234. Dotazník: Najdou konstruktivní lidé snadněji svou cestu?

4.12.2018 v Čtenáři 10
Napadá-li Vás nová otázka do příštích dotazníků, položte ji směle do diskuze….. Děkuji!
Dotazníky nejsou určeny k recenzím na zboží, posuzování osob, webů, hudebních skupin apod. Nenahrazují poradnu, s osobními problémy se prosím obracejte na e-mail.
1. Může to být trochu kontroverzní otázka:) třeba ji zařadíš a třeba ne. Každopádně… Připadá ti taky, že konstruktivní lidé si často automaticky vybírají a umí najít tu správnou cestu(způsob, nástroj…), tak nějak přirozeně a instinktivně? Připadá mi, že to taky dost souvisí s napojením nahoru. Pokud to chápu správně, ty jsi zažila a zažíváš něco podobného. Nevím, jestli jsem nějak vysoce konstruktivní, ale vždycky jako kdyby něco dobrého vedlo moje činy a pomalu někdy i ruce a oči, je to zvláštní. Pokaždé mi zvládnou podstrčit přesně to, co potřebuji a to, co vede nejlepší cestou, je to jako tichá komunikace. Vždy to bylo tak, že ať jsem chtěla zvládnout cokoliv, jako kdybych nebyla slepá a dokázala najít i takový dobrý způsob jaký třeba kamarádka ne (vzpomínám na základku a střední) a divila se, jak jsem na to přišla a že je to super, zatímco mně to přišlo naprosto jasný. Nevím jak to přesně popsat, ale lidé na Alušce.org mi určitě rozumí. Nechci tím říct, že vidím dál než ostatní nebo jsem nějak nadprůměrně inteligentní, jen že prostě jako kdyby mi vždy něco dobrého opatrně po-odkrývalo obzory. Vždy mě navedou na to nejlepší a nejvíc funkční možné. Jsem za to moc vděčná 🙂 asi takhle to vypadá, když člověk jen nespí v Matrixu – a možná je to taky tím, že si skoro každý večer prosím o vedení. Ono číst několik let Alušku má určitě taky svoje účinky. Vždycky říkám, že jeden ze tří nebo možná čtyř důvodů, proč jsem se narodila v Čechách a ne v USA.
Děkuji 🙂
S tou konstruktivitou to tak je a logicky to dává dohromady smysl. Pokud je to právě hodnota a čistota našich energií, co nám propůjčuje schopnost ,,vidět za roh“ a vnímat více než jen fyzično, pak je to i zároveň o našem napojení na Zdroj. Kdo má čisté vyladěné energie, ten lépe komunikuje a lépe přijímá vedení své intuice.
Problém je, že lidé svoji energii od dítěte postupně ztrácejí, způsobuje to jednak dost drsný systém a pak si také lidé nakydávají destruktivní energie na sebe navzájem a učí se různým zlozvykům, které jsou sebedestruktivní a poškozují energetický systém. Čím více je energie destruktivní, tím méně je člověk schopen vnímat svoji intuici a jemná postrčení, znamení. Jakoby oslepne vůči všemu, co není fyzicky vidět.

Destruktivní energie podporují materialistický způsob myšlení, kdy člověk nevěří, ale ani není schopen pochopit nic ze světa za oponou i kdyby chtěl, naopak konstruktivní energie vedou k rozšiřování vědomí člověka a jeho lepšímu vhledu, k moudrosti.
Spousta lidí chodí do přírody, když potřebují něco vymyslet a vrací se domů srovnaní a nabití, tam venku je najednou všechno jasnější. Proč? Protože tam právě nasáli záporné ionty a bioenergii, které zlepšily jejich vlastní energii a díky tomu se jim pročistilo myšlení.
Taky to dělám, když mám pocit že je toho na mě nějak moc, zajdu si ke svému oblíbenému stromu, položím na něj ruce a dýchám zhluboka u jeho kmene (vdechuji ionty). Do deseti minut jsem totálně šťastný a se vším srovnaný člověk a je úplně jedno, co mi předtím vadilo, nebo co mě znepokojilo. Taková ozdravná procházka je super, okysličí se tělo, naberou ionty a ještě poopraví energie.
Na tomto principu fungují i energetické krystaly. Důvod, proč lidé říkají že z nich mají čistější a jasnější myšlení je právě naladění na velmi konstruktivní bioenergii, jsou to propojené nádoby. Já z nich bývám klidnější a veselejší.
A proč takoví lidé i lépe najdou svoji cestu? Jednak v tom má prsty právě zmíněná intuice, ale také tito lidé povětšinou vycítí, co pro ně není dobré a co je jenom ztráta času. Intuitivně a pocitově si vybírají činnosti a lidi, kteří jim přinášejí do života dobro místo zla. Takže zatímco ostatní spolužáci na prvním stupni ZŠ mají zábavu z toho že někoho šikanují, konstruktivní člověk chodí na procházky do přírody, kreslí si, má různé kroužky a pokládá si otázky kdo je, proč tu je a snaží se sám sebe poznat, zjistit své talenty, možnosti a limity…. Uběhne pár let a zatímco ostatní spolužáci na druhém stupni ZŠ mají největší vítr z toho že se mohli někde načerno opít, zhulit a kalit v klubu který ani není přístupný jejich věku (popisuji svoje skutečné existující spolužáky ze základní školy, nepřibarvuji si skutečnost a asi je vám jasné, proč jsem tehdy mezi nimi neměla kamarády… takové opravdu nechcete), uvědomělý člověk mezitím začíná čerpat z předchozích let. Už zhruba ví kdo je, jaké jsou jeho talenty a limity a začíná se tomu věnovat, začíná to aktivně rozvíjet. Takže zjistí že je nadšený pro jazyky, nebo kreslení a malování, nebo zjistí že je fakt dobrý v počítačích a může začít stavět první weby, nebo je šikovný na opravu strojů, nebo je rád venku a má rád manuální práce, tak se učí opravovat auta, nebo stavět domy, nebo dělá se dřevem – zkrátka našel TO NĚCO za čím chce jít. Právě proto, že nemrhal svým časem na kraviny, nemrhal svoji energii na lidi kteří za to nestojí a nenaučil se od nich jejich zlozvyky! A pozor, začíná výběr střední školy a v tu chvíli už se to láme. Zatímco ožralky a huliči co uměli jenom zabíjet čas na blbosti a pofidérní zábavu absolutně neví kdo jsou, absolutně neví jestli něco umí, jestli mají na něco vlohy, o něco zájem a totálně netuší co chtějí dělat se svým životem, uvědomělý člověk už má rozvinuté základní koníčky a i když neví co mu život přinese, minimálně ví na co je dobrý. A podle toho se snaží vybrat školu, která jde jeho směrem. A bez ohledu na to jestli ji dodělá, nedodělá, přestoupí atd., jde za tím, co předtím zjistil a co si vypěstoval, to se pak stává jeho úkolem, vášní, prací, posláním… Když mi dneska chodí maily od dvacetiletých lidí, kteří říkají že nic neumí, neví kdo jsou, na nic nemají talent, nic je nebaví a neví co mají dělat, pokládám si otázku, co dělali celých těch dvacet let. Měli přece hodně času na to, aby poznali sebe sama a aby rozvíjeli to, co je baví, na co mají nadání. Každý z nás nějaké nadání má, ale pokud mrhá svým časem, samo od sebe se to neobjeví a nerozvine. (Talent je minimální základ, vše ostatní je aktivním přístupem. Nikdo není geniální hudebník nebo
skladatel jenom kvůli talentu, ale jsou za tím roky výuky a praxe.)
Pro mě je to známka toho, že se dotyčný člověk sám sobě dostatečně nevěnoval a že špatně nakládal se svým časem, nevěřím tomu, že někdo není dobrý vůbec na nic. Takže ta konstruktivita je také o sebeuvědomění a o tom, že se přirozeně člověk vyhne vlivům, které by zastavily jeho cestu a jeho rozvoj. Proto spíše najde svoji cestu a své poslání. Není to náhoda, je to o aktivním přístupu ke svému životu a rozvíjení toho, na co mám vlohy. Bohužel do toho i dále vstupují různé překážky které člověk musí ustát. – Každý člověk, který si jde za svým snem a dělá to v čem je dobrý, tyhle překážky překonává a musí být silný. Pokud není, skončí tak, že ztratí smysl života a přestane vidět cestu, protože tu svoji skutečnou kvůli něčemu zahodil. Je také nutné umět si své čisté energie udržet, protože s jejich odchodem odcházejí i některé duševní vlastnosti a kvality, bez kterých nelze vykonávat poslání určité povahy, tedy i pokažené energie mohou být velká překážka na naší cestě.
2. Je nějaký způsob, jak by se měl člověk „správně“ zbavit diamantu, když už ho má doma?
Darovat/uložit ho někam, kde nebude v kontaktu s lidmi a nebude nikomu škodit. Není ani dobré mít diamant uskladněný ve svém domě. (viz. článek: Diamanty: Drahé kameny prokleté nepředstavitelným zlem, které přináší svým majitelům neštěstí a smrt)
3. Zdravím Alue, mám velmi netypickou otázku. Pokud my lidé jsme napůl bytosti duchovní a přitom ,,zvířecí“ po té biologické stránce myslím. Tak pokud mezi námi existuje jakási přirozená hierarchie, jakože například i mezi kmeny, je to jedno kde to vzniká ale myslím tím hierarchii takovou, kde si každý najde své místo a někdo je tím ,,vůdcem“, který musí udržovat klid, je tím nejmoudřejším a proto tyto své schopnosti předává těm dalším a zároveň ví jak se má zachovat aby ho lépe následovali ostatní. No a je to až jednoduchá otázka 😀 jaký má vliv na to být introvert a extrovert? Jestli třeba Introvert nemohla být nějaká šamanská bába v kmeni, co zpracovává své informace před sebe pro ostatní a jinak s nikým nepromluví protože je to přece duchovní žena. Tak s ní může mluvit jen dotyčný člověk co pak mluví s ostatními 😀 No a nebo může být introvert i třeba ten vůdce. Ptám se jestli třeba někdo, kdo přirozeně vede, jestli má být tím extrovertem za každou cenu. 😀 😯 😀
Tradičně introvertní povolání jsou známá, introverti se nejvíce objevují v povoláních kde je málo ruchu, hluku a kde panuje zejména komorní atmosféra. Jsou také velmi citliví a slušní, proto se hodí k povoláním, kde je třeba empatie, jemnost a cit ke druhým. Nejvíce to proto bývají různé typy terapeutů, léčitelů, poradců, psychologů, pečovatelů (třeba v domech pro seniory). V moderním světě se introverti hodně objevují v kancelářských profesích, kde jsou jejich vlastnosti vyžadovány, protože typický introvert je velmi pečlivý, loajální, pracovitý, pravdomluvný, spolehlivý a dovede se velmi intenzivně soustředit mnoho hodin. Takže jsou to ideální lidé do kanclu, účetní, nebo spisovatelé. Také vědci a lidé zabývající se specifickým výzkumem jsou převážně introverti, protože extrovert se nedokáže soustředit tolik hodin na jednu jedinou věc, ani nemá tak silnou potřebu studovat věci co ho zajímají do hloubky a destilovat z nich objevy a rozšiřovat tak obzory. Proto jsou introverti tak zapálení čtenáři, neustále musejí v hlavě žužlat nové poznatky a introverti stojí za objevy a vědou, které vyžadují hluboké znalosti a mnoho let v laboratoři, nebo v dílně. Jedině introvert má na tohle nervy a ještě se u toho dokáže cítit realizovaně a zaujatě. Samozřejmě se to ještě různě obměňuje podle toho, jestli u introverta dominuje některá polovila mozku, jaké má prostředí, výchovu, nebo jak moc na spektru introverze-extroverze je daleko. Někteří introverti jsou introvertnější, než jiní a jejich typické povahové rysy a povahové kvality jsou tak výraznější, více dominují a více určují jejich styl života.
Kdyby sis tedy přenesl typického výrazného introverta do prostředí nějakého primitivního kmene, byl by to šaman, léčitel, jasnovidec, pečovatel o staré, nemocné nebo o děti a hlídač, nebo stopař. – Introverti mají velmi bystrý postřeh a všimnou si nuancí, které extrovert snadno přehlédne, také více reagují na zvuky a pohyby. Mozky introvertů vykazují vyšší aktivitu a jsou tedy i lépe cvičené (co se nepoužívá, zakrňuje).
Jako vůdce kmene by introvert nebyl vůbec vhodný, protože introverti jsou neagresivní klidní lidé, které nebývá moc slyšet, drží se zpátky, spíš mimo skupinu, nechtějí mít s nikým spory, zajímá je hlavně jejich klid a jejich bádání v oboru, pro který jsou nadšení. Takže jako vůdce primitivního kmene (které dodnes existují) by introvert velmi rychle přišel o krk, nebo by byl sesazen někým silnějším, hlučnějším a agresivnějším. Intovert by vůdci mohl dělat maximálně rádce, šamana, nebo babku kořenářku. Kdybychom se vydali do amazonie nebo Afriky, určitě bychom zjistili, že tamní introverti vykonávají v rámci svého kmene práce pečovatelské a terapeutické/léčebné a na vyšší posty šéfů se nehrnou, jednak na to nemají vlohy, druhak je to ani nezajímá.
4. Ráda bych se zeptala, jestli používáš esenciální oleje? Jakou firmu a esenci máš oblíbenou? Je používání esencí bezpečné?
Používám hodně často levandulový olej na vonné polštářky a aroma lampy. Na štípance, uhry, vyrážky, plísně, záněty nervů/šlach/kloubů a podobné nešvary dávám obklady z Tea tree oil. Na odplísnění střev nebo dezinfekci úst používám mentolový olej.
Bezpečné je to do té doby, dokud člověk dodrží správné dávkování. Na konkrétní značce netrvám.
5. Jaký máš názor na vonné tyčinky?
Dají se používat místo kadidelnice při vykuřování, nebo na doladění příjemné domácí atmosféry, ale nevyhovuje mi kolik je z nich bince a jak padá kolikrát mimo stojánek, takže víc používám vonné františky ve tvaru jehlánků, které nedělají borčus a když vyhoří, jednoduše se vyklepnou do koše z talířku.
6. Ahoj Alue, jen se chci zeptat na pozdrav od dětí. Když tě nějaké dítě pozdraví , přitom tě nikdy nevidělo. Jestli to má nějakou souvislost, že mu třeba dlužíš pozdrav z minulého život
a … Někdo mi tuto myšlenku řekl :)))
Myslím si, že děti nezablokované strachem, prostě spontánně zdraví lidi, kteří jsou jim sympatičtí a mají konstruktivní energie. Jako dluh z minulého života to nevnímám a připadá mi to jako nesmysl. Malé dítě nemá důvod někomu něco dlužit a nežije v mentální bublině recipročního procesu, kdy je pořád něco za něco, nikdy nic není zadarmo, ani láska, ani pozdrav.

Komentáře

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2018-12-04 03:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

6 Dieťa zdraví jednoducho preto že mu to rodičia a učiteľka v škôlke povedali, že sa patrí zdraviť. Iste sa vám stalo že sa k vám blížil rodič poučujúci svoje malé dieťa – pekne pozdrav toho uja/tetu. I keď dnes už to niektorí rodičia zanedbávajú a mnoho detí nezdraví. V podstate by to ani nevadilo, keby sa už takéto zvyky – hraná slušnosť zrušila.

Ikona diskutujiciho jirik 2018-12-04 09:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

je tam překlep

Ikona diskutujiciho Ali 2018-12-04 15:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Ehm, no nevím, jestli je všechna slušnost jen hraná. :D Některá určitě. Ale mělo by to být upřímné. A tohle taky.

Ikona diskutujiciho Peace 2018-12-04 19:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslíš, že duše si vybírá podobná témata co bude její hlavní (nebo alespoň podstatnou) náplní přes několik životů? Vím, že moc nepřikládáš minulým životům význam, ale třeba tento zpěvák https://www.youtube.com/watch?v=QkCxE2Lh458 zpívá hodně podobně jako Freddie Mercury, díval jsem se i třeba na video od nějakého učitele zpěvu, který ho rozebíral a říkal, že spoustu věcí dělá úplně stejným stylem jak Freddie, i stejné grimasy. Navíc i podobně vypadá.

Ikona diskutujiciho Sebastian 2018-12-04 22:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zvláštne,ohľadom tých detí mám takú dlhodobú skúsenosť, že deti do dvoch rokov na mňa stále čumia/pleštia oči/otáčajú sa akoby sa nedokázali vynadívať. Platí to však len pre deti do 2 rokov. To by ma fakt zaujímalo, čo takého na mne vidia. Niekedy mi to príde až strašidelné. O_O

Ikona diskutujiciho Lulu 2018-12-05 21:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Som rada, že nie som sama.Na mňa pozerajú detičky asi max. do štyroch rokov a tiež mi to príde divné.Aj keď sme boli pri mori jedno dievčatko až za mnou otáčalo hlavu. :-D Možno je to (aspoň u mňa) tým, že milujem malé deti a nejako sa priťahujeme energiami.Viem, bol to dotaz na Alušku, ale nedalo mi to nekomentovať :-)

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2018-12-06 23:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: aj mne sa to stáva A to deti nemilujem :-)

Ikona diskutujiciho Sebastian 2018-12-07 19:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: praveze sa tesim, ze si sa podelila o skusenost. Zaujimalo by ma vsak trochu viac detailov pre porovnanie. Pridal som mailovy kontakt, budem rad ak sa ozves. ;-)

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2018-12-10 23:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: no týýýo. Někdo mu tam psal koment "Už neumírej". Pravda! :-D

Ikona diskutujiciho hanka 2018-12-11 09:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Otázka do dotazníku. Pokud si žena vytrhává chloupky epilačním strojkem, nebo voskem, ztratí chlup svoji energetickou funkci? Cibulka se tím neničí, protože chloupky vyrostou znovu, ale časem se asi oslabuje.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek