257. Dotazník: Jak si udržet duševní klid?

25.3.2020 v Čtenáři 18

1. Chci se zeptat, jestli je věštění špatné nebo dobré (doma) protože moje teta ho občas udělá a říká že tím že něco dostane od osudu tak mu musí něco vrátit a řekla mi ze si myslí že má kvůli tomu psychické problémy proto mě ho nechce naučit. Odpovědi si zapisuje a časem si psala jestli se to vyplnilo a snad vždy se vyplnilo.
,,Věštění“ je v tomto dotazu velice nekonkrétní pojem. Existuje spousta způsobů, jak se dá věštit. Některé způsoby jsou bezpečnější, než jiné. Některé jsou snadné, všem dostupné a nespolehlivé, jiné zase spočívají ve výjimečném vrozeném daru, ke kterému má přístup jen ten konkrétní vzácný člověk. Pokud někdo pro věštění používá sice funkční ale destruktivní metodu která mu nabourává psychiku a přesto s tím souhlasí a přesto ji dělá dál, je to jeho přímé svobodné rozhodnutí a dalo by se říct, že je to potom i v pořádku, když to dotyčnému vyhovuje. Zároveň je i rozumné neučit tuto nebezpečnou metodu někoho dalšího, protože by potom za jeho problémy měl dotyčný částečnou zodpovědnost tím, že mu to umožnil, i když věděl, že je to špatné.Pokud se chceš naučit věštit, vyber si některou z bezpečných metod, která tě neohrožuje. Typu tarotové karty, nebo věštění z kávové sedliny. Pokud máš nějaký speciální dar již vrozený, tak ho stejně rozvineš i když ti s tím nikdo nepomůže.

Koukněte zde na seriál Jak číst z kávové sedliny 12, 3, kde je podrobný návod.

2. Chcela by som sa spýtať na jednu vec: Ako si Alue udržiavaš svoj duchovný “stav”? Aby som sa presnejšie vyjadrila, kedysi som žila a pociťovala viac šťastia vo svojom živote (bez ohľadu na okolnosti, myslím šťastie v zmysle vnútorného nastavenia), lenže teraz mám pocit, že som to už zabudla a už sa neviem tak “vyladiť”, pretože sa ženiem niekam (pracovne), lenže berie mi to kus toho nastavenia. Predtým som mávala často zvláštne príjemné pocity a dojmy v každodennom žití, určite mávaš také aj ty a viem Alue, že mávaš nabité dni, preto by ma zaujímalo, ako sa udržiavaš napriek všetkým “brzdám” v stave radosti a šťastia.
Kdybych měla definovat slovo ,,duchovní stav“, spíš bych to popsala jako stav vnitřního míru, kdy člověk cítí své propojení s Vesmírem. Jako stav radosti bych to už úplně nedefinovala, protože nikdo není nonstop šťastný a stav ,,středu“ není ani radost ani smutek (ani křivkou nahoru ani křivkou dolů). Střed je stav klidu a míru. Takže se ,,snažím“ o mír. Což není něco, co by vyžadovalo speciální úkony, ale vyžaduje to splnění určitých vnějších kritérií, aby se do toho stavu dalo přirozeně a nenuceně vstoupit.
Mám vypozorované, že nejvíc jsem v pohodě (i spokojená nebo chceš-li šťastná), když jsem sama. Čím víc samoty, tím líp na tom jsem ve všech ohledech. Lepší nálada, líp stíhám, líp spím, i jsem zdravá. Naopak čím víc lidí, tím hůř na tom jsem, tím větší vyčerpanost, tím větší nervozita a zavalení povinnostmi. Takže jsem přestala pěstovat všechny nadbytečné kontakty s lidmi které nepotřebuju, které mě bezúčelně rozptylují a které mi berou čas. Přestala jsem přijímat zodpovědnost za cizí problémy. Nenechávám se rozptylovat něčím, co stejně nezměním a nic mi to nedá. Kdykoliv vidím, že začínám vypadávat z konceptu, je to pod tíhou návalu lidí a povinností které nestíhám a na které mi chybí energie. Jediná ,,léčba“ je několik dnů samoty (tehdy si odpočinu, doženu to co nestíhám a uklidím si v hlavě) a pokud mi to není dopřáno, začnu se izolovat kdykoliv je to alespoň trochu možné.
Procházky v přírodě když je hezké počasí, jsou taky moc důležité, ale ztrácí smysl ve chvíli, kdy člověk někam spěchá kvůli někomu nebo něčemu, nebo celou dobu myslí na ty haldy práce co bude muset stihnout, až přijde domů. Tady funguje jedině disciplinovanost, řád, dobré rozvržení času a sil na jednotlivé úkony (ale nebýt dokonalý perfekcionista, protože ve chvíli kdy se vzrušíte kvůli neumytému hrnku nebo smítku na podlaze, si už nikdy neodpočinete a energie opět utíká kvůli nesmyslům), aby potom skutečně vznikl volný prostor pro léčivou procházku a soustředění se na sebe.
Velice důležité je naučit se ignorovat rozptylující jevy. Všechno co nedokážu změnit, co není moje věc a co není vyloženě potřeba teď hned udělat a může to počkat až budu mít víc energie (třeba prach co se může utřít i příští týden), jednoduše vypustit. Vzniklý čas věnovat odpočinku a relaxaci. Zábavou, nebo přírodou. Být v pozoru celý den bez přestávky, mít pořád za zadkem někoho, kdo se na všechno ptá, neustále udržuje small talk a žádá pozornost, je to nejhorší. Pak totiž není čas absolutně na nic a nejde být v klidu.
Nejde být naložen v příjemném duchovním nálevu, když neudržujeme duševní hygienu a neodpočíváme. Svět je přehlcený stimuly, které neustále vyžadují naši účast, takže musíme umět říkat ne.
Je mi ale jasné, že tohle je hodně individuální, je to o povaze a naopak extroverta by moje kruciálně důležitá samota naopak zdeptala, protože spousta lidí se naopak v kolektivu nabije a uklidní. Každý si musí najít to svoje.

3. Zajímalo by mě, jaký máš pohled na velmi luxusní značkové oblečení jako Chanel, Saint Laurent apod. ? Kupovala by sis to, kdyby sis to mohla s klidem dovolit – třeba kvůli designu? Nebo ti to připadá jako uplně zbytečný materialismus a projev toho, že se člověk nechá ovládat egem?
Je to hodně o tom, jestli je člověk jejich cílovka. Konkrétně tyto dvě značky mi nemají co nabídnout, protože neprodávají věci, které bych potřebovala, nebo které by se mi líbily. Když je někdo ochotný vyhodit veliké peníze za kabelku, nechápu to jako projev jeho ega, ale vnímám to jako nerozum. Důvod je jednoduchý. Když chce člověk vypadat hezky a vkusně, je potřeba splnit několik základních požadavků: Obléci se úměrně svému věku, úměrně své postavě a dodržovat jednoduché barevné kombinace. A to vůbec není o penězích. Je to o výběru vhodného střihu, chápání toho co mi sluší a vyhýbání se křiklavým nápisům a vzorům. To znamená, že se můžete oblékat velice vkusně a šik, i kdyby vaše tričko bylo za 150 z háemka a sukně za 50 ze sekáče. Když máte vkus a umíte se obléct, budete vypadat skvěle a zazobaně i v levných hadrech a nikdo to nepozná. Ono totiž to, že je něco drahé, vůbec neznamená, že je to zároveň i vkusné, slušivé, nebo praktické.
Takže když něco potřebuju, jdu podle toho jestli to padne na moji postavu a jestli se mi to líbí. Nezajímá mě značka, zajímá mě barva a střih. I velmi krásná kabelka se dá v akci koupit levně a přitom vypadá draze.

4. Plánuješ vydat 4. knihu?
Mám v hlavě nápad na dvě knihy, ale aktuálně nemám kapacitu na to je sepsat. Potřebovala bych na to mít víc klid, víc volného času, víc samoty. Nehážu ale flintu do žita, říkám si že se snad za pár let moje situace změní, co zatím nemám hotové tehdy už hotové budu mít a pak se konečně budu moct ponořit do dalších knížek. Alespoň mi uzrajou nápady, posbírám víc zkušeností, víc příběhů které by se do nich mohly dát a o to budou lepší. Neberu to jako závod.

5.  Jakou květinu máš nejraději a proč? Jakou preferuješ květinu u sebe v bytě nejvíc?
Kdybychom se bavili o květině ve slovasmyslu květ, tak to jsou konvalinky, růže, lilie, pivoňky, hyacint. Proto, že intenzivně voní. Kromě růže jsou všechny jmenované schopné provonět místnost a ještě se táhnout i do dalšího patra. Vybírám i parfémy které podle nich voní. Taky mám moc ráda jasmín a fialky. Kytky které nevoní, mi tak zajímavé nepřijdou.

5+1. Která z Tvých pokojovek je Tvoje nejoblíbenější?
Asi kapradina ledviník. Když jí začnou osychat a opadávat listy jak je z ní strašný borčus, ale jinak vypadá velice dobře a zdá se, že je skoro nesmrtelná. Podědila jsem dvě staré kapradiny, jedna měla úplně zkamenělý substrát protože se roky nepřesazovala a zalívala se zespoda takže přestala sát vodu, začala se dusit a chcípat a ta druhá měla puklici, které se prakticky nedalo zbavit. Obě rostliny jsem zachránila tak, že jsem všechno ostříhala a vyndala jsem jenom holé středové růžice, očištěné od všecho včetně kořínku. Nechala jsem je pár týdnů v misce s vodou, počkala až vypustí kořínky, zasadila jsem je do nové hlíny a počkala až vypučí. A dneska mám dvě velikánské kapradiny, které jsou úplně zdravé a bez puklice. Musí to být ale nějaký dobrý odchov, taky jsou hodně staré. Před lety jsem kupovala tuhle kapradinu v obyčejném hobbymarketu a zdechla mi. Najednou byla plná mšic, přestala sát vodu a chcípla. K záchraně středové růžice jsem se ani nedostala. Příště bych asi šla do zahradnictví.

7. Je nějaká knížka, která Ti ovlivnila život nebo Tě tak oslovila, že ji znáš zpaměti či ji máš přečtenou vícekrát?
Jestli jsem nějakou knížku četla víckrát, tak jsou to logicky moje knihy – což se musí, když se dělají korektury a dotisky. A pak je to Pravda mezi nebem a zemí. Dostala jsem na ni tip, že byla napsaná pro mě a že je v ní důležité řešení problému, který jsem před lety řešila. Četla jsem tu knihu asi 3x, než jsem to konečně našla. A fungovalo to. Zpaměti jsem se učila jenom slovníky a encyklopedie. Pak mám ještě z dětství starý velký Špalíček dobrých českých vtipů a ten jsem projela mockrát. Na hovadiny mě užije.

Napadá-li Vás nová otázka do příštích dotazníků, položte ji směle do diskuze….. Děkuji!
Dotazníky nejsou určeny k recenzím na zboží, posuzování osob, webů a hudebních skupin. Nenahrazují poradnu, s osobními problémy se prosím obracejte na e-mail.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-03-25 01:36:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Miluju miluju miluju jak umíš věci krásně popsat, podat je druhým. Vždy si vzpomenu na „když máš uklizeno, můžeš pak pomoct uklidit i druhým.“ Jsi opravdu člověk, kterého ráda poslouchám a ráda čtu jeho(její) texty, nejen proto, že s 99% skoro vždy souhlasím. Jen u mě to není nic nového, že… 🙂

„Což není něco, co by vyžadovalo speciální úkony, ale vyžaduje to splnění určitých vnějších kritérií, aby se do toho stavu dalo přirozeně a nenuceně vstoupit.“
– ano, sama bych to neřekla líp. Celá ta odpověď na druhou otázku je skvělá a opravdu souhlasím. „Co není moje, jde mimo mě a nemám důvod to chytat,“ říkám si vždycky.

A to ohledně toho oblečení(třetí otázka), to je přesně ono. To jsem chtěla slyšet!:) Vkus je vkus a je to v tom člověku, je to uplně jedno, jestli máš kabelku za padesát tisíc nebo ze sekáče. Osobnost se v tom oblečení prostě odráží.

Nádhera. Tenhle dotazník mi udělal radost. Když se ohlédnu zpět, jsem vážně ráda, že jsem vyrůstala zrovna při čtění tohoto. Děkuji.

Ikona diskutujiciho Ajuška 2020-03-27 21:24:14
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak to obcas vsechno zapada…:-) Dnes jsem neco resila a hledala a dostalo se mi odpovedi: Az se to poradne vsechno naucis-muzes to ucit(pomahat) ostatnim…A ted vecer si v klidecku ctu Alušku a ctu tvuj komentar…a co nevidim??? : když máš uklizeno, můžeš pak pomoct uklidit i druhým…:-) Tak uz mam jasneji…:-) Ani mila Nirvano neviš-ale stala jsi se soucasti odpovedi pro me…:-) Tak diky–a mej se kraaasne

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-03-25 02:02:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Do dotazníku: Co bys poradila spisovatelům, kteří by rádi vydali svou první knihu? Vím, že je to individuální, ale byly chyby, které ji třeba dělala při psaní stále dokola? Nějaké tipy, jak efektivněji dělat korekturu, co rozhodně nedělat nebo tak? Budu ráda, když tě nějaký tip pro „zelenáče“ napadne 🙂 Nejsem ve psaní nováček, mám Wattpad a tak, ale ty máš přeci jen víc zkušeností protože máš už knížky vydané. Děkuji!

Já jsem v půlce své první knihy a myslím to s tím opravdu vážně. Vím, že mi to nikdo vydat nemusí, ale dovolím si říct, že to podle mě opravdu není brak a za vydání by to stálo protože to má v sobě opravdovou myšlenku předanou skrze emotivní příběh dívky, která během příběhu příchází na to, kým doopravdy je a opouští staré systémy myšlení, které jí vnutila její matka… Schválně jsem tam dala i „zlé“ postavy a odkrývá se postupně i jejich příběh, zjistíme, že ti lidé nejsou zlí, jen ukřivdění a neštastní. No, je to román, je tam toho hodně 🙂 Ono teda každý to pochopí jinak, někdo to ani nechopí, ale ti pozornější si té zabudované myšlenky, v tom příběhu, určitě všimnou. Podle mě je to originální a ještě to tu nebylo, hlavně teda ne z prostředí koní a jezdectví, ve kterém se hlavní postava pohybuje. Mimo jiné jsem tou knížkou chtěla poukázat na některé způsoby používané dodnes při drezurním tréninku, které se dají přirovnat leda tak k týrání. Píše se o tom, ale lidé nekoňáci, kteří se na to chodí jen dívat, stejně skoro vůbec nevědí. Myslím, že mnoha mladým koňákům by hodně prospělo se nad tím víc zamyslet. Pár holek mi třeba říkalo, že dřív je nikdy nenapadlo přemýšlet tímhle směrem, až když četly můj příběh, tak je to trklo – že rollkur asi neni dobrej pro koně… 🙂

Ikona diskutujiciho Verča H. 2020-03-25 14:09:58
Ikona diskutujiciho
sipka

Taktéž se přimlouvám za tu otázku ohledně psaní knihy. 🙂 Pokud bys nám k tomu chtěla Aluško něco povědět, budu moc ráda. 🙂 Nějaké tipy, postřehy, rady… mám poslední dobou nutkání začít psát, ačkoliv jsem do teď tyhle ambice neměla. Velice ráda čtu, už od mala. Jsem typický knihomol. Ale teď mi ta myšlenka něco napsat, leží už několik dní v hlavě. Tak si ráda přečtu o tvých zkušenostech se psaním. 😉 Moc děkuji, a měj se hezky. 🙋

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-03-25 02:29:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A taky… Uhodila tě někdy máma? Jaký máš názor na to, když rodič uhodí své dítě? Mně máma párkrát dala facku protože jí ujely nervy, když jsem byla dítě. Dodnes jí to mám za zlé – podle mě není moc normální vyloženě přaštit dítě (ostrá facka), natož svoje. Když má nevhodné poznámky, mám mu to vysvětlit. Ne ho zbít. To není podle mě to, co by se mělo dítěti ukazovat jako reakce na něco, s čím nesouhlasím. Vždyť je to hrubé omezení osobní svobody a riskuju, že se tak v budoucnu bude chovat taky. Už vůbec by to přeci dítě nemělo zažít od někoho, jako je jeho vlastní rodič, který ho má vést a milovat ho… Ne dělat přesný opak – bít ho. Jaký máš na to názor? Je podle tebe rozdíl mezi mírným pohlavkem a fackou? Kdy bys například použila pohlavek a proč? Může to být pro dítě, v určitých situacích, přínosné?

Mně nepřijde normální, že mě matka třeba naštvaná chytla pevně za triko a řvala na mě, když jsem jí řekla jako mladší něco hnusnýho – nebo ostrá facka. To má být člověk, kterému mám věřit a má mě rád? To sotva asi… Já bych to svému dítěti nikdy neudělala, podle mě je to spíš projev labilní povahy, co nemá na to, někoho vychovávat(neumí zadržet vlastní emoce a dítěti vysvětlit hranice a ukázat, proč je jeho chování špatné – nebrat si to osobně). Ale třeba to jen nechápu protože nemám dítě. I když mám štěndo a je teda fakt, že jí taky musím naučit co je „fuj“ – ale to dělám vždy jen slovně.

Ikona diskutujiciho Mikuláš Gera 2020-03-25 08:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tá „duševná údržba“ je čisto „moja šálka kávy“ …..

Ďakujem.

Ikona diskutujiciho Jana 2020-03-25 10:02:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ďakujem za odpoveď na druhú otázku. Ja som tiež introvert a keď už tej prítomnosti iného človeka bolo v minulosti na mňa príliš, tak som už naschvál odchádzala preč, tiež to nemám rada. V súčasnosti mám tiež často niekoho pri sebe, ale keďže už si neviem tak užívať samotu, neprekáža mi to až tak. Okrem toho ma hnevá, keď sa napr. človek, s ktorým trávim čas na niečo sťažuje a ja mám tendenciu prispôsobovať sa jeho nálade. Potom o samote ma zasa zamestnáva nervózny pocit, prečo som mu to dovolila, alebo lepšie povedané, prečo som to dovolila sama sebe. Nikdy nepochopím, ako je možné, že sa niekto dokáže rozrušovať napr. nad počasím, že prší, že fúka atď. Ja som prispôsobivá a v každom počasí si hľadám čaro, ale takýto človek to dokáže hneď zaraziť. V tejto odpovedi však zaznieva to hlavné pre mňa, naučiť sa vnútornému kľudu a mieru a vytvoriť si časový harmonogram. Keďže som INFP osobnosť, tak je to pre mňa niekedy ťažké, najmä niečo náročnejšie dotiahnuť do konca. Ako som to počula myslím u jednej youtuberky, dávam prednosť zábave pred prácou a potom v zhone podávam (najlepší) výkon. No pokúsim sa lepšie prerozdeľovať si svoj čas.

Ikona diskutujiciho Marie 2020-03-25 10:33:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nádherný dotazník, krásné odpovědi hodné rozumného člověka stojícího nohama na zemi a majícího hlavu v oblacích. Aluško, děkuji a jen tak dál. Knihy mám všechny 3 a těším se na další. Marie

Ikona diskutujiciho Thor 2020-03-25 13:54:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chtěl bych se tě zeptat Alue co by jsi dělala, kdyby stát rozhodl, že se všichni lidé musí nechat očipovat, jinak by dostali pokutu až 3 000 000 Kč, nebo by mohli skončit i ve vězení? Nechala by ses očipovat, nebo by jsi riskovala trestní stíhaní? Když vezmeme v úvahu, jak vláda v současné době omezuje práva občanů v souvislosti s koronavirem, tak to stejné může udělat i u čipování lidí. Ponechme teď stranou, jestli vládní opatření proti koronaviru jsou přínosná. Faktem je, že se je nikdo neodváží porušovat, protože za to hrozí tresty. Stačí, když vláda zdůvodní čipování tím, že je to pro naše zdraví, bezpečnost, nezbytná nutnost atd.

Ikona diskutujiciho Peace 2020-03-25 21:58:46
Ikona diskutujiciho
sipka

O tom teď poslední dobou také dost uvažuju. Já bych se (asi) nenechal čipovat za žádnou cenu. Ale co pak dělat? Kam zmizet? Pak se tu vynořují otázky co Alue nemá ráda.. Když půjdou policajti silou čipovat ty kteří vzdorují jestli je zastřelit (což si myslím není dobré v žádném případě) nebo se v té situaci nechat očipovat? Nebo co dělat?

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston405 2020-03-25 16:49:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Lidi, uvědomte si, že v 5D se vám bude na vaše vlastní otázky odpovídat mnohem lépe 😀 neblbněte a raději sdílejte indigo-prophecy.weebly.com

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-03-26 01:59:35
Ikona diskutujiciho
sipka

hele Ashi neřeš to, lidi žijí v krabici. mají omezený myšlení. když jsem slyšela týpka, že řekl, že neví, co by v 5D dělal bez komplu… no tyvado jako. dost lidí si očividně už ani neumí představit, co to znamená být „plně funkční vědomá bytost“ 😀 někdo takový kompl absolutně nepotřebuje.

každopádně já osobně bych si v tomhle drsnym světě ještě ráda pár let pobyla, mam tu práci. 5D může počkat, nu ne?

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston405 2020-03-26 14:23:33
Ikona diskutujiciho
sipka

Bez komplu? :’D Achjo….. Jop, až do konce tady každý máme nějakou svou práci, která ovlivní výsledek – tak hr na to!!!! 🌹

Ikona diskutujiciho BB 2020-03-25 19:24:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jaké je Tvoje oblíbené jídlo a pití?

Budou v budoucnu ještě nějaké články na téma osobního setkání s anděly/vílami/konstruktivními bytostmi obecně? Bylo to vždy jako pohlazení po duši.

Ikona diskutujiciho Helena 2020-03-28 21:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj. Zajímalo by mě jestli znáš pravou příčinu ALS a jestli se dá léčit.

Ikona diskutujiciho Emily 2020-03-29 18:45:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

1. Máš nějaké oblíbené youtubery? 😀
2. Znáš nějakou strategii na to, když dejme tomu nás něco nakrkne, setká se s nepříjemným člověkem… Prostě ty situace v životě, které se nás dotknou a rozvíří nějaké emoce a potom na to třeba nemůžeme přestat myslet a stále dokola v mysli vše analyzujeme, ruší nás to při soustředění apod. Co třeba osobně tobě na tohle pomáhá? Například brát to s humorem, svěřit se deníku apod. 🙂
3. Používáš doplňky stravy? Třeba i přírodní, nějaké rozemleté kořeny jako maka apod.? 🙂

Ikona diskutujiciho Emily 2020-03-29 18:51:24 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo a ještě další otázka: Jak nejlépe vést děti k dobru a seberozvoji? A teď to nemyslím z pohledu rodiče, ale třeba když je můžeme ovlivnit jako učitelé, táboroví vedoucí, sestřenice a bratranci usw. Hádám, že nejlépe je jim jít dobrým příkladem, ale nenapadají tě třeba i nějaké další stimuly, jak je trochu navést na správnou cestu? Třeba, kdybych byla učitelka, regulérně vybírám ve svých hodinách mobily. :DD

Ikona diskutujiciho kiana 2020-04-05 23:39:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

„Mám vypozorované, že nejvíc jsem v pohodě (i spokojená nebo chceš-li šťastná), když jsem sama. Čím víc samoty, tím líp na tom jsem ve všech ohledech. Lepší nálada, líp stíhám, líp spím, i jsem zdravá.“
– přesně

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek