím, že jo

Existují i takové bytosti, které doma řádí a schovávají, nebo ztrácejí věci. Když jsem byla malá, měli jsme takové duchy doma, stále se nám ztrácely klíče a nůžky a nacházeli jsme je na místech, kde by je nikdo nehledal. Byli vysazení pouze na tyto dva typy předmětů, zbytek nechávali napokoji. Nemyslím si však, že ti duchové byli dobří, protože nám to lezlo na nervy a navíc u nás strašilo, hlavně na půdě. Není to ale jednoznačné pravidlo, některé bytosti to zkrátka považují za zábavu.

4. Najdu vílu v bytě? Jak se s těmito bytostmi zkontaktovat a poznat je (jejich projevy)?

Víla je druh vědomé komunikující energie, kterou vyzařují všechny rostliny, ale i zvířata. V komunikaci s námi na sebe může brát podobu postav a konkrétních bytostí. Pokud člověk nemá doma úplně mrtvo a pěstuje živé organismy, má doma přirozeně i víly. Jelikož je to energie, nemá konkrétní hmotné projevy, ale obecně se lidé cítí dobře na konstruktivních místech, kde se tato energie vyskytuje. Pokud tě zajímá kontakt s nehmotnými bytostmi, doporučuji spíše knihu Anděl strážný, kde je všechno důležité o komunikaci a energiích popsáno. V jednom stručném článku se nedá obsáhnout vše důležité, i tak jich pár na webu mám. Problematika je však mnohem komplexnější.

5. Je nějaký rozdíl mezi skřítkem a elfem?

Všechny možné názvy vymysleli lidé proto, aby nějak logičtěji uspořádali a roztřídili různé zkušenosti s přírodními duchy a některé názvy zase pocházejí z pohádek a legend, které byly inspirované přírodními bytostmi. V podstatě je jedno, jak jim říkáme. Důležité je vědět jaké jsou podstaty, co je to za energii. Jestli tomu pak budeme říkat vědomá energie, energie přírody, duše Gaia, nebo elf, je úplně jedno.

6. Jsou andělské karty od Doreen Virtue dobré? (když teď Doreen nějak změnila názory)

Mně její karty fungují a vyhovují. Ale záleží jaký je to konkrétní balíček. Daná metoda funguje univerzálně bez ohledu na názory konkrétních osob.

7. Myslíš, že člověk někdy potřebuje vážně onemocnět, aby si uvědomil svou hodnotu a začal něco dělat se svým životem?

Nemoc často (ale vždycky to tak být rozhodně nemusí) přichází jako následek špatné životosprávy, sedavého životního stylu, špatné mentální hygieny atd. Organismus se stále snaží napravovat co se dá, až se postupně po letech jeho regenerační a nápravné rezervy vyčerpají a přichází záludná a chronická nemoc. Organismus se pochopitelně vyčerpává i věkem, ale je rozdíl dostat chronickou nemoc a mít poškozený nějaký kloub nebo orgán v 70ti a ve 30-40ti.

A pak je na člověku, jestli tu nemoc vezme jako vztyčený prst ,,dělej se sebou konečně něco“ a změní svůj život, nebo půjde k doktorovi a nechá si na to napsat prášky na potlačení příznaků. A pojede si dál to svoje, až postupně dostane další choroby, další prášky, pak bere léky na potlačení vedlejších projevů těch prvních léků a to ho postupně zabije. Bohužel většina lidí si volí tu druhou variantu, protože lidé jsou ze své povahy dost líní, měnit staré zvyklosti se jim nechce a mají rádi instantní řešení.

,,Tohle spolkneš, přestane tě to bolet a můžeš s tím jít rovnou do práce, za měsíc dojdi na kontrolu, napíšu ti další tabletky“ se poslouchá líp, než ,,Začni jíst zdravě, budeš muset přestat kouřit, musíš se přestat stresovat a rozčilovat, no tak se s tou babou rozveď a odstěhuj se když ji nesnášíš, změň práci, čisti si játra minimálně rok-dva a na tohle budeš užívat skořici 3x denně atd atd atd“…

Dokonce i když je nemoc spojená skutečně s vysokým věkem, dá se to často vhodnou úpravou jídelníčku a doplňky potravy korigovat, takže s tím člověk může důstojně dožít. Hlavně to neignorovat, nepřebíjet bolest chemií, ale opravdu jít po příčině.

Zdraví není náhoda nebo otázka genetiky. Zdraví je otázka životního stylu a celoživotní péče o své zdraví. Pokud chce být člověk zdravý, musí přijmout plnou zodpovědnost za své tělo, musí se o sebe umět dobře postarat, dělat i preventivní opatření a nikdy tuto zodpovědnost nesmí odevzdat někomu nebo něčemu vnějšímu. Vymlouvat se na vnější okolnosti, nebo si myslet, že když se člověk zprasí a vážně z toho onemocní, tak doktor to zbořenisko nějak zázračně dá dohromady bezovou hůlkou čárymáryfuk, aniž by si s tím člověk musel dát nějakou práci, je totálně naivní víra. Žádný doktor na světě, i kdyby byl poslaný z nebe, nežije náš život a nemůže nás vodit za ručičku od rána do noci ,,tohle nejez, tohle nekuř, tohle neříkej, jdi se ven projít, přestaň se vztekat“, ta zodpovědnost pořád leží na nás.

Nakolik se vážná nemoc může stát popudem pro lepší život, no, nevím… V nějakém ideálním světě to tak asi funguje, ale čím horší a čím chroničtější směs nemocí člověk má, tím hůř je na tom psychicky a tím víc jsou jeho regenerační rezervy vyčerpané. Takže pak nemá na dané změny sílu. Změň svůj život, když se chronicky dusíš, počuráváš, pořádně nemůžeš ani nikam jít protože jsi upoutaný na záchod/vozík/lůžko/stojánek s pytlíkama. Je to o tom nemocem předcházet a nečekat až přijdou v drtivé podobě, případně když už něco přijde, začít to řešit okamžitě, protože než to přejde do závažné život omezující choroby, tak to trvá hodně let a tedy člověk musel prošvihnout mnoho a mnoho stovek a tisíců příležitostí tomu předejít.

A když už na to fakt kašle a spadne mu to na hlavu naplno, tak už bývá většinou pozdě, protože je zkrátka unavený, už nemůže, samotná nemoc ho natolik vyčerpá, že už nedokáže řešit nic navíc. A samozřejmě jsou v tom individuální rozdíly. Dostat ve třiceti rakovinu, nechat se 10x ozářit, vykuchat a pak si myslet že se z toho dostanu bylinkama a relaxem je úplně jiná situace, než třeba dostat v padesáti cukrovku. Ten druhý případ se řešit dá, kdežto ten první ne. Když člověk dovolí, aby něco jeho tělo zničilo tak fatálně jako např. radioaktivní chemo, nezbývá než počkat na smrt. To chemo je totiž pro tělo horší než rakovina sama o sobě. Jsou lidé, co se vyléčili z rakoviny, ale nejsou lidé co by přežili chemo. A pokud ano, ten život stojí za houby, protože 10 let uboze potupně živoří, nežijí a smrt je pak spíš vysvobození z dlouholeté trýzně. Všichni lidé co jsem znala s rakovinou a šli na chemo, již jsou dnes mrtví. Neznám jediný případ co by se dal dohromady a žil normálně. Naopak znám lidi – i o nich můžeme z médií často slyšet – , co se z rakoviny vyléčili, ale na chemo nešli. To je ten rozdíl mezi člověkem co odevzdá odpovědnost někomu nebo něčemu a člověkem, který si tu zodpovědnost vezme na sebe a aktivně s tou nemocí něco udělá, bez toho aby se spoléhal, že to za něho někdo jiný vyřeší. Důležité ale je, začít včas. Nenechat to dojít do fáze zbořeniska, pak už je pozdě. Spousta lidí co mají těžké nemoci a už jsou nad hrobem, požádají o pomoc a léčbu týden nebo tři dny před svou smrtí. Jistě, že jim ta léčba už nepomůže, i když by byla správná, kdyby se aplikovala o 5-10 let dříve, dokud ještě měl organismus sílu.

Všechny nemoci však nemůžeme svádět na psychosomatiku nebo špatný životní styl, někdy se k tomu člověk dostane jako slepý k houslím. Například bydlí blízko radaru, nebo snědl v potravě nějaký jed který mu poškodil játra a ledviny, takovým lidem nemůžeme kázat o životosprávě a že si za to můžou sami, je nutno rozlišovat a neházet všechny nemoci a všechny nemocné do jednoho pytle. Každý člověk se s něčím nějak potýká a důvody proč to tak je, jsou velice rozmanité.

Proto si myslím, že kdo je vědomý a uvědomělý, ten nepotřebuje fatální průšvih aby padl na pusu a začal se o sebe starat. Kdo uvědomělý není, sotva náhle dostane rozum, když ho doženou následky jeho počínání. Právě v tu chvíli už ani nebývá síla na změny. Ale výjimky určitě existují.

8. Kdo tě v životě nejvíce inspiroval?

Jestli je otázka myšlená obecně na moji hlavní tvorbu a činnost které jsou veřejně viditelné, tak bych řekla lidi a život. Popisuji co potkávám a co kolem sebe vidím. Podnět pro článek, video či jinou formu kreativity může být prakticky cokoliv.

9. Musí automaticky každy slavný herec být upsaný ďáblu? (Třeba Millie Bobby Brown, je mega slavná kvůli jedné roli, je jí 13 ale přijde mi v pohodě )

Kdo nepůjde s daným proudem a interními pravidly/zvyky, ten dříve nebo později odpadne, nebo je odstraněn nějakou náhodou či nehodou. Takže záleží, o jakou hvězdu jde, jak moc slavná je a jak dlouho vydržela na trůnu. Jinak já osobně opravdu nemám v ruce nějaký archiv kde bych dohledala osoby podle jména a řekla ,,tenhle dělá tohle a tenhle souhlasil s tímto“. Popisuji obecně jak to tam chodí a ptát se mě na různá známá a neznámá jména a chtít podrobnosti z jejich soukromého života, je zbytečné.

10. Jaký máš názor na ježdění na koni? Nemůžu na to u tebe na blogu najít odpověď.

Protože se kolem koní nepohybuji a tedy nemůžu psát o něčem, čemu nerozumím.

Komentáře

Ikona diskutujiciho Marionete 2018-01-13 01:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Velice zajímavé otázky i odpovědi 🙂 Já osobně věřím že okolo nás je všude nějaké nadpřirozeno a často se snažím i s vyššími sílami komunikovat.

Ikona diskutujiciho :) 2018-01-13 14:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super dotaznik, hlavne o tom zdravi :-) a 8 a 9, moc se mi libi tvuj styl a to jak se s nicim nepares

Ikona diskutujiciho Jiskra 2018-01-13 15:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Další skvělý dotazník, děkuju 🙂

Ikona diskutujiciho zdeněk 2018-01-13 20:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Můj nynější dotaz se týká znamení co se životního směru týče, jsem z toho zmatený. Letos končím střední školu a rozhoduji se co teď s životem a možností mám hodně. Všechny se mi líbí/vyhovují stejně, žádná nepřevyšuje. Ale problém je, že když se začnu kteroukoliv zabývat hlouběji (zajímám se o realizaci, plánuji), tak okamžitě začnu dostávat znamení "ano, toto je ta správná cesta".

Ikona diskutujiciho Karloon 540 2018-01-13 23:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímalo by mě, jak je to s paralelnímy světy. Jestli vůbec existují, prostě jiná časová osa ve které se věci udály jinak, protože jsme se tam rozhodly ubírat se jinou cestou,

Ikona diskutujiciho Feria 2018-01-14 01:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jaký je tvůj názor na vapování?

Ikona diskutujiciho Verča 2018-01-14 13:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: jsi skvělá, moc si vážím tvého přístupu:-)

Ikona diskutujiciho Ayeri 2018-01-14 15:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Funguje atlantský symbol doopravdy? A který? Ony ty co se prodávají totiž nejsou geometricky stejné. A působí i na přívěsku / nakreslený, nebo jen originál prstýnek?

Ikona diskutujiciho :) 2018-01-15 12:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alus jak jsi stravila Vanoce a co jsi dostala pod stromeček? Jak u tebe probihal Novy rok? Co myslis, ze nam z hlediska cisel, numerologie a predpovedi prinese rok 2018?A jaky stromecek jsi mela? To by me zajimalo a libil by se mi na toto tema i clanek klidne ?

Ikona diskutujiciho LenkaL. 2018-01-15 19:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak moc je důležité sdílet s ostatními?

Ikona diskutujiciho M. 2018-01-15 21:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co věnce na dveřích? Jde z nich nějaká destruktivní energie? Někde jsem o tom něco takového četla, je to pravda? Jestli vadí na dveřích, vadí také položené jinde?

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-01-16 17:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Tak to by mě taky zajímalo. Jako to, jestli se mi může znamení něco/někdo snažit podstrčit, abych šla destruktivním směrem… Asi se v tom moc pižlám, ale když člověk je prostě přemýšlivý tvor. :D

Ikona diskutujiciho Aisha 2018-01-16 18:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, chci se zeptat jak mám změnit to když mám přítele ale nevěřím mu asi dva krát mi lhal, jenže já sem prostě špicla a najdu si všechno když chci a prostě nevím co dělat. Mám problem s důvěrou, jsem posedlá kotrolou,  jsem paranoidní a trochu šlená. A prostě už nevím co dělat ale je to horší a horší prostě koukam a sleduju všechno co udělá neudělá i historii telefonu všechno se dozvím a nevím co udělat aby mi to bylo jedno protože o to se snažím už půl roku a nejde to ikdyž sem si přečetla několik knížek a podobně a vím co udělat jak to změnít nedokážu to ego a emoční ělo je silné a už sem v tom stracené stačí maličkost a jsem z pět v neduvěřivosti ikdyž dokážu abych byla v pohodě a nad věcí tak sem jako čertík z krabyčky a vyletím , ale když vím ž nemůžu věřit protože neříka pravdu a kecá a já nevím přitom  to může bt jn má paranoje nevím. Už si nevím rady co dělat dál. Nevíš děkuji za odpověď Alue.

Ikona diskutujiciho :) 2018-01-16 20:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: tak tohle presne mam uplne opacne, u vsech, ale uplne u vsech cest mam: "to neni pro tebe" z ceho mam potom jako teda vybirat? co mam teda jako delat kdyz citim, ze ani jedno neni to ono? :D mam se vyzmizikovat? Ale znam i tohle co rikas ty…

Ikona diskutujiciho D. 2018-01-18 12:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Gabby 2018-01-18 16:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

1. Je pravda, že železo a sůl odpuzuje duchy? Případně jaká sůl (stačí kuchyňská?)

Ikona diskutujiciho El 2018-01-19 00:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško, otázka do dotazníku :-)  děláš ještě odstranění pokřtění? Nebojíš se, že je to celkem velký zásah do Matrixu, a že se to “někomu” nebude líbit? Celkem by mě to zajímalo :-)  díky.

Ikona diskutujiciho hanka 2018-01-21 09:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Otázka do dotazníku. Je dobré dělat gesto prsty, kdy se spojí palec a ukazováček, např. jako tady?

Ikona diskutujiciho áťa 2018-01-21 21:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dá se vyčíst z Drahošovy tváře něco, co by potvrdilo, že je proti čechům nebo lidstvu obecně a táhne za jeden provaz s tajnými elitářskými spolky?

Ikona diskutujiciho Elis 2022-09-13 08:29:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, jak vlastně vypadá ta kartička tm? Čeho je to zkratka? Ráda bych si ji sehnala, ale vím o ní jen to, že to nejde tak jednoduše. Na internetu jsem nikde nenašla ani ten název, natož vysvětlení a u tebe na webu taky ne. Možná jen špatně hledám, nevím… Děkuji za odpověď případně.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-09-13 08:44:32
Ikona diskutujiciho
sipka

Kartičky tm jsou pro známé nebo kamarády. Neprodávají se na internetu.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek