243. Dotazník: Jak vyléčit silné úzkosti?

22.2.2019 v Čtenáři 36

Napadá-li Vás nová otázka do příštích dotazníků, položte ji směle do diskuze….. Děkuji!

Dotazníky nejsou určeny k recenzím na zboží, posuzování osob, webů, hudebních skupin apod. Nenahrazují poradnu, s osobními problémy se prosím obracejte na e-mail.


1. Jinak bych se tě chtěla zeptat na názor/data ohledně disociativní poruchy identity. Nějak jsem na to narazila na Youtube a i na české video, kde je nějaký kluk, co tvrdí, že má v sobě snad 8 osobností a hlavně mluví o tom, že má i jednu negativní osobnost. Právě jsem četla, že těm lidem přepínají ty identity náhodně, nemohou to ovládat a že si třeba ani nepamatují, co dělali, když byli jakoby ta jiná identita. Tak mě zajímá, čím by to mohlo být způsobeno – napadá mě, že by to taky mohlo být nějaké posednutí (ten kluk z česka se prý zajímá o paranormální věci…), protože osobně mi to přijde velmi divné.

Nejsem psychiatr, ale pokud někomu přepínají osobnosti a po přepnutí si jedna osobnost nepamatuje co dělala ta předešlá, vsázím na posednutí démonem, případně mnohočetné posednutí několika démony, kdy nejedná člověk, ale jiná bytost za něj, která ovládla jeho tělo.

Lidský mozek je velmi složitý a dodnes toho o něm moc nevíme, ale připadá mi to pořád více uvěřitelné a logické vysvětlení, než to že by šlo o poškození mozku na fyzické či biochemické rovině… Jak by to jinak mohlo fungovat? Mozek přepne, pak najednou bum, ztráta paměti, znova přepne – ale čím a na co přepne? – Bum, zase ztráta paměti?

Proto mi paradoxně připadá logičtější a méně mysteriozní teorie o posednutí, než nevysvětlitelné a nepochopitelné přepínání v mozku – nevím mezi čím vlastně, jednotlivými centry? To je nesmysl, mozek pracuje komplexně, jednotlivá centra se simultánně doplňují, není to ,,co centrum to osobnost“.

Kromě těchto dvou teorií pak ještě připadá v úvahu ovládání přes MK Ultra, ale to je spíš věc Hollywoodu. Co by kdo měl z MK Ultra na normálního běžného občana. Leda, že by byl předmětem nějakého pokusu či experimentu, ale tak daleko už nevidím.

 

 


 

2. Čím je vlastně způsobená pedofilie? Viděla jsem nějaké dokumenty a prý ti, co opravdu zneužijí dítě mají většinou ještě nějakou další poruchu. A pak jsou prý ještě lidé, kteří normálně žijí mezi námi, člověk by je nepoznal a tvrdí, že tyhle sklony mají odjakživa a dítěti by neublížili, ale celý život je pro ně v podstatě peklo. Je to snad způsobeno skenováním v těhotenství nebo za tím stojí ještě něco?

Toto téma jsem v podstatě vysvětlovala v předešlém dotazníku. Jednoznačně se shodneme na tom, že je to nenormální a patologický jev, ale důvody, proč k tomu dochází, nejsou zcela jasné. Existuje mnoho desítek jevů a vlivů, které mohou zdeformovat zdravou mentalitu v něco abnormálního. Něco může být otázka chyby v prenatálním vývoji, nebo může být ranné těžké trauma v dětství, jindy to může bt i pozdější trauma, nebo i již zmíněné posednutí. Na to není jeden vzorec, každý člověk má svůj vlastní originální jedinečný příběh. Je to tedy stejný dotaz, jako z čeho vzniká antisociální chování, agresivita, abnormální druhy sexuality a abnormální vnímání vlastního těla, mentální retardace, chyby ve vývinu a růstu fyzického těla, úchylky atd. Jsou to chyby.

 

K tématu pedofilie mám ještě jednu osobní zkušenost. Když jsem byla malá, obtěžoval mě kamarád mé mamky. Bylo to dlouhodobé a dost nepříjemné. Později, když už byl odhalen a zneškodněn jsme se dopídily, že jsem mu vlastně připomínala mamku jak vypadala když byla malá a on byl do ní vždycky platonicky zamilovaný, takže si nemohl pomoct a když si máti vybrala chytřejšího a hezčího, tak šel prostě po mě. Nemyslím si, že to byl normální druh pedofila, ale je to již zmíněný originální vývoj. Nikdy přesně nevíš, co dotyčného vede k takovému chování. V jeho případě to byla nenaplněná touha, ne snaha mi ublížit. Mimochodem příběh o tomto pedofilovi bych jednou chtěla sepsat nebo namluvit do AluTalk. Jednak je to dost zajímavý a napínavý příběh, zadruhé bych tím chtěla varovat ostatní na co by si měli dát pozor u svých dětí, protože dítě bývá dost zmatené, trvá mu dlouho identifikovat co se děje a proč se cítí divně, ale mezitím už s předstihem projevuje různé chování, které by v rodiči mělo probudit výstražný alarm. Spíš to ale vidím na AluTalk, protože je toho hodně a asi bude jednodušší a rychlejší to volně povyprávět, než sepisovat…

Ale jinak jsem potkala celou řadu chlapů, na kterých byly vidět náznaky pedofilního chování a myšlení. Možná se jednoduše lepili na pěknou modrookou blonďatou holčičku, měla jsem na ně prostě smůlu. Po těchto zkušenostech bych na svoje vlastní děti byla velice opatrná, hlavně pokud by byly po mě. Když vidím kolik těch magorů je a jak snadno vám můžou traumatizovat dítě, asi by mi nonstop svítil v hlavě výstražný majáček.

 

 

3. Jak je to vlastně s osudem? Vždy jsem měla za to, že každá duše si vybere, kdy chce z tohoto světa odejít/odejde, když něco splní. Ale když si třeba vezmu nešťastné náhody – jsou to opravdu náhody? Například jeden mně blízký člověk zemřel z úplné blbosti – nehoda způsobená alkoholem (ne v autě). Často si pokládám otázku, zda si to duše toho člověka vybrala nebo jestli je možné, že se někomu život ukončí předčasně díky tomu, že udělá blbost. Nebo třeba když někdo někoho zabije – nedává mi smysl, že by si duše vybrala, že jí někdo zavraždí, protože když to vezmu z druhé strany, tak která duše by si před narozením vybrala, že bude vrahem.

To je tázka na podobné brdo, jako ta předchozí. Existují nějaké základní variace, kterými se to dá nějak uchopit, ale přesně to nevíš, protože do toho nevidíš. Každý člověk má svůj vlastní plán.

Kdybychom to brali úplně paušálně, asi nejjednodušší vysvětlení je, že se nic neděje náhodou a že duše si vše připravila předem. Jenomže když do toho pronikneš hlouběji a zjistíš, že je rozdíl mezi tvým skutečným osudem a pouhým matrixových scestím které je ti vnuceno (popisuji to v knize Anděl strážný), tak už to není tak jasné, protože když nejsi ten člověk a nevidíš do jeho osudu a nevíš co si stanovil, tak jak potom můžeš posuzovat, co byl jeho plán a co už byla matrixová sabotáž? To neposoudíš. Můžeš na to aplikovat nějakou pomyslnou statistiku, že většina jede v matrixu takže to nebyl jeho skutečný plán, ale pořád je to pouze domněnka. Přesto v tomto případě dost pravděpodobná, protože se nezdá příliš logické, aby si duše stanovila, že se upije, nebo zlikviduje nějakým jiným sebedestruktivním způsobem.

 

Většinou si beru vzorec na složité otázky v přírodě, snažím se porovnat dané téma se základními vzorci podle kterých funguje zdravý život. Často se právě takto dá celkem snadno dopídit toho, co je normální a přirozené a co už je patologie, nemoc, sabotáž, abnormál. Co se týče alkoholu, normální zdravý stav je nepít. Alkohol totiž nepředstavuje esenciální živinu a tělo ho nepotřebuje. Plán duše, pakliže je duše konstruktivní, by proto neměl alkohol zahrnovat, jelikož nejde o přirozenou věc a jde o prostředek, který ničí tělo, likviduje mozek a zastavuje vývoj osobnosti. To si snad duše nemůže naplánovat dobrovolně, leda by ji do toho nějaký čertík nebo brainwashing navezl.

 

4. Chtěl bych se zeptat na nějaké rady a tipy k úzkostem. Jak jim zabránit, co pomáhá když už se teda objeví… Mě úzkosti trápí už nějakou dobu, ale ti „oficiální“ léčitelé jsou hrozně nápomocní. Doktorka do mě chce cpát léky (které když si vezmu tak bych ani neměl řídit auto kvůli snížené pozornosti, takže se ani nemám jak dostat do obchodu do vedlejšího městečka) a psycholog mi na to pověděl „vyhýbej se situacím, které ti úzkost vyvolávají“. No díky! Mě úzkosti způsobují zlí, agresivní nebo hloupí lidé a situace nimi vyvolaná. Za případnou pomoc díky! 🙂

Z takto krátkého dotazu se nelze dopídit, co je spouštěč problému, tak spíš obecně co by mohlo pomoci úzkosntému bázlivému člověkku cítit se bezpečněji ve svém životě: Doporučila bych knihu Svítání, která je založena na výuce k sebelásce a na tom, jak si utřídit myšlení a dát se dohromady po traumatickém dětství, jak se zbavit mindráků a osvobodit se od sebedestruktivních vzorců. Když se máš rád, věříš ve své schopnosti, ve svoji hodnotu a moc, pak tě úzkost opustí sama a přestaneš se bát lidí. Mnoha lidem kniha velice pomohla.

Jako druhou doporučuji knihu Anděl strážný, která obsahuje mnoho návodů jak si pomoct (to ovšem obsahuje i Svítání ale v trochu jiném kontextu) a týká se konstruktivního životního stylu a ochrany před destruktivními vlivy.

A jako ,,léčbu“ bych doporučila buď homeopatii na psychiku, nebo ti moc doporučuji autopatii. Autopatie je málo známá, zrovna ji zkouším a studuji a vidím v ní velký potenciál, který bych chtěla později i rozepsat na netu. Zatím ale nic svého nemám, tak můžu odkázat externě. Najeď na stránky Autopatie.cz, kup si knihu, kup si autopatickou lahvičku a začni se s tím léčit. Nebo se objednej k autopatickému terapeutovi, který ti řekne kolik čeho kdy máš brát a bude tě v procesu doprovázet, pokud se bojíš dělat pokusy bez dozoru. Údajně má výborný léčebný účinek na úzkosti a deprese, někteří lidé díky ní mohli vysadit léky. Autopatie se s ničím nebije, takže můžeš dál navštěvovat svého doktora a brát jím předepsanou léčbu. A pak, až problémy poleví, spolu kdyžtak upravíte dávkování.

Pak ti také moc doporučuji začít cvičit HIIT (najdi si sestavy s Jillian Michaels), kvůli vyšší hladině vyplaveného testosteronu. Ideální je cvičit denně, tak spolehlivě dostaneš svoji denní dávku odvahy. Budeš dobře vypadat, dobře se cítit a díky vyplaveným hormonům budeš mnohem průbojnější a nebudeš se bát. Testosteron je v tomto naprosto zázračný lék, a toto cvičení funguje i na ustrašené ženy, protože při zvýšené zátěži se testosteron vyplavuje i u nich.

 

5. Mě by zajímalo, na kolik % se dá věřit výkladu z karet. Nedávno jsem byla u své kamarádky, která vykládá karty pouze pro své známé. Měla moc hezké karty a tak jsem si říkala, že to zkusím aspoň ze srandy. Jenže než jsme začali, zapálila svíčku a dala si k výkladu fotku, kde byl vyobrazen Ježíš a naprosto výstavní destruktivní symbol – kříž. To přece neznačí nic dobrého, že?

Když si někdo vykládá karty za pomoci kříže, tak bych rovnou vstala a odešla. Jak mi takový člověk může pomoct, nebo něco radit, když neporadí ani sám sobě?

Obecně výkladům z karet nepřikládám váhu, špatná karetní věštba napomohla velkému neštěstí v mé rodině a jsem v tomto jednoduduše skeptik. Nejenom kvůli své velmi zlé zkušenosti s blbou kartářkou, ale také vidím výsledky jejich práce ve své poradně.

 

V co ale naopak věřím a mám s tím dobrou zkušenost je to, když mám jeden karetní balíček jenom pro sebe, nikdo mi na něj nikdy nesahá a když něco řeším, vytáhnu si jednu až tři karty já, sama na sebe bez přítomnosti jiné osoby. Když je karetní balíček dobrý, většinou přinese nápomocnou odpověď. Mnohokrát karty hodně pomůžou psychicky jako opora. Když řešíte něco fakt blbého a vytáhnete si na to dobrou kartu, fakt se cítíte líp a už jenom tohle ,,placebo“ je samo o sobě přínosné a léčivé.

Mám tři sady karet, na dvě z nich sahám pouze já a fungují skvěle. Jeden balík byl používaný a pak mi byl darovaný… ale zůstaly v něm cizí otisky a nefunguje, takže ho nepoužívám. Proto taky nevěřím cizím kartám. Je v nich cizí otisk a frekvence se v nich bijou. Čím víc lidí je mělo v ruce, tím větší binec pak vykládají.

 

Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-02-22 02:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

edit: nemám srdce to smazat:D ale to je zas výlev(takhle se pozná, když je někdo na věci sám, vypisuje se pak Alušce na blog:). neplýtvejte časem na čtení, děkuji.

Ikona diskutujiciho Adéla 2019-02-22 06:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Neřekla bych, že disociativní porucha identity je způsobena přímo posednutím démona. Did je způsobena nějakým raným dětským traumatem, kdy dítě, aby mohlo uniknout, tak si nevědomky vytvoří další alters, který s hostem přebývájí v jednom těle celý život. Jedna holčina na youtube vysvětluje, jak má celý vnitřní svět, kde se její alters setkávají. Ano, nemůžeš ovládat, kdy se alters vymění, ale určitě to není démon. Posednutí démona není trvalá záležitost, did je. Každé alter má rozvinutou osobnost, svoje náboženství, jinou barvu pleti i jiné pohlaví. Píši si společný deník, který je vlastně jejich komunikační prostředek. Když chceš o něčem mluvit, tak si o tom alespoň něco zjisti. Stačí pár kliknutí. Tady je už zmíněná slečna (bohužel video je v pouze angličtině).

Ikona diskutujiciho Katie 2019-02-22 07:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K otázce číslo 4..existuje metoda RUŠ..dalo by se říct, že čtyřhodinovym povidanim ti zruší určité vzorce z dětství.Něco kako terapie.Ale je to drahý.

Ikona diskutujiciho Alue 2019-02-22 08:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]:  Pokud si v hlavě vytvoříš tak silného egregora, že začne žít svým vlastním životem, tak je to prakticky posednutí. O tom nakolik je posednutí trvalé, by se dalo polemizovat. Když nevíš jak, máš to navždy.

Ikona diskutujiciho Ina 2019-02-22 13:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ve společnosti, rozumějte v systému, se rozmohl takový nešvar označovat všechno, co nezapadá do zajetých kolejí, jako chybu. Jenže vesmír nedělá chyby stejně jako neexistují náhody. Jsou to všechno lekce. člověk má tendenci špatné věci, jako jsou nemoci, označovat za sabotáž a něco, co má být smeteno ze stolu. V minulosti byl za chybu a kacíře označen každá, kdo kritizoval křesťanství, ženy, které pomyslely na rovnoprávnost, homosexuálové atd. V současnosti je v tomto úžasný posun, tyhle věci se přestávají brát jako stigma a hledá se naopak léčba, která bude co nejvíce efektivní… a když si pacient přestane připadat jako chyba, bude to mít na jeho pokroky jistě pozitivní vliv 🙂 Vždyť kdyby nebyly abnormality, budeme pořád ještě bydlet v jeskyni. Neříkám, že je příjemný nebo dobrý pro toho člověka i pro okolí, když ta úchylka člověka postihne, ale je to pro něj lekce, stejně jako pro jeho blízké a pro lidstvo vůbec. Není to žádná chyba, ale má nás to něco naučit. U takových lidí učení po dobrým pravděpodobně selhalo, tak Vesmír/duše přistoupil k učení po zlým. Plánuje se tvá duše naučit odříkání? V minulým životě jako kněz to neklaplo? Budeš pedofil. Chceš se naučit pokoře a v minulý lekci jsi dokázal akorát zničit něco život? Budeš hnít do konce života ve vězení. atd. Prostě alkohol a špatné zážitky taky člověka posunou… ne vždy to zvládne. Ale pokud ano, tak i pád na hubu je pohyb dopředu. Pokud ne, není to jeho jedinej život… a naučí tím něco ostatní, i když opět nepříjemnou cestou. Přirovnala bych to k tomu, že k největšímu technickýmu pokroku dochází za války.

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-02-22 14:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: "existuje metoda RUŠ..dalo by se říct, že čtyřhodinovym povidanim ti zruší určité vzorce z dětství." To by bylo boží 0.0

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-02-22 14:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-02-22 22:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pořád si myslím, že bys měla mít Patreon nebo si tady dát tlačítko Donate. Vím, že o penězích se nemluví, ale myslím, že by ti mnoho lidí rádo přispělo častěji, kdybys měla něco takového decentně výraznějšího :D….

Ikona diskutujiciho Victoria 2019-02-23 08:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně napadá otázka do příštího dotazníku. Co si myslíš o sebevražedné písni Gloomy Sunday? Hrozně moc lidí se po jejím poslechu zabilo, tak by mě zajímalo, jestli je to jenom náhoda, nebo je fakt nějak prokletá. Učitelka nám ve škole kousek pouštěla a popravdě to se mnou nic moc nedělalo, ale řekla bych, že možná záleží na momentálním rozpoložení, těžko říct.

Ikona diskutujiciho romča 2019-02-23 14:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Ja som si Gloomy Sunday vypočula celú v dobe keď som ani náhodou nebola ok a nemala na mňa žiadny efekt. Ale je pravda že teraz keď už som v pohode nemám v pláne si ju púšťať :-)

Ikona diskutujiciho Andy 2019-02-23 17:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: proboha jak je možné, že vám učitelka něco takového vůbec mohla pustit? 😮

Ikona diskutujiciho manu 2019-02-23 17:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: A nefunguje to, bohužel.

Ikona diskutujiciho Victoria 2019-02-23 22:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Celkově jsme řešili téma sebevražda (bylo to na VŠ) a asi to brala jako zajímavost. Ale zatím teda všichni žijeme :-D.

Ikona diskutujiciho Sisi 2019-02-24 11:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K otazce 4, jak se daji snizit uzkosti bych z vlastni zkusenosti doporucila horcik (napr. z Rossmanna) a trezalkove kapky od Nadeje). Taky pozor na leky,pokud nekdo bere,nektere mohou vyvolavat uzkosti. Ja jsem snizila davkovani leku na stitnou zlazu a uzkosti ustoupily…

Ikona diskutujiciho Milča 2019-02-24 23:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Otázka do dotazníku :-)

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-02-25 00:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Už vím, co si nikdy nepustit.

Ikona diskutujiciho Sherine Khalil 2019-02-25 11:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K první otázce – člověk trpící DID má ve skutečnosti trochu jiný mozek, ukazuje se to na ultrazvku a tahle nemoc je pořád předmětem zkoumání.

Ikona diskutujiciho Alue 2019-02-25 12:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]:  Každý specifický způsob myšlení formuje mozek, taxikáři co si musí pamatovat mapu mají zase zvětšené paměťové centrum… alkoholici a feťáci mají mozek vyžraný z chlastu a trávy. Schizofrenici mají také deformity mozku. Tudíž i změna v DID  je logická a nemůže to ani být jinak. Nenapsala jsi nic nového, i když máš ten pocit.

Ikona diskutujiciho Sebastian 2019-02-26 22:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho niky 2019-02-27 07:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Od roku 2020 má být zaváděna síť 5G, která bude mít naprosto devastující účinky pro lidi, zvířata i planetu. V některých částech Ameriky už je 5G i teď.

Ikona diskutujiciho hanka 2019-02-27 21:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám otázku do dotazníku. Připravuju se postupně na jeden úkol, mám z toho velký respekt ale cítím že to mám udělat, i když často pochybuju jestli to všechno zvládnu. A stalo se mi dneska že v jedné z klíčových přípravných akcí se najednou okolo mě vyrojily stříbrné poletující kuličky energie (to se mi nikdy nestalo tak intenzivně a ve všední situaci). Myslím že to nebyla klasická ochranná energie, nic mi v ten moment nehrozilo. Mohla bych to chápat jako dobré znamení, že jdu správnou cestou?

Ikona diskutujiciho df 2019-02-28 19:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]: Co dělat aby v naší kotlince nebylo zavedeno 5G a nebo jak se chránit? Dobrá otázka. Asi nás napadne petice, kdesi v anglii se jim to povedlo. Unás petice moc nefungují a navíc pokud bude petice nazvána špatně tj. "boj PROTI …", no tak to nemá cenu ani podepisovat, protože veškerá energie do toho vložená přejde na stranu protivníka a to můžeme bojovat klidně celý život. Pokud bude nazvána " boj ZA …", tak to už má daleko větší naději na úspěch a energie do toho vložená tam zůstává.

Ikona diskutujiciho niky 2019-02-28 20:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]: jo, jo, pravdu díš.

Ikona diskutujiciho niky 2019-02-28 20:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]:  Roj poletujících světélek to taky znám a podle toho, co jsem zatím zažila se objevuje jenom na konstruktivních místech, nebo za konstruktivních situací a činností. Takže bych to brala tak, že je to pro tebe správné a že tě světélka přišla podpořit. Je to určitě dobré znamení. Aspoň podle mě teda.

Ikona diskutujiciho df 2019-03-01 14:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[23]: rádo se stalo, ale je to smutné.

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-03-01 16:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Další teoretická otázka – protože mě teoretické baví :-D

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-03-01 16:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]: Já jednou fyzickýma očima viděla takové poletující kuličky s křidélky, stalo se to jen jednou a bylo to trochu jako změněný stav vědomí :D Fakt nevím co to bylo, ale bylo to super.

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-03-01 21:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo aa..

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-03-02 02:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: Stejně… musely být moc hezké na pohled :-)

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-03-02 10:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokud si nějaký masochista přeje přitáhnout nehody, ale vesmír neslyší "ne", přitáhne si hody?

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-03-02 20:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-03-02 21:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: teď když mi o to "zavadily znova oči"… "Připravuju se postupně na jeden úkol, mám z toho velký respekt ale cítím že to mám udělat, i když často pochybuju jestli to všechno zvládnu." !! to mi povídej, prožívám už delší dobu to samé. vůbec nejsi sama.

Ikona diskutujiciho hanka 2019-03-08 09:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Napadla mě ještě jedna otázka do dotazníku.

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-03-09 06:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[33]: povídej mi o tomhle… jak jsi to dokázala takhle vystihnout a napsat? já to neumím. některé věci prožívám, ale nedokážu je jakoby "zachytit", mít k nim takový nadhled.

Ikona diskutujiciho hanka 2019-03-09 12:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ještě jedna otázka do dotazníku. Zajímalo by mě, co si myslíš o humanitních vědách a zvláště o filozofii. Jestli se v ní najdou užitečné myšlenky nebo je to jen plané teoretizování. Díky:)

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-03-14 00:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo a taky!

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek